• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Niedawno wróciłem z W-wy. Projekt został dzisiaj złożony w Sejmie, co każdy mógł już przeczytać, bo widzę, że jest notatka PAP. Weryfikacja rozpocznie się we wtorek i liczenie głosów. Poinformowano nas, że max 20% głosów jest odrzucanych, więc mamy dużo większy zapas. Podpisów ostatecznie złożyliśmy 188162. Jest bdb, bo jeszcze dwa tygodnie temu nikt w SC nie spodziewał się uzyskania, aż tak licznego poparcia Obywateli.
 
Niedawno wróciłem z W-wy. Projekt został dzisiaj złożony w Sejmie, co każdy mógł już przeczytać, bo widzę, że jest notatka PAP. Weryfikacja rozpocznie się we wtorek i liczenie głosów. Poinformowano nas, że max 20% głosów jest odrzucanych, więc mamy dużo większy zapas. Podpisów ostatecznie złożyliśmy 188162. Jest bdb, bo jeszcze dwa tygodnie temu nikt w SC nie spodziewał się uzyskania, aż tak licznego poparcia Obywateli.

Sławek dziękujemy.Sobie też dziękujemy 😊
 
Ostatnia edycja:
ja rowniez jestem dumna z tego ze udalo nam sie zebrac podpisy. Zastanawiam sie tylko, czy jest sens zeby to obecna wladza decydowala o losach ustawy obywatelskiej? Przeciez PO projekt odrzuci. Co wtedy? Bedzie mozna zlozyc go znowu za niwej wladzy?
 
ja rowniez jestem dumna z tego ze udalo nam sie zebrac podpisy. Zastanawiam sie tylko, czy jest sens zeby to obecna wladza decydowala o losach ustawy obywatelskiej? Przeciez PO projekt odrzuci. Co wtedy? Bedzie mozna zlozyc go znowu za niwej wladzy?

Wg mojej wiedzy (chyba że się mylę)projekt obywatelski po ustaniu kadencji parlamentu nie idzie do kosza (w przeciwieństwie do wszelkich innych procedowanych ustaw)i będzie on jednym z pierwszych projektów ustaw którymi zajmie się przyszły parlament. Nie sądzę aby Sejm obecnej kadencji zajął się tym zagadnieniem. To okoliczność czy też sytuacja która bardzo Nam sprzyja.
 
Ostatnia edycja:
Wg mojej wiedzy (chyba że się mylę)projekt obywatelski po ustaniu kadencji parlamentu nie idzie do kosza (w przeciwieństwie do wszelkich innych procedowanych ustaw)i będzie on jednym z pierwszych projektów ustaw którymi zajmie się przyszły parlament. Nie sądzę aby Sejm obecnej kadencji zajął się tym zagadnieniem. To okoliczność czy też sytuacja która bardzo Nam sprzyja.

masz racje art.4 ust.3 ustawy z 24 czerwca 1999 roku o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli mówi, że projekt ustawy wniesiony przez grupę obywateli jest rozpatrywany przez sejm następnej kadencji bez potrzeby ponownego wniesienia projektu.
 
masz racje art.4 ust.3 ustawy z 24 czerwca 1999 roku o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli mówi, że projekt ustawy wniesiony przez grupę obywateli jest rozpatrywany przez sejm następnej kadencji bez potrzeby ponownego wniesienia projektu.

I wszystko jasne 😊 tak też pisał Sławek. Dzięki Kolego 😊
 
Ostatnia edycja:
ZUS nam przysłał właśnie wyliczenie, że jak będziemy zapierdzielać na specjaliście w najniższych widełkach do 67 roku, to dostaniemy emeryturę 913 zł, chętnie pójdziemy wcześniej za 613 :)
 
Ostatnia edycja:
ZUS nam przysłał właśnie wyliczenie, że jak będziemy zapierdzielać na specjaliście w najniższych widełkach do 67 roku, to dostaniemy emeryturę 913 zł, chętnie pójdziemy wcześniej za 613 :)
Przy tzw. "emeryturze celnej" owszem i chyba o tym piszesz, skoro odnosisz się do ZUS. Na szczęście projekt "emerytury celnej" autorstwa SLD leży po I czytaniu w Sejmie już chyba rok albo i lepiej w zamrażarce i poleży do końca kadencji, po czym zniknie mocą zasady dyskontynuacji.
Projektu obywatelskiego ww. zasada nie dotyczy i ten, jak zapewne wiesz nie dotyczy emerytury z ZUS.

Wyjaśnij proszę co miałeś na myśli dokonując wpisu?
 
gorąco co prawda, ale chyba czas powrócić do rzeczywistości. pitu pitu a la coryntia to nie tutaj. czas na pytanie, czy nasz padyszach ze szczecinka już zaprzestał grzebania w intelektualnych wysiłkach najlepszych kreatorów słusznej prawniczej wykładni? czy już szykuje się do ukrycia gdzieś w kryptach jakiegoś windsoru? razem ze swoimi wezyrami i szogunami?

nie wszystko złoto co się świeci, wierni panie i panowie związkowcy. chyba, że spróbujecie podjąć rękawicę. ale uważajcie. bo zamierzam zapytać, co to za ptak, który własne gniazdo kala?
 
gorąco co prawda, ale chyba czas powrócić do rzeczywistości. pitu pitu a la coryntia to nie tutaj. czas na pytanie, czy nasz padyszach ze szczecinka już zaprzestał grzebania w intelektualnych wysiłkach najlepszych kreatorów słusznej prawniczej wykładni? czy już szykuje się do ukrycia gdzieś w kryptach jakiegoś windsoru? razem ze swoimi wezyrami i szogunami?

nie wszystko złoto co się świeci, wierni panie i panowie związkowcy. chyba, że spróbujecie podjąć rękawicę. ale uważajcie. bo zamierzam zapytać, co to za ptak, który własne gniazdo kala?

Haha tele echo jak zwykle zadziornie 😊 no dobrze mam pytanie-czy istnieje możliwość że Sejm zajmie się jeszcze w tej kadencji Naszym projektem tylko po to aby go odrzucić-w sumie uwalić- przed wyborami. Myślę że to bardzo wazne pytanie.
 
Ostatnia edycja:
iwa vel peron nie ma teraz czasu na takie pierdoły. wybory trzeba przecież umieć przegrać. zresztą podobno nie ma innego chętnego do dowodzenia przegraną. agit - pop i miejsca na posłów przecież teraz najważniejsze :), a nie jakieś tam emerytury dla życiowych nieudaczników. którzy przez 25 lat się nie załapali na kwitnący rozwój.
 
czytam wszystkie posty na tym forum ale na te od tego tele echo muszę poświęcić 3razy więcej czasu
 
Cieszę się i jestem dumny. Z Nas wszystkich :) UDAŁO SIĘ !!!
ponad 188 tysięcy - w najśmielszych marzeniach nie myślałem nawet ...
Tak czytam korespondencję związków z SSC i zaczynają mi czasem ciemne myśli krążyć. Wszystkie kłapania ze strony MF idą w kierunku "podziału" f-szy na "prawilnych" i pozostałych. Boję się trochę , że SSC może jeszcze coś nabruździć w naszych staraniach. Swoją drogą to kuriozum, że największym wrogiem w dążeniu do unormowania zasad Służby szeregowych f-szy jest ich szef. Przykre...
 
Ja uważam że to błąd nie iść teraz na spotkanie z generałem,oni są teraz słabi,nieobecni nie mają racji oraz bądż blisko z przyjaciółmi a z wrogami jeszcze bliżej.
 
Ostatnia edycja:
Też mam wątpliwości, czy nieobecność to dobry pomysł. Geniusz Tatr będzie potem rozgłaszać jak to on chciał z nami rozmawiać. Ale zakładam, że taktyka jest przemyślana i to szanuję.
 
Też mam wątpliwości, czy nieobecność to dobry pomysł. Geniusz Tatr będzie potem rozgłaszać jak to on chciał z nami rozmawiać. Ale zakładam, że taktyka jest przemyślana i to szanuję.

Też mam bardzo duże wątpliwości. Trzeba wiedzieć co w trawie piszczy. Nie sądzę aby to był dobry pomysł. Jak napisał wcześniej jeden z kolegów trzeba być blisko z przyjaciółmi a z wrogami jeszcze bliżej. To tak jak z powiedzeniem że zaufanie dobre ale kontrola jeszcze lepsza. Żeby nie bylo tak jak w 2008 że kulawy przyjechał,coś tam podpisał a Boni machał tym papierem przed kamerami niczym białą flagą jak w 1938 roku ówczesny premier Wielkiej Brytanii po konferencji w Monachium. Tam też nie uczestniczył główny zainteresowany....boję się że może dojść do próby sprzedania Nas przez pozostałe związki. W 2008 już Nasz protest sprzedali. Boję się powtórki. I to bardzo tej powtórki się boję.
 
Ostatnia edycja:
nie zgadzam się z szanownymi przedmówcami. kolejne spotkanie służące legitymizacji wyłącznie jednej strony. rozmowy o emeryturach, w związku z wdrożeniem z automatu procedury legislacyjnej projektu obywatelskiego, całkowicie bezprzedmiotowe. mf wyłącznie w tej sprawie może wnosić uwagi do komisji sejmowej, do której projekt trafi. jeśli zostanie o to poproszony :).

co do reszty, to najpierw, jako warunek wstępny spotkania, niech powiedzą dlaczego zwlekają z rozporządzeniem w sprawie gruszki za 2010 r. przecież miało być zmienione z uwagi na dyskryminację.
 
Back
Do góry