• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

dużo już zrobiliśmy, ważne aby sprawę dokończyć.
razem damy radę, podzieleni ułatwiamy sprawę oponentom.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Święta racja !!!

Nie zawalił Sławek, ale ja z innymi także nie zawaliłem !


Jeśli nie większość; to bardzo, bardzo wielu z Nas wcale nie zawaliło, a jedynie "rozmówcy"
postąpili z Nami fałszywie i nieczysto. Trzeba przyznać, że są między nami "szczury-kanibale"
i czas ich wszystkich wytknąć i nazywać już tylko "po imieniu" !!

Nie wiem jak reszta Koleżeństwa, ale ja postanawiam - tak nawet tylko dla siebie - przyjąć na początek, iż KAŻDY CELNIK, który do dnia 21 stycznia 2017 roku, NIE SPRÓBUJE zjednoczyć się z pozostałymi poprzez wstąpienie w szeregi ZZ Celnicy.pl, to PARSZYWY SZCZUR, który nigdy nie zasłuży na miano Człowieka !! Ja umiem odpowiednio okazać brak szacunku.

Zaznaczam - mam w d*pie wszelkie dywagacje w rodzaju "czemu akurat ten ZZ ...?"
Odpowiedź jest najprostsza z możliwych: BO TAK TRAFIŁO !!! Bo inne nie mają Forum, bo każde rozważanie "alternatyw", to rozwalanie możliwego zjednania i ucieczka przed samookreśleniem.

Koleżanko, Kolego;
- wybór należy do Ciebie! Zdecyduj się podnieść głowę i odważ nie być szczurem ...
Cat, piekny tekst. Ty naprawde tak myslisz czy napisales zeby ludzi zachecic do wstepowania? Niestety ci co mieli sie zapisac juz sie zapisali inni nie zapisali sie bo tak chca. Taki jest ich wybor i juz. Nie widze tu powodu zeby przestac kogos szanowac. Nie ma jednosci w naszym srodowisku i nie bedzie. Tak jest w kazdym srodowisku. Jesli chcesz okazywac wrogosc tym, ktorzy mysla inaczej tylko te podzialy poglebisz. Moim zdaniem ilosc czlonkow Zwiazku juz nie wzrosnie, wiec na jakis zryw nie ma co liczyc. Ludzie sie boja, ze nie dostana propozycji, wola siedziec cicho i zadowola sie kazda praca. Czesc nie ma zaufania do zadnych zwiazkow. Ci co maja byc ucywilnieni czyli kadry. logistyka, ksiegowosc, ogolny, informatycy zostana ucywilnieni. Tu nie ma innej opcji. Czesc orzecznictwa tez zostanie ucywilniona. Nie wiadomo co z tymi, ktorzy robia kontrole w terenie. Nie wiadomo czy w drugim etapie reformy za rok lub dwa ci ucywilnieni nie beda zwalniani. I o tym warto pomyslec juz teraz. MF ma sraczke bo nawet oni widza, ze reforma ich przerosla. Funkcjonariusze sa potrzebni i bez nich sobie nie dadza rady wiec pewnie beda upakowywac na maksa do komorek mundurowych, te komorki sie rozrosna a potem dopasuje sie jakos zadania zeby wygladalo, ze tak mialo byc. Wg projektu struktury wyglada, ze wiecej jest cywilnych komorek jednak te mundurowe beda bardzo liczne. To pozwoli zachowac twarz MF. Jesli ktos sie nadaje na funka i robi wyniki to moze byc spokojny. Po co to pisze? Zeby odroznic rzeczywistosc od zyczen. Pewne rzeczy sa poza naszymi mozliwosciami wiec trzeba okreslic te mozliwe do osiagniecia i sie na nich skupic.
 
CAT, przesadziłeś. O 180 stopni wypaczyłeś intencje mojego apelu.

Co do liczby funkcjonariuszy. Obecnie trwa akcja paliwa i przejście do KAS. Przełożeni oczywiście udają, ale dobrze widzą, że leży z tego powodu gro innych zadań formacji. To jest totalna dysfunkcja służby mundurowej. Za chwilę inny polityk czy wiceminister wymyśli akcję hazard i co wtedy? A co by było, gdyby w tym czasie dodatkowo wybuchła jakaś epidemia u Naszych południowych czy zachodnich sąsiadów i trzeba będzie obstawić granice(odpukuję w niemalowane)?
MF zaczyna rozumieć.

