• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Na stronie sejmu harmonogram z obrad 10-tego jest pusty. Pewnie będzie niespodzianka, kilka knotów do przepchnięcia. "Nocny notariusz" się nie wyśpi...
Harmonogram, do którego link był łaskaw załączyć Gefreiter, obejmuje trzy dni obrad, tj. 8, 9, 10 czerwca. Kolejność obrad ustala Marszałek Sejmu w porozumieniu z Konwentem Seniorów... To tak w telegraficznym skrócie...
 
Rzeczywiście protest w styczniu 2008 roku był oddolną inicjatywą i zaczęło się od jednego przejścia granicznego.
ZZ Celnicy PL oczywiście poinformuje jak już wszystkie rozmowy zawiodą, chyba że wcześniej poinformują nas decydenci np. ujawniając projekt o KAS jako projekt poselski
Nie oznacza to jednak, że należy powstrzymywać oddolne inicjatywy

Może nadszedł czas na oddolną inicjatywę? Dorohusk? Hrebenne? Korczowa? a może gdzieś wyżej? Kto pierwszy?
 
niestety takie info i do mnie dotarło:(.....chcą nam zrobić prezent na wakacje:(...jednak nadal mam nadzieję że się nie potwierdzi....
Może zamiast powtarzać ploty przyłóżmy się wszyscy, tak jak Gefreiter, do wyszukiwania konkretnych informacji... Z pewnością MF chce nam wyciąć jakiś dziwny numer, ale nawet MF głową muru nie przebije i może zrobić tylko to co zrobić może. Ani mniej, ani więcej... Żeby przepchnąć jakikolwiek projekt, to musi on jeszcze zaistnieć w czasoprzestrzeni (chociażby w postaci projektu poselskiego). Ale fakt ten musi zostać odnotowany w kancelarii sejmu... Jeżeli do tej pory projekt taki nie wpłynął ( i nie jest nawet pośród projektów, które zostały wniesione, ale jeszcze nie nadano im numeru druku sejmowego), to projekt taki nie może być procedowany... Być może niebawem zostanie on wniesiony do sejmu, ale na chwilę obecną fakt taki nie został odnotowany... A to oznacza, że jeżeli niebawem wpłynie, to najszybciej będzie mógł być procedowany na kolejnym posiedzeniu sejmu, tj. po 20 czerwca lub dopiero w lipcu...
P.S. Ja również słyszałem, że w tym roku mamy dostać podwyżki w stopniu, a część z nas również w wynagrodzeniu (pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone w ustawie budżetowej), czy ktoś zauważył jakąś miłą niespodziankę na koncie, bo ha nie a zaraz będzie czerwiec...
 
Ostatnia edycja:
Brak tego projektu o tym syfie kas tylko potwierdza to, że ten projekt to gó...no i badziewie dla tego kryją się z nim jak szczury po kątach. Ja pierd..le to jest dobra zmiana.
 
Może zamiast powtarzać ploty przyłóżmy się wszyscy, tak jak Gefreiter, do wyszukiwania konkretnych informacji... Z pewnością MF chce nam wyciąć jakiś dziwny numer, ale nawet MF głową muru nie przebije i może zrobić tylko to co zrobić może. Ani mniej, ani więcej... Żeby przepchnąć jakikolwiek projekt, to musi on jeszcze zaistnieć w czasoprzestrzeni (chociażby w postaci projektu poselskiego). Ale fakt ten musi zostać odnotowany w kancelarii sejmu... Jeżeli do tej pory projekt taki nie wpłynął ( i nie jest nawet pośród projektów, które zostały wniesione, ale jeszcze nie nadano im numeru druku sejmowego), to projekt taki nie może być procedowany... Być może niebawem zostanie on wniesiony do sejmu, ale na chwilę obecną fakt taki nie został odnotowany... A to oznacza, że jeżeli niebawem wpłynie, to najszybciej będzie mógł być procedowany na kolejnym posiedzeniu sejmu, tj. po 20 czerwca lub dopiero w lipcu...
P.S. Ja również słyszałem, że w tym roku mamy dostać podwyżki w stopniu, a część z nas również w wynagrodzeniu (pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone w ustawie budżetowej), czy ktoś zauważył jakąś miłą niespodziankę na koncie, bo ha nie a zaraz będzie czerwiec...

ludzie dostają sms-y o treści " Czesc, przesylam sms'a, ktorego dostałem od kolegi z katowic: Dostaniemy jako Sluzba Celna super prezent na wakacje! Na najblizszym posiedzeniu Sejmu bedzie przepchniety KAS, po to zeby obwiescic go od 1.7.2016. Rozeslijcie ta wiadomosc do braci celniczej - niech sie ludzie dowiedza." .....może to jakaś prowokacja??? sama dostałam ich 5 ....dzięki Gefraiterowi że nie potwierdza tresci tego smsa..
 
U nas we Wwiu tez od wczoraj krazy taki sms.Z braku wiary w jego tresc nie zamieszczalam na forum i jak widac dobrze, bo co poniektorzy uczeni w pismie-Gefraiter szacun dla Ciebie-potrafia wlac troszke optymistycznych wiesci w tym calym syfie
 
Prowokacja ???

ludzie dostają sms-y o treści " Czesc, przesylam sms'a, ktorego dostałem od kolegi z katowic: Dostaniemy jako Sluzba Celna super prezent na wakacje! Na najblizszym posiedzeniu Sejmu bedzie przepchniety KAS, po to zeby obwiescic go od 1.7.2016. Rozeslijcie ta wiadomosc do braci celniczej - niech sie ludzie dowiedza." .....może to jakaś prowokacja??? sama dostałam ich 5 ....dzięki Gefraiterowi że nie potwierdza tresci tego smsa..

A ja zastanawiam się kto to pisze ?. Pewnie Ci co tak za poprzedniej władzy tak "strasznie" walczyli o SC, a dzisiaj mają najwięcej do stracenia.
 
Widać u nich więcej ludzi po szkołach UB niż się komukolwiek mogło wydawać... Odnoszę wrażenie, że MF prowadzi z nami wojnę hybrydową.... Ten niesamowicie rozwinięty front propagandy w prasie przez ostatnie dwa miesiące, teraz te sms'y... Wszystko obliczone na to, żeby stworzyć wrażenie nieuchronności tego co oni zaplanowali, beznadziejności sytuacji i bezsensowności walki z tym... Nie należy temu ulegać. Ja uważam, że im więcej takich sygnałów tym większy sens walki przeciwko temu....
 
Widać u nich więcej ludzi po szkołach UB niż się komukolwiek mogło wydawać... Odnoszę wrażenie, że MF prowadzi z nami wojnę hybrydową.... Ten niesamowicie rozwinięty front propagandy w prasie przez ostatnie dwa miesiące, teraz te sms'y... Wszystko obliczone na to, żeby stworzyć wrażenie nieuchronności tego co oni zaplanowali, beznadziejności sytuacji i bezsensowności walki z tym... Nie należy temu ulegać. Ja uważam, że im więcej takich sygnałów tym większy sens walki przeciwko temu....

zgadzam się z Tobą że to propaganda ale mimo to trzeba być gotowym na wszystko i nie dać się zaskoczyć.......
 
Dobrze byłoby w przypadku pojawiania się takich sms'ów lub też informacji w jakiejkolwiek innej formie, pisać o tym na forum, ale powtarzać tego w formie "ptaszki ćwierkają" - tylko konkretnie treść informacji i sposów w jaki do nas dotarła... Każda próba namierzenia źródła takich paszkwili pozwoli nam odsiać plewy od ziarna... To co oni robią to zwykła wojna psychologiczna..... Nie poddawać się....
 
Cześć wszystkim. Dlaczego nie wierzycie w te sms. Przecież tak będzie. Mało razy nas d...ali. To jest przesądzone. wystarczy poczytać wywiady z banasiem. On dokładnie o tym mówi i tak się stanie.
 
Środowisko czeka na oficjalne stanowisko ZG Celnicy PL w sprawie działań MF odnośnie KAS oraz Projektu Obywatelskiego.
 
leszczyku, kto ci dał legitymację do wypowiadania się w moim imieniu? jakież to środowisko żąda wystawienia 4 liter od Zarządu ZZ Celnicy PL?

Środowisko czeka na oficjalne stanowisko ZG Celnicy PL w sprawie działań MF odnośnie KAS oraz Projektu Obywatelskiego.
 
Cześć wszystkim. Dlaczego nie wierzycie w te sms. Przecież tak będzie. Mało razy nas d...ali. To jest przesądzone. wystarczy poczytać wywiady z banasiem. On dokładnie o tym mówi i tak się stanie.


Cześć >>Ramona100<<!
Po pierwsze - sms'y - to nie tak, że nie wiemy o prawdopodobnym* spełnieniu ich treści! Na tym polega ich przewrotna "siła"*.
My nie wierzymy w sms'y jako takie, póki nie stanowią koordynacji działań, a tylko wnoszą niepewność i lęk!

Po drugie, że TEN polityk coś "mówi" oznacza tylko tyle, że bardzo mu na czymś zależy, a co więcej - niekoniecznie na tym, co się komuś wydaje, że "mówi"!
 
Minister Finansów w Poznaniu-KAS
Kolejne spotkanie min. fin P. Szałamachy w towarzystwie M. Banasia i Jasińskiego w ramach tzw. konsultacji społecznych dotyczących wprowadzenia KAS. Spotkanie ma być 30 maja tj. w Poniedziałek. Tym razem miejscem spotkania jest Poznań.
Nikt poza wymienioną trójką nie zna projektu ustawy o KAS, ani ustawy wprowadzającej. No chyba , że Ci Panowie też nie znają.
Będzie zatem znowu opowiadanie bzdur o świetlanej przyszłości w KAS.
Niech was nie zwiedzie marchewka w postaci rzekomych wyższych zarobków w KAS.
Jedynym celem tych zmian jest redukcja zatrudnienia w cle i skarbowości o 30-50% i zatrudnienie w to miejsce swoich.
Kto naiwny niech dalej wierzy w cudowną moc KAS jako panaceum na lukę podatkową i szarą strefę.
Nikt tego nie jest w stanie przewidzieć ani oszacować.
Pewne jest , że pobór należności spadnie a zwalczanie przestępczości będzie symboliczne.
Tak jest zawsze przy zmianach. Zwłaszcza tak źle przygotowanych zmianach jak ta.
/forum IC Poznań/
Ile kosztuje twarz? Szkoda ,że odpowiedz otrzymałem od przełozonych...........
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry