• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sprawozdanie z dotychczasowej działalności ZZ Celnicy PL

alokowany napisał:
W punkcie 9a jest napisana nieprawda . Sam dostarczyłem na wezwanie dokument potwierdzający wynajem i nikt mnie z tego nie zwolnił .
Bezpośrednio po ukazaniu się pisma/wezwania informowaliśmy na forum, że nie ma obowiązku składania takich wyjaśnień dyrekcji. Potwierdziła to następnie izba w piśmie do nas pisząc, że właściwie nie było takiego obowiązku. Cóż ja poradzę, że funkcjonariusze przekazali te informacje wcześniej. Mamy nadzieję, że interwencja w tej sprawie ukróci nieco podobne działania dyrekcji w przyszłości.
Ale mamy ciekawszą sprawę, którą się zajmiemy - otóż prawnicy izbowi interpretują rozporządzenie o wypłacie równoważnika w ten sposób, że w sytuacji nabycia na własny koszt lokalu mieszkalnego odbierają prawo do równoważnika. naszym zdaniem jest to nadinterpretacja, gdyż równoważnik przysługuje za brak kwatery lub lokalu mieszkalnego, tzn. za jego nieprzydzielenie przez pracodawcę, bo to na nim ciązy ten obowiązek. Skoro tego nie zrobił(to że tutaj również sprytnie omijają prawo to inna kwestia na osobny temat) nakłada nań obowiązek wypłaty równoważnika. Podejrzewam jednak, że dyrektorzy nie zmienią zdania, dlatego na pewno złozymy kilka pozwów w tej sprawie.
 
Back
Do góry