Co do ucywilnienia AdamDworcow, uważam, że to nie jest takie oczywiste. Po co MF ucywilniać kogokolwiek na siłę i otwierać kolejne fronty walki skoro ustawa tego nie nakazuje? To nieracjonalne i szkodliwe dla interesu publicznego, robić coś co nie jest prawem nakazane wiedząc, że wywoła to niepokoje społeczne, koszty sądowe dla SP i narazi także Polskę na szwank na arenie międzynarodowej.
Przy okazji informuję każdego funkcjonariusza zagrożonego ucywilnieniem, że będziemy oczywiście prawnie przygotowani do takiej batalii.
 
Przyznam się, że nie rozumiem. W poprawkach MF-u i uzasadnieniach wzięto pod uwagę wejście w życie KAS. ...
Ja też byłem w tej rozmowie zaskoczony i nie rozumiałem i dopytywałem czy aby na pewno chodzi o jakąś niezgodność z ustawą KAS, bo przecież te poprawki uzgodniło już Biuro Legislacyjne Sejmu i MF?
Wg mnie jednak może to być pomyłka, niezrozumienie i prędzej może chodzić o niezgodność z ustawą o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy - tzn. te dodatkowe warunki.
Wielokrotnie pisaliśmy i mówiliśmy w MF, mówiliśmy także w Sejmie, że takie poprawki nie wykonują wyroku TK. MF nie słuchał i nigdy nie podjął nawet negocjacji tych warunków 5/15/55 i liczone od 1999. Może wreszcie ktoś, kogo musieli posłuchać, zwrócił także na to uwagę.
To są dywagacje i na razie wiem tylko tyle z Sejmu, że "MF twierdzi, że ich poprawki są niezgodne z ustawą o KAS i dlatego wstrzymuje prace Podkomisji". Z strony MF wiemy to co z pism Ministra L.Skiby wynika. Jeżeli potwierdzi się, że poprawki są niezgodne z KAS, to jest to kompromitacja MF, chyba że prowadzą cyniczną grę od samego początku, ale wtedy to by znaczyło, że cały Rząd RP prowadzi taką grę z funkcjonariuszami celnymi.
 
Uprzedzając niektórych, pragnę wyjaśnić, że doskonale wszyscy widzimy, że MF prowadzi w sprawie emerytur grę od samego początku. Było tyle zmian stanowiska MF, że już się pogubić można.
Jest jednak stanowisko Rządu w tej sprawie i wciąganie całej RM w tak nieczystą rozgrywkę nie wydaje mi się możliwe.
Spotkałem się także z nowym Ministrem Finansów i on także wyraził w rozmowie poparcie. Ponad połowa RM po prostu na zasadzie głosowania była za tymi poprawkami.
Oczywiście mam też świadomość, że znika SC i funkcjonariusze celni i możemy się wszyscy zdziwić, jak po wejściu KAS zechcą jednak odwrócić kota ogonem. To jest polityka i niestety musimy kierować się ostrożnością. Nie możemy poprostu być pewni niczego.
Mówiłem o tym dwukrotnie na Podkomisji i Komisji FP przy procedowaniu KAS. Także wobec Sejmu SSC i Przewodniczący J.Sasin, co jest na stenogramach, potwierdzili, że po wejściu KAS, projekt obywatelski będzie procedowany, że KAS nie jest żadną przeszkodą.

Mając na uwadze powyższe uważam, że jeszcze w statusie f.c. powinniśmy dla bezpieczeństwa złożyć roszczenia w tej sprawie, w szczególności mając na uwadze ewidentne przewlekanie prac Podkomisji, która przecież już dawno wg deklaracji i obietnic miała zakończyć już prace.
 
(...)

Mając na uwadze powyższe uważam, że jeszcze w statusie f.c. powinniśmy dla bezpieczeństwa złożyć roszczenia w tej sprawie, w szczególności mając na uwadze ewidentne przewlekanie prac Podkomisji, która przecież już dawno wg deklaracji i obietnic miała zakończyć już prace.

super!!!!!!!
ale...mamy czas do konca lutego...
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze jedno wyjaśnienie.
Wspominana wyżej niezgodność poprawek MF z ustawą KAS nie jest jakąś fundamentalną niezgodnością. Coś nie jest dograne, ale nie jest to coś co przekreśla te poprawki ze względu na uchwalenie KAS.
Pani Przewodnicząca ma nadzieję, że uda się wszystko dograć do 24.01. kiedy to ma nadzieję uda się zwołać posiedzenie. To zależy od informacji z MF.
Niestety tak to działa w Polsce, tak funkcjonuje podział władzy na ustawodawczą i wykonawczą. To de facto wiceminister odpowiedniego resortu decyduje o pracach nad ustawą.
 
super!!!!!!!
ale...mamy czas do konca lutego...

Wiadomo. Prawnicy już od tygodni nad tym pracują. Czekaliśmy dotąd licząc na to, że kolejne deklarowane posiedzenia Podkomisji się ziszczą. Obecnie mamy jednak już tak komiczny a raczej tragiczny stan, że nawet Podkomisja nie wie dokładnie o jaką rzekomą niezgodność poprawek z ustawą KAS chodzi.
 
przestańmy się naiwnie pozycjonować na mf, warto trzymać się faktów.
- ostatnie kilka miesięcy dało odpowiedź jaki jest stosunek ministra do projektu obywatelskiego, jest on po prostu ze względu na ukryte cele kas - niewygodny.
- nasz projekt gwarantuje realizację praw obywatelskich funkcjonariuszy celnych zgodnie z wyrokiem TK, a tymczasem ludzi ze środowiska, którym nie w smak był ten projekt zaangażowano do mf-u.
- przyjęcie zgodnej z wyrokiem ustawy oznaczałoby kłopoty z realizacją reformy i zbyt pośpiesznego wdrożenia kas.
- stąd trwa przepychanka na linii parlament - mf. premier została niestety wprowadzona w błąd i warunkiem realizacji celów reformy stało się torpedowanie projektu obywatelskiego.
- parlament pracuje nad wnioskiem obywatelskim i stosowne konsultacje oraz stanowiska strony rządowej zostały przedstawione ale jako wątpliwe prawnie stawiają sejm w b. trudnej sytuacji legislacyjnej. stąd lawiruje odsyłając wszystkich do uzgodnień na linii środowisko SC a mf.
- problem decydentów polega w tym, że Komitet Inicjatywy Obywatelskiej nie jest stroną w jakimkolwiek sporze z mf i nie prowadzi ani nie powinien prowadzić jakichkolwiek negocjacji z rządem. stąd usiłowanie sprowadzenia problemu legislacyjnego do uzgodnień na linii mf- związki zawodowe.
- podmiotem Inicjatywy Obywatelskiej jest wyłącznie Parlament RP, tam trzeba kierować jakiekolwiek aktywności w sprawie emerytur. zarówno indywidualnie jak i przez naszych przedstawicieli w środowisku
TAK czy NIE ?
szanowni obywatele demokratycznego kraju, również koleżanki i koledzy ze SC !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
ponarzekaliśmy trochę więc nowy tydzień, nowe szanse - do roboty !!! Ja jutro zachęcam do zapisywania się do Celników.pl!!! Jedność o której pisze Sławek jest bezwzględnie konieczna !!! Bardzo dziękuję Panie Przewodniczący za odpowiedź/ apel.

Mam jeszcze jedną prośbę o przekazanie tych informacji, apelu chociaż mailowo do większości FC/ pracowników na tym forum nieliczni piszą i czytają, chociaż mogę się mylić


I jeszcze jedna kwestia SSC procedując ustawę KAS i jednocześnie zapewniając NAS o dobrych zamiarach sprawie emerytur byłby w stanie tak perfidnie Wszystkich oszukać ???

No cóż "Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy" !!!

Pozdrawiam wszystkich zrezygnowanych, stłamszonych, pozbawionych wiary w przyszłość :)
 
Aquirre. Komitet, jak to ująłeś, pozycjonuje się na Sejm. W roku bieżącym wysłał bodajże 7 pism do Sejmu o podjęcie prac Podkomisji.
Fakty są takie, że Pani Przewodnicząca Podkomisji nie ukrywa na dzień dzisiejszy, że nie zwoła posiedzenia bez zgody MF.

W tej sytuacji musimy to przełamać i nie wystarczą pisma Komitetu do Marszałka czy nawet Pana Prezydenta, bo te już także były. Oczywiście będziemy domagać się odpowiedzi, bo nie mamy jej po ostatnich pismach do Marszałka i Prezydenta, ale to nie wystarczy.

Potrzebne jest działanie całego środowiska i pragnę Cię zapewnić, że pisząc o wnioskach/roszczeniach nie miałem na myśli DIC czy MF. To jest oczywiste. Nikt zatem nie zamierza pozycjonować się na MF, jak to ująłeś :)
 
Ostatnia edycja:
ok, nie odnosiłem się do Twoich wpisów ale ogólnie do problemu.
trzeba zintensyfikować naciski na Sejm tak aby przestał lekceważyć obywateli.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
CAT, przesadziłeś. O 180 stopni wypaczyłeś intencje mojego apelu.

...


Teraz, to Ty stanowczo przesadzasz!
To nie jest tak, że wszystkie moje myśli czy słowa, kręcą się wokół tego, co Ty powiedziałeś lub napisałeś!
Moje spontaniczne podzielenie się OSOBISTYM podejściem do mentalnych k*rew, było "zajawką" na trafne wspomnienie przedmówcy o "uciekających szczurach".
O wiele istotniejszy przekaz (przynajmniej dla mnie), dotyczył diagnozy braku ZJEDNANIA środowiska
i prostego odrzucenia pretekstów, aniżeli nawoływania do ZZ Celnicy.pl (bo akurat tu jest wygodniej).

Intencje Twojego apelu są na tyle jasne, że żadne i niczyje komentarze nie wyrządzą mu większej krzywdy,
niż może on uczynić sobie sam. Nie jestem, nie byłem i nie będę przeciwko Tobie bądź komukolwiek
z Koleżeństwa, lecz swojego sposobu i wolności myślenia nikt mi nie odbierze. Nawet, jeśli jest on komuś
niezrozumiały, a nawet głupi.
 
myślę że nie było poparcia kadry kierowniczej oraz FC /eksperci :confused:/którzy
pracowali na ósemki bo praca w cieple i w miarę monotonna
a ludzie na granicy to w/g nich to plebs robole którzy maja
służyć do zdechu . Jeba...ni z różnych stron jak nie przez kadrę
to jeszcze próbują to robić `` turyści`` za którymi stronę trzyma
kadra kierownicza bo byle pierdnięcie ``turysty`` to celnik ma
napisać kilka notatek na tą okoliczność.:mad:
 
Pani Przewodnicząca ma nadzieję, że uda się wszystko dograć do 24.01. kiedy to ma nadzieję uda się zwołać posiedzenie. To zależy od informacji z MF.
.

Najpierw w przed dzień odwołana komisja w grudniu z uwagi na złamaną rękę ...potem, że może 10 stycznia 2017 roku, ale nie było prac nikt w sumie nie wie z jakiego powodu (dla mnie jest jasny mają Nas wszystkich w ....) teraz, że ma nadzieje, że uda się dograć do 24 stycznia...., kiedy to ma nadzieje , że uda się zwołać posiedzenie...
To już jest i męczące i żenujące taka degrengolada...samo czytanie już co kto powiedział, kto na co ma nadzieję, kto o czym zapewnił, kto co zrozumiał i będzie popierał, kto co obiecał, itd itp.. jest dla mnie hmm.ciężko znaleźć mi słowa.
Może cytat z Vabank : Panie Kramer, starczy tego alibi.
Dla jasności nie mam tu na myśli działań ZZ czy Pana Sławka.
 
ok, nie odnosiłem się do Twoich wpisów ale ogólnie do problemu.
trzeba zintensyfikować naciski na Sejm tak aby przestał lekceważyć obywateli.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

może powińmy wszyscy wysyłać @ do Sejmu o podjęcie prac Podkomisji "akcja @" ? z racji na przekładane terminy ?
 
maile są passe, na nikim nie robią większego wrażenia, jest skuteczniejsze lekarstwo.
co zrobi marszałek Sejmu RP jeśli otrzyma powiedzmy 20, 30 tysięcy wniosków o informację publiczną w sprawie nadzoru nad procesem legislacyjnym i powodów bezczynności podkomisji pracującej nad wnioskiem obywatelskim ?
złożonych indywidualnie, różnych w treści.
odpowie czy zakończy tę farsę z propozycjami mf w roli głównej i odmrozi "sparaliżowaną" podkomisję.
w najbliższych dniach za namową mojej rodziny i znajomych kilka takich wniosków zostanie pilnie wysłanych.
liczę na wsparcie, zróbmy to jako obywatele i sygnatariusze inicjatywy ustawodawczej, oddolnie.
czas powiedzieć sprawdzam.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry