• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Prima aprilis

Konrad1

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Listopad 2022
Posty
235
Punkty reakcji
271
Dostałem dzisiaj na skrzynkę wiadomość, że Sławek rezygnuje patrzę na kalendarz a do Prima aprilis jeszcze trochę czasu zostało tzn falstart z wiadomością czy jak ?
 
Młodzież nie garnęła się do związku, teraz (oby nie) zobaczy różnicę. Jestem (jesteśmy) wdzięczni Sławkowi za godne emerytury, ludzie w służbie za godne zarobki. Ciężko będzie znaleźć zastępce, który poświęci się jak Sławek (kilkukrotne wyrzucenie na bruk za sprawy związkowe). Sławek dziękuję Ci jeszcze raz. Kilka lat wstecz nie śniła mi się emerytura mundurowa, a funkom takie zarobki.
Ps
Przełomem było zebranie 180 000 podpisów (ja z koleżanką zebraliśmy ok 1000 od niechętnych kierowców).
Jednak podpisy na nic by się nie zdały gdyby nie było Sławka.
 
Bez Sławka, to można sie pakować z tego związku, bo drugiego takiego lidera nie znajdziemy. Z drugiej strony ja się nie dziwię, naprawdę. Czego byś nie zrobił, to zawsze komuś coś nie pasowało i umówmy się, większa część zbieranie podpisów czy coś tam... miała tam gdzie kończą się plecy. Nie wiem jak w innych firmach, ale brakuje tutaj jedności. To jest służba, to powinien być ZESPÓŁ LUDZI, którzy grają do jednej bramki. Tymczasem każdy patrzy przed czubek własnego nosa i myślę, że ta służba czy inna... wszystkie niestety tworzą ZBIERANINĘ LUDZI ZAMIAST ZESPOŁU. Takie rzeczy jako przewodniczącego związku zniechęcają. Większa czesć ludzi przychodzi jak do roboty i poniższy mem od lat krążacy na forach policyjnych z przypadku się nię pojawił:


1710679943984.png




PS: Ale to już chyba urok polskiego narodu po prostu. Jak się spojrzy na politykę to wszystko wszystkich grzeje, ale rolnicy i górnicy to zjednoczeni ludzie i tylko dlatego potrafią coś ugrać z rządem.
 
Ostatnia edycja:
Dawno temu , zanim usankcjonowano wartościowaniem system kastowy w śp.Służbie Celnej napisałem, ze może warto zastanowić się nad dziedzicznością stopni i stanowisk sam w to nie wierząc, lecz krytykując prześmiewczo ówczesną neo- "elytę" , która rzuciła się na korzyści płynące z owego wartościowania jak bosy sołdat na sklep z butami. Ale lata minęły a moja niewiara została podana próbie , bo jak czytamy https://dorzeczy.pl/kraj/563844/przyjaciolka-minister-zdrowia-awansowala-na-posade-w-szpitalu.html zaczyna się właśnie dziedziczność stanowisk .
 
Back
Do góry