• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Import perfum z USA

S

spooky

Gość
Witam. Skąd się mogę dowiedzieć czy mogę legalnie kupić w USA perfumy na własny użytek? (125ml). Podobno UC konfiskuje :(
 
Poza tym w każdej Izbie jest coś takiego co się nazywa "INFORMACJA CELNA". Wystarczy otworzyć książkę telefoniczną, poszukać w internecie bądź zadzwonić do biura numerów. Zajęłoby Ci to mniej czasu niż pisanie tego durnego postu.
 
nie rozumiem cię. raz że za to nie płacę a dwa ze twoja odpowiedz ma niewiele wspolnego z prawda.
a co np z 3 sztukami? bo slyszalem ze istnieje cos takiego jak wylaczna dystrybucja i moze ona zostać obostrzona przepisami, że kompletnie nikt oprócz wył. dystrybutora nie może importować. Ale chyba nie chodzi o perfumy?
 
spytales o perfumy 125 ml.
Z postu wynikalo,ze chodzi o 1 sztuke,mogles bardziej sprecyzowac pytanie.
Mozna 1 sztuke i nie ma co kombinowac wiecej.
 
W odniesieniu do podróżnych, przybywających z terytorium państwa trzeciego na obszar celny Wspólnoty, zwolnione z należności przywozowych są towary znajdujące się w ich bagażu osobistym, pod warunkiem, że wwożone towary nie mają charakteru handlowego.



Bagaż osobisty oznacza cały bagaż, który podróżny jest w stanie przedstawić organom celnym przy wjeździe na obszar celny Wspólnoty, jak również każdy bagaż przedstawiony tym samym organom w późniejszym terminie, pod warunkiem, że możliwe jest przedłożenie dowodu na to, że przy wyjeździe podróżnego bagaż został zarejestrowany, jako bagaż towarzyszący, przez przedsiębiorstwo, które dokonało jego przewozu do Wspólnoty z państwa trzeciego, z którego przybył.

Przywóz o charakterze niehandlowym oznacza przywóz, który:



- ma charakter okazjonalny, i



- składa się wyłącznie z towarów przeznaczonych do własnego użytku podróżnych lub ich rodzin, lub przeznaczonych na prezenty; rodzaj i ilość tych towarów powinna być taka, aby nie wskazywała na przywóz w celu handlowym.



Podróżnych, którzy ukończyli 17 rok życia obowiązują następujące normy ilościowe i wartościowe na przywóz ze zwolnieniem z należności przywozowych niżej wymienionych towarów:



- wyroby tytoniowe:

* 200 papierosów, lub
* 100 cygaretek (cygar o masie nie przekraczającej 3g/szt.), lub
* 50 cygar, lub
* 250 g tytoniu do palenia

lub proporcjonalna ilość tych różnych produktów w zestawie;



- spirytus i napoje alkoholowe:

* napoje destylowane i spirytusowe o objętościowej mocy alkoholu przekraczającej 22 % obj.; nieskażony alkohol etylowy o objętościowej mocy alkoholu wynoszącej 80% obj. lub więcej: 1 litr, lub
* napoje destylowane i spirytusowe, aperitify na bazie wina lub alkoholu, tafia, sake lub podobne napoje o objętościowej mocy alkoholu nieprzekraczającej 22 % obj.; wina musujące, wina likierowe: 2 litry lub

proporcjonalny asortyment tych produktów w zestawie i * wina niemusujące: 2 litry.



Ponadto podróżny może przywieźć bez cła nie więcej niż 50 gramów perfum i nie więcej niż 250 ml wód toaletowych, a produktów leczniczych - w ilości przeznaczonej na własne potrzeby.



Oprócz towarów, o których mowa wyżej, podróżny może przywieźć rzeczy o łącznej wartości nieprzekraczającej 175 euro, a jeżeli nie ukończył 15 roku życia - 90 euro.



Inne, niższe normy obowiązują podróżnych mających miejsce zamieszkania w strefie nadgranicznej, pracowników strefy nadgranicznej oraz członków załóg środków transportu wykorzystywanych w ruchu między krajami trzecimi a Wspólnotą.



W odniesieniu do ww. grup osób obowiązują następujące normy ilościowe niżej wymienionych towarów:



- napoje alkoholowe:

*
napoje destylowane i spirytusowe o objętościowej mocy alkoholu przekraczającej 22 %, alkohol etylowy nieskażony o objętościowej mocy alkoholu wynoszącej 80% lub więcej - 0,5 litra, albo

* napoje destylowane i napoje spirytusowe, aperitify na bazie wina lub alkoholu, ratafia, sake lub podobne napoje o objętościowej mocy alkoholu nieprzekracza * 22%, wina musujące, wina wzmocnione - 0,5 litra i

* wina niemusujące - 0,5 litra;



- tytoń i wyroby tytoniowe:

* papierosy - 20 sztuk, albo

* cygaretki (cygara o masie nieprzekraczającej 3 g) - 15 sztuk, albo

* cygara - 5 sztuk, albo

* tytoń, tabaka - 20 gramów;



- perfumy - 25 gramów; wody toaletowe - 0,1 litra;

- produkty lecznicze - w ilości przeznaczonej na potrzeby osobiste podróżnego.



Ponadto łączna wartość zwolnionych z należności przywożonych towarów, innych niż wymienione wyżej, przywożonych przez podróżnego z ww. grup osób, nie może przekraczać równowartości 80 euro.



Natomiast wartość zwolnionych z należności przywozowych towarów przywozowych w bagażu osobistym podróżnego, który nie ukończył 15 roku życia, nie może przekraczać równowartości 90 euro.
 
Przepraszam, miałem na myśli przesyłkę pocztową. Co jeśli kupię np. 3 perfumy, albo 10? Oczywiście na włąsny użytek. Jak to wygląda albo skąd można wziąć te dane. Bo nie wierzę, że można tylko 25ml perfum przywieźć, bo to żenada.:/

Słyszałem o przypadku gościa, który zakupił 20 sztuk dla znajomych (zbiorcza paczka bardziej się opłaca). Przedsięwziął takie coś i teraz grozi mu konfiskata. Pewnie przegra sprawę... Bardzo proszę o wyjaśnienia.

Na stronie Taric znalazłem, że wartość cła na perfumy z USA jest 0%. Nigdzie jesdnak nie pisze jaką ilością jest charakter niehandlowy.
 
Spooky, 10 szt. perfum na własny użytek? Kąpać sie w nich będziesz? Przecież to pachnie handelkiem, perfum nie kupuje sie raczej na zapas...
Dziwne te twoje pytania....
 
Kurde, mam w tej chwili zamówienia na 2 szt. Pisałem specjalnie o gościu, który kupił 20 szt. dla rodziny. Po prostu bardziej się opłaca sprowadzać hurtowo.

A co, w detalu już nie można kupić 20 szt?

Mnie chodzi o góra 3 sztuki, może 5 jak jeszcze komuś o tym powiem. Narazie wie jedna dziewczyna i chętnie by kupiła perfumki, które są o 20% tańsze niż najtańsze na Allegro :)
 
cd. pperfumy z USA

Myślę że Spooky'emu chodzi o zatrzymywanie perfum z tytułu złamania przeoisów o ochronie znaków towarowych - pytał jakiśpost temu o "wyłączna dystrybucję" dochodzą słuch że niektóre UC zatrzymują nawet niewielkie ilości perfum właśnie z tego względu. Co do ilości wskazującej na "przeznaczenie handlowe" to nie rozśmieszajcie mnie dlaczego to zawsze ma być 1 sztuka- potórzę za przedpiszącym- co to w sklepie nie mogę kupic 5 lub 20szt. Temat ilości jest prosty masz za dużo to płacisz cło i podatek. Może ktoś jednak wyjaśni tą wyłączną dystrybucję-czy oznacza to żę nie mogę pojechać np. do USA zakupić tam np. dwóch walizek oryginalnych perfum następnie mając fakturę zgłośić ich do odprawy , zapłacić co cesarskie cesarzowi i następnie sprzedać tych towarów w swoim sklepie? Muszę kożystać z polskich przedstawicieli? I dlaczego to SC dba o przestrzeganie tej "wyłącznej dystrybucji" Dodam ze chodzi o oryginalne wyroby zakupione w legalnych sklepach w USA a nie podróbki które SC ma ztrzymywać.
 
Back
Do góry