• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rozrastają się struktury ZZ Celnicy PL

Śpicie? Spoko. Śpijcie. Obudzimy się wspólnie w innym realu. Aż mi wstyd, że z tysiąca ludków z naszej Izby nikt poza mną nie odpala netu na tej stronie...
 
No dobrze, miałem się nie wdawać w durne dyskusje ale udało Ci się mnie sprowokować. Miesiąc czy dwa temu nie było Ci wstyd? Pojawiłeś się tu kilka dni temu i już uważasz,że pozjadałeś wszystkie rozumy i masz monopol na krytykę Związku? "GIEROJ SAWIETSKOWO SAJUZA" się kurna znalazł. Idzie nowe i boisz się o swój Kierowniczy stołek? Pewnie zmieniłeś - zalogowałeś się na nowy nick bo po poprzednim ktoś Cię rozpoznał, tak? Prosiłem o kontakt telefoniczny, ale nie, Ty wolisz anonimowo "bić pianę na forum". Co będzie dalej? Zaczniesz jak pewien tajemniczy nick BIAŁO-ZIELONY dyskredytować Sławka czy mnie?

Poświęć trochę czasu i udaj się do jakiegoś jednego czy drugiego gdańskiego posła PiS z argumentami przygotowanymi przez ZG ZZ Celnicy PL. Będziesz miał okazję "wybadać co piszczy w trawie".

Tak dla przypomnienia post Sławka sprzed paru dni:

"Po nominacjach na wiceministrów w MF ja niezmiennie cieszę się z wyniku wyborów niezależnie od tego kto zostanie SSC. Nie jest rozsądnie dywagować i roztrząsać plotki. Powinniśmy opierać się na faktach. A co mamy dzisiaj w sferze faktów, co wiemy? Otóż wygląda to tak. Gdyby rządziło dalej PO mielibyśmy z marszu KAS(J.Kapica zapowiedział to przecież publicznie), brak możliwości merytorycznego i faktycznego dialogu w MF, bo taki był w istocie Kapica i mielibyśmy wykonanie wyroku TK w sposób następujący: 25 lat służby liczone od dnia wyroku TK i 55 lat wiek. TYLE OFEROWAŁA NAM PLATFORMA OBYWATELSKA Z J.KAPICĄ NA CZELE Rządzi na szczęście PiS i nawet jeśli SSC zostanie zwolennik KAS to mamy: - podpis obecnego Prezydenta pod naszym wnioskiem do TK - obywatelski projekt i zupełnie inne spojrzenie na inicjatywy obywateli przez PiS niż PO - deklaracje składane w imieniu KP PiS podczas ostatniej PIKIETY - pewność, że nawet jeśli w PiS wygra koncepcja KAS czego na dzień dzisiejszy nie przyjmujemy oczywiście do wiadomości vide nasze ARGUMENTY i działamy w tym kierunku, to można prowadzić dialog o tym, aby w KAS poszczególne piony miały autonomię i zachowane własne specyfiki, czyli byli w KAS funkcjonariusze - pewność, że można z PiS prowadzić dialog o wykonaniu wyroku TK zgodnie z projektem obywatelskim, w PO było to niewykonalne PS. Właśnie kończy się dzisiaj posiedzenie ZG ZZ Celnicy PL i aż w 10 punktach uzgodniliśmy działania wokół obywatelskiego projektu, który będzie niebawem procedowany w Sejmie. Dla wszystkich funkcjonariuszy na dzień dzisiejszy są przygotowane ARGUMENTY dla Parlamentarzystów PiS, które powinniśmy wszyscy wykorzystywać umawiając się w biurach poselskich. Mamy więc co robić i działamy na tym etapie wyłącznie w kierunku wzmacniania SC, nie przyjmując do wiadomości innych scenariuszy. Pytam, czy każdy wysłał już chociaż te ARGUMENTY do choć kilku Parlamentarzystów PiS w swoim regionie? Jeżeli nie to bardzo o to proszę każdego. Na pewno przyniesie to więcej pożytku niż oderwane nieco od rzeczywistości, bez urazy proszę, utyskiwanie na forum"
 
Ostatnia edycja:
Ała! Przywalił mi Pan Przewodniczący. "Pozjadałeś wszystkie rozumy", "Gieroj Sowietskowo Sojuza", "boisz się o kierowniczy stołek", "krytyka Związku". Wyluzuj, Kolego Jacku. Owszem, przyszło nowe. Ale to nowe jest jakieś takie znane, trąci starym. Mam w zadku kierownicze stołki, a na tym forum nie żyję od kilku dni. Zauważam, że to forum (w zakresie naszej Izby) nie żyje od wielu miesięcy. Dyskredytowanie Kolegi Siwego i Ciebie w ogóle mnie nie interesuje. Interesuje mnie to, że w moim otoczeniu nie dzieje się NIC. Walczycie (szacunek!) o emerytury, o SC jako całość. Ale nie ma śladów Waszej działalności na moim poziomie, na poziomie OC. Po co mam do Ciebie dzwonić, skoro napisałem pół metra wniosków i uwag, które raczyłeś przemilczeć. Co zmieni mój telefon do Ciebie? Powiesz coś odkrywczego? Anonimowość cechuje ogromną większość użytkowników tego forum. I niech tak zostanie.
Biję pianę na forum? Otóż nie - chciałbym ożywić paru ludzi, by tu wylali swoje myśli. Nieskutecznie. Podobnie i Ty nie jesteś skutecznym animatorem dyskusji na forum Izby w Gdyni. Dziś przyszły kolejne wykazy za październik 2015 roku. OC Terminal Kontenerowy zrobił więcej niż cały UC w Gdyni. Nadal uważasz, że mamy równe żołądki w zakresie nagród?
Czy ZZ zwrócił uwagę na wybór aktualnej firmy, która przeprowadza badania w zakresie medycyny pracy? Nigdy nie było takiej jazdy, jaką przechodzą ludzie dziś.
Pytasz o moje odwiedziny u lokalnych posłów PiS. Nie byłem i nie zamierzam być. To wykonawcy jednolitej linii partii. O ile nie będzie dojścia do Zakonu - nie widzę sensu takich spotkań. Odpal TV, odpal net - zobacz jak działa partia władzy. Za Kapicą nie zatęsknimy, kij bucowi w oko. Ale zatęsknimy za rozmowami i za choćby udawanym dialogiem. Wspomnisz moje słowa.
 
Jeszcze jedno: uważasz, że rozmowa ze mną to "durne dyskusje" i że chodziło o sprowokowanie Ciebie? Jako przewodniczący ZZ na poziomie Izby jesteś raczej zobligowany do rozmowy. A ja nie prowokuję, ja podaję proste teksty i proszę o ustosunkowanie się do nich. Jeżeli dyskusja z "oddzialowcem" jest durna to masz problem. Nie dybię na Twój stołek, nie chcę niszczyć ZZ Celnicy.pl. Chcę Twojej i Waszej aktywności oraz rozsądku na "odcinku I linii". Walczcie o SC i o imponderabilia. ale nie zwalniajcie DIC od obowiązku dbania o sprawy prostych zolli. Odnieś się jak człowiek do uwag i argumentów, a nie wytaczaj dział i nie spychaj mnie leninowskimi hasłami na margines.
 
Tak, mamy takie same żołądki. Piszesz, że ..."OC Terminal Kontenerowy zrobił więcej niż cały UC w Gdyni...". Super, szacun. To dobrze, bo nasza Izba w ogólnym rozrachunku coś znaczy. Ale jak wiesz jestem na OC Baza Kontenerowa w Gdyni i jeszcze niedawno to ten OC robił więcej niż cała gdyńska Izba razem wzięta. Nikt się tym nie przejmował, może poza naczelnikowstwem. Nikt nie krzyczał, że należy dać ludkom większe nagrody bo robimy 1000% normy. Nikt też nam większych nagród nie dawał. Tak samo jak Wy mieliśmy problemy z kompami, z netem, czy z naszymi zajebistymi systemami. Także wiem co to znaczy mieć 500 czy 600 importów do przyjęcia sprzed dwóch dni przy tej "wspaniałej" prędkości działania systemów, gdzie możesz dać zgłoszenie do ewidencji i wyjść na fajkę, a po powrocie może już będzie przyjęte. Będziemy się licytować? Cóż, to Twój OC odebrał nam sporo pracy i, prywatnie, nie jestem z tego zadowolony, między innymi dlatego, że znowu dochodzą do głosu gdyńsko - gdańskie animozje. Na tym ma polegać nasza służba, że będziemy sobie wyrzygiwać, że "moja piaskownica jest ważniejsza i lepsza"? Czy tylko ja mam wrażenie, że do tego właśnie dążysz?

Piszesz też, że macie dupowate kompy, tak? Jaka jest tu moja rola czy w ogóle Związków? Mam dać Ci prywatnego lapka? Jak zapewne wiesz OC graniczne zaopatruje w sprzęt wojewoda, a jak wojewoda nie da siana to co ma Dyrekcja zrobić?

A co do olewania oddziałowca, to napisałem Ci co powinieneś zrobić, pogadaj z Mariuszem, przygotujcie pismo do Dyrektora czy Naczelnika i jeżeli Zarząd Izbowy to zaakceptuje to wyślemy zapytanie. Anonimów nie lubię bo już ktoś ze mnie raz zrobił idiotę. Ale nie, przecież Ty wolisz być anonimowy i potem rozpowszechniać info, że Związki nic nie robią.
 
Nie, nie zgadzam się. Nie mamy takich samych żołądków. Może kiedyś kontenerówka w Gdyni wyrabiała 300 % normy, ale nikt już nie pamięta kiedy. Takich proporcji jak dziś nigdy nie było, nie ma opcji byś to udowodnił. Poza tym, naówczas, premie były nieco zróżnicowane. Gdyńsko-gdańskie animozje? Nie idź tą drogą. Tak samo kopię w Gdynię, jak i w inne OC w Gdańsku. Nie "piaskownica" jest ważniejsza, a zwyczajne poczucie przyzwoitości. Skoro niespełna 40 ludzi robi więcej niż 500 innych - czy nie należy im się większa - podkreślam - NAGRODA?
O oddaniu prywatnego kompa nawet nie pisz. Ty pisz do władz Izby i UW żeby zapewniono celnikom sprzęt godny, sprawny i właściwy dla AD2015. Ze mną nie walcz, śmigaj do właściwych władz i organów. A jakoś nie daliście rady od lat...
Anonimem zostanę, nie ma opcji. Już ludzie z IC szukają wydmystogi, namierzają, szczęśliwie jedynie na nos, do tego ślepo. Zgubiłem dobrze tropy. Z Mariuszem pewnie kiedyś pogadam, jak się spotkamy, Ale nie o to chodzi. Chodzi o szczegóły, o duperele, które stanowią o naszej codzienności. Powtarzam - większość użytkowników tego forum to anonimy. Nie akceptujesz ich? Wszystkich?
 
Oczywiście, to Ty masz rację ja, natomiast jestem w błędzie.

A tak na marginesie to dlaczego mają poszukiwać "wydmystogi"? Jakaś mania prześladowcza? Przecież i tak większość wie kto Ty jesteś. Poza tym w Izbie czy Urzędach też czytają to forum i to w większości pokoi. :)

A dlaczego chciałem abyś zadzwonił to napisałem wcześniej, ale Ty przecież wiesz lepiej.
 
Nie, to nie mania prześladowcza. O ile czytasz moje posty to zapewne widzisz, że nie jestem wdupowłazem dla nikogo, raczej jestem krytyczny i pesymistycznie nastawiony do perspektyw naszej służbowej przyszłości. Takich się nie kocha. Piszesz, że większość wie kto się kryje pod nickiem "wydmystogi". Błąd - większość się domyśla. I, jak to często bywa, większość się myli.
Powtarzam - telefon do Ciebie sprowadza sprawę do rozmowy dwóch ludzi, niemal do anonimizacji poruszanych kwestii. Na forum mogą paść otwarte dla wszystkich pytania i czytelne dla wszystkich odpowiedzi. Różnica jest istotna.
Proszę - nie zarzucaj mi w tak banalny sposób dziecięcej chęci zdominowania interlokutora. Nie wiem lepiej, nie mam racji. Mam ochotę na dyskusję i efektywną burzę mózgów. Emerytury emeryturami (parę setek naszych Koleżanek i Kolegów i tak nie pójdzie na wcześniejsze emerytury bo są młodzi stażem), a liczy się tu i teraz. A tu i teraz ZZ moim zdaniem nie dają rady, zolle nie mają wsparcia.
 
Czytam i oczom nie wierzę. Koledzy przypominam, że trwa debata o przyszłość SC i emerytury dla f.c., a Wy o tym kto więcej odprawia i o innych drobniejszych sprawach. Dotarcie do każdego Posła PiS jest w chwili obecnej najważniejszym zadaniem dla każdego funkcjonariusza celnego!!! Jeżeli ktoś nie chce tego robić, to proszę by chociaż nie przeszkadzał.

Ps. Inne sprawy trapiące f-szy w UC Gdańsk bardzo proszę zgłaszać do Kolegi Jarka Kapuścika Przewodniczącego Koła w UC Gdańsk. On na pewno tym się zajmie.
 
Czytam i oczom nie wierzę. Koledzy przypominam, że trwa debata o przyszłość SC i emerytury dla f.c., a Wy o tym kto więcej odprawia i o innych drobniejszych sprawach. Dotarcie do każdego Posła PiS jest w chwili obecnej najważniejszym zadaniem dla każdego funkcjonariusza celnego!!! Jeżeli ktoś nie chce tego robić, to proszę by chociaż nie przeszkadzał.

Ps. Inne sprawy trapiące f-szy w UC Gdańsk bardzo proszę zgłaszać do Kolegi Jarka Kapuścika Przewodniczącego Koła w UC Gdańsk. On na pewno tym się zajmie.

Już gdzieś to na forum napisałem: dotarcie do PiS to wyłącznie uszy na Nowogrodzkiej w Warszawie, i to nie wszystkie. Napisałem też na tym forum, parę razy, że sprawy SC - moim zdaniem - już zostały załatwione. Prędzej czy później, ale to już sprawa zamknięta. Nie jestem związkowcem, jestem gościem z pierwszej linii i czuję się opuszczony przez ZZ (wszystkie, żeby była jasność). Niech dowodem na to będzie choćby to, że Kolega Jarek Kapuścik jest mi zupełnie nieznany, pierwszy raz o nim słyszę. Działacie na poziomie państwa, chcecie wpływać na ustawy. A ja pierniczę na puszczy o prostych sprawach, w których jesteśmy sami. Kolego Sławomirze. Uwierz swoim oczom. Dla mnie tzw. bieżączki są istotne. Losy SC zależą od nas tak bardzo jak bardzo zależy od nas opad śniegu w Bangladeszu. Tylko argument siły może nam coś dać, tylko z tym liczy się obecna władza (chociaż i to nie jest pewne).
 
czujesz sie opuszczony - szkoda, tak nie musi być, ale kto cię opuścił? związki do których nawet się nie zapisałeś nie dając im tym samym legitymacji do reprezentowania m.in. Ciebie? nie wsparłeś działań związku własnym składkowym grosikiem? zmień to - posłuchaj rady Sławka, skontaktuj się z Jarkiem, zapisz się

im większą grupą będziemy, im liczniejszy będzie związek, tym nasz głos będzie silniejszy a możliwości większe, przyjdzie czas na rozwiązywanie pomniejszych problemów
 
Ups. Dopiero żem do chaty wrócił. Bolo... Teraz czuję się dopieszczony. Przewodniczący skarcił, bolo uzupełnił. Owszem, nie płacę składek na Celnicy.pl,. nie płacę też składek na inne ZZ w SC. Wyleczyłem się. Byłem zapisany milion lat temu, ale mi przeszło bo... Właśnie: zaczęliście się bawić w ustawy (nikt inny jak federacja ZZ zaklepała pierwszą ustawę o SC, ze zwolnieniami za tymczasowe aresztowania, etc.), potem kolejne emanacje związkowe robiły "na górze" zamiast "u podstaw". Nie gadaj mi o wsparciu związku składkami, nie od tego zależy aktywność związkowców. Większą grupą nie będziemy, w mojej Izbie od chyba 7 lat nie było naboru. Pamiętaj bolo, nie liczebność się liczy, a siła nacisku. Poza tym - skoro wywalacie na pomniejsze problemy, to jak chcecie załatwić większe sprawy? To logiczna niekonsekwencja. Nieudolni w małych sprawach chcą zbawiać świat? "Co się porobiło z tą krainą złą"
 
Kurczę... Myślałem, że Kolega działa non profit. Niczego od Was nie wymagam i niczego nie żądam. Jeszcze, nie daj Boże, się zmęczycie i wychylicie zza biurek. Miałem wrażenie, oparte na przepisach ustawy o ZZ, że jesteście od reprezentowania spraw i interesów pracowniczych.
Pierwsze co mnie wkurzyło na tym forum to martwa cisza. Drugie - brak merytorycznych odpowiedzi na jasne pytania. Trzecie - brak odniesienia się do poruszanych zagadnień. Czwarte - socjalistyczne podejście do naszej kochanej Służby (równe żołądki, etc.). Piąte - wyjazdy ad personam, nie ad meritum.
Posiadacie potężne narzędzie: czytaną w środowisku stronę internetowa. Nie wiem czy inne ZZ to mają. I na tej stronie żyje wiele środowisk lokalnych (Łódź choćby). A Gdynia - amba. Żeby była jasność: wszystkie ZZ w SC są ciche i niedostrzegalne. Z całym szacunkiem dla Celnicy.pl, który walczy o emerytury. Ale Wasza aktywność to Warszawa (niestety - sądzę, ze nie odniesiecie/odniesiemy tam sukcesu, a jeszcze mocniej wtopimy), a praca u podstaw leży i kwiczy. I rozrastacie się? Gdzie? Gdzie widać Wasz potencjał? Gdzie widać Wasze pisma do ludzi, gdzie spotkania z załogami? Trzeba zaprosić albo zadzwonić? Gdzie widać Wasze dociekania tego, co ludziom na wątrobach siedzi? Kolego Jacku - proszę o merytoryczną odpowiedź, nie personalne wyjazdy.
 
Dobrze, czyli to, że jest cisza na gdyńskim forum to też moja wina, OK, tzn, nie, sorry, to wina wszystkich związków bo Ty przecież nie pijesz tylko do ZZ Celnicy PL.

Co do zebrań to były organizowane wielokrotnie. Choćby w Gdańsku założycielskie Koła ZZ Celnicy PL. Potem w kwietniu sprawozdawczo - wyborcze w Gdyni. Moje info o zebraniu było adresowane do wszystkich nie tylko członków ZZ Celnicy PL. Starałem się jak najszerzej rozesłać pismo o zebraniu, z tego co pamiętam były one też umieszczane na stronie intranetowej Izby. Owszem, możesz napisać, że daleko, że dojazd kosztuje, niestety Związek dojazd może zrefundować tylko członkom, nie anonimom.

Także, już wielokrotnie robiłem zebrania - spotkania, zapraszałem na nie ludków z naszej Izby i co, i cisza, taka sama jak na tym forum.

Poza tym pisałem już dlaczego chciałem abyś skontaktował się za mną telefonicznie albo pogadał z Mariuszem - wice ZOI, skoro Opara tak działa Ci na nerwy.
 
Witaj. Byłem chyba dwa razy w IC Gdynia i było rozsyłane zaproszenie i frekwencji nie było w przeciwieństwie do innych izb gdzie bywałem także, więc nie ma wśró funkcjonariuszy celnych IC Gdynia potrzeby jak to ujmujesz spotkań z załogą.

Ad działalności lokalnych struktur ZZ Celnicy PL zgadzam się, że w niektórych miejscach nie mamy struktur lub nie działają jak należy. W UC Gdańsk dopiero niedawno powstało Koło. jestem przekonany, że będzie działać dobrze.
Proszę jednak funkcjonariuszy, aby informowali o swoich problemach. W Twoim OC Szanowny wydmystogi jest Mariusz, który jest członkiem Zarządu. Ja np. od Niego otrzymałem bardzo ciekawe opracowanie jak usprawnić funkcjonowanie OC, jednak bardziej pod kątem wpływów budżetowych i ukrócenia nieprawidłowości w obrocie towarowym. Otrzymałem, bo o tym rozmawialiśmy i go o to poprosiłem.
Wy też tak działajcie. Musicie po prostu iść do swoich przedstawicieli i przedstawiać im sprawy do załatwienia. Inna rzecz, że powinni też sami wychodzić z takimi inicjatywami. Mam nadzieję, że taka komunikacja ulegnie poprawie.
Proszę też zwracać się z problemami do Jarka Kapuścika, bo on jest Przewodniczącym Koła na teren UC Gdańsk
 
Dziękuję Koledze Sławkowi za merytoryczny komentarz. Jest nić porozumienia, jest zrozumienie dla moich racji. Zawsze tak jest, że związkowcy niczego nie zrobią, gdy nie ma odzewu lub potrzeby korygowania rzeczywistości po stronie innych pracowników.
Kolega Jacek też - mam wrażenie - odnajduje jakieś pozytywy w mojej pisaninie. Dziś przynajmniej odniosłem takie wrażenie, podczas spotkania na DCT. Trochę się rozjeżdżamy w kwestiach równoległego prowadzenia spraw "na dole" i "na górze", ale rozumiem aktualny priorytet ZZ Celnicy.pl. Pozostaję sceptyczny w kwestii skuteczności działań w sejmie i w środowisku posłów PiS, ale to zupełnie inna historia jak mawiał Kipling.
Wizyta NUC na DCT pozostawiła pewien niedosyt, ale to było nieuniknione. NUC nie ma bezpośredniego wpływu na przydział pieniędzy na nagrody, na podwyżki, etc. Pozostają inne formy docenienia naszej orki, co prawda niematerialne, ale robi chłop co może. Mam nieodparte wrażenie, że słabe docenienie naszego OC wynika z oporu materii na wyższym poziomie, z jakiejś formy oportunizmu, braku odwagi przed podjęciem decyzji o zmianie dotychczasowych zasad nagradzania, premiowania, itd. Polityka "równych żołądków" na swoje oparcie w utrwalonej tradycji. Może, dopóki SC trwa, ktoś kiedyś jakoś przełamie tę tradycję?
 
Serdecznie zapraszam wszystkich członków, sympatyków i nie sympatyków Związku Zawodowego Celnicy PL, na zebranie Zarządu Izbowego oraz Koła ZZ Celnicy PL, które odbędzie się dnia 16 grudnia 2015 roku od godziny 15.00 w Izbie Celnej w Gdyni na ul. Północnej 9A w sali Urzędu Celnego w Gdyni nr 110.

Planowany czas spotkania około 2 godziny.

Tematem spotkania będą sprawy bieżące.
 
Zapraszam wszystkich członków Związku Zawodowego Celnicy PL na zebranie, które odbędzie się w dniu 15 lutego 2016 roku od godziny 13.00 w Sali Konferencyjnej nr 204 Izby Celnej w Gdyni przy ul. Północnej 9A.

Celem zebrania jest wybór delegatów na Zjazd Krajowy oraz sprawy bieżące. Planowany czas spotkania około 3 godzin.
 
I jak tam? Coś się zadziało 15 lutego? Jakaś relacja? Jakieś wnioski? Jakieś propozycje do konsultacji?
 
Back
Do góry