• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

wartościowanie stanowisk

Wiemy, że wartościowanie to patologia, ale co chciałes przesz to jeszcze powiedzieć?

Zdjąłem swój wpis ponieważ nie chciałem personalnie dotykać ludzi, którzy są na niewłaściwych stanowiskach z woli naszych włodarzy i starają się kurczowo trzymać tych stanowisk bo na nic lepszego już nie trafią.... Zostawiłem ostatnie zdanie, a raczej propozycję tematu rzeki. Nie tylko wartościowanie stanowisk jest u nas patologią i w myśl zasady "ryba psuje się od głowy", myślę że głowy ta ryba już od dawna nie ma....
 
Kochani.
Wraca na poważnie temat wartościowania(vide Komunikat na stronie głównej). ZZ Celnicy PL nie odpuszczał i wygraliśmy. Mamy wreszcie wyroki NSA. Po przyjęciu propozycji DIC powinien wydać decyzję.
Należy spodziewać się, że DIC zaczną teraz wydawać takowe decyzje, dlatego przygotujcie się do składania odwołań.
Wreszcie prawnie będzie można ruszyć ten temat i powalczyć, włącznie z drogą sądową.
Wywalczyliśmy to dla Was, po długich i ciężkich merytorycznych bojach.
Każdy kto zechce uzyska taką decyzję określającą jego stanowisko jeśli DIC nie będą działać z urzędu. Jeżeli DIC i MF nie zechcą wciąż działać zgodnie z prawem, mam już też pomysł jak ich do tego przekonać :)

Tymczasem piszę to, gdyż w każdej chwili można spodziewać się akcji wręczania takich decyzji w całej SC. Musicie być na to przygotowani, gdyż w terminie 14 dni trzeba będzie złożyć odwołanie.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Brawo!!! Celnicy.pl!!! Brawo!!!!
Sławku, czy dla członków zw. bedzie dostepny "schemat" odwolania od decyzji ???
 
Czy po ewentualnym odwołaniu się, nie będzie takiego scenariusza, że specjalista (wcześniej insp. - z zachowanymi poborami po wartościowaniu) zostaje przewartościowany na mł. eksp., po czym w krótkim czasie przeniesiony na stanowisko specjalistyczne i za pół roku- circa ok 800,- w plecy na podstawie art 150 naszej ustawy.
 
Back
Do góry