• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Moim zdaniem Sławek w swoim ostatnim poście wyraził sie dostatecznie jasno o oddolnych inicjatywach. Teraz czas na nasze działanie. Sławek robi co może a my możemy mu pomóc!!!
 
Moim zdaniem wszystko, co było do powiedzenia, zostało powiedziane.

Nikt nie jest w stanie wnieść do sprawy żadnych "nowości" i jeśli ktoś czyta uważnie Forum, to powinien wiedzieć, iż każdy kolejny wpis,
jest tylko powtarzaniem już wcześniej wyrażonej "opcji". Bodaj takie powtarzanie, zwykło nazywać się "biciem piany" i "asekuracją", bym przypadkiem nie wyszedł "przed szereg".

Bolączką współczesnego, sterowanego człowieka, jest nieumiejętność podejmowania decyzji i to już nie tylko w kwestiach zawodowych, ale w pełnym wymiarze Życia. To nie Nasza "wina"! Tak zostaliśmy "wytresowani", tak właśnie steruje się masami, by w "stadzie baranów" nikt nie potrafił myśleć samodzielnie i aby nie pojawiały się odmienne od narzucanych; trendy, mody, sposoby na Życie itp. Mało kogo obchodzi, że mógłby zostać napiętnowany określeniem: egoista, oszust, interesowny, cham, leń, człowiek bez honoru czy też osoba "bez kręgosłupa", natomiast wręcz przerażenie budzi możliwość bycia "nie cool" (czytaj: innym niż inni).

W Naszej sytuacji, sposobów na dalsze postępowanie jest wiele, a wszystkie zostały sformułowane w postach, w większości mając taki główny wydźwięk - >>LUDZIEEE ... ZRÓBCIE W KOŃCU "to" CZY "tamto", A JA OBIECUJĘ, ŻE SIĘ PRZYŁĄCZĘ (zaraz, jak tylko zobaczę w tym korzyść) !!!<<

Nikomu nie powiem, co ma zrobić. Tak na prawdę, to każdemu z Nas pozostanie w efekcie wybrać tylko jedną "opcję" z wielu. MUSI to być wybór własny, OSOBISTY, bez "przyczajki" i oglądania się na pozostałych! Ja sam - i zaznaczam - subiektywnie, rozważałbym (DZIŚ JUŻ DZIŚ) tylko dwie z owych możliwych "opcji".
Do pierwszej "kusi" mnie przekonanie, iż skoro zamierzony brak informacji tak bardzo męczy i wzburza Nasze środowisko,
to jakże mocno MUSI to działać na środowiska Nam nieprzyjazne ...
Do drugiej (wbrew pozorom - ściśle powiązanej) jestem "skuszony" baaardzo WYRAŹNYM sygnałem, zawartym w ostatnim zdaniu wypowiedzi

http://celnicy.pl/showthread.php/6624-Emerytury-%21%21%21?p=132920&viewfull=1#post132920

Odwaga,to nie brak obaw, lecz podejmowanie indywidualnej odpowiedzialności za WŁASNE decyzje.
Po 13 maja, wydaje mi się, że w Naszej Sprawie, nawet odwagi nie potrzebuję i pozostaje tylko DECYZJA, której wybór należy do mnie, do Ciebie ...
 
To jest info z pierwszej ręki... Na szczęście nie wszyscy przejawiają taką postawę. Wszyscy muszą iść razem nieważne kto zacznie i do samego końca... Naszego lub... Jak to mawiał Franc... . Ja nikogo nie dzielę, celnik to celnik... Sławek chyba jasno sie wyraził w ostatnim poście.
 
Z bólem i przeszkodami jesteśmy oflagowani.Czy to pomoże? Nie wiemy
Jeśli nie zjednamy się
To będzie porażka. Dialog ok , ale z kim ????Chyba za późno.Jesteśmy gotowi do walki jeszcze jako celnicy
 
sip

Głosowałem w sprawie, bo wierzyłem i co ? Znowu mnie/nas oszukali ? My nie zmieniamy sympatii, docencie to. Jesteśmy sporą siłą.
 
Z bólem i przeszkodami jesteśmy oflagowani.Czy to pomoże? Nie wiemy
Jeśli nie zjednamy się
To będzie porażka. Dialog ok , ale z kim ????Chyba za późno.Jesteśmy gotowi do walki jeszcze jako celnicy

O jakiej izbie piszesz ? W Białej Podlaskiej jest oficjalna zgoda na piśmie na oflagowanie budynków podległych DIC. Swoją drogą szacunek dla Dyrektora !!!

Ciekawe jak sprawa wygląda w innych Izbach ?
 
Ostatnia edycja:
O jakiej izbie piszesz ? W Białej Podlaskiej jest oficjalna zgoda na piśmie na oflagowanie budynków podległych DIC. Swoją drogą szacunek dla Dyrektora !!!

Ciekawe jak sprawa wygląda w innych Izbach ?

Departament Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier uprzejmie informuje, że Kierownictwo Służby Celnej ustaliło, iż wywieszanie w ramach akcji protestacyjnej flag państwowych na obiektach należących do Służby Celnej jest dozwolone, natomiast banery i inne elementy nie mogą być stosowane.

Jednocześnie uprzejmie proszę o bieżącą informację o związanych z protestem zdarzeniach w izbach celnych i urzędach celnych.



Dyżurny Koordynator
L. J.
 
Departament Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier uprzejmie informuje, że Kierownictwo Służby Celnej ustaliło, iż wywieszanie w ramach akcji protestacyjnej flag państwowych na obiektach należących do Służby Celnej jest dozwolone, natomiast banery i inne elementy nie mogą być stosowane.

Jednocześnie uprzejmie proszę o bieżącą informację o związanych z protestem zdarzeniach w izbach celnych i urzędach celnych.



