• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Praca funkcjonariusza celnego

K

karamazov

Gość
Witam!
Po przejzeniu forum, widze ze niedobrze się dzieje wokół SC. No ale ja akurat zainteresowałem się tą służbą.
Złożyłem papiery jeszcze do Policji i Straży Granicznej. Najbardziej interesuje mnie Straż Graniczna.
Chciałbym się zapytać o Wasze komentarze na temat pracy celnika. Chodzi mi o referat podatku akcyzowego. Czy warto???? szczerze

A może macie jakies doświadczenie w dwóch ww. służbach?

Pozdr!
 
Dobrze że złożyłeś papiery jeszcze gdzie indziej.Sam widzisz,że nie bardzo wiadomo co dalej,a szczególnie z akcyzą. :p
 
Praca funkcjonariusza celnego nie jest taka zła!!!! Co do twojego pytania to mysle ze dobrze ze starasz sie o prace w innych instytucjach, akurat z tego co wiem to akcyza wraca znowu do urzędów skarbowych wiec i celników pracujących w tym dziale przeniosą do UC celników pozostanie niewielu!!! pewni tylko ci którzy pracują na pasach czyli przy odprawach na granicach!!! Życze powodzenia w szukaniu pracy
Pozdro!!
 
hmmm...
dla mnie służba celna byłaby niezłym startem. Jestem absolwentem prawa i narazie nie udaje mi się znalezc roboty w zawodzie.

BTW ile zarabiają celnicy na początku, w służbie przygotowawczej?

Pozdr!
 
tez mam wyksztalceie prawicze i jestem w sluzie przygotowawczej, klego prawiku zdawaj a aplikacje i nie zaprzataj sobie glowy cłem, to starta czasu !!! to prawda zarabiam 1300 na reke no i jecszcze czasmi nagrody są a znimi to nawet 3000 tys mozna wycisnąc , ale trzeba sie starac zeby cie dostrzegli pozdrowienia!!!!!
 
w Poznaniu do 5 lat służby możesz liczyć na 1150 na rękę, chyba, że zostanioesz przyjety na preferencyjnych warunkach, nawet nie śnij o żadnyc awansach, bo wykształcenie nie ma tutaj znaczenia. pozdro.Jak sam widzisz w różnych izbach różnie płacą, co też jest bezsensowne.
 
karamazov napisał:
Witam!
Po przejzeniu forum, widze ze niedobrze się dzieje wokół SC. No ale ja akurat zainteresowałem się tą służbą.
Złożyłem papiery jeszcze do Policji i Straży Granicznej. Najbardziej interesuje mnie Straż Graniczna.
Chciałbym się zapytać o Wasze komentarze na temat pracy celnika. Chodzi mi o referat podatku akcyzowego. Czy warto???? szczerze

A może macie jakies doświadczenie w dwóch ww. służbach?

Pozdr!

Nie pchaj się tu bo to nie ma sensu. Mając wyższe wykształcenie w S.G. czy Policji masz większe szanse na awans. W S.C. prawie żadne, no i tam po 15 latach emeryturka a u nas ...... (wiosna) he he he. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Ja poraz drugi nie zrobiłbym tego błędu tzn. nie poszedłbym do pracy w SC. Tutaj nie ma nic, zero....pustka. Awanse umarły śmiercią naturalną. Awansują tylko Ci "na górze", którzy maja awansować. A pozostali niech zapier..... na tych awansowanych. Także sam widzisz. Proponuję Ci pracę w Policji lub SG. Choć z drugiej strony: "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"...
 
karamazov!
bierz brata i wyjeżdżaj z ojczyzny naszej. jestes prawnikiem: robote znajdziesz wszędzie (tylko nie u nas) :)
a tak na poważnie... Jabol mówi, że w Poznaniu po 5 latach jest 1150 złotych. w Gdyni na początek masz 1250 złotych. i tak do bólu. chyba, że masz "wybitne" osiągnięcia. wtedy już po roku możesz dostać awans na kontrolera i nawet podwyżkę. w przeciwnym razie nawet 8 lat możesz być młodszym kontrolerem celnym z taką samą pensją (znam i takie przypadki). oczywiście "wybitne" osiągnięcia polegają głównie na obciążeniach dziedzicznych, które można spotkac w niektórych rodzinach i kręgach... :) no i jeszcze musisz dostać sie do SC, co łatwe z wyżej wspomnianych powodów nie jest... :)
lej na tą słuzbę: szkoda Twojego życia i młodości. najlepiej Ci będzie w SG. z tego, co mi wiadomo, poszukują prawników do dochodzeniówki. i mają etaty, więc nie będziesz czekał w nieskończoność na gwiazdki. jako podporucznik dostaniesz 2400 na rękę+ mundurówka+ dodatki słuzbowe. a roboty raczej mniej niz u nas. a najlepiej to "wypalaj" stąd gumę, bo w naszej ojczyźnie Twoich talentów nikt nie zagospodaruje... a już na pewno nie w SC. przykre, ale prawdziwe...
powodzenia!
 
jak juz wielokrotnie wspominałem, stanowczo stwierdzam, iż z takiego rozszerzenia uprawnień odnośnie śpb oraz uzycia broni (sic! ujęte osobno), jakie nam zafundowało w projekcie nasze szefostwo, to sobie ono może czopek zrobić. :) i na zdrowie... byle na nas z góry nie poleciało... :)
 
Sławku!
tutaj pozwoliłem sobie na wyjaśnienie mojego punktu widzenia na ten temat (uwaga! długie i nudne! posiadaczy słabych nerwów i niskiego ciśnienia prosimy o nieczytanie! :))

http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=418

niestety: pomimo upływu czasu ciągle jest to aktualne i sie nic nie zmienia. czyli jak to w słuzbie... :)
 
jak masz możliwość to najlepiej będzie SG. ja też zdawałem do Policji - szkoda gadać:
1) po pierwsze przez trzy lata jesteś psem zwykłym - łazisz po chodnikach - nic więcej - 800 na rękę, a później to już zależy gdzie, do jakiej komendy trafisz-ale z tego co wiem - a mam dużo znajomych policjantów - to mogę Ci tylko powiedzieć, że na awans też nie ma co liczyć - analogicznie jak w przypadku CŁA
2) po drugie w SG jest o niebo lepiej - także się staraj i powodzenia!!!
 
Back
Do góry