• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

To jest właśnie fakt!!!!
Trybunał Określił jasno kto ma otrzymać emerytury i tego mają się trzymać a nie jak z wartościowaniem chcą oszukać funkcjonariuszy Służby Celnej, którzy wykonują czynności policyjne i odejść na zasrane pomostówki w wieku 55 lat i na to funkcjonariusze nigdy nie pozwolą.
Emerytury mają dostać wszyscy głównie wskazani przez TK walczący z bandytami w noc i dzień w upał i mróz, zdający egzaminy sprawnościowe, posiadający broń palną i wyszkolenie strzeleckie i niech związkowcy nie myślą, że tym razem wybzykają funkcjonariuszy, którzy wykonują najcięższą pracę za najniżej zwartosciowane stanowiska i to jest konkret.
NIE MA ZGODY NA UKŁADANIE SIĘ ZZ ZA POMOSTÓWKI W WIEKU 55 LAT DLA BIÓROWYCH PRACOWNIKÓW TYLKO IDENTYCZNE PRZYWILEJE JAK POLICJA DLA WSKAZANYCH PRZEZ TRYBUNAŁ LUB DLA WSZYSTKICH.

Kromaks spokojne i bez emocji. Nic to nie da, że będziemy się obrzucali na wzajem ...
Dla mnie też nie ma zgody ,, UKŁAD ZZ TYPU POMOSTOWKI NAWET DLA WSZYSTKICH KOSZTEM WŁACZENIA FUNKCJONARJUSZY CELNYCH TAK JAK MÓWI WYROK TK DO SYSTEMU EMERYTUR TAKICH JAK MA NP. POLICJA ,, !!!

Powiem Ci uczciwie, Ja odróżniam sytuacje, że są Funkcjonariusze, którzy wykonywali przez jakiś czas zadania policyjne i później zwykłą decyzją DIC zostali przesunięcie na stanowisko biurowe od tych co nigdy nie wykonywali tych zadań. Ja generalnie widzę uciążliwość służby (ganiając przysłowiowych bandytów) od służby typowo biurowej gdzie ta uciążliwość nazwijmy to może być hipotetyczna.

Ale dzięki tym również funkcjonariuszom ( typowo biurowych ), którzy zaangażowali się w zbieranie podpisów czy płacą składki na ZZ dzięki czemu można było profesjonalnie reprezentować NAS i uzyskać sukces przed Trybunałem Konstytucyjnym. Dlatego powinniśmy próbować zwyciężyć dla wszystkich bez wyjątków. Tego wymaga przyzwoitość i elementarna solidarność między nami celnikami. Oczywiście Ja mam ból, ze czegoś takiego nie można było uzyskać przy wartościowaniu ( teraz role się odwróciły ). ALE Nie ma co wracać do przeszłości.

Myślę, że ZZ też zdają sobie sprawę, że jak zdradzą tą cześć funkcjonariuszy ( 4-5 tys. wymienionych w wyroku ) to te ZZ nie będą już miały co szukać u tych funkcjonariuszy w KAS, którzy zostaną w Służbie Celno Skarbowej. A w konkurencji związkowej u skarbowców (w US ) zostaną zjedzeni ilością członków dotychczasowych ZZ u skarbowców. A rola typu ZZ szczególnego nadzoru jak jest obecnie w Służbie Celnej im odpowiadać nie będzie. Dlatego Ja wierze, że takiej zdrady nie będzie i będzie walka o prawdziwe emerytury mundurowe a nie jakieś układziki typu pomostówki.

Aby było jasne Ja nadal wierze, że KAS u nie będzie w tej formie ale pieniędzy bym na to nie postawił. Zawsze jest nadzieja ale podejrzewam idąc tropem zakładów bukmacherskich to jest to stosunek wygranej SAN MARINO z NIEMCAMI. Puki piłka w grze wszystko jest możliwe ale pewnie wygrają Niemcy.

Powiem Ci są argumenty prawne aby wszyscy byli objęci emkami, są argumenty prawne aby nie było pomostówki z wiekiem 55lat. Jedne mają szanse prawne pewnie lepsze drugie gorsze ale te argumenty są i należy o nie walczyć !!!
Chciałbym się odnieść do posiedzenia podkomisji w dniu 21 lipca gdzie przedstawiono stanowisko Rządu dot. naszych emerytur. Ogólnie nasza postawa była OK !!! Ale mam kilka uwag. Nie piszę o nich by zanegować naszą postawę ale wydaje, że można pewne rzeczy zrobić na przyszłość lepiej tzn. SKUTECZNIEJ.
W przedstawionym stanowisku Rządu, można podzielić (według mnie) na kilka różniących nas zagadnień (problemów) w kontekście naszych emerytur.
1 zagadnienie: My chcemy aby wszyscy bez wyjątku funkcjonariusze byli włączeni do systemu zaopatrzeniowego. A Rząd nie chce.
2 zagadnienie: My chcemy aby dla funkcjonariuszy obowiązywał tak jak to jest w wyroku TK takie same zasady jak dla pozostałych służb. Czyli brak kryterium wieku55 lat dla przyjętych po raz pierwszy do służby przed 2013 roku. A Rząd chce nam wcisnąć jakąś ala pomostówkę.
3 zagadnienie: My chcemy zaliczenie lat służby przed 1999 roku. A Rząd nie chce.
4 zagadnienie: Rząd chce aby było 5 lat przy wykonywaniu określonych zadań. My możemy zapytać dlaczego 5 lat ? Przecież w zamówionej ekspertyzie przez sam Rząd (MF) Prof. Chmaja wynika, że wystarczy kiedykolwiek.

Niektóre argumenty prawne i opierające się o nie ekspertyzy mogą kolidować z innymi. Część z przedstawionych ,,zagadnień,, ze względu czysto prawnych maja często różne szanse do udowodnienia itd. Dlaczego nie można tych zagadnień przedstawiać: jedno po drugim, które byłyby trudniej do obalenia przez stronę Rządową ??? Nie mówię, że jednym należy poświęcić więcej czasu i wysiłku (prawnego) ale dla zwykłej skuteczności powinniśmy argument po argumencie zdyskredytować prawnie naszego oponenta. Zdaje sobie sprawę, że członkami ZZ są osoby o różnej sytuacji i dla każdego osobiście inne zagadnienie jest istotniejsze. Dlatego uczciwie a co najważniejsze skutecznie dla nas powinny być wszystkie zagadnienia poważnie wzięte pod uwagę. Dla odbiorców zewnętrznych tj. posłów podkomisji przeplatanie ( ogólnikami ) nie jest czytelne i nie powoduje przekonania, że Stanowisko Rządu jest dotknięte wadą prawną !!!

Ps. mam nadzieje, ze inny poprą mnie w tym apelu i co najważniejsze SKUTECZNIE coś osiągniemy w starciu ze STANOWISKIEM Rządu. Może będzie to też jakieś przeciwdziałanie wymawiania sobie nawzajem kto co itd
 
Ostatnia edycja:
tele echo i tobie też.
boluś "solidarność zawodowa środowiska i optyka interesu zbiorowego - to nie to samo co egoizm" TAKIE BZDETY MOŻESZ POPYCHAĆ KONIOWI.
Teraz gra toczy się nie o 1000 zł dla przyjaciół króliczka w patologicznym wartościowaniu tylko o być albo nie być na stare lata.
Inwektywy piszczorka tele echo oceńmy sami.


po raz kolejny zamiast dyskusji wprowadzasz chodnikową retorykę - nie interesuje mnie kogo i jak pieszczotliwie określasz, ale ja sobie nie życzę takich czułości typu "boluś" z twojej strony

nie interesuje też mnie co i kiedy "popychasz koniowi" - wracaj pod budkę z piwem

kolejny raz nie radzisz sobie z prowadzeniem rozmowy w akceptowalnej formie
 
bolo1999 proszę odczepić się od Pań z WZP .Jest to chybiony przykład .
Panie z WZP posiadają broń raz na kwartał mają ćwiczenia strzeleckie z egzaminami ,raz w miesiącu chodzą na zajęcia z TiTi kończące się egzaminem rocznym ,zdają egzaminy sprawnościowe i przede wszystkim w zakresie mają - Zwalczanie ,,,,,
A co ty robisz ,że podajesz takie nietrafione przykłady ?


przykład jest z mojego podwórka i dotyczy pani bez broni

atak chybiony

to ja po raz kolejny powtórzę dla nowych, niezbyt zorientowanych we wpisach od 2008 roku i zagubionych:

nie wszyscy na emki zasługują, ale wszyscy powinni je dostać

a jeśli cię interesuje czym się zajmuję poczytaj moje posty - a potem wyskakuj z krytyką

a ty jak sądzisz:

a pani z wzp która cały czas siedzi w biurze ale ma w zakresie i tylko ma a nigdy nie była w terenie ma dostać? a informatyk który miał przez 25 lat 10 razy półroczne przeniesienia za biurko do oc granicznego i nie ma w zakresie ma mieć czy nie? a człowiek który nie ma w zakresie zwalczania a od 10 lat zwalcza ma mieć czy nie?

dlaczego chcesz zaczynać od gówno wartych zakresów powiązanych z sufitową sową?

wszyscy jesteśmy funkami z aktami mianowania, podlegamy tym samym obostrzeniom, w każdej chwili można nas przesunąć i przenieść

dlaczego miałoby być u nas inaczej niż w policji?

to byłoby nadal dyskryminujące

rozumiem że ty w zakresie masz

ja też mam, i faktycznie to stale robię - i nadal uważam, że nie wszyscy zasługują na emki, ale wszyscy powinni je dostać

a paniusia w szpileczkach jak piszesz być może już odpękała 20 lat na granicy, a od 15 siedzi w biurze - ty też nie będziesz wiecznie młody - pamiętaj o tym i szanuj starszych

i przestań nas dzielić

solidarność zawodowa środowiska i optyka interesu zbiorowego - to nie to samo co egoizm
 
przykład jest z mojego podwórka i dotyczy pani bez broni

atak chybiony

to ja po raz kolejny powtórzę dla nowych, niezbyt zorientowanych we wpisach od 2008 roku i zagubionych:

nie wszyscy na emki zasługują, ale wszyscy powinni je dostać

a jeśli cię interesuje czym się zajmuję poczytaj moje posty - a potem wyskakuj z krytyką

a ty jak sądzisz:

a pani z wzp która cały czas siedzi w biurze ale ma w zakresie i tylko ma a nigdy nie była w terenie ma dostać? a informatyk który miał przez 25 lat 10 razy półroczne przeniesienia za biurko do oc granicznego i nie ma w zakresie ma mieć czy nie? a człowiek który nie ma w zakresie zwalczania a od 10 lat zwalcza ma mieć czy nie?

dlaczego chcesz zaczynać od gówno wartych zakresów powiązanych z sufitową sową?

wszyscy jesteśmy funkami z aktami mianowania, podlegamy tym samym obostrzeniom, w każdej chwili można nas przesunąć i przenieść

dlaczego miałoby być u nas inaczej niż w policji?

to byłoby nadal dyskryminujące

rozumiem że ty w zakresie masz

ja też mam, i faktycznie to stale robię - i nadal uważam, że nie wszyscy zasługują na emki, ale wszyscy powinni je dostać

a paniusia w szpileczkach jak piszesz być może już odpękała 20 lat na granicy, a od 15 siedzi w biurze - ty też nie będziesz wiecznie młody - pamiętaj o tym i szanuj starszych

i przestań nas dzielić

solidarność zawodowa środowiska i optyka interesu zbiorowego - to nie to samo co egoizm

Bolo1999

Z młodością to nie trafiłeś jestem grubo po 50 i to bliżej 60 niż 50 , od 22 lat jestem ( nie z własnego wyboru ale z woli ówczesnego Dyrektora ) w Dziale Operacyjnym, Wydziale Operacyjnym,Wydziale Zwalczania Przestępczości Celnej obecnie Wydziale Zwalczania Przestępczości (tyle mi się nazbierało zmian nazw Wydziału związanych z przekształceniami Służby Celnej) Pani którą opisałem jest z mojego IZPW ,Co do dzielenia przeczytaj mój pierwszy wpis na forum a co do zasady to jestem za tym by wszyscy funkcjonariusze mieli emerytury mundurowe ale na zasadach policyjnych czyli wykonujący zadania policyjne przelicznik 2,6 za rok służby a funkcjonariusze biurowi 1,3 ( w tym informatyk którego tak często przytaczasz) Nikt mnie nie przekona ,że moja praca na drodze w mrozie ,deszczu ,w palącym słońcu z bezpośrednim kontaktem z ludźmi , którym zabieram przemyt jest równorzędna z funkcjonariuszami biurowymi do których mam pełen szacunek i wśród których mam duże grono przyjaciół i znajomych
A co jeszcze do dzielenia to co Ci zrobiła Pani z IZPW którą przytaczasz ,że tak jej nie lubisz? czyżby sama wybrała sobie miejsce pracy ? czy tak jak my wszyscy zostaliśmy wyznaczeni prze innych ?
 
Najpełniej wystąpienie wiceministra Skiby skomentował wiceprzewodniczący Szewczak - GDY SŁUCHAM WARUNKÓW JAKIE ZAWIERA STANOWISKO RZĄDOWE , TO OBAWIAM SIĘ, ŻE NAWET JAMES BOND MIAŁBY PROBLEMY Z ICH SPEŁNIENIEM... Niech to wystarczy normalnym ludziom za ocenę tego, co nam Rząd zaproponował na ten czas. Nawet warunki wyjściowe w negocjacjach mają swoje granice i opierają się na przestrzeganiu prawa. W tym stanowisku, szacunku dla prawa nie ma w ogóle, ale jest za to dużo prymitywnej złośliwości i uporu... Komu i czemu to ma służyć ? Przecież my wiemy kto ma władzę absolutną i wiemy, że z taką władza można WSZYSTKO. Tyle, że nas życie i lata służby nauczyły odpowiedzialności za to co się robi i, że służba nie jest przygodą na 4 lata, ale troską o kraj wbrew głupcom, do końca... naszego lub ich. Jak widać niektórzy posłowie PIS już zauważyli jak irracjonalne było owo "stanowisko", a to już postęp. Zmądrzeją do września i w MF, bo inaczej skończą jak ziemniaki na jesieni, czego im nie życzę.
 
Bolo1999

Z młodością to nie trafiłeś jestem grubo po 50 i to bliżej 60 niż 50 , od 22 lat jestem ( nie z własnego wyboru ale z woli ówczesnego Dyrektora ) w Dziale Operacyjnym, Wydziale Operacyjnym,Wydziale Zwalczania Przestępczości Celnej obecnie Wydziale Zwalczania Przestępczości (tyle mi się nazbierało zmian nazw Wydziału związanych z przekształceniami Służby Celnej) Pani którą opisałem jest z mojego IZPW ,Co do dzielenia przeczytaj mój pierwszy wpis na forum a co do zasady to jestem za tym by wszyscy funkcjonariusze mieli emerytury mundurowe ale na zasadach policyjnych czyli wykonujący zadania policyjne przelicznik 2,6 za rok służby a funkcjonariusze biurowi 1,3 ( w tym informatyk którego tak często przytaczasz) Nikt mnie nie przekona ,że moja praca na drodze w mrozie ,deszczu ,w palącym słońcu z bezpośrednim kontaktem z ludźmi , którym zabieram przemyt jest równorzędna z funkcjonariuszami biurowymi do których mam pełen szacunek i wśród których mam duże grono przyjaciół i znajomych
A co jeszcze do dzielenia to co Ci zrobiła Pani z IZPW którą przytaczasz ,że tak jej nie lubisz? czyżby sama wybrała sobie miejsce pracy ? czy tak jak my wszyscy zostaliśmy wyznaczeni prze innych ?

czyli emkę 65% dla wzp dla przyjętego po2012 po 25 latach służby, a dla kp i akcyzy po 50 latach służby?

interesujące - twoje założenia muszą robić furorę wśród twoich znajomych

pozostało ci przekonać jakieś 14 000 funków

powodzenia

a pani z wzp siedząca w biurze to ma mieć 1,3 czy 2,6?

pewnie 2,6 - bo raz w miesiącu ją wyganiają na sztukę w teren - żeby była podstawa do dodatku

decyduje komórka? a może zakres? a może to, co naprawdę się robi?

a potrafisz tak spojrzeć szerzej? z punktu widzenia środowiska a nie funka wzp?

a masz pewność że 1 stycznia będziesz w wzp?

w ucs nie ma czegoś takiego jak wzp

twój akt mianowania jest inny niż pani z kp czy akcyzy?
 
Czy w MF zmądrzeją jak piszesz? To nie ma znaczenia ponieważ minister finansów został upoważniony przez rząd do reprezentowania stanowiska rządu a to stanowisko znamy. Czy jest szansa na dyskusję, negocjacje ? Obawiam się że to jest ostatnie słowo rządu- obym się mylił.
Ustalenia na podkomisji o rzekomych konsultacjach do września to jedna wielka ściema i kupienie sobie czasu w tym gorącym okresie ŚDM.
Podobnie jest zresztą z KASEM.
 
Bolo, niestety ale z panią z sekretariatu czy jak kto woli z kancelarii komórki WZP to Janek T ma rację, czym ona się różni od pań z kancelarii komórek organizacyjnych, postępowania i innych. Dlatego też uważam że nie ma co się dzielić i poddawać się narracji rządu. Jesteśmy wszyscy jednolita umundurowana służbą celną z pełnymi prawami od 1983 r. Tak na marginesie ciekawe czym było moje ujawnianie przemytu w latach 80 tych jak nie zwalczaniem przestępczości celnej. A może by tak wyjaśnić przedstawicielom rządu, że kiedyś w prawie karnym było cos takiego jak szkodnictwo dewizowe i celne.
 
Dla mnie to stanowisko to znaczy 5-15-55 byłoby do przyjęcia ale tylko i wyłącznie pod pewnymi warunkami.
1 warunek i najważniejszy, że sras nie wejdzie i Służba Celna pozostanie służbą mundurową jak do tej pory i wtedy to ma jakiś sens. Jeśli wejdzie to gówno sras to 5-15-55 traci sens ponieważ ci którzy mają spełnione dwa warunki ale nie mają wieku to w srasie mogą zostać cywilami i nigdy nie będą mogli w służbie mundurowej dosłużyć do wieku 55 lat.
2 warunek to liczenie analogicznie emki jak w policji ostatni rok służby a nie 10 lat to jest po prostu mniej korzystne.
3 warunek liczenie emki od 83 roku a nie od 15.09.1999r. to jest bardzo niekorzystne.
 
Koledzy i koleżanki.
Żeby emki (w jakimkolwiek wariancie) mogły wejść w życie musimy pozostać funkcjonariuszami celnymi. Dywagacje na temat emerytur, bez pamięci, iż naszym najwazniejszym zadaniem jest obrona Służby Celnej, są pozbawione sensu. Intencja rządu jest bardzo czytelna. Realizacja wyroku TK po wprowadzeniu KAS, a więc nie dla wszystkich. I wyliczane przez niektórych na forum zasługi niczego nie zapewniają . Nikt nie może być niczego pewny. Więc proszę czytajcie harmonogram, realizujcie go. Działajmy, bo przegapimy ostatnia szansę.

Powiedzenie z mojego dzieciństwa.
" Indyk myślał o niedzieli a w sobotę łep ucieli"
 
Koledzy i koleżanki.
Żeby emki (w jakimkolwiek wariancie) mogły wejść w życie musimy pozostać funkcjonariuszami celnymi. Dywagacje na temat emerytur, bez pamięci, iż naszym najwazniejszym zadaniem jest obrona Służby Celnej, są pozbawione sensu. Intencja rządu jest bardzo czytelna. Realizacja wyroku TK po wprowadzeniu KAS, a więc nie dla wszystkich. I wyliczane przez niektórych na forum zasługi niczego nie zapewniają . Nikt nie może być niczego pewny. Więc proszę czytajcie harmonogram, realizujcie go. Działajmy, bo przegapimy ostatnia szansę.

Powiedzenie z mojego dzieciństwa.
" Indyk myślał o niedzieli a w sobotę łep ucieli"
Święte słowa Hanko... Święte słowa :D ... Tak z uporem maniaka powielaj tego posta , ale WIELKIMI literkami... Podpisuje sie pod Twoim postem obiema rekami i nożkami :D
 
ZP RDS ds. ubezpieczeń społecznych
2016-07-28 11:00
Miejsce: CPS "Dialog", sala A.
Organizator: Biuro Rady Dialogu Społecznego
Kontakt: Biuro Rady Dialogu Społecznego, tel. 22 380 51 04, e-mail: rds@cpsdialog.gov.pl
Udział: Bezpłatny
Przewodniczący posiedzenia: Jan Klimek

Tematyka posiedzenia:

1.Dyskusja nad obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów.
2.Dyskusja nad senackim projektem ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw.
3.Sprawy różne.
http://www.dialog.gov.pl/kalendarz-spotkan/art,270.html

ZP RDS ds. usług publicznych
2016-07-27 11:00
Miejsce: CPS "Dialog", sala A.
Organizator: Biuro Rady Dialogu Społecznego
Kontakt: Biuro Rady Dialogu Społecznego, tel. 22 380 51 05, e-mail: rds@cpsdialog.gov.pl
Udział: Bezpłatny
Przewodniczący posiedzenia: Sławomir Broniarz


Tematyka posiedzenia:


1.Otwarcie posiedzenia i przyjęcie porządku obrad.
2.Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Zespołu z dnia 7 lipca 2016 r.
3.Kierunki i warunki rozwoju szkolnictwa zawodowego.
4.Najważniejsze informacje z dotychczas odbytych posiedzeń podzespołu problemowego ds. służb mundurowych działającego w ramach Zespołu problemowego ds. usług publicznych.
5.Sprawy różne.
http://www.dialog.gov.pl/kalendarz-spotkan/art,266.html
 
Ostatnia edycja:
cisza naszego ZARZĄDU w kwestii naszych spraw szeroko pojętych o SC skłania do
myślenia o "teorii spiskowych"
 
Bolo, niestety ale z panią z sekretariatu czy jak kto woli z kancelarii komórki WZP to Janek T ma rację, czym ona się różni od pań z kancelarii komórek organizacyjnych, postępowania i innych. Dlatego też uważam że nie ma co się dzielić i poddawać się narracji rządu. Jesteśmy wszyscy jednolita umundurowana służbą celną z pełnymi prawami od 1983 r. Tak na marginesie ciekawe czym było moje ujawnianie przemytu w latach 80 tych jak nie zwalczaniem przestępczości celnej. A może by tak wyjaśnić przedstawicielom rządu, że kiedyś w prawie karnym było cos takiego jak szkodnictwo dewizowe i celne.


ja też tak uważam - doczytaj jeszcze raz - to janek uważa że wzp jest najmojsza bo ma broń i powinna dostać, a inni może

czytaj - proszę - bo zaraz wyjdzie że to ja dzielę - ja nie przyjmuję argumentacji na pysk mf - dziś ci zasługują na emki, jutro inni, albo w ogóle
 
bolo1999 a kto jak nie WZP powinien dostać emki?
Koleś zastanów się o czym ty piszesz?
Jak WZP nie zostanie włączone to kto?
Tylko krótko i na temat.
 
bolo1999 a kto jak nie WZP powinien dostać emki?
Koleś zastanów się o czym ty piszesz?
Jak WZP nie zostanie włączone to kto?
Tylko krótko i na temat.

krótko, to wszyscy.

Kromaks czytam te twoje wypowiedzi i tak się zastanawiam o co ci chodzi, jaki masz interes żeby tak między nami mieszać? Czemu ciągle siejesz ferment na tym forum?
 
np JA , który kilkanaście lat przepracowałem na granicy !!! Dlaczego, ano dlatego że autentycznie zwalczałem przestępczość !!! Kolega nie pamięta tych czasów , ale wówczas celnik zatrzymując towar na granicy sam musiał wszcząć postępowanie, a więc: przeszukanie, później zajęcie towaru, postawienie zarzutu, protokół taryfikacji itd... na koniec sam musiał z narażeniem życia zapier-lać na drugi koniec Polski jako świadek... Wielu z nas grożono, zastraszano itd. a do grup mobilnych wówczas trafiali często ludzie, którzy do niczego innego się nie nadawali !!!!!!
Miałem tego nie pisać , ale szanowny Panie chyba się zagalopowałeś na maksa !!!
Jutro, albo pojutrze dostaniesz polecenie służby w ogólnym lub logistyce i ciekawe jak będziesz JĘCZAŁ !!!!!!!:mad:

Dla mnie jest PRAWO albo BEZPRAWIE !!!!!!!!!

bolo1999 a kto jak nie WZP powinien dostać emki?
Koleś zastanów się o czym ty piszesz?
Jak WZP nie zostanie włączone to kto?
Tylko krótko i na temat.
 
kromaksiu , ja też pracowałem kilkanaście lat na granicy... a teraz komórka merytoryczna, i nie chce nikogo obrazić, ale mobilni powinni przechodzić szkolenia w komórkach merytorycznych bo to co sobą większość z nich reprezentuje woła o pomstę do nieba... nie chce wywołać niepotrzebnej polemiki, ale miarka się przebiera-weź chłopie na wstrzymanie, albo załóż związek "emka dla kromaksa pl" i tam szalej
 
Back
Do góry