• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatkowe wynagrodzenie roczne !!!

Skoro masz dobre źródło to po co sie pytasz na forum?
Nie czuję się winny, ani nie jestes moim rodzicem, więc nie bedę Ci wyjaśniał dlaczego nie odpowiedziałem.
 
To chyba właściwa riposta. Niektórzy z nas stracili poczucie rzeczywistości. Pamiętam czasy kiedy "trzynastka" wypłacana była w marcu i świat się nie zawalił. Napisz kmaro co dałeś od Siebie, że uważasz się za uprawnionego do takiego stawiania sprawy? Jakie są podstawy takiej roszczeniowej postawy? Niektórzy zbyt dosłownie biorą otwartość Dyrektora na głosy płynące od ludu. Jak tak dalej będzie to już niebawem przeczytamy tu posty kierowane do Dyrektora traktujące o kolorze paieru toaletowego w WC czy też zapachu mydła. Opamiętajmy się i postarajmy się wykorzystać chęć komunikowania się Dyrektora z podwałdnymi do wskazywania faktycznym problemów naszej służby. Odrobina kultury i szacunku nikomu nie zaszkodzi. Ze swej strony uważam, że faktycznym problemem jest czekająca nas bliska reorganizacja. Ale to temat na odrębny wątek. Natomiast to co mnie zastanawia to liberalna polityka kadrowa Dyrektora. Dawniej było tak, że w tym względzie władza absolutna była w rękach Dyrektora. Osobiste wnioski dotyczące miejsca pełninia służby jedynie sporadycznie były uwzględnianie. Dzisiaj jest tak, że właściwie każdy może pracować tam gdzie ma ochotę. Wystarczy, że zgłosi taką wolę. W praktyce ludzie, którzy nie przykładali się do pracy i mieli zaległości mogą zacząć od poczatku. Niektórym wychodzi to na zdrowie ale czy za czas jakiś w nowym miejscu pracy nie zrobią również zaległości i nie zechcą w tym momencie uciec do nowych zadań? Osobiście znam osoby, które w okresie 3 lat zmieniły miejsce pracy pięciokrotnie. Absolutnie nie uważam, że dawniej w tym względzie było lepiej ale potrzebne jest chyba pewna korekta. Przez takich "skoczków" cierpią ci którzy starają się rzetelnie pracować a spadają na nich obowiązki tych, którzy się przenieśli.
PS
kmaro napisz proszę ile razy zmieniłeś miejsce pełnienia służby w ostatnich 5 latach?
 
panie dyrektorze proszę się nie przejmować kmaro

Kapica napisał:
Skoro masz dobre źródło to po co sie pytasz na forum?
Nie czuję się winny, ani nie jestes moim rodzicem, więc nie bedę Ci wyjaśniał dlaczego nie odpowiedziałem.

zazwyczaj celnicy są bardziej uprzejmi proszę zwrócić uwage że niejaki kmaro wywołując dyrektora do tablicy w sprawie trzynastki zrezygnował z innych możliwości przecież mógł podejść do działu finansowego zadzwonić do działu finansowego i w końcu zapytać swojego bezpośredniego przełożonego.
przyglądając się stylowi tego zapytania od razu widać ze jest to wysoko specjalizowana formacja która upominała się o obuwie poprzez forum. trudno się nie dziwić dyrektorze że tej formacji w społeczeństwie nikt nie ceni ani nie lubi bo ten typ tak ma jak mówią słowa piosenki
jeszcze raz proszę by dyrektor nie sądził ze takiego gbury to rzecz w cle powszechna wyjątki niestety rzutują na wizerunek całości ale to CZARNE owce
 
kmaro napisał:
Nie uzyskałem informacji od Dyrektora :shock: :shock: - bo Dyro zajmuje się jedynie sprawami, które bezpośrednio uderzają w Niego - tłumaczy się jak "małe dziecko przed rodzicami" :oops: :cry: . Ale każdy wie , że tylko winni się tłumaczą... !!! Ze sprawdzonego źródła uzyskałem info , że 13 - tki zostały przelane na nasze konta w dniu dzisiejszym. Życzę przyjemnego weekendu.

przesadziłeś kolego!!! :oops:
 
Re: panie dyrektorze proszę się nie przejmować kmaro

MAGNESIK - cytat: "zazwyczaj celnicy są bardziej uprzejmi proszę zwrócić uwage że niejaki kmaro wywołując dyrektora do tablicy w sprawie trzynastki zrezygnował z innych możliwości przecież mógł podejść do działu finansowego zadzwonić do działu finansowego i w końcu zapytać swojego bezpośredniego przełożonego.
przyglądając się stylowi tego zapytania od razu widać ze jest to wysoko specjalizowana formacja która upominała się o obuwie poprzez forum. trudno się nie dziwić dyrektorze że tej formacji w społeczeństwie nikt nie ceni ani nie lubi bo ten typ tak ma jak mówią słowa piosenki
jeszcze raz proszę by dyrektor nie sądził ze takiego gbury to rzecz w cle powszechna wyjątki niestety rzutują na wizerunek całości ale to CZARNE owce[/quote]"