Dyżurny Koordynator
L. J.

Dzięki za odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:
no widzisz, Ty tego nie zrozumiesz, to przez Twoj serwilizm.


jaka to łaska że ty wszystko rozumiesz i wiesz

że potrafisz odróżnić serwilizm od uznania przywództwa jedynej organizacji związkowej nieskalanej w przeszłości, której lider za własną nieustępliwość tracił pracę - niepoddając się, zamiast wziąć przykład ze starszych, zgodzić się najakiś awans czy medal w zamian za podpis
 
Moim zdaniem wszystko, co było do powiedzenia, zostało powiedziane.

Nikt nie jest w stanie wnieść do sprawy żadnych "nowości" i jeśli ktoś czyta uważnie Forum, to powinien wiedzieć, iż każdy kolejny wpis,
jest tylko powtarzaniem już wcześniej wyrażonej "opcji". Bodaj takie powtarzanie, zwykło nazywać się "biciem piany" i "asekuracją", bym przypadkiem nie wyszedł "przed szereg".

Bolączką współczesnego, sterowanego człowieka, jest nieumiejętność podejmowania decyzji i to już nie tylko w kwestiach zawodowych, ale w pełnym wymiarze Życia. To nie Nasza "wina"! Tak zostaliśmy "wytresowani", tak właśnie steruje się masami, by w "stadzie baranów" nikt nie potrafił myśleć samodzielnie i aby nie pojawiały się odmienne od narzucanych; trendy, mody, sposoby na Życie itp. Mało kogo obchodzi, że mógłby zostać napiętnowany określeniem: egoista, oszust, interesowny, cham, leń, człowiek bez honoru czy też osoba "bez kręgosłupa", natomiast wręcz przerażenie budzi możliwość bycia "nie cool" (czytaj: innym niż inni).

W Naszej sytuacji, sposobów na dalsze postępowanie jest wiele, a wszystkie zostały sformułowane w postach, w większości mając taki główny wydźwięk - >>LUDZIEEE ... ZRÓBCIE W KOŃCU "to" CZY "tamto", A JA OBIECUJĘ, ŻE SIĘ PRZYŁĄCZĘ (zaraz, jak tylko zobaczę w tym korzyść) !!!<<

Nikomu nie powiem, co ma zrobić. Tak na prawdę, to każdemu z Nas pozostanie w efekcie wybrać tylko jedną "opcję" z wielu. MUSI to być wybór własny, OSOBISTY, bez "przyczajki" i oglądania się na pozostałych! Ja sam - i zaznaczam - subiektywnie, rozważałbym (DZIŚ JUŻ DZIŚ) tylko dwie z owych możliwych "opcji".
Do pierwszej "kusi" mnie przekonanie, iż skoro zamierzony brak informacji tak bardzo męczy i wzburza Nasze środowisko,
to jakże mocno MUSI to działać na środowiska Nam nieprzyjazne ...
Do drugiej (wbrew pozorom - ściśle powiązanej) jestem "skuszony" baaardzo WYRAŹNYM sygnałem, zawartym w ostatnim zdaniu wypowiedzi

http://celnicy.pl/showthread.php/6624-Emerytury-!!!?p=132920&viewfull=1#post132920

Odwaga,to nie brak obaw, lecz podejmowanie indywidualnej odpowiedzialności za WŁASNE decyzje.
Po 13 maja, wydaje mi się, że w Naszej Sprawie, nawet odwagi nie potrzebuję i pozostaje tylko DECYZJA, której wybór należy do mnie, do Ciebie ...


w całości się zgadzam - też nie za dobrze się czuję, jakaś taka słabość i niemoc fizyczna mnie ogarnia...
 
Dziś pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka odeszły od łóżek pacjentów. Musiano odwołać planowe operacje, do domów wypisywano pacjentów, którzy się do tego nie kwalifikowali. Zdecydowały się na to, gdyż jak to określiły, "zostały postawione pod ścianą"!

A my, w czarnej dupie, machamy chorągiewkami!
 
Dziś pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka odeszły od łóżek pacjentów. Musiano odwołać planowe operacje, do domów wypisywano pacjentów, którzy się do tego nie kwalifikowali. Zdecydowały się na to, gdyż jak to określiły, "zostały postawione pod ścianą"!

A my, w czarnej dupie, machamy chorągiewkami!

A Ty nadal o własnej dupie i nic nie pojmujesz ze znaczenia Flagi Narodowej!
 
Dziś pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka odeszły od łóżek pacjentów. Musiano odwołać planowe operacje, do domów wypisywano pacjentów, którzy się do tego nie kwalifikowali. Zdecydowały się na to, gdyż jak to określiły, "zostały postawione pod ścianą"!

A my, w czarnej dupie, machamy chorągiewkami!


ty machasz czy jesteś na wszystko i wszystkich obrażony?

to może odpocznij trochę
 
Nie dobrze mi się już robi od tego wszystkiego. Ludzie czy wy tego nie widzicie co się dzieje ? Trzeba być ślepym i tępym. Cóż z tego, że wywiesiliśmy chorągiew biało czerwoną jak w pracy jest atmosfera ch**wa... Wszyscy czekamy. Ale na co ? na oklaski od KAS, czy może zieloną trawkę. Już nam obiecywali podwyżki po strajkach z 2008 r. gdzie jest te drugie 150 zł ? Ludzie opamiętajcie się, ściśnijmy wszyscy zwieracze i do dzieła, a nie co chwile czytam na naszym forum wypociny o "publiczną masturbację".

Ruszta dupska, czy takim językiem do Was trzeba pisać ? Pokażmy na co stać prawdziwą SC!
 
nadmierny wysiłek często płata figle ....
trzeba się szanować.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry