• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Bzdury pod którymi podpisał się Prokurator Generalny oraz Marszłek Sejmu świadczą jedynie o Ich znajomości prawa. Miejmy nadzieję, że ludzie stojący na straży konstytucji znają prawo troszeczkę lepiej. Ten wyrok będzie dla Nich papierkiem lakmusowym. Z niecierpliwością czekamy na WYROK !!!
 
wszyscy mają dość kłamstw i ...picowania. wszyscy widzą, że świat gwałtownie się zmienia. mam nadzieję, że do sędziów tk też to dociera. jeżeli nie, no cóż, będą musieli ponieść tego konsekwencje. raczej szybciej niż później.

ps. jak daleko zostaliśmy w tyle, wytłumaczę na przykładzie kwot wolnych od podatku za 2015 r. w Polsce wolny pod pit jest dochód do wysokości 3091 zł, w Kambodży jest to 8640 zł, w Wielkiej Brytanii mamy 10000 gbp ...

http://www.pit.pl/kwota-wolna-od-podatku-w-2015-roku-14432/
http://www.wykop.pl/link/2395246/po...atku-w-kambodzy-wynosi-rownowartosc-8640-pln/
http://www.anglia4u.pl/index.php/in...wielkiej-brytanii-w-roku-podatkowym-2014-2015

takie to mamy państwo. karze, zamiast dawać żyć czy chociażby rekompensować ograniczenia wynikające z pragmatyki celnej.
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich.

Jeżeli ktoś chciałby być obecny na rozprawie w dniu 03.03.2015r. godz. 9.00 to jest taka możliwość. Proszę kontaktować się bezpośrednio z Trybunałem Konstytucyjnym.

Ps. Jutro wielki dzień. Bardzo jestem ciekaw i jestem dobrej myśli.
 
Dzisiaj będzie nerwowa noc a potem dzień az do ogloszenia wyroku, nie wiem co może być jutro. Czy totalne załamanie czy może wreszcie jakaś nadzieja na sprawiedliwość?
 
Rozumiem, że wątpisz w sprawiedliwość. Brak takiej wiary podcina skrzydła walczącym, więc może trochę więcej entuzjazmu.
 
Mam takie pytanie,czy ktoś uczestniczący w rozprawie,posiadający internet mógłby przeprowdzić małą relację tego co się teraz dzieje w TK? W jakim kierunku zmierza rozprawa?
 
Przerwa do 11.30 i potem kolejne pytania.
Przy pytaniu o porównanie SG i nas, czy dobrze słyszałem, że padło tylko o tym, że celnicy dbają o bezpieczeństwo fisklane kraju? - a bezpieczeństwo produktów? A nielegalny, skażony alkohol? a podróbki leków? itp ......chyba, że chodziło o zadanie główne.
 
Ostatnia edycja:
Rzeplinski -czlonek TK-prowadzi egzamin z prawa dla adwokatów i prokuratora,S Siwemu zadaje pytania-Czy praca jest katorgą? Na co padła odpowiedz S.Siwego, że celnicy pelnia służbe a praca jest przyjemnościa. Adwokat ZZCelnicy jakoś reprezentuje związek,ale ten z Zrzeszenia i Federacji powinien mieć na drugie imie" mumio" Gdy Rzeplinski go zapytał ile jest związków zawodowych w SC-odpowiedział,że nie wie ile ,ale napewno kilkanaście.Co zostało skomentowane stwierdzeniem Rzeplinskiego ;Przy 14500 zatrudnionych? Mam wrażenie że decydujący bedzie głos Rzeplinskiego.Jeżeli chodzi o odpowiedzi na pytania Trybunału ,to pełen szacunek dla S Siwego-jasne i rzeczowe odpowiedzi.Zieliński słabo przygotowany.Prokurator Boniecki kręci jak wirówka.Przedstawiciel Sejmu -Dera ,przedstawił stanowisko w skrócie mowiąc-nie bo nie.Tak przy okazji uzasdnianie stanowiska PG spotkało się z śmiechem na sali.Według mojej oceny ,atmosfera nie jest nam przychylna,teraz jest przerwa 20 minut,potem dalsze pytania
 
Teraz pozostaje czekać do 15.Sędziowie dostali wytyczne od przedstawicieli Sejmu i prokuratury.A my niedlugo dowiemy się czy jest nowa matematyka i czy 20= 67,czy jak stracisz zdrowie to usłużna komisja MSW wyśle cię na zieloną trawkę ? Odzyskamy także warę w cuda gdy z względu na stan zdrowia przesuną cię o 100 km do innych obowiązków,a ty przez cały miesiąc bedziesz dojeżdżał za 300pln .W tę i nazad Dodatkowym cudem będzie zdolność do uczenia się informatyki i systemów opercyjnych w wieku 60+.Rzecz jasna w ramach e-cło.Jednak na pewno ,zyskiem będzie ,przeświadczenie o stanie umysłu ................./wstaw kogo chcesz/
 
Sędzina po prawej, Liszcz zdaje się, była całkiem konkretna i chyba nam przychylna. Ten dziadek w środku raczej nie bardzo. Ciężko ocenić nastawienie pozostałych sędziów. Jeżeli nie będzie to decyzja stricte polityczna to mamy szansę. Pytanie tylko, czy TK nie jest po prostu ramieniem władzy?
 
Back
Do góry