• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

przekraczanie raz na dobe / 24H z paliwem....

102

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Grudzień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
witam.

przekraczam granice w bobrownikach na powrocie a nie upłynęła doba, mam w baku 20 litrow paliwa, zgłaszam to celnikowi jak do mnie podejdzie. jakie następstwa ? czy płace tylko cło za paliwo ? czy płacę cło i mandat ? jeśli płace cło to w jakiej wysokości od 20 litrów bezołowiowej ?

nadmieniam ze na zapytanie celnika "co pan zgłasza do oclenia " mowie ze nie mam nic bo nie upłynęła doba , mam tylko w zbiorniku paliwa około 20 litrów paliwa.

i czy możecie odstąpić od wypisywania? cła gdyż logicznie rzecz biorąc 20 litrów nie wiezie sie w celach zarobkowych .

thx za odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:
Do wartości należności łącznej 10 euro nie ma żadnych opłat, ale płacisz DPDZ (art 10 pkt 3 ZARZĄDZENIE Nr 28 MINISTRA FINANSÓW z dnia 21 grudnia 2004 r. w sprawie ewidencji prowadzonych przez urzędy celne), przy ON jest pobierana sama stawka VAT, przy PB VAT+CŁO, nie pamiętam jak jest przy PB. Wszystko zależy od wartości ceny 1L paliwa przyjętego na oddziale, u mnie na OC wartość ON przyjęta została na poziome 4.00, więc obliczenie należności jest stosunkowo proste, przewozisz 20 L ON po cenie liczonej na OC 4.00 proste równanie:
4.00 zł *20 L = 80 zł i do opłaty masz 23% vat z tych 80 zł, czyli 18 zł i 40 gr. Ale to jest przykład z mojego OC, a jeżeli suma wszystkich należności przekroczy wartość 10 euro, (w grudniu jest to 43 zł i 16 gr) jako obywatel RP jesteś zobowiązany do uiszczenia opłaty paliwowej
 
Back
Do góry