• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

kiedy użyć ŚPB?

Z

zawiedzony

Gość
W jaki sposób mam się zachować w przypadku gdy na służbie podróżny użyje wobec mnie przemocy - np. będzie mnie odpychał itp. Nie jestem przeszkolony z ŚPB, czy mogę też użyć siły?
 
jeśli nie byłeś przeszkolony to nie masz prawa użyć śpb... jeśli ktoś cię odpycha lub używa wobec ciebie siły po prostu zgłaszasz to kierownikowi zmiany a on na policję...ale przepisy sobie życie sobie...
 
cd. ja nie byłem na kursie komputerowym a na kompie muszę śmigac aż minie paluchy bolą, nie byłem również na szkolenieu z ochrony własmości intelektualnej(a na zasadnicvzym za moich czsów tego nie wykładali) a podróbki muszę zatrzymywać i sumie to fajne wytłumaczenie NIE BYŁEM NA SZKOLENIU
 
Skoro nie byłeś na szkoleniu to nie masz żadnego sprzętu czyli kajdanek, pały, gazu.
Skoro nie byłeś i nie masz (sprzętu) to jedyne co możesz użyć to chwytów i dźwigni. O ile wiesz kogo i gdzie można takim chwytem potraktować.
A skoro ktoś cię popycha (lub próbuje uderzyć) - odstąp - nie warto się wdawać w przepychankę - lepiej zgłosić przełożonemu.
 
no i zawsze też możesz się poprzepychać, przypadkiem zepchnąć natręta z rampy, a jeżeli masz opory, to potraktować Go zgodnie z literą prawa i na przyszłość mu sie odechce przepychanek z zollem, no chyba, że to gra wstępna :)
 
Jak będzie Cię popychał to i tak pół biedy. Gorzej jak Cie opluje albo wyrwie Ci z ręki jakieś sprzęt i rzuci nim o ściane albo cie kopnie lub będzie przetrącał ci ręce. Tak, tak takie sytuacje mają często miejsce niestety. Swego czasu było jakies tam pismo MF odnośnie użycia przemocy wobec funkcjonariuszy SC i napisano tam że za jakiś tam rok odnotowano tylko jeden taki przypadek buahahah. A kto będzie się z tym zgłaszał?Po co? I tak to nic nie da. POD TYM WZGLĘDEM TA ROBOTA JEST CHORA!
 
Już niedługo :)
Jak będziemy na służbie w parze z kapelanami, to podróżni będą się nas bali ruszać, gdyż przemoc, to grzech!
 
Back
Do góry