• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Wprowadzenie KAS-U i brak emerytur to porażka nas wszystkich.Nie stanowimy jedności i niestety władza obnażyła nasze słabe strony i bezwzględnie wykorzystała a w rezultacie będzie płacz i zgrzytanie zębów!!!Przy następnych wyborach zastanówcie się na kogo głosujecie!Zresztą dla niektórych następne wybory nie będą miały już żadnego znaczenia.
 
Przyznam się, że nie rozumiem. W poprawkach MF-u i uzasadnieniach wzięto pod uwagę wejście w życie KAS. Chyba, że MF boi się, ze nawet przy tych warunkach ( 5/15/55 )dużo ludzi nie przyjmie propozycji . A robić ktoś musi. Niestety największym sukcesem MF- jest podzielenie naszego środowiska. Wewnętrzne spory spowodują, że wygrają tylko nieliczne jednostki, reszta pozostanie z niczym
 
jakie dzialania jeszcze wchodza w gre?
Wszystkie, jeżeli tylko potrafimy się zjednoczyć.
Policzmy się na początek
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!

ps. Niech każdy wyobrazi sobie jak zmieniłaby się Nasza sytuacja i Nasza pozycja, jeśli do końca stycznia MF zobaczyłby, że w ZZ CELNICY PL skupia się ogół środowiska. Dla mnie osobiście także byłby to jednoznaczny impuls. Myślę, że dla każdego z Nas. Zróbmy to!
 
Jak będą babkę na przystanku okradali też nie zwrócisz uwagi...

Pisz jak chcesz, ale przez to jak piszesz, tak jesteś postrzegany...

Drogi gutek_pl. Nie wiem, co ma do rzeczy okradanie kobiety na przystanku do sposobu , czy formy mojego pisania :confused:


Ps

Ale widzę, że chyba mnie polubiłeś :rolleyes::eek:, i może kiedyś się zaprzyjaźnimy :) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Tak wszystko jest możliwe, ale aby tak było to Panie Przewodniczący musi Pan znaleźć sposób na dotarcie do ludzi !!! W obliczu tego co się wydarzyło lub się nie wydarzyło trzeba z ludźmi porozmawiać !!! Może poprzez indywidualne rozmowy w Izbach, Urzędach z wykorzystaniem liderów, a może poprzez spotkania bezpośrednie w jednostkach z Panem ?!?! tego nie wiem, ale na dzisiaj jest Pan uważany przez wielu ludzi za człowieka, który rozpalił jeden z największych zrywów, ale również za człowieka który ten zryw wyciszył. Chyba ma Pan jako jedyna osoba w tej organizacji ogromną szansę jeszcze cokolwiek zmienić . Jest Pan człowiekiem prawym, uczciwym o nieskazitelnej opinii, więc dlaczego nie spróbować ?
Z wyrazami szacunku i podziękowaniami za dotychczasowe zaangażowanie

Wszystkie, jeżeli tylko potrafimy się zjednoczyć.
Policzmy się na początek
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!

ps. Niech każdy wyobrazi sobie jak zmieniłaby się Nasza sytuacja i Nasza pozycja, jeśli do końca stycznia MF zobaczyłby, że w ZZ CELNICY PL skupia się ogół środowiska. Dla mnie osobiście także byłby to jednoznaczny impuls. Myślę, że dla każdego z Nas. Zróbmy to!
 
Dziękuję Burack.
Tak zawiesiłem protest w czerwcu i była to jednomyślna decyzja ZG, konsultowana z niektórymi jednostkami, gdzie było 100% absencji i była to najlepsza z możliwych decyzji w tym czasie.
Można było oczywiście kontynuować protest, ale wtedy uwierz mi, już w czerwcu bylibyśmy na kolanach. Spotkałaby Nas podobna katastrofa do tej, którą zaliczyła obecnie opozycja ciągnąc bezmyślnie protest, zamiast zakończyć go przed Świętami kiedy mogli nawet ogłosić sukces. Cały szkopuł w tym, aby zawiesić protest w odpowiednim momencie i to Nam jako środowisku w czerwcu udało się idealnie.
Za około miesiąc były ŚDM i wielu uważa, że powinniśmy wtedy protestować. Po pierwsze oddolnego protestu nie da się tak ustawić. Po drugie robiliśmy to już w czasie międzynarodowej imprezy EURO 2012 i bez efektów.
Nawet zakładając, że udałoby Nam się poderwać w całości na ŚDM, złudnym jest, że odnieślibyśmy sukces. Przeciwnie, już w czerwcu na niektórych przejściach "podnoszono szlabany" i to samo zrobiono by w czasie ŚDM. Nas za to, jako formację, po prostu by rozjechano. Nieprzypadkowo SSC próbował parokrotnie przypisać Nam później protest właśnie w czasie ŚDM. Każdy, kto ma świadomość do czego zdolni byli Nasi niektórzy przełożeni w czerwcu - "zielone fale" etc. powinien to doskonale zrozumieć, że protest w czasie ŚDM zostałby natychmiast opanowany a Nas by zniszczono.
Przypomnę, że nie pomogło zawiadomienie Prokuratury na takie zachowania części kadry.
Dzisiaj mogę już też napisać, a raczej przypomnieć, że przeszkadzały nam także działania Przewodniczącej B.Smolińskiej w czerwcu i to także była okoliczność, która utrudniała kontynuowanie protestu, gdyż B.Smolińska robiła wiele by pomóc MF opanować protest. Gdyby nie skoordynowane z MF działania RDS, na pewno MF byłoby trudniej opanowywać protest.

Cóż protest został zawieszony w momencie, gdy już za dzień/dwa byłby opanowany i MF mógłby to ogłosić jako swój sukces. Zawieszenie nie dawało MF takiej możliwości, choć próbowali i tak głosić w ten sposób. My natomiast mogliśmy przegrupować się na jesień. Zostało to zrobione, jednak nie udało się już wrócić do działania, mimo podejmowania kilku prób z mojej strony. Powinienem być w terenie wszędzie w sierpniu, ale tak się nie da. Zniechęca też część środowiska do objazdu kraju i prowadzenia rozmów w terenie, bo w paru miejscach w Polsce, w których byłem w sierpniu, było mało ludzi na spotkaniu. Nie jestem w stanie poderwać ludzi, kiedy nie ma ich na spotkaniu, to chyba jasne.
Ale to już historia.

Cóż KAS wszedł w życie, ale ja wciąż uważam, że możemy osiągnąć wciąż wiele, np. brak ucywilnienia, emerytury.

Policzmy się na początek! Pokażmy sobie i przede wszystkim MF, że stanowimy jedność, że stanowimy siłę! Czy to jest takie trudne? Sami zobaczycie, że jak wykonamy ten prosty ruch, reszta przyjdzie sama. Fala będzie znów wzbierać. Działajmy! Razem możemy osiągnąć wszystko.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Ostatnia edycja:
Policzmy się na początek! Pokażmy sobie i przede wszystkim MF, że stanowimy jedność, że stanowimy siłę! Czy to jest takie trudne? Sami zobaczycie, że jak wykonamy ten prosty ruch, reszta przyjdzie sama. Fala będzie znów wzbierać. Działajmy! Razem możemy osiągnąć wszystko.

kiedy będzie ten poczatek
 
Trzeba powiedzieć wprost, że to nie Sławek tylko całe środowisko zawiodło. mogliśmy mieć wszystko przy przy pełnej konsolidacji o co zawsze zabiegał ZG ZZ. Sławku nie wracaj już do czerwca, nie musisz się nikomu tłumaczyć i odpowiadać na ciągłe ataki mające na celu jeszcze większe zamieszanie, pogłębienie poróżnienia wśród f-szy i osłabienie ZZ. Dalismy ciała, to Nasza wina, aż trudno wierzyć że Sławek chce jeszcze reprezentować takich f-szy. Jak już chyba wielu zdało sobie sprawę, pozostała walka przed Sądami, nie wiem może Strasburg, może Genewa, a może San Escobar
 
]
Dzisiaj mogę już też napisać, a raczej przypomnieć, że przeszkadzały nam także działania Przewodniczącej B.Smolińskiej w czerwcu i to także była okoliczność, która utrudniała kontynuowanie protestu, gdyż B.Smolińska robiła wiele by pomóc MF opanować protest. Gdyby nie skoordynowane z MF działania RDS, na pewno MF byłoby trudniej opanowywać protest.
Pani Smolińskiej, ani nie lubię, ani nie szanuję (jako pracownika czy człowieka), ale nie przypominam sobie aby to ona udrożniła Dorohusk. Czy nawet jakieś inne przejście. Pamiętam za to z jaką nadzieją ludzie komentowali widoki z kamer. Czy choćby zwykłe wpisy. Jak jeden, drugiego wspierał. Pamiętam też ile było nieodebranych połączeń od nieznanych numerów na komórkach. Moja aż się wyładowała. Pamiętam ilu ludzi się pochorowało...
Sławek, nie mów mi proszę, że wszystko to wina związków kanapowych. w każdych związkach są ludzie którzy różnie postępowali. Dlatego dziwię się że w wypadku jednych, przechodzi się do porządku dziennego, zaś innym przypisuje się całe zło (nie mówię tutaj o pani s.)
Teraz już można "popić wodą". Na nic nie będziemy mieli wpływu. Nie ma takiej siły, która była by w stanie zrównoważyć przewagę rządu. Teraz już nawet minimalizować strat nie ma jak.
Ich nie interesuje czy coś będzie działało czy nie. Ich interesuje jedynie konsekwentna realizacja planu. Przecież nie przyznają się do pomyłki.
 
Szczury uciekają! Nie bójcie sie się okręt nie tonie. Porządny celnik teraz się nie wycofuje.

Zalecam spokój, jest nas prawie 5 tys, czerwcowego protestu nie dało się wygrać, szanuję wszystkich i serdecznie gratuluję, tym którzy protest podjęli, jako obywatele naszej Polski, nie godzący się z tą, złą reformą. Wygrać się nie dało, nawet w moim oddziale jedna zmiana zachowała się jak mendy. 3 pozostałe protest podjęły. I tego nigdy nie zmienimy, będzie 5 tyś porządnych a reszta ......
Raczej szykujmy się na procesy.
 
Ostatnia edycja:
Szczury uciekają! Nie bójcie sie się okręt nie tonie. Porządny celnik teraz się nie wycofuje.



Święta racja !!!

Nie zawalił Sławek, ale ja z innymi także nie zawaliłem !


Jeśli nie większość; to bardzo, bardzo wielu z Nas wcale nie zawaliło, a jedynie "rozmówcy"
postąpili z Nami fałszywie i nieczysto. Trzeba przyznać, że są między nami "szczury-kanibale"
i czas ich wszystkich wytknąć i nazywać już tylko "po imieniu" !!

Nie wiem jak reszta Koleżeństwa, ale ja postanawiam - tak nawet tylko dla siebie - przyjąć na początek, iż KAŻDY CELNIK, który do dnia 21 stycznia 2017 roku, NIE SPRÓBUJE zjednoczyć się z pozostałymi poprzez wstąpienie w szeregi ZZ Celnicy.pl, to PARSZYWY SZCZUR, który nigdy nie zasłuży na miano Człowieka !! Ja umiem odpowiednio okazać brak szacunku.

Zaznaczam - mam w d*pie wszelkie dywagacje w rodzaju "czemu akurat ten ZZ ...?"
Odpowiedź jest najprostsza z możliwych: BO TAK TRAFIŁO !!! Bo inne nie mają Forum, bo każde rozważanie "alternatyw", to rozwalanie możliwego zjednania i ucieczka przed samookreśleniem.

Koleżanko, Kolego;
- wybór należy do Ciebie! Zdecyduj się podnieść głowę i odważ nie być szczurem ...
 
Sławek, nie mów mi proszę, że wszystko to wina związków kanapowych.
No co Ty? Żartujesz? Nie mają takiej mocy, nawet gdyby bardzo tego chcieli. Działania Basi w czerwcu to tylko jedna z okoliczności, którą wymieniłem, która w jakimś sensie pomogła w opanowywaniu protestu, bynajmniej tak była ukierunkowana. Czytaj ze zrozumieniem.

Dla porównania, tak samo Basia chciała i walczyła o to, aby nie udało Nam się jako środowisku zebrać wymaganej liczby podpisów po projektem obywatelskim. Utrudniała, próbowała tę inicjatywę zniszczyć, ale nie mogła być skuteczna, bo byliśmy skonsolidowani jako środowisko.

Ich zachowanie przy jedności środowiska nie wpływa na wynik ostateczny, ale przeszkadza, jest denerwujące, szkodzi.
 
Ostatnia edycja:
Angel81, ja się nie tłumaczę, a wyjaśniam. Trzeba wyjaśniać, otwierać umysły i oczy na pewne zdarzenia, tłumaczyć okoliczności, a nie się tłumaczyć.
 
Policzmy się na początek! Pokażmy sobie i przede wszystkim MF, że stanowimy jedność, że stanowimy siłę! Czy to jest takie trudne? Sami zobaczycie, że jak wykonamy ten prosty ruch, reszta przyjdzie sama. Fala będzie znów wzbierać. Działajmy! Razem możemy osiągnąć wszystko.

kiedy będzie ten poczatek
"Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów."
Lucy Maud Montgomery
 
Back
Do góry