• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Jezeli emeryturę mają otrzymać przede wszystkim tylko "misiewicze" i wybrani "z przypadku" to ja apeluję do Związku dla dobra kraju odpuśćmy sobie !!!!
 
Co słychać? 1 marca 2017 przestanie istnieć Służba Celna, a więc wyrok TK dotyczy.......nikogo. Wszystko na najlepszej drodze by walkę zacząć od nowa :)
 
Co słychać? 1 marca 2017 przestanie istnieć Służba Celna, a więc wyrok TK dotyczy.......nikogo. Wszystko na najlepszej drodze by walkę zacząć od nowa :)

Nieprawda!!! Wyrok TK dotyczy funkcjonariuszy celnych, którzy służyli 20,30 lat i więcej. Więc emerytury mundurowe należą się im jak psu zupa. Póki co sądy nie dotknęła jeszcze podła zmiana, więc będziemy walczyć. Ducha nie gaście.
 
odnosze wrazenie, ze zwiazki zeszly do podziemia. Taka dzialanosc w konspiracji kiedys moze byc podstawa do uprawnien kombatanckich. moze ZBOWiD.
 
Dopytywałem w MF. Minister M.Banaś złożył mi kolejną deklarację już po odwołaniu Podkomisji.
Informuje, że jak objedzie wszystkie izby zajmie się tym osobiście od 10 lutego i że emerytury będą.
To jest tylko przekaz.


Czy coś się wyjaśniło?
Czy możliwe są emerytury w najbliższym czasie ,czy to tylko przeciąganie i przekładanie terminów w nieskończoność?
 
Zrobią z emeryturami celniczymi to samo co z frankowiczami. Naobiecują, naobiecują, następnie będą odwlekać sprawę, konsultować, dawać kolejne terminy i czekać na kolejne opinie. Aż w końcu za rok Kaczyński albo Banaś w którymś wywiadzie powie, że emerytur celniczych nie będzie bo Państwa na to nie stać, a wyrok Trybunału odnosił się wszakże do innej służby.
 
Jestem przekonany, mając informacje z myślę pewnych źródeł, że tak będzie farlee. Wykpią się naszymi emeryturami.
 
czas na następny ruch, czyli pozwy do sądów. marszałek pewnie teraz będzie jeździł hulajnogą, więc nie będzie miał czasu na odpowiedzi. tak samo zapewne postąpi zer mswia. czas zaczyna działać na naszą niekorzyść, niestety.
 
Wnioski składane do ZER MSW zgodnie z właściwością rzeczową są przekazywane do ZUS.[/QUOte
To i tak dobrze ,że wnioskodawców nikt nie kieruje na badania psychiatryczne z obserwacją na oddziałach zamkniętych pełnych Napoleonów i im podobnych. Czas spojrzeć prawdzie w oczy , to koniec dla takich misiów jak jak ja , i wielu tu piszących. Po 20 latach służby z tego 2/3 granica , praca w IAS , czy US (nie ma chyba różnicy ) za 2400 brutto plus wysługa.
 
Wnioski składane do ZER MSW zgodnie z właściwością rzeczową są przekazywane do ZUS.[/QUOte
To i tak dobrze ,że wnioskodawców nikt nie kieruje na badania psychiatryczne z obserwacją na oddziałach zamkniętych pełnych Napoleonów i im podobnych. Czas spojrzeć prawdzie w oczy , to koniec dla takich misiów jak jak ja , i wielu tu piszących. Po 20 latach służby z tego 2/3 granica , praca w IAS , czy US (nie ma chyba różnicy ) za 2400 brutto plus wysługa.
A na 1 marca 2017 , pobory i warunki po staremu, dla tych co coś kumają i potrafią czytać.
 
A na 1 marca 2017 , pobory i warunki po staremu, dla tych co coś kumają i potrafią czytać.



Tak, tak Stefaanie! Dobrze, że zwracasz na to uwagę, może ktoś zauważy.
Chociaż przyznam, że nie wierzę by komuś jeszcze się chciało. Co najwyżej pewien krewki osobnik zwymyśla Cię od najgorszych, nie chcąc nawet spróbować zrozumieć ...
 
Owszem ale dla tych co coś kumają ponad 1,5-2 m-ce do przodu to nie ma żadnych gwarancji warunków udzielanych propozycji i obawiam się że właśnie o to się boja ludzie. Dobrą informacją dla "Dobrej Zmiany" jest to, iż ci co są coś warci na rynku pracy ponad jej ofertę, pozostawią ją z miernymi lub wiernymi lub miernymi i wiernymi i pewnie wtedy odkryją ze zdziwieniem że uczynili to 15-20 lat za późno (takie odejścia już miały miejsce, bodajże Kraków, Wrocław, Warszawa). A jak ktoś by się pytał czemu tu siedzę w takim razie. No cóż nie miałem powodów do narzekań, ale nie na każdych warunkach będę tu cywilem.
 
Back
Do góry