• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Przepraszam. Jeden z moderatorów usunął posty tele echo niezwiązane z tematem - 3 lub 4 . Ja usunąłem obecny post tele echo i po jednym wczesniejszym moderatora i tele echo, gdyż nie dotyczyły tematu a ostatni wpis tele echo obrażał innych użytkowników. Staram się też usuwać posty z innych działów, gdzie staram się wychwycić wpisy z jednego IP. To tyle i nie będziemy już o tym pisać. Admin jeżeli widzi taką potrzebę to informuje o usunięciu postu, jeżeli nie to nic nie pisze. Wg Regulaminu nie ma takiego obowiązku, jak również nie ma takiej potrzeby.

Garrob - Twój wpis też nie jest na temat, ale niech już zostanie
 
Ostatnia edycja:
Przeczytałem opinie sejmu. To już po naszych emeryturach. TK już wie jak ma wyglądać wyrok .Ruki po szwam!
 
Ja też przeczytałem.
Przez całe pismo Sejmu przewija się bardzo wyraźnie spora obawa przed merytorycznym rozstrzygnięciem tej sprawy.
W piśmie jest bardzo dużo wybiórczego i tendencyjnego traktowania wyroków TK i doktryny. Jest wiele nieprawdziwych stwierdzeń.
To wszystko TK z pewnością zauważy - skoro ja zauważyłem.

Jako przedstawiciel wnioskodawcy, jestem wciąż dobrej myśli po stanowiskach uczestników postępowania.
Już przygotowujemy się do odpowiedzi.

Ps.
CZY JESTEŚMY WSZYSCY GOTOWI WESPRZEĆ JAKOŚ TE DZIAŁANIA?
MAM NA MYŚLI NP. MASOWE WYSYŁANIE PODPISANYCH INDYWIDUALNIE PISM DO RPO O POPARCIE LUB INNE?
CZEKAM NA INNE PROPOZYCJE DZIAŁAŃ.
ZWIĄZEK ZAWODOWY CELNICY PL PRAWNIE ZROBI WSZYSTKO CO TYLKO MOŻLIWE. MAMY NAJLEPSZYCH KONSTYTUCJONALISTÓW JAKO NASZYCH PRZEDSTAWICIELI PRZED TK.
PYTANIE BRZMI: CO MY WSZYSCY JAKO ŚRODOWISKO ZAWODOWE MOŻEMY W TEJ SPRAWIE ZROBIĆ, ABY POMÓC???
 
Nie chce być pesymistą ,ale jak widze zainteresowanie pozostałych zwiazków działających w SC i ich "wsparcie" to już rece opadają! Co do poparcia ,niestety,czarno widzę .Szemranie po kątach, narzekanie ,puste deklaracje,to niestety norma.Jak trzeba pojechać na protest i pokazać się jako konkretny celnik-rura mięknie.Zawsze sie znajdzie wymówka ,że żona nie pozwala ,brak wolnego,nagła choroba... Jak coś się uda -korzystają wszyscy,jak nie -to dobrze że nie pojechałem.Zgodnie z zasadą: Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą. Takie podejście naszego środowiska jest rozgrywane przez rządzących od lat i tak będzie tym razem.Zawsze się znajdzie jakiś "tłumacz" twierdzacy że w kąciku jest tak bezpiecznie,ciepło i przyjemny półmrok,czasami coś spadnie nawet z stołu! Ale czy o to chodzi?
 
Myślę , że mimo negatywnej opinii SEJMU , mamy szanse na emerytury mundurowe. TK nie przyznając nam EMEK podważył by swój poprzedni wyrok , że SC jest służbą mundurową / z większymi rygorami służby niż policja, SG, ABW i inne służby razem wzięte/. TYM BARDZIEJ , ŻE WYROK TK JEST NIEPODWAŻALNY .
 
mam pytanie do czlonkow zwiazku tzw. akcyzy....czy jak go tam zwał ...co przewodniczacy zw. zrobił dla zwyklaych celników, niech sie pochwalą czlonkowie ktorzy placą na zw. i przewodniczącego skladki ????
 
Związek tzw. akcyzy jest związkiem cywili, którzy nie stali nigdy na pasie i praca celnika jest im obca, to chyba tłumaczy czemu ich związek nic nie zrobił dla zwykłych celników. My ani nasze emki nie jesteśmy w kręgu ich zainteresowań. To jest jedyna odpowiedz na Twoje pytanie pepe.
 
Sprawa emerytur jest tak oczywista, jak autentyczne i prawdziwe są wypowiedzi w tym fragmencie:

[video=youtube;sgO5JnDllFM]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sgO5JnDllFM[/video]

Tylko czy TK udźwignie ciężar prawdy?
 
JAK ZACHOWAJĄ SIĘ DIC W KLUCZOWYM DLA SŁUŻBY CELNEJ I JEJ FUNKCJONARIUSZY POSTĘPOWANIU PRZED TRYBUNAŁEM KONSTYTUCYJNYM?

Dyrektorzy Izb Celnych

Wszyscy


Związek Zawodowy Celnicy PL zwraca się z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w trybie i na zasadach określonych w ustawie o dostępie do informacji publicznej w następującym zakresie:

1. Podanie ilości zdarzań wraz z krótkim opisem ich charakteru, dotyczących napaści na funkcjonariuszy, gróźb karalnych kierowanych do funkcjonariuszy, agresji, zastraszeń w związku z wykonywanymi obowiązkami służbowymi w trakcie i po służbie, w tym ilość spraw przekazanych do prokuratury i ilość spraw, które zakończyły się wyłącznie przekazaniem informacji od funkcjonariusza w drodze służbowej i nie nadano im dalszego biegu


2. Podanie ilości spraw dyscyplinarnych wraz z krótkim opisem ich charakteru lub karnych zakończonych i będących w toku funkcjonariuszy - z tytułu pomówień, donosów?


3. Podanie ilości zdarzeń z udziałem funkcjonariuszy, wraz z krótkim opisem ich charakteru, które zakończyły się tragicznie dla funkcjonariuszy (uszczerbek na zdrowiu, zgon itp.), w tym ilość spraw przekazanych do prokuratury i ilość spraw, które zakończyły się wyłącznie przekazaniem informacji od funkcjonariusza w drodze służbowej i nie nadano im dalszego biegu?



4. Podanie ilości zdarzeń, wraz z krótkim opisem ich charakteru, w których uszkodzono mienie prywatne funkcjonariuszom w związku z wykonywaną służbą, w tym ilość spraw przekazanych do prokuratury i ilość spraw, które zakończyły się wyłącznie przekazaniem informacji od funkcjonariusza w drodze służbowej i nie nadano im dalszego biegu?

5. Podanie ilości zdarzeń z udziałem funkcjonariuszy dotyczących przypadków celowego zakażenia wirusami np. HIV, WZW, inne tego rodzaju przypadki

6. Podanie innych nie wymienionych w pkt 1- 5 zdarzeń, wraz z krótkim opisem ich charakteru, które miały związek z wykonywaną służbą, w jej trakcie jak i po służbie, w których narażono na szwank bezpieczeństwo funkcjonariuszy, ich zdrowie a nawet życie.

7. Podanie wszystkich ujawnień i innych działań Służby Celnej, które w celu realizacji zadań ustawowych dotyczyły obok kwestii czysto fiskalnych, także dbania o bezpieczeństwo obywateli Wspólnoty, ich zdrowie i życie, bezpieczeństwo i porządek publiczny i realizację pozostałych zadań Służby Celnej. Prosimy, o krótki opis i uzasadnienie przy każdym ujawnieniu, podkreślając jego rolę dla - czy to bezpieczeństwa obywateli, ich zdrowia, bezpieczeństwa i porządku publicznego, itp.
Np. ujawnienia alkoholu metylowego kierowanego do celów spożywczych, podrobionych wódek, oszustw paliwowych, wszelkich ujawnień związanych z tzw. ograniczeniami pozataryfowymi, w tym ochrony środowiska, GMO, transportów o znaczeniu strategicznym, walki z hazardem, tytoń, prewencja targowiskowa, odpady, działania grup mobilnych, funkcjonowanie granicy Wspólnoty Europejskiej i ujawnienia broni, amunicji, uzbrojenia i innych towarów.


Informacją w pkt. 1-6 proszę objąć przypadki od początku roku 2008, natomiast w pkt.7 od pocz. 2010r.

Uzasadnienie

Informacja niniejsza jest niezbędna w celu przekazania jej do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nr K 39/13, gdzie uczestnicy postępowania niezasadnie argumentują, że funkcjonariusze celni nie mają ww. zagrożeń podczas i w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych, oraz że mniej aniżeli inne formacje mundurowe poświęcają się i narażają realizując zadania ustawowe i nie wszystkie zagrożenia są związane z wykonywaną służbą.
Pkt. 7 dotyczy także kwestii podnoszonych przed Trybunałem Konstytucyjnym przez uczestników postępowania, którzy marginalizują wszystkie inne, poza stricto fiskalną, zadania Służby Celnej. Niezbędne jest wykazanie w jaki sposób realizacja wielu zadań Służby Celnej wpływa na bezpieczeństwo i zdrowie obywateli, bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Udzielając odpowiedzi prosimy wykazać jaki jest stan faktyczny, w szczególności odnieść się do ww. uzasadnienia.


Z poważaniem
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
/ - /
 
Witajcie.

Poniżej korekta pkt.7 wniosku o informację publiczną.

Mam też informację, że w związku z publikacją ww. wniosku o inf. publiczną odezwało się do mnie kilku funkcjonariuszy, którzy zadeklarowali się opisać swoje sytuacje, o których mowa w pkt 1-6 wniosku.

Są to historie niesamowite. Wiele widziałem i słyszałem,bo jestem związany ze SC od 1996r., ale naprawdę te mnie zszokowały.
Myślę, że skoro na mnie zrobiły takie wrażenie, to zrobią też na TK.

Mimo, iż słyszę z kilku IC, że rzetelnie wzięto się tam za udzielenie odpowiedzi na nasz wniosek - myślę, że ogół DIC odpowie bardzo konkretnie i merytorycznie - nie czekajmy proszę na odpowiedź z izb i bardzo proszę, abyście dodatkowo sami opisywali swoje historie.
Przedstawiajcie to proszę w piśmie i przy każdym zdarzeniu róbcie odnośnik do załącznika, który będzie potwierdzał to zdarzenie. Mogą to być wycinki z prasy z tamtych lat, Postanowienia organów i inne. Wysyłajcie to na adres ZZ do korespondencji.

Najbardziej spektakularne będziemy przedstawiać przed TK.
Piszcie proszę, każdy może coś wnieść, każdy może mieć wpływ na przebieg postępowania przed TK.


Poniżej korekta wniosku:

"Dyrektorzy Izb Celnych

wszyscy


Związek Zawodowy Celnicy PL nawiązując do wniosku o udzielenie informacji publicznej nr jw. z dnia 16.12.2014r. doprecyzowuje wniosek w zakresie pkt.7


Pkt 7 Wniosku otrzymuje brzmienie:

7. Prosimy o podanie jedynie najbardziej spektakularnych ujawnień i innych działań Służby Celnej, które Państwa zdaniem w sposób najbardziej wyrazisty uwidaczniają rolę Służby Celnej w zakresie dbania o bezpieczeństwo obywateli Wspólnoty, ich zdrowie i życie, bezpieczeństwo i porządek publiczny i realizację pozostałych zadań Służby Celnej, innych niż tylko stricto rola fiskalna.
Prosimy, o krótki opis i uzasadnienie przy każdym ujawnieniu, podkreślając jego rolę dla - czy to bezpieczeństwa obywateli, ich zdrowia, bezpieczeństwa i porządku publicznego, itp.
Np. ujawnienia alkoholu metylowego kierowanego do celów spożywczych, podrobionych wódek, oszustw paliwowych, wszelkich ujawnień związanych z tzw. ograniczeniami pozataryfowymi, w tym ochrony środowiska, GMO, transportów o znaczeniu strategicznym, walki z hazardem, tytoń, prewencja targowiskowa, odpady, działania grup mobilnych, funkcjonowanie granicy Wspólnoty Europejskiej i ujawnienia broni, amunicji, uzbrojenia i innych towarów.


Jeżeli najbardziej spektakularne ujawnienia, które zechcą Państwo opisać, miały także miejsce przed dniem 1 stycznia 2010 roku, to bardzo prosimy o ich przywołanie w odpowiedzi na wniosek"
 
Do tego zachowanie tych tak zwanych przedstawicieli rządu podczas merytorycznej argumentacji, ale w sumie czego można od nich oczekiwać, jak nawet ten czasu nie znalazł...
 
Jestem całym sercem po stronie górników, mam nadzieję że dzięki nim wreszcie diabli wezmą po i ten cały ich rząd, który w Polsce wprowadza niewolnictwo, praca do śmierci i za grosze. Arogancja i buta tej władzy sięgnęła zenitu. Przepraszam, że nie na temat.
 
Jestem całym sercem po stronie górników, mam nadzieję że dzięki nim wreszcie diabli wezmą po i ten cały ich rząd, który w Polsce wprowadza niewolnictwo, praca do śmierci i za grosze. Arogancja i buta tej władzy sięgnęła zenitu. Przepraszam, że nie na temat.

co ty gadasz za głupoty? górnicy po chamsku zawsze strajkowali i walczyli o swoje. Plan rządu założył dopłaty 2,5mld na lata 2015-2016. Ponad 100 mln miesięcznie

przelicz to na nasze emki
uprawnionych do emerytury w ciągu roku około 700 osób x2400 średnia emka 1,6mln miesięcznie - czyli 80 razy mniej.

W tym rządzie jedyna możliwość to akcja protestacyjna! trzeba wykorzystać przedwyborczy okres i zamiatanie rządu spraw pod dywan. Przecież generujemy 1/3 budżetu!
 
co ty gadasz za głupoty? górnicy po chamsku zawsze strajkowali i walczyli o swoje. Plan rządu założył dopłaty 2,5mld na lata 2015-2016. Ponad 100 mln miesięcznie

przelicz to na nasze emki
uprawnionych do emerytury w ciągu roku około 700 osób x2400 średnia emka 1,6mln miesięcznie - czyli 80 razy mniej.

W tym rządzie jedyna możliwość to akcja protestacyjna! trzeba wykorzystać przedwyborczy okres i zamiatanie rządu spraw pod dywan. Przecież generujemy 1/3 budżetu!

Zgadza się. Z tym rządem nic nie załatwimy po dobroci, bo nas ta samo traktuje jak i inne rządy. Musimy podjąć ostateczną walkę tak jak górnicy, bo nasza przyszłość bedzie tragiczna.
 
A tak wogóle ,to jak wygląda sytuacja w TK? Czy prawdą jest , że już pozamiatane i rozprawa to tylko cyrk dla ubogich? Jakoś dziwna cisza w temacie -nawet Federaści i Zrzeszenie dziwnie zamilkli.Szykuje się kolejne pochylenie Rządu nad SC? Czy też jak niektórzy dobrze poinformowani twierdzą scalenie z IS to kwestia czasu,a pan K . bedzie ostatnim zarządzającym SC?
 
Back
Do góry