• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

doradcy ds etyki

adrianpec

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Styczeń 2023
Posty
322
Punkty reakcji
340
wrzucam tu bo nie wiadomo gdzie a poza tym temat tak samo wazny i potrzeby jak sami doradcy. Mam pytanie czy ktoś sie zetknął z jakakolwiek dzialalnoscia doradcow ds etyki i czy mu to w czyms pomoglo i czy to w ogole do czegokolwiek potrzebne. >:)
 
cytuję
"powołano doradców do spraw etyki - ich zadaniem jest wsparcie pracowników
i funkcjonariuszy, doradzanie im w sprawach dotyczących etyki i postępowania
etycznego, w szczególności w zakresie stosowania zasad służby cywilnej, zasad etyki
służby cywilnej oraz zasad etyki funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz
udzielanie pomocy i wsparcia w rozwiązywaniu konfliktów pracowniczych oraz
w sprawach dotyczących zagrożenia korupcyjnego, mobbingu i dyskryminacji;"


tak dla śmiechu...a może należy zapłakać?
 
cytuję
"powołano doradców do spraw etyki - ich zadaniem jest wsparcie pracowników
i funkcjonariuszy, doradzanie im w sprawach dotyczących etyki i postępowania
etycznego, w szczególności w zakresie stosowania zasad służby cywilnej, zasad etyki
służby cywilnej oraz zasad etyki funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz
udzielanie pomocy i wsparcia w rozwiązywaniu konfliktów pracowniczych oraz
w sprawach dotyczących zagrożenia korupcyjnego, mobbingu i dyskryminacji;"


tak dla śmiechu...a może należy zapłakać?

Ciekawe kto znajduje się w tzw. "zespole" .. Ciężko znaleźć na czerwonej stronie osoby z nazwiska wskazujące właściwą drogę postępowania zagubionym i maluczkim ale wyczytałem, że w skład owego zespołu wchodzą m.in. naczelnicy i kierownicy .
Czy członkowie zespołu pobierają jakieś dodatki? Przecież ich zadanie ma charakter mentorsko-doradczy co winno być należycie wynagradzane.
 
Ostatnia edycja:
Wizyta u nich przewidziana jest podczas rozstania się ze służbą (na obiegówce). Na szczęście to nie oblig, bo co oni mogą, jak ktoś jest zdesperowany odejść?
Czy mają dodatki, słuszne pytanie. A jeżeli mają, czy tworzą jakieś raporty statystyczne z ilości udzielonych porad, wizyt, zainteresowania ciżby?
 
A po co do nich chodzić???? mają prezentacje z przepisami i parę pseudo psychologicznych porad z podręcznika dla akwizytorów a żaden/na słownie żaden/na z osób które zajmowały się tzw etyką, a ja miałem nieprzyjemność trcić czas na przymusowych szkoleniach, nigdy nie był/ła nawet w sytuacji stresowej w tej robocie chyba że Pani Krysia czy Pan Kazio mu/jej wypiła mleczko do kawy.
 
a może zrobimy listę stanowisk, funkcji, zdań, czynności, ktore niczemu nie służą i ktore nalezy jak najszybciej zlikwidować w celu uwolnienia mocy przerobowych, ktore można skierować do potrzebnych zadań i ocalić marnowane pieniadze podatknika? A jak już bedzie taka lista przeslemy do MF jako wniosek racjonalizatorski. Nagrodę niech wplaca na konto Związku. wszyscy beda wygrani, głównie podatnik.

1. Kapelani
2. Doradcy ds etyki
3. doradcy personalni
4. Mendorzy
5. ankiety wyjściowe (takie ankiety wraz z wnioskami to każdy zwiazek zawodowy dostarczy im za darmoche i do tego z gotowymi propozycjami rozwiązań)
6 ?
 
Dla mnie oprócz roli reprezentacyjnej typu ładnie wygląda to publicznie na zewnątrz w gazetach są w czymś rodzaju kapusia dyrekcji w zdarzeniach z kręgu korupcji , mądrzy ludzie pójdą np do księdza ale ... swojego , też nie zakładowego 😆
 
wrzucam tu bo nie wiadomo gdzie a poza tym temat tak samo wazny i potrzeby jak sami doradcy. Mam pytanie czy ktoś sie zetknął z jakakolwiek dzialalnoscia doradcow ds etyki i czy mu to w czyms pomoglo i czy to w ogole do czegokolwiek potrzebne. >:)
ja się spotkałem. Złożyli ostatnio życzenia Wielkanocne :)
 
a może zrobimy listę stanowisk, funkcji, zdań, czynności, ktore niczemu nie służą i ktore nalezy jak najszybciej zlikwidować w celu uwolnienia mocy przerobowych, ktore można skierować do potrzebnych zadań i ocalić marnowane pieniadze podatknika? A jak już bedzie taka lista przeslemy do MF jako wniosek racjonalizatorski. Nagrodę niech wplaca na konto Związku. wszyscy beda wygrani, głównie podatnik.

1. Kapelani
2. Doradcy ds etyki
3. doradcy personalni
4. Mendorzy
5. ankiety wyjściowe (takie ankiety wraz z wnioskami to każdy zwiazek zawodowy dostarczy im za darmoche i do tego z gotowymi propozycjami rozwiązań)
6 ?

Podoba mi się określenie mendorzy 🙂.

Kapelanów zostawiamy, stać nas.
Dokładam tzw. wykładowców 😀.
 
Back
Do góry