• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

ten gość ze swoimi kuchcikami chyba nawet nie zna podstawowych przepisów konstytucji :D . na ten przykład zgodnie z jej ustępem 2 z art. 93, zarządzenia nie mogą stanowić podstawy decyzji wobec obywateli, osób prawnych oraz innych podmiotów. sądy administracyjne wprost nakazują wydawanie decyzji określających stanowiska obowiązujące od wejścia w życie obecnej ustawy o Służbie Celnej. a jakiej rangi jest podstawowy akt prawny w tym przedmiocie? czy czasem nie jest to zarządzenie w sprawie opisów i wartościowania stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych, wydane przez ministra finansów?
 
Ostatnia edycja:
Słyszałem, że podobno już są nie tylko plany ale konkretne działania w celu ucywilnienia niektórych komórek typu akcyza, karny itp. itd.
Pewnie okaże się że walczyli wszyscy a wygrają nieliczni?

Jakaś błoga cisza w eterze. Również od strony przewodniczącego.
 
Skąd te wieści, konkretne działania czyli ktoś dostał jakiś papier?, Jak cos wiesz to pisz.

Słyszałem, że podobno już są nie tylko plany ale konkretne działania w celu ucywilnienia niektórych komórek typu akcyza, karny itp. itd.
Pewnie okaże się że walczyli wszyscy a wygrają nieliczni?

Jakaś błoga cisza w eterze. Również od strony przewodniczącego.
 
a miało wyjść takie niezauważalne wszczepienie chipa głupoty. na modłę ponurego Hołdysa w kapelutku. albo poważnie zaburzonej starszej pani Czubaszek. też robiącej za autorytet :D .

najwyraźniej gość próbuje nas potraktować jak półgłówków. oczywiście na miarę swojego intelekciku. nie rozumie, że jego nihilizm nic nie da. bo jest już po herbacie. diaboliczny projekt pseudo-reformy cła do końca legł właśnie w gruzach.

koniec ery głupców czas najwyższy oficjalnie ogłosić!
 
facet...nie szczuj , powiem inaczej, grzecznie...WYPAD STĄD
Również tekst Wasyla odczytuję jako prowokację, której mówimy STOP.

Sam apelowałem by nie trolować (sprawdźcie powyżej w wypowiedziach), więc również tego nie robię.

Moje pytanie wzięło się z zasłyszenia, mam nadzieję plotki. Dlatego zapytuję, również przewodniczącego i wszystkich innych zorientowanych o wypowiedź.
 
kolego wasyl niech będzie, że nieświadomie.
tu staramy się nie komentować plotek.
nowy jesteś więc warto najpierw zastanawiać się co się wpuszcza w obieg.
na początek warto trochę poczytać.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
To co? Teraz czas na Straże Miejskie i Gminne, Nadleśnictwo i Inspektorat Transportu Drogowego!!! Przecież to jawna dyskryminacja i niesprawiedliwość społeczna że też nie mają ŻADNYCH przywilejów!!!!

Ty, cwaniak, dlaczego sie nie chwalisz, że od trzech lat służba cywilna dostaje coroczne podwyżki?

Zawiść twoja, którą emanujesz na tym forum, wróci do ciebie i odczujesz jej skutki.

Wolałeś zostać cywilem, to teraz milcz!
 
Jak tu dużo "paplaniny", a przecież do końca wojny jeszcze dość daleko. Należałby się raczej zastanowić jak zewrzeć szyki
 
Nie powiem że się wyrokiem miło rozczarowałem. Winien jestem też publiczne przeprosiny Pani Teresie Liszcz, tutaj w tym miejscu, gdzie poddawałem w wątpliwość jej ocenę sytuacji.
Przepraszam.
Osobiście uważam że ten wyrok jest jednym, mam nadzieję, z pierwszych i nie ostatnich, przebłysków normalności. Dobrze by było, gdyby ustawodawca teraz doprowadzi sprawę do pozytywnego, dla nas wszystkich zakończenia.
Ze swojej strony, pozostaje nam dalej wspierać związkowców.
Miło czasem nie mieć racji.
 
przerywając tę zadumę na forum.
przyjemnie było dzisiaj dostrzec na służbie żar w oczach i uśmiechy na twarzach.
tak powinna wyglądać nasza codzienna służba.
:)
CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Fakt nasza sluzba i ....nasz zwiazek celnikow, nie tylko zwiazek celnikow z odzialow czy granicy ale tez i celnikow z urzedu czy izby ...wtedy by nas nie dzielono na tych co sie nalezy i na tych co emki nie nalezne....poprostu zadeklarujcie sie !!!
Sławek pokazał jaki związek o celnikow walczy ....a tzw. inne związki .....szkoda 1 zeta!!!
CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Nie powiem że się wyrokiem miło rozczarowałem. Winien jestem też publiczne przeprosiny Pani Teresie Liszcz, tutaj w tym miejscu, gdzie poddawałem w wątpliwość jej ocenę sytuacji.
Przepraszam.
Osobiście uważam że ten wyrok jest jednym, mam nadzieję, z pierwszych i nie ostatnich, przebłysków normalności. Dobrze by było, gdyby ustawodawca teraz doprowadzi sprawę do pozytywnego, dla nas wszystkich zakończenia.
Ze swojej strony, pozostaje nam dalej wspierać związkowców.
Miło czasem nie mieć racji.

wypada chyba podziękować i pokłonić się przed całym składem orzekającym. bardzo miło jest móc to zrobić :rolleyes: :rolleyes::rolleyes: ...
 
Słyszałem, że podobno już są nie tylko plany ale konkretne działania w celu ucywilnienia niektórych komórek typu akcyza, karny itp. itd.
Pewnie okaże się że walczyli wszyscy a wygrają nieliczni?

Jakaś błoga cisza w eterze. Również od strony przewodniczącego.

Ucywilnienie dochodzeniowo-śledczego ?!? W czyjej chorej głowie zrodził się taki pomysł? Niektóre komórki czy całe działy owszem np. CMM, INTRASTAT czy też nowo powstające centrum rozliczeniowe w IC Kraków. Ale nie wyobrażam sobie "ucywilnienia" komórek wykonujących czynności kontrolne czy to są mobilni, granica, OC wewnętrzny, dozór, kontrola przedsiębiorców. Na razie takie dywagacje nie maja sensu , musimy poczekac na ruch ze strony MF ciekawe co wymyślą.
 
Chyba jednak nie będzie możliwy podział na funkcjonariuszy z granicy którzy maja emki i resztę, którzy tych emek nie mają, i to z bardzo prostego powodu. Jako służba mundurowa jesteśmy w pełni dyspozycyjni, każdy z nas który pełni służbę dzisiaj na pasie jutro może być w OC wewnętrznym lub jakimś UC i odwrotnie. Takie przenosiny są na porządku dziennym. Jak uczciwie potraktować ludzi którzy na pasie mają przepracowane lata a teraz z jakiś tam względów są w OC wewnętrznym lub UC to im emki miałyby się nie należeć? Moim zdaniem tacy ludzie byliby bardzo skrzywdzeni. To samo dotyczy czasowych przenosin na granicę, skoro można ich przenosić to znaczy, że wszyscy funkcjonariusze muszą być traktowani jednakowo. Nie może być wyjątków. Inaczej wygląda sytuacja większości wydziałów w IC i UC które nie mają dużo wspólnego ze służbą na granicy, ich pewnie będą chcieli ucywilnić. Ale wtedy będzie jasna sytuacja mundur to mundur ze wszystkimi tego konsekwencjami tzn z pełną dyspozycyjnością, ( w każdej chwili na pas ) lub ciepła posadka za biureczkiem, każdy powinien dostać wybór i sam podjąć decyzję.
 
Ucywilnienie dochodzeniowo-śledczego ?!? W czyjej chorej głowie zrodził się taki pomysł? Niektóre komórki czy całe działy owszem np. CMM, INTRASTAT czy też nowo powstające centrum rozliczeniowe w IC Kraków. Ale nie wyobrażam sobie "ucywilnienia" komórek wykonujących czynności kontrolne czy to są mobilni, granica, OC wewnętrzny, dozór, kontrola przedsiębiorców. Na razie takie dywagacje nie maja sensu , musimy poczekac na ruch ze strony MF ciekawe co wymyślą.

popieram, też tak myślę
 
Ucywilnienie dochodzeniowo-śledczego ?!? W czyjej chorej głowie zrodził się taki pomysł?

Niektóre komórki czy całe działy owszem np. CMM, INTRASTAT czy też nowo powstające centrum rozliczeniowe w IC Kraków. Ale nie wyobrażam sobie "ucywilnienia" komórek wykonujących czynności kontrolne czy to są mobilni, granica, OC wewnętrzny, dozór, kontrola przedsiębiorców. Na razie takie dywagacje nie maja sensu , musimy poczekac na ruch ze strony MF ciekawe co wymyślą.

Czyli jednak coś na rzeczy jest, skoro wyjadacze forum dopuszczają takie myślenie. Już wyobrażam sobie te ruchy kadrowe między lepszymi a gorszymi komórkami.
A co jeśli ten co teraz w CMM, albo trafi do nowej wierzyciela wcześniej pracował na granicy czy w oddziale?
 
Back
Do góry