• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wstrzymanie urlopów

artb

Nowy użytkownik
Dołączył
31 Grudzień 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jest pismo o wstrzymaniu urlopów w okresie 01.05 do 15.07.2012 w związku z EURO 2012, mamy zaplanować w nowych terminach poza tym okresem - to jesteśmy służba mundurową - czy nie ?
 
Pracownikom płace zamrożono.Nagrody odbiorą Dyrektorzy.
... "Dziennik Gazeta Prawna ".Brawo Generale !
Trzeba być "tępym" f.c. zwartościowanym przez Pana Służby,
by nie dostrzec jakiejkolwiek zbieżności Postaw. :eek:
 
A dlaczego mają na tym cierpieć tylko pracownicy z przejść granicznych ? To nie można wziąć do pomocy z urzędów i oddziałów wewnętrznych ?! Miałem zaplanowany urlop w lipcu, ale w związku z tym muszę go zaplanować w innym terminie. Kwiecień już odpada, tak samo druga połowa lipca, sierpień i połowa września. Tak więc chciałbym z tego miejsca podziękować "górze" za tak wspaniałą decyzję.
 
A dlaczego mają na tym cierpieć tylko pracownicy z przejść granicznych ? To nie można wziąć do pomocy z urzędów i oddziałów wewnętrznych ?! Miałem zaplanowany urlop w lipcu, ale w związku z tym muszę go zaplanować w innym terminie. Kwiecień już odpada, tak samo druga połowa lipca, sierpień i połowa września. Tak więc chciałbym z tego miejsca podziękować "górze" za tak wspaniałą decyzję.

nie wiem czy to Ciebie pocieszy ale pismo dyrektora dotyczy wszystkich funkcjonariuszy a nie tylko z granic, każdy musi skorygować urlop jeżeli planował w w/w okresie...
 
interesujący jest jednak brak podstawy prawnej - bo trudno tu jakąkolwiek wmalować - szczególne potrzeby służby czy służba w trybie nadzwyczajnym nie maja tu zastosowania, bo odnoszą się do sytuacji nagłych, nieprzewidywalnych - a mały ruch i euro w momencie planowania są znane - poza tym od czego są słynne grupy reagowania kryzysowego czy jakoś tak

ps - wypalony - a o funkach z izby to zapomniałeś czy ominąłeś celowo?
 
Hej, tak z czystej ciekawości, możecie zamieścić pismo odnoście urlopów w tym temacie? Na jaką podstawe prawną powołał się DIC? Jeżeli nie będzie problemu wrzućcie pismo na forum. Dzięki
 
Tak bardzo to mnie wzruszyło, że wszyscy wiedzą o Euro 2012, i o małym ruchu granicznym a tu raptem od dłuższego czasu - bo te projekty mają juz parę lat, my nadal nie jesteśmy SŁUŻBĄ MUNDROWĄ ... a tu jakiś urzędnik... bez żadnych podstaw prawnych (jeżeli się mylę to mnie poprawcie), wydaje rozkaz, że nie możemy mieć urlopów LATEM ! PYTAM SIĘ CO TO JEST - W PAŃSTWIE PRAWA ? Rozkaz ? Polecenie ? Z jakiej okazji ktoś mi zabrania zaplanować i iść w tym terminie na urlop ?
 
Do DIC w miejscu

W związku z wykupieniem imprezy typu "first minute" planowanej na miesiąc czerwiec 2012, przed otrzymaniem pisma dotyczącego wstrzymania urlopów, zwracam się z uprzejmą prośbą o pokrycie przez IC w miejscu kosztów manipulacyjnych w wysokości 700 zł wynikających z umowy zawartej z biurem podróży. Koszty te są związane z wydatkami poniesionymi przez biuro tytułem przygotowania imprezy w której miałem brać udział i z której musiałem zrezygnować.
 
Super w prawdziwych służbach mundurowych wprowadzono to tylko w miesiącu czerwcu,ale my musimy być lepsi. Jeżeli chodzi o mały ruch graniczny to nawet, gdyby Pan Dyrektor wprowadził zakaz urlopów na cały rok to i tak to nic nie da, bo obsada kadrowa jest po prostu za mała.
 
ps - wypalony - a o funkach z izby to zapomniałeś czy ominąłeś celowo?

Nie no chodzi mi o wszystkich funkcjuszy z każdego szczebla.

MRG swoją drogą. Jak ma się przejście zapchać "turystami" to i tak się zapcha nawet jak będą wstrzymane urlopy. Przy takiej obsadzie kadrowej nie do przerobienia jest tyle aut, a co dopiero później. Ja nie chcę być złośliwy, ale naprawdę, przy dobrym rozplanowaniu - u nas chyba to ne możliwe - nie trzeba by wstrzymywać urlopów w tych okresach, a obsada na granicach by była i w urzędach, oddziałach wew. jak i w samej izbie
 
a jakie będą skutki spiętrzenia urlopów z zamiast 4 na 1,5 mca nietrudno sobie wyobrazić - co zapewne uczynił też autor pisma
 
Ja zwykle wrzucę łyżeczkę dziegciu ale :confused::confused:
Kodeks Pracy – Dział Siódmy – Rozdział I | Urlopy wypoczynkowe
Art. 164.
§ 2. Przesunięcie terminu urlopu jest także dopuszczalne z powodu szczególnych potrzeb pracodawcy, jeżeli nieobecność pracownika spowodowałaby poważne zakłócenia toku pracy.
 
Ostatnia edycja:
No spoko. tak samo może być z urlopem na żądanie. Kierownik może odmówić...... ale to nie o tym tu mowa.
 
Swego czasu w pewnej firmie której pracowałem młodzi zawsze dostawali urlopy w miesiącach na L nie dotyczyło to lipca;);)
 
Back
Do góry