• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Karpiówka

N

noname

Gość
witam po sporej przerwie..

Idą święta i Mikołaj się zbliża... Jak wam drogie Koleżnki i Koledzy podoba się wizja zbliżającej się karpiówki... Wreszcie KAŻDY z nas zostanie wynagrodzony sowitą nagrodą świąteczną, przecież mieliśmy takie wielkie oszędności... Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle... Może ktoś wie :twisted: , czekam na sugestie...
 
no właśnie my oszczędzaliśmy i dostaliśmy 2 nawet 3 razy mniej karpia od innych izb, gdzie nie było oszczędności ciekawe a może tak miało być...
ale pomyślmy z drugiej strony jeśli mieliśmy te oszczęności - podobno na nic nie było pieniędzy :| - to na przyszły rok uzyskamy okroijoną kwotę budżetu. Ciekawe czy nasi miłościwie nam panujący zdają sobie z tego sprawę. ale coż kto powiedział że ma być dobrze
 
Faktycznie są spore rozbieżności w wysokościach przyznawanych nagród na poszczególne izby. Dlaczego? Nie wiem. Zapytam Szefa SC.
Jakie oszczędności zrobiła nasza izba? Te środki na nagrody są raczej z oszczędności na funduszach płac z poszczególnych IC. My w tej puli przekazaliśmy tylko oszczędności z jednego miesiąca grudnia, gdyż wszystkie wcześniejsze były wykorzystywane na bieżąco na dodatki specjalne. Biorąc pod uwagę fakt, iż oszczędności z wszystkich wcześniejzych miesięcy były w 100% "konsumowane" przez naszą izbę, uważam że wcale nie jesteśmy poszkodowani, mimo niższej puli na końcową nagrodę(notabene jest ona rzekomo gdzieś powyżej środka stawki). Oczywiście wszyscy ci co nie otrzymali nigdy dodatku specjalnego czy nagrody z ww. wspomnianych oszczędności mają pełne prawo mówić, ze są pokrzywdzeni. Jako izba jednak nie powinniśmy narzekać.
 
może masz rację, ale w ic mówi sie o dużych oszczędnościach, skąd ta plotka!
pytanie kto dostawał dodatki i co na to ci co ich nie dostali, bo jak się okazuje dodatki były z ich karpiówki
czy to oznacza ze w innych ic nie było dodatków, awansów i zarabiają pzrez cały rok mniej
 
Te karpiówki to proponuję przeznaczyć na taki łódzki pomysł i zakup sprzętu na program CELNY BIG BROTHER w gabinetach jednoosobowych szefów izb, zastępców ,naczelników w ramach przejrzystości działania władzy w cle.Było to modne, ale nikt w cle nie wpadł na taki pomysł w gabinetach szefów no i uchroni naszych sefów przed zarzutami molestowania oraz uchroni przed pomówieniami, że nic nie robią.Specjalistów mamy jeszcze sprzed 1989 roku i nowych lepszych też.Zobaczycie jakie będziemy mieli oszczędności na następne święta.
 
Plotki - podobno w każdej jest ziarenko prawdy... Lecz jeśli to tylko ploteczki, to kto je rozsiewa i dlaczego, czy ktoś ma w tym interes...

Sławku powiadasz że to oszczędności na funduszu płac, być może... A powiedz mi co się dzieje z pieniążkami których IC nie wykorzystuje na potrzeby bieżące izby, którę są zwracane, czy czasem z tej puli nie skapuje jakiś procencik?

Jeszcze jedno odnośnie dodatków służbowych, mówisz że u nas na karpia zostały przekazane środki za miesiąc grudzień, a reszta została rozdana jak dodatki specjalne we wcześniejszych miesiącach, czy można określić rząd tej kwoty, czy jej wysokość jest znacząca w stosunku do wysokości karpiówki w przeliczeniu na szarego pojedynczego pracownika?

Co do pomysłu kolegi odnośnie CELNYGO BIG BROTHER, może jeszcze zamontować szklane kabiny w WC, i obowiązkową godzinę oglądania "działania władzy w cle" :twisted: . Przyznam że uwzględniając mój męski punkt widzenia, obecna władza zdecydowanie nie podoba mi się w tej roli, byłbym nieco zdegustowany... W przypadku wdrażania tego programu proponowałbym nowe wybory "władz" i to zdecydowanie demokratyczne :wink:
 
coś dużo ludzi pisze o tych oszczędnościach - czy to przypadek?
cały rok trąbi się że nie ma na nic pieniędzy - gdzie prawda, kto nas oszukuje
 
Czy to są oszczędności także z bieżących wydatków izby - nie wiem, ale zapytam.
Inne pytania postawione przez Was też podrążę, a tak w ogóle to piszemy do MF aby wyjaśnili skąd te rozbieżności na poszczególne IC w wysokości przyznanych środków.
Poczekajmy więc na pełną informację.
 
slawomir.siwy napisał:
Czy to są oszczędności także z bieżących wydatków izby - nie wiem, ale zapytam.
Inne pytania postawione przez Was też podrążę, a tak w ogóle to piszemy do MF aby wyjaśnili skąd te rozbieżności na poszczególne IC w wysokości przyznanych środków.
Poczekajmy więc na pełną informację.

Czekam na szczegóły... Bo jeśli sprawa przezemnie przedstawiona jest tylko plotką, to warto przeciąć te różne spekulacje :idea:.

Anonymous napisał:
To zapytaj ile dostała kazda izba w przeliczeniu na funkcjonariusza i pracownika

Mam nadzieję że przekażesz nam rzetelną informację..
 
Dociera coraz więcej informacji o wysokości nagrody w poszczególnych izbach. W każdej jest dużo więcej niż u nas, ale na razie to dane z 5 izb.
Mam nadzieję, że prawdą jest to co mówił dyrektor, że jesteśmy z tą wysokością nagrody gdzieś po środku stawki. Co oczywiście nie zmienia faktu, że należy wyjaśnić z czego wynikają rozbieżności w poszczególnych izbach.
 
odp

Nagrody są przyznane,podział procentowy przyklepany przez związkowca
bez konsultacji ? ....!!!!!!!!!!!!!!!.Są nagrody idywidualne,jest na ten cel wydzielona suma,ładna suma.Są to pieniądze motywacyjne.Komu przyznano nagrodę idywidualną i za jakie osiągnięcia to jest wielką tajemnicą ? Rozdział pieniędzy państwowych musi być jawny i motywacyjny.!!
 
Podział procentowy był zrobiony bardzo rzetelnie zgodnie z regulaminem, więc nie było co przyklepywać. Dodam, że podział ten po wstępnej przymiarce był samoistnie zrobiony na korzyść ogromnej większości z nas(dane z UC).
Na poziomie komórek organizacyjnych i tych tzw. nagród motywacyjnych nie było konsultacji.
Nawet gdybym znał dane osób wyróżnionych w ten sposób to nie podałbym tego do wiadomości publicznej.
Niektórzy przełożeni zamiast wnioskować o wyróżnienie z tej puli zabierali nawet 50% premii kilku osobom w swojej komórce organizacyjnej aby dać kilku innym. Nie tędy droga. Od tego jest wydzielona pula dla Naczelnika i Dyrektora, aby pisać wnioski o przyznanie tzw. dodatkowej nagrody funkcjonariuszom, których chcemy wyróżnić.
Poza tym przełożeni przed tak drastycznym obniżeniem nagrody powinni informować funkcjonariusza aby ten miał jeszcze czas na interwencję o obronę swoich praw chociażby w związku zawodowym. Tak ja rozumiem ten regulamin.
Niewątpliwie zapaliło się czerwone światełko dla związków aby wnioskować o zmianę regulaminu.
 
FZZSC/293/MF-SC/2006/IF Kraków, dnia 20 grudnia 2006r.

Pan MARIAN BANAŚ
Wiceminister Finansów


W związku z informacjami otrzymywanymi od Zakładowych Organizacji Związkowych o rozbieżnościach w kwestii wysokości nagród, które pochodzą z oszczędności w wykorzystaniu środków na wynagrodzenia za rok 2006, na podstawie art. 28 ustawy o Związkach Zawodowych, zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie informacji w następującej sprawie:
-jaka była wysokość przekazanych środków finansowych z tego tytułu w całej Służbie Celnej?
-czy Izby Celnej otrzymały jednakowe środki w przeliczeniu na 1 etat funkcjonariusza celnego i pracownika cywilnego?
-jeżeli nie, to czym się kierowano różnicując wysokości nagrody w
przeliczeniu na 1 etat funkcjonariusza celnego i pracownika cywilnego?
-czy były wyznaczone przez MF kryteria przyznawania tych nagród?

Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie do wiadomości Federacji ZZSC pisma z 08.12.br. wystosowanego przez Departament Służby Celnej w MF do dyrektorów Izb Celnych w sprawie ww. środków przeznaczonych na nagrody dla funkcjonariuszy celnych i pracowników cywilnych.

Z poważaniem Za Komitet Wykonawczy FZZSC:
Przewodnicząca
Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej
Iwona Fołta
/-podpisano na oryginale-/
 
Tak.... Święta minęły temat umarł... A my jak zwykle nic nie wiemy... Lecz za to będziemy mieć imprezkę... Ha ha ha...
 
Dzisiaj właśnie otrzymałem na maila odpowiedź z MF.
Wszystkie izby otrzymały pulę zgodnie z liczbą wykorzystywanych etatów na dzień 31.10.2006r. Kwota środków przypadających na jeden etat wynosiła 879,01PLN.

Proszę o pytania, które teraz powinniśmy zadać naszej DYREKCJI?
 
super

no to pięknie
czy ktoś mówił że będzie sprawiedliwiej
ale najgorsze jest to okłamywanie tamci to mówili że trzeba dać kadrze kierowniczej bo nie dotsała podwyżek a ci......
 
A u nas było 800 z hakiem i to z 3% z funduszu płac.
Czy ja dobrze rozumiem że te 879,01 jako średnia na izby po równo to bez tej 3%.
Pytam się gdzie są kur...ka moje pieniądze.
 
W tej sytuacji ja też nie rozumiem dlaczego mieliśmy tylko 860 zł na etat i to jeszcze z 3 % funduszem płac.
I na podstawie jakich danych udzielano nam takich, okazuje się nieprawdziwych informacji, że MF nierówno dokonał podziału środków na poszczególne izby.
Jedno jest pewne. Związek Zawodowy wyjaśni dokładnie te rozbieżności.
 
Cóż widać jak to w życiu, miało być tak pięknie a wciąż jest tak samo… Dzięki Sławku za zaangażowanie, lecz mam nadzieję że sprawy nie odłożyłeś na półkę jako odbębnionej. Przedstawiłeś nam konkrety (potwierdzenie tego co wielu z nas podejrzewało 8) ) lecz liczę na to że sprawę wyjaśnisz do końca… Pozdrawiam i czekam na konkrety.
 
Back
Do góry