• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kryteria nagród grudzien 2012 UC Gdańsk

lola27

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nagrody półroczne w UC Gdańsk, już podzielone. U jednych karpik w tym roku będzie symboliczny, dla drugich stół na święta suto zastawiony. Mnie jednak zastanawia jedna rzecz. Zgodnie z wytycznymi przedstawiono mi uzasadnienie kwoty przyznanej nagrody, która została sporo obniżona ze względu na uchybienia w dyscyplinie pracy. Dokładnie chodzi o to, że zdarzyło mi się parę razy spóźnić do pracy, a wg kierownictwa, stawić w służbie należy się minimum pięć minut przed czasem, żeby była "rezerwa" na przebranie się w mundur...

No i tu moje pytanie, czy ktoś również otrzymał takie uzasadnienie?

Od dawna obserwuje, jak kierownictwo jednej z komórek merytorycznych pojawia się w pracy przeciętnie koło godziny 8:30, choć z tego co wiem to nieuregulowany czas pracy mają tylko naczelnicy, co więcej niektórzy funkcjonariusze cyklicznie, co piątek wybywają z pracy o godzinie 11 bądź 12, a nagrody im przyznane znacznie przekraczają średnią na etat.

Widać w UC Gdańsk, są równi i równiejsi, dlatego chcę ruszyć ten temat i zastanawiam się jakie inne argumenty były podawane jako uzasadnienie "obcięcia" nagród.

Będę wdzięczna za infromację.
 
LOLA
Każdy funkcjonariusz ma ustalony czas służby (pełni się ją w umundurowaniu chyba, że chcesz być cywilem). Możliwe, że te osoby mają ustalony inny czas pracy/służby może pół etatu ale wtedy średnio 1/2 nagrody. :confused:
 
Czy czytaliście uzasdnienie wniosków o nagrody z puli dyrektora? Niektóre są przezabawne, na ogół jednak za szczególne zasługi uznaje się zwykłe obowiązki służbowe nałożone regulaminem urzędu. Dlatego typowani to przeważnie ulubieńcy przełożonych i możecie być pewni, że te osoby będą wybierane częściej niż pozostałe. Przypomnę tylko, że kwota do podziału dla szczególnie zasłużonych to 20% kwoty ogólnej przeznaczonej na dany urząd. Uszczęśliwieni mogą liczyć nawet na kilkutysięczne premie.
 
Podobno w komórce merytorycznej ktoś postawił komuś zarzuty :cool:
Może ktoś wie coś więcej? Było nie było ...?
Godziny urzędowania wybitnych jednostek nagle wróciły do normy, tzn. osoby wybywające z pracy o godzinie 11 bądź 12 nagle stały się najlepszymi pracownikami pracującymi pilnie do 15:confused:
 
Back
Do góry