• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Poinformowano nas w weekend, że w poniedziałek sekretariat Komisji przekaże informację o odwołaniu posiedzeń Podkomisji ds. druku nr 30 zaplanowanych na 31.01 i 01.02.2017r.
Także tym razem jest to decyzja Ministerstwa Finansów.
celnicy21-17-odwołanie Podkomisji do fszy.doc
jest fajnie..................
 
mają w czterech literach wyrok sądu i funkcjonariuszy formacji, dzięki którym uzyskali większość parlamentarną i są zdolni samodzielnie rządzić.

w tym samym miejscu mają projekt obywatelski, pomimo szumnych zapowiedzi wyborczych.

w wymiarze politycznym mamy dyktaturę jednej partii, która cynicznie zdobyła władzę okłamując wyborców.

partii, która właśnie doszła do wniosku, że politycznie nie ma z kim przegrać?

Poinformowano nas w weekend, że w poniedziałek sekretariat Komisji przekaże informację o odwołaniu posiedzeń

Podkomisji ds. druku nr 30 zaplanowanych na 31.01 i 01.02.2017r.
Także tym razem jest to decyzja Ministerstwa Finansów.
celnicy21-17-odwołanie Podkomisji do fszy.doc
jest fajnie..................
 
mają w czterech literach wyrok sądu i funkcjonariuszy formacji, dzięki którym uzyskali większość parlamentarną i są zdolni samodzielnie rządzić.

w tym samym miejscu mają projekt obywatelski, pomimo szumnych zapowiedzi wyborczych.

w wymiarze politycznym mamy dyktaturę jednej partii, która cynicznie zdobyła władzę okłamując wyborców.

partii, która właśnie doszła do wniosku, że politycznie nie ma z kim przegrać?

To MF wygrało wybory?są dyktaturą ,wstaję rano coś się zmieniło?MF ma większość parlamentarną? ten kraj cały czas mnie zadziwia.
 
Poinformowano nas w weekend, że w poniedziałek sekretariat Komisji przekaże informację o odwołaniu posiedzeń Podkomisji ds. druku nr 30 zaplanowanych na 31.01 i 01.02.2017r.
Także tym razem jest to decyzja Ministerstwa Finansów.
celnicy21-17-odwołanie Podkomisji do fszy.doc
jest fajnie..................

Ja byłem cierpliwy, miałem nadzieję że MF dotrzyma słowa. Ale teraz to już ich pier.... Oni nas maja w dup.... Pisowcy straciliście mój głos i całej mojej rodziny!!! A ostatnie życzenia MB to może sobie wsadzić... wiadomo gdzie!!! obludnik!!!!
 
Nie wiem kto kogo nadzoruje. Mf dyktuje warunki Szefowi KAS czy na odwrót? Bo większość ma wrażenie że to Mf rozdaje karty już od kilkunastu lat, ten sam układ.
 
31 stycznia 2017 (wtorek)

12:00 –
Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (druk nr 30) (ASW, FPB, PSR)

ODWOŁANE
sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F)
Rozpatrzenie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (druk nr 30) - kontynuacja.
 
tak wygląda szacunek MF dla (byłej już) SC !
Ciekawi mnie jaki będzie szacunek do KAS przyszłej władzy
(może też dla zasady będzie tz. pierestrojka czyli kto został
zatrudniony przez starą władzę to wypad z baru :mad: ?)
 
Dla przypomnienia!
23-12-2015, 07:35
slawomir.siwy
user-offline.png

PrezydiumDołączyłFeb 2006Mieszka wZZ Celnicy PLPostów8,346Wpisów2

icon1.png


Dziękuję Magdo66 i Tobie także życzę spokojnych Świąt w rodzinnej atmosferze.

Czytając niektóre posty napiszę jak sobie to wyobrażam

Najpierw w życie wchodzi projekt obywatelski, czyli ok. 4 tys. funkcjonariuszy nabywa prawo do najwyższej emerytury mundurowej w wys. 75% wynagrodzenia i wiele tysięcy do odpowiednio niższej w zależności od stażu.

Pojawiły się wpisy o rozmundurowaniu. Nie wyobrażam sobie takiej możliwości, że ktoś zostaje ucywilniony na siłę. Dlatego na spotkaniu uzyskałem zapewnienie Ministra, że widzi możliwość prac na ewolucyjnością takiego procesu.

Pojawiły się wpisy o zabraniu dodatków i zrównaniu pensji do pracowników AP.
Odpowiadam: W KAS ma być UKS, a tam zdaje się zarobki są jeszcze wyższe niż u nas.
Ponadto w KAS ma być przepis, że najniższa płaca to 3 x minimalna pensja

Pojawiły się wątpliwości o tym kto w KAS będzie mundurowy a kto nie. Ja sobie to tak wyobrażam, że rzeczywiście 7-8 tys. funkcjonariuszy celnych plus grupy realizacyjne UKS będzie formacją mundurową w KAS.
Wyobrażam sobie rozdział ustawy, który zaczyna się od przepisu, że w ramach KAS tworzy się mundurową uzbrojoną formację i wszyscy ci mają broń i kontynuację emerytur mundurowych. Nie działa też dla nich Kodeks Pracy i nie można ich przenieść do pozostałej części KAS bez ich zgody na ucywilnienie. W rozumieniu przepisów są funkcjonariuszami służby mundurowej, mają stopnie tak jak dzisiaj i mogą przechodzić pomiędzy służbami mundurowymi tak jak dzisiaj, etc.


Pozostała część KAS to stanowiska cywile, jednak w przepisach przejściowych wyobrażam sobie zapis, że funkcjonariusze Służby Celnej mają prawa nabyte odnośnie emerytur mundurowych, gdyż wcześniej wchodzi w życie projekt obywatelski i mogą dalej pełnić służbę na tych stanowiskach jako funkcjonariusze. Oczywiście wszystkie nowe przyjęcia w tej części są na stanowiska cywilne i na tym polega ewolucyjność tego procesu. Jeżeli ktoś określi się jako f-sz, bo trzeba dać taką możliwość, może być przenoszony, etc i nie podlega pod Kodeks Pracy - ma po prostu także status f-sza, mimo iż pełni, na mocy przepisu przejściowego, służbę na stanowisku cywilnym w KAS

Należy spodziewać, się że nasz obecny stan liczebny może być zmniejszony, docelowo pewnie nawet o kilka tysięcy. Jednak jak wspomniałem wg projektu obywatelskiego ok. 4 tys. nabywa prawo do najwyższej emerytury mundurowej, więc nie powinno to być problemem, ale na pewno będą osoby krytycznie do tego nastawione i takie poglądy szanować należy.

Pojawiły się wpisy, żeby walczyć o pozostawienie dzisiejszego statusu SC i nie godzić się na taki KAS.
Oczywiście możemy to robić
i to jest do decyzji Zarządu. Jednak jak wynikało ze spotkania bylibyśmy osamotnieni w takiej sytuacji i musimy brać pod uwagę, że stracilibyśmy także przychylność MF dla projektu obywatelskiego.

Ps. Jeszcze nigdy w mojej działalności nie spotkałem tak otwartego na dialog i otwartego na zgłaszane uwagi kierownictwa MF i dotyczy to wszelkich uwag, także w zakresie sprawności i skuteczności poboru danin publicznoprawnych. Poprzednicy nie słuchali żadnych podpowiedzi, wszystko wiedzieli najlepiej, stąd gigantyczny rozwój szarej strefy i jeden wielki chaos z systemami, w DŚ i innych referatach - totalna dysfunkcja służby.
Na szczęście to już historia i mam nadzieję nigdy te czarne dla formacji dni nie powrócą.
Przypomnę też, że poprzednik także zapowiedział KAS na parę tygodni przed wyborami. Gdyby kontynuował swoją misję i wizję mielibyśmy zatem także KAS, jednak bez jakichkolwiek uzgodnień i rzeczywistych konsultacji społecznych, wprowadzony w sposób analogiczny do wartościowania i innych procesów modernizacyjnych, czyli siłowo i bez liczenia się z jakimikolwiek uwagami.
Jacek Kapica blokował także emerytury mundurowe i nie poparłby projektu obywatelskiego.

Nie ma zatem porównania żadnego i to co mamy dzisiaj to jest jak niebo a ziemia.

To co napisałem powyżej to nie są żadne gwarancje i do tego daleka droga.

Dlatego bardzo proszę i apeluję

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!

WESOŁYCH ŚWIĄT.

I to jest porównanie typu niebo a ziemia????

 
Poinformowano nas w weekend, że w poniedziałek sekretariat Komisji przekaże informację o odwołaniu posiedzeń Podkomisji ds. druku nr 30 zaplanowanych na 31.01 i 01.02.2017r.
Także tym razem jest to decyzja Ministerstwa Finansów.
celnicy21-17-odwołanie Podkomisji do fszy.doc
jest fajnie..................


Minfin to najgorsze co mogło się przydarzyć Służbie Celnej oraz jej funkcjonariuszom. Dla minfin byliśmy zawsze jak wrzód na dupie, od 1996r roku jak nas przeniesiono do tego syfu było coraz gorzej aż do całkowitej likwidacji Służby Celnej. Minfin zawsze działało na szkodę Służby Celnej. Dla tego dzisiaj banas i ten jego sras zwisa mi jak kilo kitu, a jedynie co mnie interesuje to nasze pozwy do sądów o nasze emki, mianowania, odprawy i mobbing jaki obecnie jest stosowany wobec funkcjonariuszy Służby Celnej.
 
Back
Do góry