• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

"Czy bez walki nie da się w naszym kraju osiągnąć godnych warunków pracy i rozwoju zawodowego, szczególnie w profesji o największym stopniu odpowiedzialności zawodowej?" - pytają rezydenci w wystosowanym w środę komunikacie. Wskazują, że ich dotychczasowe działania "prowadzone merytorycznie, kulturalnie, zgodnie z dobrym obyczajem i smakiem" nie przyniosły rezultatów".
Czy nic nam to nie mówi ? Naprawdę nie mamy sobie nic do zarzucenia - pisma , kolumna milczenia, spotkania rozmowy , pikieta to było ok, ale życie pokazuje , że tylko argument siły działa
Nie chcę być wichrzycielem ale... czekam na sygnał od Sławka i jestem gotów , nie będę ściemniał , że korzonki, gardełko, grypa żołądkowa czy cokolwiek innego ... po prostu nie przyjdę i nie wrócę dopóki nie skończy się to szaleństwo pozdrawiam
 
Nie chcę być wichrzycielem ale... czekam na sygnał od Sławka i jestem gotów , nie będę ściemniał , że korzonki, gardełko, grypa żołądkowa czy cokolwiek innego ... po prostu nie przyjdę i nie wrócę dopóki nie skończy się to szaleństwo pozdrawiam ...

Pod tym się mogę podpisać. Godność można zachować w każdej sytuacji.
 
Ja tylko dodam tyle w temacie:
https://www.youtube.com/watch?v=QxQA6WMgMBg (odnośnie tych władczych na górze ;) )
Mam nadzieję, że nie dojdzie do rozłamu braci celniczej na lepszych/gorszych, oficerów/tych niżej, ewentualnych mundurowych/przyszłych cywilów itp. i razem staniemy do walki o Naszą przyszłość, bo szczerze mówiąc nie mam ochoty po 10 latach służby zaczynać wszystkiego od nowa, bo nie mam ku*wa pomysłu gdzie zacząć :/
 
prędzej bym widział porozumienie z lekarzami rezydentami, niż z naszymi tzw. centralami związkowymi. a swoją drogą, czy to nie ciekawy pomysł, aby uzgodnić z innymi grupami zawodowymi terminy i charakter dalszych działań. przecież chcemy zwiększyć dochody budżetowe między innymi po to, aby znalazły się pieniądze na podwyżki w służbie zdrowia.

z12460718Q.jpg


http://metrocafe.pl/metrocafe/1,145...podwyzek-lekarze-rezydenci-chca-zarabiac.html

http://www.politykazdrowotna.com/8817,lekarze-rezydenci-szykuja-sie-do-strajku

http://www.termedia.pl/mz/Lekarze-r...-wizyt-w-szpitalnych-przychodniach,21754.html

"Czy bez walki nie da się w naszym kraju osiągnąć godnych warunków pracy i rozwoju zawodowego, szczególnie w profesji o największym stopniu odpowiedzialności zawodowej?" - pytają rezydenci w wystosowanym w środę komunikacie. Wskazują, że ich dotychczasowe działania "prowadzone merytorycznie, kulturalnie, zgodnie z dobrym obyczajem i smakiem" nie przyniosły rezultatów".
Czy nic nam to nie mówi ? Naprawdę nie mamy sobie nic do zarzucenia - pisma , kolumna milczenia, spotkania rozmowy , pikieta to było ok, ale życie pokazuje , że tylko argument siły działa
Nie chcę być wichrzycielem ale... czekam na sygnał od Sławka i jestem gotów , nie będę ściemniał , że korzonki, gardełko, grypa żołądkowa czy cokolwiek innego ... po prostu nie przyjdę i nie wrócę dopóki nie skończy się to szaleństwo pozdrawiam
 
Ja tylko dodam tyle w temacie:
https://www.youtube.com/watch?v=QxQA6WMgMBg (odnośnie tych władczych na górze ;) )
Mam nadzieję, że nie dojdzie do rozłamu braci celniczej na lepszych/gorszych, oficerów/tych niżej, ewentualnych mundurowych/przyszłych cywilów itp. i razem staniemy do walki o Naszą przyszłość, bo szczerze mówiąc nie mam ochoty po 10 latach służby zaczynać wszystkiego od nowa, bo nie mam ku*wa pomysłu gdzie zacząć :/

a niestety wygląda, że w kas będziemy mieli cywilów, cywilów z emkami, funkcjuszy bez emek i funkcjuszy z emkami.
Czasem zastanawiam się, czy nie właściwym byłoby na chwilkę(!) "odpuścić" temat emek a skupić się na walce z SYF ... yyy ... sorry z KAS!
 
z ciekawosci.... 2-gi dzien z kolei oglaladalem wywiad z kontradmiralem SG Piotrem Stocki (m)... i tu dowodca MOSG opowiadal o tym,iz SG zostanie rozbudowana, ze jezdzi on do USA na szkolenia jsko kursant i wykladowca... ze na miesiac wracaja granice... i jaka SG to fajna profesjonalna sluzba.
w Policji tez podwyżki....
ROBMY COS, BO NAS ROZWALA I NIKT NAWET NIE JĘKNIE.
 
Taa... Właściwie Dzień Dziecka to wspaniały dzień ... A w sumie to skoro można z dziećmi spędzić jeden cały dzień to czemu nie spędzić z nimi całego tygodnia ...
 
a niestety wygląda, że w kas będziemy mieli cywilów, cywilów z emkami, funkcjuszy bez emek i funkcjuszy z emkami.
Czasem zastanawiam się, czy nie właściwym byłoby na chwilkę(!) "odpuścić" temat emek a skupić się na walce z SYF ... yyy ... sorry z KAS!
ten numer nie przejdzie, prędzej przeniosą zadania dozorowe do UAS, w UCS beda tylko funkcjonariusze z emkami. Dotychczasowe projekty KAS to taki bajzel, ze niczego nie można na ich podstawie przewidzieć. Trzeba czekać na nowy projekt, żeby coś na ten temat powiedzieć.
 
Ostatnia edycja:
ten numer nie przejdzie, prędzej przeniosą zadania dozorowe do UAS, w UCS beda tylko funkcjonariusze z emkami. Dotychczasowe projekty KAS to taki bajzel, ze niczego nie można na ich podstawie przewidzieć. Trzeba czekać na nowy projekt, żeby coś na ten temat powiedzieć.

to tym bardziej za wszelką cenę nie wolno dopuścić do utworzenia KAS. Niech zostanie tak jak jest i niech każdy robi swoje, to na czym zna się najlepiej. Skarbówka skarbówką, CŁO cłem!
 
Rzeczywiście protest w styczniu 2008 roku był oddolną inicjatywą i zaczęło się od jednego przejścia granicznego.
ZZ Celnicy PL oczywiście poinformuje jak już wszystkie rozmowy zawiodą, chyba że wcześniej poinformują nas decydenci np. ujawniając projekt o KAS jako projekt poselski
Nie oznacza to jednak, że należy powstrzymywać oddolne inicjatywy

do eresenowca i innych - jakiego jeszcze sygnału oczekujecie? patrz od strony 947 w tym wątku
 
Moim zdaniem wszystko, co było do powiedzenia, zostało powiedziane.

Nikt nie jest w stanie wnieść do sprawy żadnych "nowości" i jeśli ktoś czyta uważnie Forum, to powinien wiedzieć, iż każdy kolejny wpis,
jest tylko powtarzaniem już wcześniej wyrażonej "opcji". Bodaj takie powtarzanie, zwykło nazywać się "biciem piany" i "asekuracją", bym przypadkiem nie wyszedł "przed szereg".

Bolączką współczesnego, sterowanego człowieka, jest nieumiejętność podejmowania decyzji i to już nie tylko w kwestiach zawodowych, ale w pełnym wymiarze Życia. To nie Nasza "wina"! Tak zostaliśmy "wytresowani", tak właśnie steruje się masami, by w "stadzie baranów" nikt nie potrafił myśleć samodzielnie i aby nie pojawiały się odmienne od narzucanych; trendy, mody, sposoby na Życie itp. Mało kogo obchodzi, że mógłby zostać napiętnowany określeniem: egoista, oszust, interesowny, cham, leń, człowiek bez honoru czy też osoba "bez kręgosłupa", natomiast wręcz przerażenie budzi możliwość bycia "nie cool" (czytaj: innym niż inni).

W Naszej sytuacji, sposobów na dalsze postępowanie jest wiele, a wszystkie zostały sformułowane w postach, w większości mając taki główny wydźwięk - >>LUDZIEEE ... ZRÓBCIE W KOŃCU "to" CZY "tamto", A JA OBIECUJĘ, ŻE SIĘ PRZYŁĄCZĘ (zaraz, jak tylko zobaczę w tym korzyść) !!!<<

Nikomu nie powiem, co ma zrobić. Tak na prawdę, to każdemu z Nas pozostanie w efekcie wybrać tylko jedną "opcję" z wielu. MUSI to być wybór własny, OSOBISTY, bez "przyczajki" i oglądania się na pozostałych! Ja sam - i zaznaczam - subiektywnie, rozważałbym (DZIŚ JUŻ DZIŚ) tylko dwie z owych możliwych "opcji".
Do pierwszej "kusi" mnie przekonanie, iż skoro zamierzony brak informacji tak bardzo męczy i wzburza Nasze środowisko,
to jakże mocno MUSI to działać na środowiska Nam nieprzyjazne ...
Do drugiej (wbrew pozorom - ściśle powiązanej) jestem "skuszony" baaardzo WYRAŹNYM sygnałem, zawartym w ostatnim zdaniu wypowiedzi

http://celnicy.pl/showthread.php/6624-Emerytury-!!!?p=132920&viewfull=1#post132920

Odwaga,to nie brak obaw, lecz podejmowanie indywidualnej odpowiedzialności za WŁASNE decyzje.
Po 13 maja, wydaje mi się, że w Naszej Sprawie, nawet odwagi nie potrzebuję i pozostaje tylko DECYZJA, której wybór należy do mnie, do Ciebie ...


to co najważniejsze
 
hunter to jest to co być powinno kreowanie wizerunku to podstawa.
AdamDworcow czy akcja będzie czy nie czas pokarze ale nagłośnienie patologii i kure...wa z jakim Służba Celna ma się zmierzyć to coś innego.
Każdy funkcjonariusz Służby Celnej ( oczywiście zrzeszony w Celnicy pl ) dołoży w razie potrzeby kasę na obsługę prawną Kancelarii Prawnej reprezentującego interesy pokrzywdzonych.
JESTEŚMY W SPORZE PRAWNYM PRAWO JEST ZA NAMI.
SŁAWEK PISZ O TYM, ŻE KAŻDY NIE ZRZESZONY W ZWIĄZKU CELNICY PL będzie sam dochodził swoich racji przed sądami.
 
hunter to jest to co być powinno kreowanie wizerunku to podstawa.
AdamDworcow czy akcja będzie czy nie czas pokarze ale nagłośnienie patologii i kure...wa z jakim Służba Celna ma się zmierzyć to coś innego.
Każdy funkcjonariusz Służby Celnej ( oczywiście zrzeszony w Celnicy pl ) dołoży w razie potrzeby kasę na obsługę prawną Kancelarii Prawnej reprezentującego interesy pokrzywdzonych.
JESTEŚMY W SPORZE PRAWNYM PRAWO JEST ZA NAMI.
SŁAWEK PISZ O TYM, ŻE KAŻDY NIE ZRZESZONY W ZWIĄZKU CELNICY PL będzie sam dochodził swoich racji przed sądami.
Kromaks calkowicie sie z Toba zgadzam i popieram Twoje pomysly. Jednak dla mnie podstawa i jedyne wyjscie to akcja protestacyjna. W inne dzialania juz starcilem wiare albo uwazam, ze na nie za pozno.
ps innymi slowy kazde z tych dzialan da jakies skutki ale nie bedzie to powstrzymanie KAS i wywalczenie emek. Tylko protest.
 
Ostatnia edycja:
problem w tym, ze trudno byc tym pierwszym, ktory zacznie, takim sygnalem powinna byc informacja, o koordynacji i ze startujemy razem.

nie rozumiesz że takiego wezwania Sławek ani nikt nie może dać!!!

napisał - nie będzie sprzeciwiał się oddolnym inicjatywom

co jeszcze nie rozumiesz? na co czekasz?
 
nie rozumiesz że takiego wezwania Sławek ani nikt nie może dać!!!

napisał - nie będzie sprzeciwiał się oddolnym inicjatywom

co jeszcze nie rozumiesz? na co czekasz?
ok, nie czekam, od jutra protestuje, jak przyjedzie prasa to mam powiedziec, ze protestuje sam czy z kolegami? Ok, z kolegami, jak zapytaja kto was reprezentuje, kto jest od kontaktow z prasa, z kim ma rozmawiac pracodawca, to co mam powiedziec_ ? Komitet Protestacyjny utworzony przez trzy centrale_? czego jeszcze nie rozumiesz?
 
a niestety wygląda, że w kas będziemy mieli cywilów, cywilów z emkami, funkcjuszy bez emek i funkcjuszy z emkami.
Czasem zastanawiam się, czy nie właściwym byłoby na chwilkę(!) "odpuścić" temat emek a skupić się na walce z SYF ... yyy ... sorry z KAS!

Dokładnie tak uważam temat emek należy odpuścić najważniejsza teraz jest Służba Celna i jej delegalizacja. Kas = SYF.
Po pierwsze walczymy o niedopuszczenie do delegalizacji Służby Celnej,
potem są emki,
a na końcu podwyżki.
 
L4 cd.

ok, nie czekam, od jutra protestuje, jak przyjedzie prasa to mam powiedziec, ze protestuje sam czy z kolegami? Ok, z kolegami, jak zapytaja kto was reprezentuje, kto jest od kontaktow z prasa, z kim ma rozmawiac pracodawca, to co mam powiedziec_ ? Komitet Protestacyjny utworzony przez trzy centrale_? czego jeszcze nie rozumiesz?
Może po prostu nie świruj pawiana i idź na L4 na cokolwiek. Na początek spróbuj F 41 (do pół roku).
 
Back
Do góry