• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ustalanie wysokości ceny auta

  • Thread starter Niezorientowany
  • Rozpoczęty
N

Niezorientowany

Gość
Ciekawi mnie w jaki sposób celnicy określają cene auta za które potem wyliczają VAT, akcyze i cło. I czy robi to jeden celnik czy też paru i czy jest możliwość, że na przykład wyliczą za małą cene auta lub za dużą bo im się nie spodobaliśmy. Chodzi mi o samochody z USA.
 
Cena auta do wyliczenia należności brana jest z dokumentów jakie przedstawia Pan do odprawy wraz z autem. Ktoś z kolegów napewno odpisze szczegółow na Pana pytanie.To czy się Pan komuś podoba czy nie ma tutaj żadnego znaczenia, to nie sa czasy PRL-u. Proszę więc na przyszłość nie pisać w sposób obrażający nasze środowisko. Jeżeli ja o coś proszę to nie obrażam najpierw osoby, do której kieruję swoją prośbę. Pozdrawia.
 
Pisząc to nie miałem na celu nikogo obrażać ale przedstawić jasno o co mi chodzi, więc jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam. Mam nadzieje, że ktoś mi jeszcze odpisze bo informacje na ten temat nie są mi obojętne.
 
:lol: Ludzie, chcąc odprawić samochód z poza UE jedźcie tylko na terminal do Świecka. Odprawa u niemieckich zolli w trwa 10 minut, bezproblemowe zgłoszenie wartości od 100 USD. Czasami nawet bez oglądania auta.
 
Back
Do góry