• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art. 25 ust.1 pkt 8 a, czyli wróciłem po 2 latach do pracy

Paulo

Nowy użytkownik
Dołączył
20 Luty 2006
Posty
44
Punkty reakcji
0
Proszę o pomoc jeśli ktoś wie lub był w podobnej sytuacji jak ja, proszę o pomoc. Zostałem niewinnie zwolniony z pracy na podst. właśnie tego art. potem był wyrok uniewinniający i dalej pracuję w Służbie Celnej. A co z tymi 2 latami, co ze stażem pracy i z kasą za ten okres. Jeśli ktoś z was wie jak mogę dochodzić swoich roszczeń i od kogo proszę o podpowiedź (chodzi mi o ewentualne przepisy prawa na jakich można się oprzeć)
 
Moim zdaniem spokojnie możesz dochodzić roszczeń. Rzecz idzie o tak wysokie roszczenie, ze powinieneś bez zastanowienia udać się do adwokata.
Nie pamiętam tej podstawy prawnej, ale jeśli było to zwolnienie gdyż został wniesiony akt oskarżenia, to sprawa zgodności z prawem tego przepisu jest w toku w Strasburgu - dodać trzeba, że dzięki Zw. zaw.
Nawet jeśli sprawa zostanie przegrana w Trybunale to wydaje mi się, że adwokat spokojnie wykorzysta odpowiednie instrumenty prawa cywilnego sensu largo aby odzyskać utracone przez Ciebie wynagrodzenie.
Czy zostałeś zwolniony na podstawie wniesionego aktu oskarżenia?
 
tak podstawą mojego zwolnienia ze Służby było wniesienie aktu oskarżenia, to jest ten art.
 
Dzięki za komentarz slawomir.siwy a więc postaram się znaleźć dobrego "papugę"
 
Proponuję jeszcze, oczekując na wyrok TS zwrócić się o pomoc do takich instytucji jak Helsińska Fundacja Praw człowieka, Amnesty International etc.
A prokuratorzy, wnosząc akty oskarżenia, powinni się w naszym przypadku nieco dłużej zastanowić. Jesteśmy jedyną grupą zawodową w Polsce, wobec której nie jest przestrzegana zasada domniemania niewinności i jako jedyni na bezrobociu nie mamy wciąż uprawnień do zasiłku dla bezrobotnych.
Ale nie mamy także nic z socjalu innych służb.
 
Kurcze celnicy wylatują ze służby zaraz po wniesieniu aktu oskarżenia a tutaj proszę wicepremier Rządu RP skazany kilkakrotnie i wszystko gra, dalej może sprawować swoją funkcję.

Wicepremier skazany

To chyba nie ma nic wspólnego z prawem i sprawiedliwością społeczną
Ale MF chce na szczęście zmienić te groźne dla budżetu i patologiczne przepisy. Ciekawe co za gość wpadł na pomysł wprowadzenia tego przepisu.
 
Dzisiejszy wyrok wobec Andrzej Leppera mógłby być podstawą do odwieszenia poprzedniego, w którym wicepremier skazany został na rok więzienia - uważa specjalista od prawa karnego prof. Marian Filar. Jeśli tak by się stało, Lepper trafiłby do więzienia.
Prof. Filar w rozmowie z PAP powiedział, że w myśl przepisów Kodeksu karnego prawomocny wyrok, który zapadł w okresie zawieszenia poprzedniej kary oznacza, że Lepper "rażąco naruszył porządek prawny". Dodał, że odwieszenie wyroku (co oznaczałoby pobyt przewodniczącego Samoobrony w więzieniu) byłoby obligatoryjne, gdyby został on skazany za to samo przestępstwo. W tym przypadku przestępstwo jest inne, co oznacza, że odwieszenie kary jest fakultatywne - czyli powinien zadecydować o tym sąd.
całość art. możemy TU poczytać
 
Zmiany jakie MF oficjalnie już proponuje w tym artykule są niezadowalające.
Dopisano tylko "wniesienia przez prokuratora aktu oskarżenia ...."
Taka kosmetyka niewiele rozwiązuje, przecież prokurator nie jest niezawisły i wielokrotnie słyszałem już o różnych wytycznych dla prokuratorów płynących z MS.
Dobrze, że MF wyczytał chociaż na tym forum o zniesieniu tej totalnej już paranoji, że sam pokrzywdzony mógł wnieść akt oskarżenia.
To jednak za mało i naprawdę wierzyliśmy w to, że nasz Minister nie będzie traktował nas dalej bardziej rygorystycznie niż inne służby mundurowe są traktowane w Polsce, a jeśli już to zaproponuje powrót do pierwotnej wersji pozycji nr 98 Programu Prac Legislacyjnych Rady Ministrów.
 
dot. art. 25 ust. 1 pkt 8a ustawy o sc

zgadzam się w zupełności ze Sławkiem, ten projekt niczego nie załatwia! Nadal ustawodawca nie chce, albo nie może zaakceptować Wyroku TK z bodajże 19 kwietnia 2004 r. w kwestii dotyczącej zadośćuczynienia wyrządzonej szkodzie nam, czyli funkcjonariuszom niesłusznie zwalnianym ze służby, a potem przywracanym do tej służby. Przykre to jest niestety. Pozostaje jedynie czekać na wyrok ETS. Pozdrawiam Cię Sławek tak trzymaj i działaj dalej!!!
 
