• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ankieta

M

mania

Gość
Witam wszystkich!
Mam prośbe czy pomożecie mi wypełniając ankiete?
Bardzo mi na tym zależy bo pisze prace licencjacką na temat funkcjonariuszy celnych.
Powinni wypełnić ją 50 osób z Waszej branży,a mam ich naprawde niewiele.
Pomożecie biednej studentce? Prosze.


ANKIETA


Witam Państwa!
Mają Państwo przed sobą ankietę, która zawiera 21 pytań.
Dotyczą one postaw prospołecznych celnika wobec realizowania zadań służbowych.
Ankieta jest anonimowa i zostanie wykorzystana wyłącznie do celów naukowych.
Pragnęłabym aby Państwo udzielali odpowiedzi szczerych i kierowali się własną opinią.
Z góry SERDECZNIE DZIĘKUJE.



1.W jakim przedziale wiekowym Pan/Pani się znajduje?

a) 20-30 b) 30-40
c) 40-50 d) 50-60

inna odpowiedź......................................................................

2.Proszę podać płeć.

a) mężczyzna b) kobieta

3.Jakie ma Pan/Pani wykształcenie?
............................................................................................

4.Jak długo pracuje Pan/Pani w zawodzie celnika?
............................................................................................

Jak jest Pan/Pani nastawiony/a do swojej pracy?

a) pozytywnie b) negatywnie

inna odpowiedź........................................................................

6.Ma Pan/Pani w pracy bezpośredni kontakt ze społeczeństwem?

a) tak codziennie b) często
c) rzadko d) nie mam

7.Jaką postawę przyjmuje Pan/Pani w pracy wobec ludzi i dlaczego?

a)pozytywną

......................................................................................................

b)negatywną..................................................................................

inna odpowiedź.....................................................................................

Czy jest Pan/Pani uprzedzony/a do jakiejś grupy społecznej?
A jeśli tak, to czym jest to spowodowane?

a)tak
...............................................................................................
...............................................................................................

b) nie

9.Czym kieruje się Pan/Pani w pracy zawodowej?

a) wiedzą b) emocjami
c) doświadczeniem

inna odpowiedź.................................................................................

10.Czy i dlaczego wysokość wynagrodzenia wpływa na Pana/Pani postawę
wobec wykonywania zadań służbowych?

a)tak ...................................................................................................

b)nie..........................................................................................

11.Czy i dlaczego szkolenia zawodowe kształtują Pana/Pani postawę wobec pracy?

a)tak ..............................................................................................

b)nie
......................................................................................................

12.Czy i dlaczego kontakty zawodowe wpływają na Pana/Pani nastawienie do społeczeństwa?

a)tak
....................................................................................................

b)nie
....................................................................................................

13.Co wpływa na zdecydowanie Pana/Pani działań w pracy?
a)pewność siebie
b)uznanie szefa
c)konkurencja z innymi pracownikami

inna odpowiedź.................................................................................

14.Jak zareagował/aby Pan/Pani w sytuacji odprawy towaru niebezpiecznego?
a)przekazałbym sprawę koledze
b)odprawiłbym towar
c)poprosiłbym kolegę o pomoc

inna odpowiedź...................................................................................

15.Czy i dlaczego pochwała szefa może być dobrą motywacją do przyjmowania pozytywnych postaw wobec ludzi, z którymi ma Pan/Pani kontakt w pracy?

a)tak
...................................................................................................

b)nie
.................................................................................................



16.Czy postawa, jaką Pan/Pani przyjmuje w pracy zawodowej różni się od
postawy przyjmowanej w życiu prywatnym?
Jeśli tak to czym to jest spowodowane?

a)tak
...............................................................................................

b)nie



17.Czy i dlaczego działania w pracy zawodowej są zawsze zgodne z Pana/Pani postawą?

a)tak ..................................................................................................

b)nie ...................................................................................................


18.Jak Pan/Pani ocenia swoje miejsce pracy?

........................................................................................

19.Jak Pan/Pani ocenia postawę wobec pracy swoich kolegów pracujących w tym samym zawodzie?

..................................................................................................


20.Co zmienił/a/by Pan/Pani w swojej pracy aby pracownicy przyjmowali pozytywne postawy?

.................................................................................................


21.Czy uważa Pan/Pani, że zawód funkcjonariusza służby celnej kształtuje nastawienia wobec obowiązków służbowych?
Proszę uzasadnić swoją odpowiedź.

a)tak

....................................................................................................

b)nie
....................................................................................................
 
MATRIX

To jest Matrix
Droga maniu oceniając twoja akietę chciałbym abyś wiedziała, iż jest ona obarczona kilkom zasadniczymi błędami.pomijając metryczkę pytania twoje mają za pewne zbadać poziom oceny preferencji i postawy badanej grupy respodentów. Uważam, iż w tak drastycznej sprawie jak postawy należy unikać pytań sugerujacych i odwołujących się do indywidualnych preferencji osób badanych.( chyba że jest to wywiad pogłębiony lub FGI). miarodajność takiego badania jest obarczona dużym błędem .Myślę, iż należałoby skupić się na badaniach zogniskowanych dających gwarncję uzyskania trafnych odpowiedzi. Uważam, ponad to, iż obserwacja uczestniczaca daje wiele więcej i pozwala całkowicie zaspokoić apetyt badacza. Celnicy to środowisko podlegające pewnym odchyleniom od przyjetych standardów. Podstawową reakcja w sytuacji anomii jest reakcja obronna ( to powoduje iż uzyskane wyniki nie są czytelne). Dlatego uwazam jak wstępie. Jeśli chcesz uzyskać oczekiwany efekt proponuję podaj na forum temat pracy i tezę badawczą którą przyszło ci postawić ,abyśmy mogli się z nią zapoznać . Każdy obiekt podlegajacy ocenie ( badaniu ) ma do tego prawo pozdrawiam :lol:
 
witam.
Mój temat pracy to "Postawy prospołeczne funkcjonariuszy służby celnej wobec wykonywanych obowiązków słuzbowych".
Przepraszam za jakiekolwiek błędy zawarte w ankiecie(pierwszy raz sie spotkałam z takim zadaniem)prosze o wybaczenie.A jesli chodzi o cel badań to jest nastepujący:musze ankiete przeprowadzić wśród minimum 50 osób sc.Ciężkie mam zadanie-bo moja świdomość na temat pisania prac dyplomowych rzeczywiscie była nie wielka.
Dziękuje wszystkim za zainteresowanie.pozdrawiam
 
Back
Do góry