• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kupno na ebayu a dokumenty celne (brak)

G

Guest

Gość
Witam.
Zakupiłem na ebayu przedmiot, który płynął do mnie z izraela. Jego wartość to 0.99$ + transport. Urząd celny wysłał mi pismo, iż mam dostarczyć im jakiś dokument z zadeklarowaną wartością. Jak mam to zrobić? Ebay ma tylko podpis elektroniczny na któym i tak nie ma danych mojego kontrachenta.
 
Nie stresuj się tak. Spójrz na zegarek i na liczbę osób na forum. Większość teraz jest w pracy nie mają czasu na informowanie, to nie jest strona służbowa :cry: , na którą funkcjonariusze w trakcie pracy mogą wchodzić.

Udostępnij wszyskie posiadane informacje. Jakiś wydruk z transakcji i jej nr. Zawsze możesz napisać oświadczenie o wartości. Może podałbyś większą ilość danych, co to za przedmiot. Może samochód, czołg czy coś podobnego, np kamyczek spod ściany płaczu?

Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego nasi rodacy są tacy nierostropniw swoich zakupach i nie kierują się rachunkiem eekonomicznym. Zakupy często po 1-5 dolarów, a koszty przesyłki często przewyższają niejednokrotnie kilkadziesiąt razy kwotę zakupu.
 
Przepraszam, że tak jade, ale się stresuje właśnie, bo tak się ociągałem, że teraz pędzić muszę, żeby dotrzymać terminu.
Rozumiem, że strona jest służbowa i dlatego przepraszam, co mi pozostaje?
Tak czy inaczej dzięki za odzew, przywróciłeś mi wiarę w ludzi.
Napisałem tu dlatego, iż wierzę, że szybszy kontakt uzyskam przez to forum niż drogą urzędową.
Za chwilę postaram się tutaj jakoś wrzucić dokumenty, które posiadam.
 
Dysponuję takimi oto dokumentami. Termin zaś na ich dostarczenie upływa 29.05.07


Bardzo proszę o rade. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Nigdzie na tych dokumentach nie ma danych gościa, który mi to wysłał ani też nie widzę żadnego powiązania ze sklepem, w którym kupowałem. :? Jedynie miejsce wysyłki się mniej więcej zgadza (IZRAEL)
 
Przesyłki o niewielkiej wartości
Kwestię zwolnienia z należności celnych przywozowych przesyłek zawierających towary o niewielkiej wartości, wysyłanych bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie, regulują przepisy art. 27-28 rozporządzenia Rady (EWG) Nr 918/83 z dnia 28 marca 1983 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych.
Limit wartości przesyłek zawierających towary zwolnione z należności celnych przywozowych, przysyłanych bez względu na cel i osobę, wynosi 22 euro. W tym przypadku chodzi o zwykłą (fakturową) wartość towarów, a nie o wartość celną.

Zwolnienia nie stosuje się do napojów alkoholowych, tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz perfum i wód toaletowych.

Natomiast kwestię zwolnienia od podatku VAT importu ww. przesyłek od podatku VAT reguluje przepis art.51 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz.535). Wyżej powołany przepis stanowi, iż:

"1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.

2. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust.1, nie stosuje się do:

1) napojów alkoholowych;
2) tytoniu i wyrobów tytoniowych;
3) perfum i wód toaletowych.

3. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
Niestety nie odpowiem tobie, czy zakup na ebay-od osoby fizycznej jest traktowany na równi z zakupem w sklepie internetowym. Nie zajmuję się odprawami, ale na pewno ktoś się odezwie.

Przesyłki wysyłane osobom fizycznym przez inne osoby fizyczne

Kwestię zwolnienia z należności celnych przywozowych towarów w małych ilościach o charakterze niehandlowym, wysyłanych z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej, mieszkającej na obszarze celnym Wspólnoty, regulują przepisy art.29-31 rozporządzenia Rady (EWG) Nr 918/83 z dnia 28 marca 1983 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych.
Limit wartości przesyłek, o których mowa, wynosi 45 euro. W tym przypadku chodzi o zwykłą (fakturową) wartość towarów, a nie o wartość celną.

Zwolnienie z należności celnych przywozowych stosuje się do przesyłek o charakterze niehandlowym, a więc takich, które mają charakter okazjonalny i zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny oraz gdy rodzaj i ilość towarów w przesyłce nie wskazuje na przeznaczenie handlowe. Ponadto zwolnienie udzielane jest pod warunkiem, że przesyłki wysyłane są do odbiorcy przez nadawcę bez żadnego rodzaju opłat....

PS Tak z ciekawości. Gdzie odprawiasz przesyłkę. Z tego co widzę, to jest to nakładka na klawiaturę :lol:

PSII Dla kolegów na kołku

PSIII Tak sobie pomyślałem :lol: (rzadko mi się to zdarza :wink: ), że gdybyś im podał tylko nr przedmiotu to mogliby wszystko znaleźć w necie (ale weź ze sobą proilaktycznie wszystkie wydruki)
 
Jeżeli paczka szła pocztą, a adres jest taki, jak na zrzutach, to pismo do Ciebie wysłała poczta, a przesyłka jest w Bytomiu na poczcie. Wyślij faxem te dokumenty do urzedu celnego powołując się na nr przesyłki, telefony powinieneś mieć na zawiadomieniu (można spróbować też mailem, ale nie ma gwarancji czy dotrze ze względu na antyspam). Jakby wysyłający byłby solidny, to powinien wpisać wartość na deklaracji CN22 lub CN23 - widocznie tego nie zrobił i nie wiadomo, czy można zwolnić z należności celnych.
 
Jabolu, w necie to mogliby sobie poszukac, ale w domu, w biurze jest net chodzi jak krew z nosa, a ebay w wiekszosci wyswietla sie z banerami "strona niedozwolona - MF"
 
Tak sobie delikatnie zażartowałem, bo i tak w większości OC Pocztowych kołkowi nie mają dostępu do netu, awentualnie kadra :cry:
 
darowizna

przy tej zatrważającej kwocie należy zrzec się przesyłki na rzecz skarbu ...... deklarując pokrycie kwot wynikających z należności celnych i podatkowych , zniszczenia towaru przez rozdeptanie w obecności urzędowej komisji i tylu tam innych pierdołek które wam wszystkim w danej chwili przychodzą do głowy...... włącznie z posypaniem głowy popoiołem i wnioskiem o samoukaranie. .......
wyobraźcie sobie treść decyzji która zadośćuczyni takiemu wnioskowi za kilkanaście złotych i nie doprowadzi was do śmierci ze śmiechu. może jakiś profesjonalista pokusiłby się aby taką decyzję nam zaprezentować ot tak choćby dla rozrywki......
tymczasem
 
Zdecydowanie pwinniście sobie założyć na celnikach rejestracje, bo się tu spam szerzy.
Niedobrze, że nie mają dostępu do neta. Zaraz tam do nich zadzwonie i zapytam co dalej z tym zrobić. Poza tym powinienem zostać zwolniony z cła. Wkurza mnie dziś wszystko.
 
Back
Do góry