• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co mi zrobią jak będę dodatkowo pracował?

G

Guest

Gość
Czy pracując w sc i podejmując inną pracę, legalną, nawet w macDonaldsie muszę zgłaszać to do kadr? Czy jeżeli założę firmę to muszę zgłaszać to do kadr? Mam to gdzieś czy mnie za to zwolnią ale czy to jest legalne że nie mogę dorobić sobie na nocnej zmianie sprzedając frytki bo wypłaty mi starcza do pierwszego??
 
Musisz udowodnić dyrektorowi, że:
- twoja dodatkowa praca nie będzie związana z praca w cle, czyli nie w agencji celnej, ani w firmie zajmującej się handlem międzynarodowym
- dodatkowe zajęcie nie zmniejszy zaangażowania w pracy
- twoja dodatkowa praca umożliwi tobie rozwoj zawodowy, który możesz wykorzystać w pracy dla cła ;-)

Jak pójdziesz do dyrektora z takim wnioskiem to zapomnij o podwyżce. Dyrekcja wyjdzie z założenia, że masz dodatkową pracę więc po co Tobie podwyżka - wkońcu dorabiasz
 
Anonymous napisał:
musisz mieć pozwolenie dyrektora

O tym to wie już chyba każdy. Chodzi o taki przypadek że nie zgłaszam tego dla dyra tylko się zatrudniam np. na pół etatu i tyle. Tak jak się robi w normalnych prytwatnych firmach.
 
Nic nie musisz udowadniać. Po prostu nie mozesz pracowac zarobkowo. Ba, nie mozesz byc nawet np. pełnomocnikiem np w firmie (kiosku ruchu np) swojej żony. Lipa i kiła. Dyro moze pozwolic ci na prowadzenie wykładów w szkole, na bycie np sędzią na zawodach pływackich i tyle. Umieraj z głodu.
 
A co jak będę pracował bez pozwolenia dyrektora?
Zatrudniam się w drugiej firmie na pół etatu lub na zlecenie. Płacę podatki. Do oświadczenia majątkowego dołączam pit z drugiej pracy, ale nie zgłaszam do izby że pracuję na drugim etacie. Co wtedy?
 
nic! sama znam celniczkę, która przez lata całe miała zarejestrowaną działalność gospodarczą. wystarczy być dyskretnym i działać tak, aby szefostwo oraz koleżanki i koledzy o niczym nie wiedzieli.
 
Nie rób scen , jak chcesz dodatkowo pracować to zrób to i olej zgode dyrektora. Ja tak pracowałem prawie 2 lata i nic się nie stało. Załóż firme na na kogoś bliskiego i naprzód , nikt Ci niczego nie udowodni.
Życze powodzenia i pozdrawiam.
 
Ot i wychodzi moralność celników. Nie dziwota, że takie tam łapówkarstwo kwitnie.

I Wy jesteście urzędnikami publicznymi? :oops: Porażka.
 
do "kierowcy"

hehe - kierowco a Ty zawsze jeździsz po drogach wg nakazów i ograniczeń .....50 km/h po miescie ? hhee.....znalazl się HIPOKRYTA !
 
Tylko, że potem to Ci celnicy rozliczają innych z przepisów. I wtedy ma być "od linijki". To tak jak najpierw Cię policja złapie, że przekroczyłeś prędkość o 20 km/h a potem jadąc przepisowo z maksymalną prędkością wyprzedza Cię radiowóz. Ot tak.
 
Takie życie celnika dadzą 1300 i nie pozwolą nigdzie dodatkowo pracować., chore ale prawdziwe. A emeryt, który nie ma nikogo na utrzymaniu beczy , że ma 840 emerytury. Ja i tyle nie dostane przy takich zarobkach ale biednemu emerytowi starość na głowę padła i tego nie widzi.
 
a u nas NIEKTÓRZy mają dodatkowe zajęcia -legalnie za przyzwoleniem UC,nawet procują na zmiany zeby nie kolidowało z ich drugą pracą :evil: I co
 
Back
Do góry