Przepraszam Pana Dyrektora i wszystkich, że zadałem takie pytanie !!! Pieniądze są dla każdego ważne , ja nie zarabiam dużo i każdy pieniądz jest dla mnie istotny. Różne pytania są zadawane na tym forum do Pana Dyrektora - więc czy pytanie typu dlaczego Dyro przyznał tyle nagród i awansów a nie więcej są na miejscu - można było się też dowiedzieć w Wydziale finansowym jakie były możliwości Dyrektora a nie pytać go o to na forum ? Przecież finanse publiczne są dla każdego jawne. A od lat wiemy że Dyrektorzy Izb celnych mają związane ręce, jeżeli chodzi o wyróżnienia dla funkcjonariuszy. Z pustego i Salomon nie naleje...
 
taki kmaro dyskredytuje cło

jeżeli do Służby dostali się tacy jak kmaro - CZARNE owce- którzy nie rozumieją że o awanse i nagrody nie pyta się w Wydziale Finansowym ale o trzynastki jak najbardziej to ja się nie dziwie że społeczeństwo nie lubi celników a zwłaszcza CZARNE owce choćby były strategiczne.
Awanse i nagrody przyznają przełożeni a nie Wydział Finansowy, natomiast trzynastki dostaje się z automatu stąd zapytanie w Wydziale Finansowym jest właściwe. Już się pytali dyrektora o buty zamiast Wielkiego Stratega czy magazyniera pytali się o buty dyrektora, co za tupet i brak kultury.
Demokracja to dobry ustroj ale nie dla wszystkich widać
i jak ma postrzegać cło taki zwykły kierowca czy przedsiębiorca co się na nich natknie?
 
Zwłaszcza typa, dla którego jedynie pieniądze sa ważne, przecież nie zarabia zbyt dużo. Rozumku i ogłady też nie ma za wiele. Aż boję się pomyśłeć, że takie miernoty są w naszych szeregach i pracują na opinię pozostałych
 
Re: taki kmaro dyskredytuje cło

magnesik napisał:
jeżeli do Służby dostali się tacy jak kmaro - CZARNE owce- którzy nie rozumieją że o awanse i nagrody nie pyta się w Wydziale Finansowym ale o trzynastki jak najbardziej to ja się nie dziwie że społeczeństwo nie lubi celników a zwłaszcza CZARNE owce choćby były strategiczne.
Awanse i nagrody przyznają przełożeni a nie Wydział Finansowy, natomiast trzynastki dostaje się z automatu stąd zapytanie w Wydziale Finansowym jest właściwe. Już się pytali dyrektora o buty zamiast Wielkiego Stratega czy magazyniera pytali się o buty dyrektora, co za tupet i brak kultury.
Demokracja to dobry ustroj ale nie dla wszystkich widać
i jak ma postrzegać cło taki zwykły kierowca czy przedsiębiorca co się na nich natknie?

Magnesik - czarna owca to chyba jesteś Ty . Przeczytaj dokładnie to co napisałem a potem komentuj - a może potrzebujesz dodatkowy komentarz do postów . Nie chodziło mi o to żeby pytać w Wydziale Finansowym o nazwiska osób , które dostaną nagrody tylko o mozliwosci finansowe Izby Celnej w Szczecinie w tym zakresie - środki jakie zostały uwzględnione w planie finansowym jednostki. A Pan Dyrektor musi działać zgodnie z planem finansowym - więc i tak nie było mozliwości żeby każdy dostał wyróżnienie czy awans - i ja to rozumiem. A dodatkowe wynagrodzenie roczne dla funkcjonariuszy jest prawem, które posiada funkcjonariusz zgodnie z zapisami Ustawy o służbie celnej i nikt mi tego prawa jak na razie nie może odebrać. A awanse są uznaniowe i mało kto liczy na nie przy takim budżecie. A ja jestem funkcjonariuszem z małym stażem więc tym bardziej.
 
inspektor napisał:
Zwłaszcza typa, dla którego jedynie pieniądze sa ważne, przecież nie zarabia zbyt dużo. Rozumku i ogłady też nie ma za wiele. Aż boję się pomyśłeć, że takie miernoty są w naszych szeregach i pracują na opinię pozostałych

No nie dziwię się , że dla ciebie pieniadze nie są najważniejsze - jako inspektor-miernota napewno zarabiasz dużo kasy. Jak brałbyś kasę młodszego kontrolera to byś gadał inaczej.
 
oj kmaro kmaro z referatu czarnych owiec

kmaro a po co ci znać jakie sa możliwości finansowe Izby na nagrody
nagrody są uznaniowe i po pierwsze wasz referat nie ma żadnych osiągnięć a po drugie jest wzorowym przykładem bezmyślnego celnika urzędasa przez którego społeczeństwo nie lubi celników.
takie czarne owce tylko psują wizerunek i pracę reszty.
W ogóle jak ci mogło przyjść do głowy że może ci się należeć nagroda skoro nie wiesz jak w kulturalny sposób dowiedzieć się kiedy są trzynastki i jak zapewnić waszej formacji buty. Znowu Wielki Strateg za ciebie kmaro dostanie po grzbiecie od życia
 
Inspektor napisał:
Natomiast to co mnie zastanawia to liberalna polityka kadrowa Dyrektora. Dawniej było tak, że w tym względzie władza absolutna była w rękach Dyrektora. Osobiste wnioski dotyczące miejsca pełninia służby jedynie sporadycznie były uwzględnianie. Dzisiaj jest tak, że właściwie każdy może pracować tam gdzie ma ochotę. Wystarczy, że zgłosi taką wolę. W praktyce ludzie, którzy nie przykładali się do pracy i mieli zaległości mogą zacząć od poczatku. Niektórym wychodzi to na zdrowie ale czy za czas jakiś w nowym miejscu pracy nie zrobią również zaległości i nie zechcą w tym momencie uciec do nowych zadań? Osobiście znam osoby, które w okresie 3 lat zmieniły miejsce pracy pięciokrotnie.

Dzieki zwróce na to uwagę, ale to uciekanie od zaległości nie jest chyba powszechne. Zawsze przy takim wniosku rozmawiam z naczelnikiem uc lub nadzorującym dyrektorem, aby wiedziec co za tym stoi lub czy sa jakies przeciwskazania. Wydaje mi się, że dobrze jest, że ludzie moga pracowac tam gdzie chcą, choć nie w każdym wypadku to jest możliwe ze względu na "potrzeby służby". To że ludzie w ciągu ostatnich trzech lat 2003-2006 zmieniali często miejsca pracy były efektem duzych zmian jakie przechodziliśmy.

Ps do kmaor - pensja w tym miesiącu 23 lub 26-go.
 
Panie Dyrektorze

mnie się wydaje że tu inspektorowi chodzi raczej o przeszłość,gdzie ludzie z komórek merytorycznych uciekali do WZP gdzie wymagania są nie zawyżone nie ma dokumentów i jest tzw. luzik. To oni właśnie zostawiali masę dokumentów w różnych stadiach opracowania i ta część musiała zostać podzielona pomiędzy pozostałych co nie byli tak sprytni by się zapisać do WZP albo uznali że w tej komórce WZP się nie rozwiną.
Obecne alokacje muszą zostać przeprowadzone w bardziej rozsądny sposób, jeśli ktoś zostanie przeniesiony to musi najpierw skończyć przydzielone mu zadania a nie obarczyć tym kukułczym jajem koleżanki i kolegów.Też ważne żeby nowe zadania odpowiadały predyspozycjom i umiejętnościom.
Tą informacją o wypłacie ucieszył Pan wielu i podpowiadam że wypłata 23 jest lepsza niż 26.
Pozdrawiam i życze miłego tygodnia
 
Z tym kończeniem swoich spraw to nie takie proste. Są komórki gdzie część spraw toczy się przez wiele miesięcy i to nie z opieszałości funkcjusza ale wymogów procesowych. Więc zastosowanie tu takiej metody byłoby ekonomicznie nieuzasadnione, a wręcz naganne.
A tak przy okazji pragnę zauważyć, że przyzwolenie Sz.P. Dyra dla Wielkiego Stratega do wsysania kadr w swoje struktury bez jakiejkolwiek analizy potrzeb dawców (komórek organizacyjnych zasilających WZP) przekroczyło zdrowy rozsądek. Zastosowano metodę "my bierzemy, a wy się martwcie". Te działania może i wzmocniły WZP - choć jakiś spektakularnych efektów nie widać - ale zarazem zdezorganizowały pracę innych komórek. Cło to nie farma, a funkcjonariusze to nie bydło, które się przepędza z zagrody do zagrody byle by sie ewentualnie zgadzał stan. Jak zwykle zabrakło planu reorganizacji który zabezpieczył by potrzeby zarówno biorcy jak i dawcy. Ale zawsze można dodać tekścik "POTRZEBA SŁUŻBY" i się nie tłumaczyć.
 
Back
Do góry