• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Konspiracja-CZY w IC Opole działa podziemie

O

Opolski KLOSS

Gość
Poczta pantoflowa \palarnia\donosi:
W izbie trwają intensywne czynności śledcze.Nowi szukają potężnego haka
na starych.Ponoć mają już kilka spraw,ale szukają czegość co ich ostatecznie dobije.Wieści mówią że już są bardzo blisko.Radzę przyśpieszyć tempo_Opozycja/stara drużyna/nie śpi ale działa.Andrzej , Jagoda i Mietek w ocenach rocznych walą same 6 i 7.Szukają przyjaciół
bo mogą się przydać.Kupują kogo się tylko da,a szczególnie tych co na
bieżąco wiedzą co się na ich temat szuka i robi.Ponoć o każdym nowym
odkryciu najpierw wie ANDRZEJ a potem dopiero WIELKI EDWARD czy
RAFAŁ.Ciekawe czy NOWI o tym wiedzą.Proponuję przyjżeć się morałom
niektórych z KONTROLUJĄCUCH .
To tyle na początek.Myślę że na Szpitalnej jest kilka osób które dość dobrze wiedzą co się działo w Izbie.I nie ważne po której stronie w tej
chwili stoją.Warto spróbować ich zapytać,a być może OTRZYMACIE
nową wiedzę i przy okazji poznacie ich stosunek do NOWEJ WŁADZY.
Na początek proponuję: GRAŻYNA K.ROMAN D.ZBIGNIEW Ż,no i oczywiście LOGISTYKA!
Do roboty szkoda czasu a być może spełnią się marzenia niektórych:
Jagoda i Andrzej w Kędzierzynie i w Nysie na rórkach,zaworach i gazie. [/list]
 
Noooo. Zagrożenie istotnie jest, bo nowych szybko większość znienawidzi za akceptację rozbioru służby celnej i być może brak realnych ruchów w obronie naszej izby.
A do Kedzierzyna i Nysy to wysłałbyk jeszcze paru innych. i nie zapłaciłbyk za dojaz.
Uważałbych też na miejscu nowych na niektórych co zostali na kierowniczych stanowiskach i na tych co kontrolują też i mają dostęp do tajników, bo skoro Andrzej wie pierwszy to od kogo??? Zapowiadany protest to nasza ostatnia szansa, nadzieja, obych się udał. poprę go całą siłą.
Pozdrowienie dla nowej kadry i ruszać mi do boju w obronie naszej służby, bo inaczej usłyszą parę słów.
Ciekawe czy z końcem sirpnia zrotują naszego dyrektora z np. Chrobakiem, bo tam we wrocku mija 6 michów na p.o. i może bych tak jak w tych innych izbach, że rotują dyrektorów.
 
To co pisze kloss i tak tak tak w pełni pokrywa się z moimi myślami.
Myślę że kloss ma dostęp do dużej wiedzy tylko zlekka rżnie wariata
bo przecież wiemy -może nie wszyscy że księgowa to stary układ\ale jej
nie ruszą bo księgowa , a w obecnej chwli w stanie ochronnym\ ROMEK
z prawnego już NACZELNIK a nie po.czyli NOWI mu wybaczyli i dobrze
bo chłopak mądry i może jeszcze dużo dobrego zrobić dla cła.
a ZBYSZEK Ż i SŁAWEK -to stara cicha opozycja wobec tamtego układu
nie raz ich przecież widzieliśmy na rozmowach przed budynkiem czy na
zamykanym parkingu bo tam mogli sobie prawdopodobnie spokojnie
i bezpiecznie porozmawiać.Myślę że z tej czwórki największą wiedzę
posiada księgowa i Sławek.Co do informowania na bieżąco starego układu to klos ma rację bo starzy na Zielonogórskiej wcale się nie kryją że wszystko na bieżąco wiedzą.Myślę że NOWI JUŻ wykorzystali ich wszystkich wiedzę-tej czwórki oczywiście.
I to by było tyle odnośnie postów klosa i tak taka .Panowie nowi Dyrektorzy dokończcie szybko to co rozpoczeliście w kwietniu,bo teraz jednak są ważniejsze sprawy czyli walka o strukturę cła i przeżycie.
Pozdrawiam .
 
Obawiam się, że nowi dyrektorzy mogą sprzedać cło, podobnie może być zresztą w skali całego kraju. I niech tylko nie gadają, że nic nie mogą zrobić.
Ale mało mnie to obchodzi co im każe Banaś. Apeluję do związków zawodowych: powinny zażądać od nowej dyrekcji [w skali kraju zresztą też] aby nowi dyrektorzy napisali bardzo ostre, pełne niepokoju pisma do Banasia o tym, że są zszokowani kierunkiem reformy wynikającym już z projektów ustaw np. ustawa o podatku ekologicznym i wymienienie tam kompetencji organu na naczelnika urzędu skarbowego i żądają zmiany w tych projektach.
Tylko w ten sposób nowa dyrekcja może prawdziwie pokazać, że jest całym sercem za służbą celną, identyfikuje się ze służbą [a pro pos to jest w ocenie okresowej] a nie tym na J. z BIBLII.
Oczekuję przedzez wszystkim gwarancji zatrudnienia na co najmnij 10 lat, a nie pieprzenia tylko że nikt nie będzie zwolniony. Pytam przez jak długo???
W razie czego to chyba są gdzieś w logistyce u konserwatorów taczki.
 
wiadomy

OK.
Wszystko prawda. Ale czemu Nowego z góry nazywamy WIELKIM... Może pozwolimy aby jak zwykle osądziła historia...
Ma niebywałą szansę zrobić coś dla Nas i dla siebie!
Co zrobi?
Czy nas sprzeda czy nie to zobaczymy niebawem!
Przydałoby się chyba jakieś spotkanie z dyr. lub niech powie to za pomocą Sławka Ś. - jakie ma plany, co sądzi o obecnej sytuacji.
Ankieta, strajki -skąd nieufność ZZ do Nowego? Bo przecież jest On namaszczony przez rząd RP! Strajkując, protestująć wystąpimy przeciw rządowi i Nowemu.Jeśli się mylę wyjaśnijcie mnie to.
 
Na takim ewentualnym spotkaniu usłyszysz(to co usłyszała kadra na odprawie), że nie będzie tak źle, żeby nie panikować. Takie tam ogólniki, żadnych oczywiście gwarancji zatrudnienia, bo takowych nie dawała nawet Zyta Gilowska. O dziwo SSC dawał. Zyta G. na pytanie Federacji o gwarancje zatrudnienia odpowiadała wymijająco, że takowe mają tylko Ci mianowani w sł. cywilnej(akurat żaden u nas w IC Opole).
Skąd nasza nieufność? Nie, nie jest tak, my ufamy, wierzymy że dyrektor włączy się w obronę SC. Pomysł Taczki spodobał mi się i rzeczywiście rozważymy w gronie Zarządu lub Prezydium czy wystąpić doń z takim żądaniem.
Ufać więc ufamy, tylko też niestety widzimy co się święci.
Nie sprzeciwiamy się Rządowi RP. Krytykujemy tylko brak dialogu społecznego z przedstawicielami celników (z centralami związkowymi takowego nie prowadzi nawet SSC).
Po co protest? Z przykrością stwierdzam, że tylko w ten sposób można do czegoś dojść i tylko tak można przeciwstawić się i zmienić ten błędny kierunek reformy cła i skarbowości oraz poprawić status celnika.
Jako związek zawodowy nie możemy przecież pozwolić na to co nas czeka. Poczytajcie sobie proszę propozycje postulatów http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=508.
Na tle innych grup zawodowych, już dawno protestujących tylko o awanse, my powinniśmy zaprotestować już dawno i to ze zdwojoną siłą. Nie jest potrzebny nawet tak naprawdę ten postępujący już demontaż Służby Celnej(vide: projekty aktów prawnych). Nieprawdaż???
 
taki sam

Dzięki zrozumiałem.
Nowy dyrektor musi postępować zgodnie z tym co mu karze jego i nasz Szef. Sprzeciwi się Szefowi- Banaś wyniesie Go na butach jak ta lala. Nie sprzeciwi się - to my wyniesiemy Go na butach, też jak ta lala! Nigdy nie miałem sposobności siąść na stołku dyrektorskim /dosłownie choć na chwilę/ ale domniemam. że jest bardzo wygodny!!! Dlatego ten co nadał temat /zamienił stryjek siekierkę na kijek/ po części mał rację /ale tylko po części/ ! Dlaczego? Bo dyrektor zawsze stoi po stronie władzy a nie ludzi, jeśli przekroczy granicę to go wykopią Ci lub Ci. Tak mnie się wydaje.
Balansowanie chyba nie jest proste i wygodne! Wymaga to doświadczenia i wprawy - ale Nowy nie ma ani jednego ani drugiego! Bo gdzie miał się tego nuczyć?
 
Dobrze zrozumiałeś. Ja też dobrze zrozumiałem post Taczki.
Temat podłapałem i w przyszłym tygodniu jeszcze przed odprawą kadry kierowniczej w MF muszę to odpowiednio wykorzystać. Ale w skali kraju nie tylko w Opolu. W końcu dyrektorzy są celnikami. Jak nas sprzedadzą i faktycznie, realnie nie wystąpią w obronie Służby Celnej, to my ich też potraktujemy tak jak na to sami sobie zasłużą. I nie mam tutaj na myśli tylko naszego podwórka, bo to za mało. Trzeba spojrzeć na kwestię nieco szerzej. Ekstra pomysł. Dzięki.
 
tak jak poprzednio

Więc dobrze zrozumiałem!
I jeszcze jedno!
Jak ktoś zaczyna kopać zbyt głęboko i na wielu frontach - jak pisze grupa /palaczy/ to może odrazu zostanie arheologiem - jak w Muzeum Wsi Opolskiej!
Kopiesz, kopiesz i wykopujesz coś!
Ale dajmy na to, że będzie to Tyranozaurus Rex a nie roślinożerny Brontozaur - to co z odkrycia! Choć martwy, od paru milionów chwil , może ugryźć każdgo!
 
taki sam

Widzę i słyszę lub odwrotnie że ostatni post wywołał niezłe zamieszanie.
Wyjaśniam że był tylko zaczepny - aby skłonic do otwartej dyskusji na forum a nie w palarniach i innych miejscach najmniej odpowiednich do tego.
 
KONTROLA

Ponoć w Izbie jest kilka kontroli.
Czy są już jakieś wyniki.nikt nic nie wie.korytaże i palarnia milczą,czyżby
wszyscy wszystkowiedzący byli na urlopach?
 
pytanie do poprzednika

Dwa pytania do poprzednika:
1.Czyś ty kolego nie pogubił literek w tym swoim imieniu.
2. A jaka jest teraz u Ciebie pogoda złociutki?
Proszę o odpowiedź, tylko szybko!
 
ćwierć roku

Odpowiedz na ostatni post - każdy czekał i co?! - wielkie JAJO!
Nic nie znalazły komisje. Mało tego - PALMA Nowym bije jeszcze bardziej niż biła Starym!!! Na święta spodziewajmy się kokosów i guzów. Cisza tu, bo strach po korytarzach chodzi - przyszło NOWE!
 
A skąd ty to wiesz

A skąd posiadasz takie wiadomości.
Czyżbyś nalezał do elity Izby która zna protokół i daje poczytać tylko swoim.W Izbie nie ma Naczelnego,nie ma też RAFAŁA czyli kto wypuszcza wiadomości.Facet od komórki......
A z tego co ja wiemo/ nie wnikając w ostatni post/ to na pewno można jednak upier....... stary układ.
Jest jeszcze pare osób w tej Izbie którzy coś wiedzą.Rozmawiajcie z nimi.
Odwgi Dyrekcja. ONI czekają lecz nie przyjdą sami......
 
Konspiracja to jest wśród naszych szefów.Żaden nawet z tych nowych nie spadł z księżyca.Teraz naszym fachowcom głównie inżynierom zaświeciła w oczy groźba utraty koryta.W urzędach skarbowych naczelnikiem może być tylko prawnik i ekonomista.Nie dotyczy to zwykłych urzędników.Teraz nasi hamulcowi przyspawani do krzeseł będą chcieli trwać za wszelką cenę naszym kosztem.Są to krokodyle zły a nie małe kroczki.Tracą pozycję w ministerstwie bo ktoś przejrzał ich grę na przeczekanie.Odbywa się to kosztem funkcjonariuszy.Już w trakcie zmiany z uc w ic i po wstąpieniu Polski do UE należało podjąć radykalne reformy aby celnictwo nie kojarzyło się z sierotami po sekule
 
Jeżeli Opolski Klos mówi prawdę - to żal, że znów wytworzyła się jakaś nowa izbowa elita. Miało być inaczej..., lepiej - w to ludziska wierzyły i to ludziska popierały, a że wyszło inaczej... Tworzenie nowych, szczelnych elit to powrót do przeszłości! Przykre, ale prawdziwe.
 
Back
Do góry