Re: art. 25 ust.1 pkt a, czyli wróciłem po 2 latach do pracy

Paulo napisał:
Proszę o pomoc jeśli ktoś wie lub był w podobnej sytuacji jak ja, proszę o pomoc. Zostałęm niewinnie zwolniony z pracy na podst. włąśnie tego art. potem był wyrok uniewinniający i dalej pracuję w Służbie Celnej. A co z tymi 2 latami, co ze stażem pracy i z kasą za ten okres. Jeśli ktoś z was wie jak mogę dochodzić swoich roszczeń i od kogo proszę o podpowiedź (chodzi mi o ewentualne przepisy prawa na jakich można się oprzeć)

Ponad dwa lata temu byłem w podobnej sytuacji wraz z kolegą wygraliśmy w WSA (rażące naruszenie przepisów prawa ze strony Dyrektora I.C.), Prokurator umożył postępowanie ze względu na brak czynu zabronionego, znamion przestępstwa. Po 12 miesiącach powróciliśmy do pracy, pozyw skierowaliśmy przeci Dyrektorowi I.C. Już dawno Dyrektora niema (zwolniono zpracy - ironia losu) otrzymaliśmy niewypłacane uposażenie wraz z należnymi odsetkami oraz udowodniliśmy, że powińniśmy otrzymać (otrymaliśmy) w skr. nagrody wraz z należnymi odsetkami. obecnie jesteśmy po awansach i przeszerogowaniach w grupie płac (widełki) - (wielki skrót sprawy).
Walcz nie bój się - wynajmi dobrego w danych sprawach prawnika nie pierwszego lepszego !
 
zwolniony z art 25

Gustaw - bardzo prosze podaj wiecej szczegółów dot.powrotu do pracy.Ja zwracałem się również do Dyr.IC po powrocie o zwrot wszelkich należnosci za czas pozostawania poza służbą oraz zaliczenia stżu pracy i otrzymałem odpowiedz ,że sie nic mi nie nalezy.Jeśli bedziesz tak dobry i wyrazisz zgode na kontakt e-meil to pozostaniemy w kontakcie.
 
Kolejny przykład na to, że gdzie mozna to KIJEM W CELNIKA.

Trzeba mieć siłę i zaparcie, aby cały czas walczyć o to co nam się należy.
 
w odpowiedzi na pomoc w sprawie przywrócenia do pracy po 2 l

Kolego będę dopiero 8 01 2007 r. w kraju i podam tobie kont e-mail, ponieważ prowadził sprawę mój bardzo dobr kolego (były celnik pracujący w KS a obecnie rdaca prawny - specjalizujący się w sprawach powiedzmy celnych - z wielkimi sukcesami - przez to podziękowali jednemu z wielu byłych dyrektorów IC ) muszę poprosić o akta mojej sprawy - działał w moim imienu i skopał dyrekcji "poręcz". Rozważ moż możliwość skorzystania z jego pomocy ?!. A uwieżż że ma doświadczenie w wielu podobnych srawach i nie jednego wybronił.
Na formu jestem bardzo żadko. Wybacz - do zobaczenie 9 stycznia 2007r.
PS - zastanawia mnie to nie bo nie - przepisy są jednoznaczne-przynajmniej w moim przypadku (rażące naruszenie przepisów prawa tak procesowego jak i materialnego- w skr.). Przy okazji pamiętaj że masz na to 1 rok !?!?
 
Jestem byłym celnikiem zwolnionym na podstawie zmian do ustawy o SC. Czy wiecie co dzieje się ze skargą ktorą zlożyly związki do Europejskiego Trybunału Praw Czlowieka.Kiedy będzie rozparywana.Jezeli możeci to proszę o podanie sygnatury sprawy.
Z tego co mi wiadomo sprawa oczekuje na rozpatrzenie. Trwa to już bardzo długo, nawet dziwnie długo. Nowe władze Federacji ZZSC na pewno zajmą się tematem, bo dotychczas trudno było o jakieś szczegóły od byłej przewodniczącej.
 
Back
Do góry