• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Niech mi ktoś wreszcie powie co mam robić ?! Co mam zrobić ze swoim życiem i z życiem moich bliskich ?! jak mam zaplacić rachunki....a WY pierdzielicie mi o jakijś pani basi, ktorej jedni gratulują a inni protestują. Pytam po ch....................j to wszystko ?! pani basia tu celowo piszę z małej litery ma to w swojej krągłej du..............pie ! A WY wciąż pytacie jeden drugiego po co i na co ? Ludzie WASZE życie wisi na włosku !!!!!!!!!!! Moje także a zatem mam gdzieś jakieś basie czy inne czesie.

Pytam WAS co mam robić i na co czekać ? W Lidlu za stary w Biedronce także........owszem gdybym miał emeryturę to mnie wszędzie przyjmą a tak...............? Zatem pytam jakie są szanse na emerytury i zakończenie tej nierównej walki. panie Sławku może teraz Pan coś mi odpowie ?


Dzisiaj akcja ?! To powinno być już rok temu ! Czemu ma to służyć ?! Pisanie o czym ?! Nie ma ustawy a zatem można pisać na Berdyczów...........i odwoływać się do skladu desek.

standby2! To co Ty proponujesz?
 
rozumiem że dotyczy to tylko tych którzy maja ukończone 15 lat służby ???
Dziwi Ciebie to?
Mnie już nie.
Działania, w sprawie emerytur od początku miały służyć przede wszystkim ludziom z dużym stażem, tym, którzy prawie osiągnęli wiek emerytalny. Oni odeszli by na bardzo dogodnych warunkach, a reszta musiał by czekać - pracować i czekać. Zaś w tak zwanym międzyczasie ustawa mogła by zostać zmieniona kilka razy. dziwię się że tego nie "zauważono" wcześniej (a może tak jak i mnie wycięto?).
 
Masz rację dale, ale teraz możemy sobie gadać - skupiono się na prawie nic nie znaczących emeryturach (w kontekście wprowadzania KAS), pomijając prawie to, że to teraz KAS będzie nam wypłacać pensje. Ja rozumiem, że jesteśmy "starą" formacją, i każdy marzy o bezpiecznej emeryturce mundurowej, ale po czasie widać znowu, że rozdrobniono i rozmydlono nam priorytety oraz pięknie nas rozegrano. Zgodnie z przysłowiem "chytry dwa razy traci". Szkoda więcej gadać i strzępić języka.
 
I znowu zadam "głupie pytanie"!

Czy ktoś widzi różnicę w sformułowaniach:

- ustalenie emerytury,

- ustalenie prawa do emerytury,

według zasad ... ?!

ps
No, ale każdy swój rozum ma ...

nie każdy urodził się poliglotą. Szybciej by było odpowiedzieć w jednym zdaniu zamiast wypisywać te wymysły
 
czemu do 26.01.17?

Z tzw. ostrożności procesowej pozwy musimy złożyć do 28 lutego. Pozwy poprzedzamy wnioskami i dajemy sobie ok. miesiąc czasu. Funkcjonariusze, którzy nie przejdą tej procedury muszą się liczyć z utratą prawa do tego świadczenia, bo nie wiemy jak zachowa się władza, wszak Minister M.Banaś przy Premierze obiecywał uchwalenie projektu obywatelskiego do końca poprzedniego roku, a mamy drugą połowę stycznia.
 
Z tzw. ostrożności procesowej pozwy musimy złożyć do 28 lutego. Pozwy poprzedzamy wnioskami i dajemy sobie ok. miesiąc czasu. Funkcjonariusze, którzy nie przejdą tej procedury muszą się liczyć z utratą prawa do tego świadczenia, bo nie wiemy jak zachowa się władza, wszak Minister M.Banaś przy Premierze obiecywał uchwalenie projektu obywatelskiego do końca poprzedniego roku, a mamy drugą połowę stycznia.

Sławku, czy jakieś dokumenty trzeba gromadzić? Póki są kadry......
 
"maile są passe, na nikim nie robią większego wrażenia, jest skuteczniejsze lekarstwo.
co zrobi marszałek Sejmu RP jeśli otrzyma powiedzmy 20, 30 tysięcy wniosków o informację publiczną w sprawie nadzoru nad procesem legislacyjnym i powodów bezczynności podkomisji pracującej nad wnioskiem obywatelskim ?
złożonych indywidualnie, różnych w treści.
odpowie czy zakończy tę farsę z propozycjami mf w roli głównej i odmrozi "sparaliżowaną" podkomisję.
w najbliższych dniach za namową mojej rodziny i znajomych kilka takich wniosków zostanie pilnie wysłanych.
liczę na wsparcie, zróbmy to jako obywatele i sygnatariusze inicjatywy ustawodawczej, oddolnie.
czas powiedzieć sprawdzam."


tak napisałem kilka dni temu w trakcie dyskusji co możemy podziałać w sprawie emerytur.
wniosek o informację publiczną jest poważną sprawą i zobowiązuje do wiążącej prawnie odpowiedzi.
podtrzymuję mój apel, będziemy wysyłać pisma przygotowane przez związek, możemy dołożyć jedną kartę więcej.
pozostali również mogą się w tej formie przyłączyć do naszej wspólnej sprawy.
rzecz idzie o prawa emerytalne dla wszystkich obecnie pełniących służbę.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
apel kieruję również do władz statutowych związku.
efekt może być korzystny.
sygnatariusze Inicjatywy Obywatelskiej mają prawo poznać stanowisko marszałka w ich sprawie.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry