• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!


Witam Wszystkich
Na początek chcę abyście wszyscy wiedzieli, że nie jestem członkiem żadnego związku. Nie jestem też trollem jak określacie niektórych. Do obywatelskiego projektu zebrałem kilkaset podpisów i dlatego uważam, że mam prawo wypowiedzieć się na tym forum po raz pierwszy.
Proszę nie czekajcie na jednoznaczną informację od Pana Sławka, gdyż moim zdaniem powiedział wszystko co mógł powiedzieć i co Chciał nam wszystkim przekazać. Nie proście Go by ponownie został zwolniony. Jego milczenie na forum oznacza, że albo jest poza zasięgiem Internetu albo ja mam rację.
Moim zdaniem sytuacja w służbie jest już krytyczna i czas na poważniejsze zabiegi. Ponieważ nie możemy podejmować akcji strajkowej najlepiej by było, gdyby wszystkie związki działające w SC razem już w poniedziałek wysłały pisma do Pana Prezesa, Pana Prezydenta, Pani Premier, Min. Finansów itd… z informacją, że od 10 maja Wszystkie Związki wchodzą w spór zbiorowy z rządem w związku z permanentnym przedłużaniem prac nad projektem obywatelskim oraz całkowicie sprzecznym z nim projektem MF, który w świetle prawa dyskryminuje funkcjonariuszy SC. Ponadto działania MF zmierzające do likwidacji SC jednoznacznie zagrażają interesom fiskalnym Rzeczypospolitej (oflagowanie budynków, czarny kir na antenach sam. służbowych itp.). Trzeba pamiętać, że po pierwszych protestach jakiejkolwiek grupy pracowniczej nastąpią następne. Są nauczyciele, górnicy, pielęgniarki itd….. Jeśli rząd chce tak bardzo abyśmy byli pierwsi - to cóż… Data 10 jest dobra by nikt nie próbował wmieszać nas w spór polityczny (KOD bodajże 08-05-2016). Nas wielka polityka nie interesuje….
Jednak jeśli do 10 nie będzie żadnej reakcji ze strony rządu to musimy znać swoją siłę. To nie tylko granica, która w sposób widoczny zaznaczy protest, a cała Służba. Brak wpływów z Akcyzy przez tydzień lub dwa postawi budżet w bardzo nieciekawym położeniu… Ale czy na to już czas…? Czy musi do tego dojść…? I czy wszyscy będziemy wtedy mówić jednym głosem…?
Pozdrawiam Wszystkich
 
Wiem i rozumiem wszystkich nawołujących do podjęcia bardziej radykalnych kroków (strajk). Sam bez ociągania się dołączę. Odnoszę jednak wrażenie, że Sławek wie więcej od nas, i nie wyczerpał wszystkich możliwości. Jak zostanie tylko ostatnia opcja (strajk) to nas o tym niezwłocznie poinformuje, np.: „Wszystkie sposoby negocjacji się wyczerpały”. Dobrze, że jest gotowość do bardzo radykalnych posunięć. Nie mam prawa nikogo pouczać, wierzę jednak Sławkowi bo nas nigdy nie okłamał ani nie opuścił. Jak nie będzie innej możliwości to bez wątpienia o tym da znać.
 
Witam wszystkich i przepraszam, że nie pisałem po Podkomisji i po posiedzeniu ZG, ale przygotowuję się wraz z moim synkiem Maciusiem do Pierwszej Komunii Świętej, którą ma dzisiaj. Proszę o modlitwę za Niego i za starszego Tomka, który tydzień temu miał Sakrament Bierzmowania.

Są decyzje ZG odpowiednie do sytuacji. Na razie możemy poinformować o jednej z nich, że na Świętokrzyskiej nr 12, w dniu 13 maja 2016r. o godz. 12:00 odbędzie się PIKIETA, na którą zapraszamy oczywiście wszystkich funkcjonariuszy.
Przeczytałem pokrótce niektóre wpisy i tam będziemy mogli wyrazić wszystko to co tutaj piszecie.
Cieszę się, że pojawiają się także oddolne inicjatywy.

Naszym problemem i problemem Polski jest MF i na tę instytucję ukierunkujemy w chwili obecnej Nasze działania. Resort Finansów jest największym hamulcowym. Gdyby nie niemoc i celowe działania tego resortu, Polska rozwijałaby się trzy razy szybciej. Uważamy wręcz, że mamy do czynienia z zawłaszczeniem Polski przez bliżej nieokreślone grupy interesu, potężne lobby działające nieprzerwanie od wielu lat na szkodę Polski w tym resorcie.
Nie będziemy na razie atakować Rządu, jak chcieliby niektórzy, ani Parlamentu - kto oglądał przebieg Podkomisji, kto śledzi inne wydarzenia, zrozumie.

Ps. Wiemy, że MF w najbliższych dniach będzie uzgadniał wciąż stanowisko z MSWiA.
Teraz jest czas na działania wobec MF. Oczywiście skierujemy także odpowiednią i odpowiednio adresowaną korespondencję, już wysłaliśmy do MSWiA i do MF.
 
Uzasadnienie stanowiska Ministerstwa Finansów odnośnie naszych emerytur wypowiedziane przez przedstawiciela MF (czas na zamieszczonym w linku do posiedzenia podkomisji https://www.youtube.com/watch?v=9QcyQpXxE8w&feature=youtu.be od 02:03:10 do 02:04:37), które udało mi się przelać na papier (wyrażający tę opinię trochę niewyraźnie mówił).

Czyli 6 – 7 tys. osób to jest to są te osoby, które pracują, wykonują zadania określone przez Trybunał Konstytucyjny. Tak, czyli około 6 – 7 tys. osób. To jest pierwsza rzecz.
A drugie pytanie – gdyby ta ustawa w propozycji Ministerstwa Finansów obowiązywała obecnie, jaka liczba osób miałaby, wypełniałaby te wszystkie warunki. To jest około tysiąca osób. Obecnie.

I właśnie jakby mam wrażenie, warto zwrócić chyba na to uwagę, że to jest tak, że sytuacja, w której uprawnienia emerytalne do natychmiastowego wyjścia ze służby otrzymuje 70% celników jest niebezpieczne oczywiście dla Służby Celnej, dla ciągłości instytucjonalnej, dla państwa polskiego, dla wpływów podatkowych, dla luki akcyzowej, o której mówiliśmy. Z tego powodu mam wrażenie kompletnie jest nieuzasadnione, aby uprawnienia emerytalne, wynikiem wprowadzenia ustawy było natychmiastowe przejście na emeryturę, uzyskanie prawa do przejścia na emeryturę przez 70% celników.
Z tego powodu to stanowisko Ministerstwa Finansów, z powodu bezpieczeństwa Służby Celnej jest uzasadnione. Dziękuję bardzo.


Szanowny Panie

A od kiedy MF tak się martwi o bezpieczeństwo Służby Celnej ??? Do tej pory mieliście nas w głębokim poważaniu, że tak powiem.

Jeżeli chodzi o Pana (i jak rozumiem całego MF) obawy proszę poczytać Opinię prawną Mecenasa Rolanda Szymczykiewicza Nr 02/04/2016 z dnia 18.04.2016 r., którą zapewne Pan otrzymał na posiedzeniu podkomisji.
Na stronie 1 są dwa pytania odnoszące się do Pańskich wątpliwości:
Pytanie Nr 4:
Czy wyrażane w toku debat sejmowych i publicznych obawy o nagłe odejście ponad połowy kadry Służby Celnej na emeryturę w momencie wprowadzenia przepisów przewidywanych w projekcie obywatelskim ustawy (druk nr 30, Sejm VIII Kadencji) są realne?
Pytanie Nr 5:
Czy można prawnie zapobiec sytuacji opisanego w czwartym pytaniu tej opinii zbiorowego odejścia funkcjonariuszy na emeryturę, względnie tak zorganizować taki proces by nie ucierpiało dobro Służby?

Odpowiedź na pytanie Nr 4 – strony 6, 7, 8
Odpowiedź na pytanie Nr 5 – strony 8, 9, 10.
Podsumowanie – odpowiedzi na pytania Nr 4 i Nr 5 – strony 11 i 12

Odpowiedź na pytanie Nr 5 jest napisana tak łopatologicznie, że dziecko z podstawówki by ją zrozumiało. Wykształceni, po kilku fakultetach i z doktoratami przedstawiciele MF tym bardziej powinni.

A wracając jeszcze do wypowiedzi:
Z tego powodu mam wrażenie kompletnie jest nieuzasadnione, aby uprawnienia emerytalne, wynikiem wprowadzenia ustawy było natychmiastowe przejście na emeryturę, uzyskanie prawa do przejścia na emeryturę przez 70% celników.

Proszę się zdecydować, czy wynikiem wprowadzenia ustawy będzie w ocenie MF natychmiastowe przejście na emeryturę czy uzyskanie prawa do przejścia na emeryturę, bo moim zdaniem są to dwie różne rzeczy.

A w chwili obecnej znacznie bardziej niebezpieczne dla Służby Celnej, dla ciągłości instytucjonalnej, dla państwa polskiego, dla wpływów podatkowych, dla luki akcyzowej, o które się Pan tak martwi są Wasze pomysły odnośnie wprowadzenia KAS.
 
Witam wszystkich i przepraszam, że nie pisałem po Podkomisji i po posiedzeniu ZG, ale przygotowuję się wraz z moim synkiem Maciusiem do Pierwszej Komunii Świętej, którą ma dzisiaj. Proszę o modlitwę za Niego i za starszego Tomka, który tydzień temu miał Sakrament Bierzmowania.

Są decyzje ZG odpowiednie do sytuacji. Na razie możemy poinformować o jednej z nich, że na Świętokrzyskiej nr 12, w dniu 13 maja 2016r. o godz. 12:00 odbędzie się PIKIETA, na którą zapraszamy oczywiście wszystkich funkcjonariuszy.
Przeczytałem pokrótce niektóre wpisy i tam będziemy mogli wyrazić wszystko to co tutaj piszecie.
Cieszę się, że pojawiają się także oddolne inicjatywy.

Naszym problemem i problemem Polski jest MF i na tę instytucję ukierunkujemy w chwili obecnej Nasze działania. Resort Finansów jest największym hamulcowym. Gdyby nie niemoc i celowe działania tego resortu, Polska rozwijałaby się trzy razy szybciej. Uważamy wręcz, że mamy do czynienia z zawłaszczeniem Polski przez bliżej nieokreślone grupy interesu, potężne lobby działające nieprzerwanie od wielu lat na szkodę Polski w tym resorcie.
Nie będziemy na razie atakować Rządu, jak chcieliby niektórzy, ani Parlamentu - kto oglądał przebieg Podkomisji, kto śledzi inne wydarzenia, zrozumie.

Ps. Wiemy, że MF w najbliższych dniach będzie uzgadniał wciąż stanowisko z MSWiA.
Teraz jest czas na działania wobec MF. Oczywiście skierujemy także odpowiednią i odpowiednio adresowaną korespondencję, już wysłaliśmy do MSWiA i do MF.

zastanawiam sie w jaki sposob pikieta ma uderzyc w MF. Jesli przyjac, ze MF gra na czas odwlekanie protestu jest zwyciestwem MF. Wejscie w spor zbiorowy z pracodawca nie jest dzialaniem przeciwko rzadowi i parlamentowi lecz pracodawcy.
 
kolejne pismo, pikieta itd jest na rękę MF. Sytuacja jest napięta i w kwietniu mieliśmy mieć projekt KAS. Nie ujrzy on światła dziennego przed lipcem tak samo jak stanowisko Rządu, a te 60 dni to raczej pewność
 
Witam, długo mnie na forum nie było. Pisze pod własnym nazwiskiem, bo wychodzę z założenia, że potrzebna jest odpowiedzialność za słowa wypowiadane. Co do stanowiska MF, sądzę, że nikt nie ma wątpliwości - chcą nas zniszczyć. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta ( a gdybym powiedział to co myślę i wiem, pewnie zostałbym pozwany o zniesławienie, wiedzę nie zawsze można udowodnić w sądzie... ). A a co do tego jak nas odbiera SSC to proponuję zapytać tych, co byli świadkami wręczenia Mu petycji w dniu 25.04. Słyszałem co słyszałem, ale niestety nie dysponuję nagraniem. Czy pikieta uderzy w MF? odpowiedź jest prosta: TAK, po prostu nie będzie można mówić rządowi, że wszystko jest w porządku i pod kontrolą. I jeszcze jedno potrzebny jest nasz udział jak najliczniejszy. Doda nam to sił i odwagi. A i wstąpienie do ZZ Celnicy.pl z pewnością nie zaszkodzi naszej sprawie. I jeszcze jedno, jeżeli możemy pomóc przy organizacji tej pikiety, to pomóżmy.
 
Ja też jestem za zdecydowaną akcją strajkową. Nie chcę żeby pan Banaś zdelegalizował Służbę Celną i nie chcę żeby traktował nas jak śmieci. Pamiętajmy jednak, że Sławek to bardzo mądry i uczciwy człowiek, zaufajmy mu nigdy nas nie zawiódł. Sławek ma plan działania i wie co robić i dla tego jestem do jego dyspozycji. 13.05. zamelduję się na ulicy Świętokrzyskiej i mam nadzieję, że będzie nas tam kilka tysięcy i będzie bardzo głośno, tak głośno, że aż zatrzęsą się mury tego syfu minfin.
Może to dobry dzień na pobranie urlopu np. na żądanie. Niech to odczują.
 
Ostatnia edycja:
Witam, długo mnie na forum nie było. Pisze pod własnym nazwiskiem, bo wychodzę z założenia, że potrzebna jest odpowiedzialność za słowa wypowiadane. Co do stanowiska MF, sądzę, że nikt nie ma wątpliwości - chcą nas zniszczyć. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta ( a gdybym powiedział to co myślę i wiem, pewnie zostałbym pozwany o zniesławienie, wiedzę nie zawsze można udowodnić w sądzie... ). A a co do tego jak nas odbiera SSC to proponuję zapytać tych, co byli świadkami wręczenia Mu petycji w dniu 25.04. Słyszałem co słyszałem, ale niestety nie dysponuję nagraniem. Czy pikieta uderzy w MF? odpowiedź jest prosta: TAK, po prostu nie będzie można mówić rządowi, że wszystko jest w porządku i pod kontrolą. I jeszcze jedno potrzebny jest nasz udział jak najliczniejszy. Doda nam to sił i odwagi. A i wstąpienie do ZZ Celnicy.pl z pewnością nie zaszkodzi naszej sprawie. I jeszcze jedno, jeżeli możemy pomóc przy organizacji tej pikiety, to pomóżmy.
oczywiscie, ze pikieta bedzie skuteczna, wstrzasnie MF do tego stopnia, ze pojda po rozum do glowy i ponownie stwierdza, ze z celnikami nalezy rozmawiac, poznac ich postulaty i zastanowic sie co nalezy zrobic zeby bylo lepiej, nawet nam obiecaja, ze doloza wszelkich staran, a stanowisko zajma za kolejne 2 miesiace. A rzad, ktory dotychczas nie wiedzial, ze MF nie ma poparcia w cle i skarbowosci wysle do min. Szalamachy pytanie o co nam chodzi i w odpowiedzi dostanie pismo kopiuj wklej ze MF szykuje remedium na wszelkie klopoty czyli KAS i juz niebawem wszystko bedzie dobrze. Po czym wszescy zadowoleni rozejda sie swoich zajec.
 
Popieram w stu procentach!


kim ty jesteś robocośtam? na czym opierasz swoje chore podejrzenia i oszczerstwa?

quote_icon.png
Napisał Robozoll
Wygląda mi coś na to, że "rysio" i "bolo1999" to krety.

A tak przy okazji, jakoś nie zauważyłem od jakiegoś czasu ani jednego wpisu kolegi Sławka.

uzasadnij

czyim kretem?

na podstawie czego tak sądzisz? że tonuję nastroje? że twierdzę że do lipca mamy jeszcze trochę czasu?

równie dobrze mogę określić cię mianem prowokatora - bo podjudzasz innych do NIEODWRACALNYCH posunięć bez porozumienia ze Sławkiem

już? dobrze się czujesz obrzucając innych tak parszywymi insynuacjami?

ja jestem 46letnim specem z 23letnim stażem, rewident, wcześniej w dozorze w uc, teraz oc wew w ic olsztyn,

automaty, bazary, meliny, granica,

popołudnia, nocki, weekendy

a kim ty jesteś ? prowokatorem? określ siebie

jesteś w celnikach.pl? czy nadal uważasz że :

"Związki Zawodowe powinny być zdelegalizowane w tej formie w jakiej obecnie działają.To są azyle dla karierowiczów i nieudaczników, wiecznie niezadowolonych, kontestujących wszystko i wszystkich, bez zastanowienia. Prędzej czy później stają się zapleczami politycznymi jakichś tam partii."?

"Precz ze związkami zawodowymi!!!"?

"Związki zawodowe to miejsce dla nieudaczników i karierowiczów najpodlejszej kategorii, bo robiących karierę na cudzej krzywdzie."?
 
Witam, długo mnie na forum nie było. Pisze pod własnym nazwiskiem, bo wychodzę z założenia, że potrzebna jest odpowiedzialność za słowa wypowiadane. Co do stanowiska MF, sądzę, że nikt nie ma wątpliwości - chcą nas zniszczyć. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta ( a gdybym powiedział to co myślę i wiem, pewnie zostałbym pozwany o zniesławienie, wiedzę nie zawsze można udowodnić w sądzie... ). A a co do tego jak nas odbiera SSC to proponuję zapytać tych, co byli świadkami wręczenia Mu petycji w dniu 25.04. Słyszałem co słyszałem, ale niestety nie dysponuję nagraniem. Czy pikieta uderzy w MF? odpowiedź jest prosta: TAK, po prostu nie będzie można mówić rządowi, że wszystko jest w porządku i pod kontrolą. I jeszcze jedno potrzebny jest nasz udział jak najliczniejszy. Doda nam to sił i odwagi. A i wstąpienie do ZZ Celnicy.pl z pewnością nie zaszkodzi naszej sprawie. I jeszcze jedno, jeżeli możemy pomóc przy organizacji tej pikiety, to pomóżmy.


Sławek doprowadził nas do tego miejsca - zaufajmy Mu
 
Witam, długo mnie na forum nie było. Pisze pod własnym nazwiskiem, bo wychodzę z założenia, że potrzebna jest odpowiedzialność za słowa wypowiadane. Co do stanowiska MF, sądzę, że nikt nie ma wątpliwości - chcą nas zniszczyć. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta ( a gdybym powiedział to co myślę i wiem, pewnie zostałbym pozwany o zniesławienie, wiedzę nie zawsze można udowodnić w sądzie... ). A a co do tego jak nas odbiera SSC to proponuję zapytać tych, co byli świadkami wręczenia Mu petycji w dniu 25.04. Słyszałem co słyszałem, ale niestety nie dysponuję nagraniem. Czy pikieta uderzy w MF? odpowiedź jest prosta: TAK, po prostu nie będzie można mówić rządowi, że wszystko jest w porządku i pod kontrolą. I jeszcze jedno potrzebny jest nasz udział jak najliczniejszy. Doda nam to sił i odwagi. A i wstąpienie do ZZ Celnicy.pl z pewnością nie zaszkodzi naszej sprawie. I jeszcze jedno, jeżeli możemy pomóc przy organizacji tej pikiety, to pomóżmy.


Jeżeli powyższego nie zrozumieją wszyscy "w gorącej wodzie kąpani", to NASZE szanse mogą być zmarnowane !!!
 
Test jedności

Witam... dzisiaj Święto Pracy... zawalczmy o nią... o NASZĄ SŁUŻBĘ!!!
Ci którzy piszą...
Ci którzy czytają...
Ci którzy głośno krzyczą...
Ci którzy rwą się do działania...
Ci którzy trzymają się wyznaczonego kursu...
Ci którzy trollują również...
Kadra również... - bez Nas... WAS NIE BĘDZIE!
POKAŻMY NASZĄ JEDNOŚĆ...
... JEDNOŚĆ FUNKCJONARIUSZY CELNYCH RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W WALCE O GODNOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!
BĄDŹMY JAK "JEDEN MĄŻ" 13 MAJA PRZED MF-em!!!
CZY TO TAK... WIELE ???!!!
To już nasze chyba nie tylko pięć minut... To może NASZA MINUTA!!!
pzdr :cool:
 
MF już nie wie co wymyśleć żeby zrobić większą mgłę i przeciągnąć sprawę. Mówię o obawie ze 70%celnikow pojdzie na emeryture. Po czytaniu projektu obywatelskiego min. Zieliński mówił że wg. statystyk policyjnych tylko 1% uprawnionych do emerytury m undurowej skorzystało z tej możliwości. A teraz wg. MF celnicy rzucą się na emki tak wyglodniale wilki i będą odbierać co miesiąc 1200-1400pln...Ale wtedy min. Zieliński jak sam powiedział. ..uwaga tu cytat ''był w OPOZYCJI''... amnezja i przeniesienie w czasie w jednym.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
To oszukiwanie trwa już tak długo, że SC zachowuje się jak żona alkoholika która ciągle wierzy że on się zmieni...a rząd swoje.
Na marginesie myślę że tam na górze zatrudniają super speców od manipulacji...Tyle razy dac się oszukać - to jest po prostu aż niemożliwe...

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Ja się tak czuję...też jestem w związkach, zbierałem podpisy wysylalem pisma i co tam jeszcze było trzeba bo nadzieja umiera ostatnia. Ilu z nas tak się czuje..?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
To oszukiwanie trwa już tak długo, że SC zachowuje się jak żona alkoholika która ciągle wierzy że on się zmieni...a rząd swoje.
Na marginesie myślę że tam na górze zatrudniają super speców od manipulacji...Tyle razy dac się oszukać - to jest po prostu aż niemożliwe...

Nie "rząd".
MINISTERSTWO FINANSÓW !
 
Popieram cat. Nie rozumiem dlaczego, praktycznie WSZYSCY uważają, że rząd = PIS = MF. Smutne i dołujące, bo łatwo z tego wnioskować, że nikt, już nie będzie procedował emek i KAS inaczej, niż przekazuje MF. Moim zdaniem zupełnie nieudowodnione. Prezes Kaczyński niestety, nie prostuje na razie żadnych "rewelacji" MF, na temat emek dla Nas. i KAS.
 
Back
Do góry