• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

wizyta ssc

Już jutro, w niedzielę o godz. 11:00 na Starym Mieście w Olsztynie odbędą się Obchody Dnia Służby Celnej. Celnicy z Wydziału Zwalczania Przestępczości olsztyńskiej Izby Celnej przygotowali coś specjalnego....
Będzie miło, będzie sympatycznie, będzie sam gen. Pichor, a gen. Kapica wyśle nam maila...
Ma być cudny koncert i Baltroczyk, szefostwo zaintonuje ,,bo my pierwsza brygada,, ...
Baloniki, cites, ciasto z cukini i marchewki, kiełbaski...
https://www.facebook.com/sluzbacelna?fref=ts
 
igrzyska rozumiem, a co z chlebem? zaległe 150, podwyżki 2016,
ordery, awanse, prezenty, uśmiechy - dlanielicznych
 
igrzyska rozumiem, a co z chlebem? zaległe 150, podwyżki 2016,
ordery, awanse, prezenty, uśmiechy - dlanielicznych
chleb we własnym zakresie, ma być tort marchewkowy specjalnie od szefostwa dla personelu wykonawczego, pobliskie gołębie już ostrzą dzioby
p.s.
a jak tortu zostanie będzie na pikietę 22
 
Ostatnia edycja:
garść wrażeń na gorąco - postaram się uśrednić własne odczucia z wrażeniami rodziny i widzów - tylko moje byłyby pewnie zbyt miażdżące i niemiarodajne

1. Opóźnienie - katastrofa! co jak co ale od profesjonalnej służby ludzie oczekują punktualności - małe dzieci nie są cierpliwe i wychodziły z siebie - do tego zero informacji o opóźnieniu i jego długości, może zaczynanie od mszy nie było najlepszym pomysłem - albo odstęp był za krótki
2. Czytająca - katastrofa - czytała wszystko szybko i cicho, miała nawet problem z otwieraniem ust a co dopiero mówić o dykcji, niezrozumiała - byle lektor z pierwszego lepszego kościoła byłby lepszy,
3. Dowódca uroczystości - pierwsze 10 minut jak czytająca, potem w zadziwiający sposób zaczął mówić głośno, wyraźnie
4. Przebieg czyli wejście, zajęcie miejsc, flaga, przywitanie, honorowanie, przemówienia i podziękowania - zasadniczo bardzo fajnie, widzowie zadowoleni - może trochę tych medali i awansów za dużo - ludzie byli znudzeni
5. ssc przez mikrofon mało przekonujący, słabo słyszalny, dukający z wielu karteczek, spięty - "dokumenta" :)
6. z kolei Szczurek zaskakująco swobodny, na luzie bez karteczek - z pamięci, z uśmiechem, sensownie, donośny głos, nienaganna dykcja
7. wielki ukłon dla obu kompanii - olsztyńskiej i warszawskiej, wypadli doskonale, naprawdę nie ustępowali sg i policji - bardzo drobne potknięcia - szacun, natomiast obaj dowódcy kompanii - mało słyszalne komendy - trzeba wziąć przykład np. z dowódcy kompanii policji - tak to powinno brzmieć
8. recital - głosy bardzo podzielone - dla mnie śpiew żenujący, u żony budził uśmiech - nie do końca jestem przekonany czy to nie było rozbawienie - u widzów opinie też podzielone
9. pokaz wzp - szacun - widzowie pod wrażeniem, niektórzy czaili się już na paczuszkę z dachu :)
10. zupka nie przypominała obiecywanej grochówki - raczej piekielnie pikantną rzadką fosolówkę z dynią, kapustą i pomidorami - nie do przełknięcia przez część kobiet i dzieci
11. namioty - rozrzucone, brak info co gdzie jest, zachęty co jeszcze można i gdzie zobaczyć - ludzie zagubieni, czytająca po pokazie wzp mogła chociaż spróbować zachęcić widzów, pokazać i poinformować co i gdzie można zobaczyć
12. osobiście mi to rybka, ale od wielu słyszałem jak komentowali nieobecność wierchuszki z trybuny wśród ludzi - zamiast postarać się zintegrować z widzami, posłuchać co mają ludzie do powiedzenia - udali się na z góry upatrzone pozycje poza miejscem uroczystości - chociaż w tym miejscu muszę obronić dowódcę uroczystości, gdyż po około 30 minutach od zakończenia nadal widziałem go na miejscu wśród ludzi
13. Widzów z najbliższego otoczenia przez paręnaście minut zajmowała myśl, czy o przeciągnięty w poprzek trasy defilady kabel (!!!) ktoś z maszerujących się wyrżnie czy nie - kabel po pierwszym przemarszu podniósł się na pętli tworząc pułapkę na nogi maszerujących - którzy przecież defilując nie patrzyli pod nogi - nie było nawet nikogo z obsługi przy barierkach żeby mu powiedzieć o zagrożeniu - kilku z maszerujących zaczepiło, ale gubiąc krok się wyplątywali - nikt na szczęście nie wywinął orła

ogólnie - wielkie brawa dla rzeszy zaangażowanych, szkoda że błędy nielicznych tak bardzo zaważyły na ogólnym wrażeniu
 
Ostatnia edycja:
aaa - sorki - jeszcze jedno - facet w galowym mundurze, który biegał z telefonikiem i pstrykał nim fotki między pododdziałami, między odznaczanymi i odznaczającymi - totalna wiocha, wstyd - niby oficer, niby oficjalne obchody ogólnopolskie a ten ze swoim telefonikiem wpycha się przed kamerzystów i fotografów - maniak jakiś - widzowie między sobą nie kryli bardzo krytycznych uwag - to nie imieniny u cioci - obsługa foto i video była zapewniona przez profesjonalistów a jego wybryki nadawały całości prowincjonalny wymiar - nie wiem nawet kto to był - może jakiś dic?
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry