• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Panie Józef nie znam Pana i nie wiem gdzie Pan był w 2008r,bo chyba o te protesty chodzi,dlaczego walczono wtedy o kasę 500zł brutto,a nie o zaopatrzeniowy system emerytalny dla wszystkich jak to Pan napisał prawdziwych celników?Z pzdr.OC Siedlce.
 
To tylko pokazuje jakie mamy możliwości. Powiedzieli że w korczowej trzeba czekać aż 5 godzin (normalnie straszne rzeczy się dzieją patrząc parę lat wstecz :eek: ) i już jest afera, więc zróbmy 1 albo 2 doby - liczymy fajki na sztuki skrupulatnie bo przecież paczka może być niepełna, a wszystkie tiry do kontroli bo dziura w budżecie i trzeba przemyt zwalczać - oczywiście wszystko zgodnie z przepisami i dla dobra społeczeństwa.

Korczowa - proponuję rejestrować wszystkie przypadki mobbingu , poganiania, decyzji o odpuszczeniu bez rewizji oraz ogólnej nadgorliwości przełożonych. Najważniejsze jest dobro Polski !!!!!!!!!!!!!!!
 
Myślę, że najpierw należałoby zadać przełożonym pytanie, czy chcą mieć emeryturę mundurową a dopiero potem wdawać się w dalsze dyskusje :)
Sądzę, że na palcach jednej ręki można będzie policzyć tych, którzy nie chcą... :cool:
 
Ostatnia edycja:
haslo na maj

razem jesteśmy siłą,
osobno jakby nas nie było!

[video=youtube;rqyjy7A-lSI]https://www.youtube.com/watch?v=rqyjy7A-lSI[/video]
 
Myślę, że najpierw należałoby zadać przełożonym pytanie, czy chcą mieć emeryturę mundurową a dopiero potem wdawać się w dalsze dyskusje :)
Sądzę, że na palcach jednej ręki można będzie policzyć tych, którzy nie chcą... :cool:

Co się chce a co się robi/jak postępuje to 2 różne sprawy. Oczy i uszy szeroko otwarte.
 
Czytaj kolego ze zrozumieniem, to po pierwsze, po drugie - do Celników jako związku należałem już wtedy , gdy Ty nawet o tym nie pomyślałeś. A z tą Twoją WALKĄ o SC - nie rozśmieszaj mnie.

I proszę jaka szybka reakcja Ministerstwa fikcji, nagle pojawia człowiek, który na forum w zasadzie nie jest aktywny... Ciekawe dlaczego akurat teraz :) dyskredytuje wszystko i wszystkich, a członkiem związku był od samego początku, nawet był założycielem chyba:cool: Szanowne Koleżanki i Koledzy bądźmy czujni , działania manipulacyjne ministerstwa fikcji z pewnością zostaną wzmożone
 
Powtórka

Panie Przewodniczący! celnicy nie mogą doczekać się na Pana głos w tej sprawie i ewentualne decyzje.. Albo czekamy na coś o czym Pan tylko wie, albo zacznijmy ten strajk włoski bo światełko w tunelu zaczyna gasnąć....

na sygnał na FORUM się nie doczekamy, ale bądźmy czujni, komórki przy d.. nosić. Jak coś ruszy - to jak w 2008 - smsy, @ na prywatne skrzynki itd. TU będziemy tylko czytać relacje co stoi i jakie kolejki; gratulacje dla coraz to nowych, przyłączających się UC, UC ; CZEKAM z utęsknieniem na sygnał - jak większość fc, bo jak widać co się dzieje w okół naszej ustawy EM + KAS to ręce opadają.
 
stadami ruszamy kruszymy mur
dzielimy chleb dzielimy ból
słabi są silni siłą silniejszych
każdy jest ważny
nikt nie jest pierwszy
być musimy być
aby tak żyć
musimy być
aby tak żyć
jedność
bliskość
rodzina
wiąże nas
razem
silna lina

[video=youtube;rqyjy7A-lSI]https://www.youtube.com/watch?v=rqyjy7A-lSI[/video]
 
Panie Sławku czekamy na Pana zdanie!!!

Przepraszam Cię piekarz, ale chyba nie jesteś aż tak tępy żeby nie wiedzieć, że o takich sprawach jak Ty sobie wobrażasz(akcjach, strajkach itp krokach), poważny przewodniczący poważnej organizacji związkowej będzie pisał na ogólnie dostępnym forum, pod swoim nazwiskiem. Trochę refleksji
 
Przepraszam Cię piekarz, ale chyba nie jesteś aż tak tępy żeby nie wiedzieć, że o takich sprawach jak Ty sobie wobrażasz(akcjach, strajkach itp krokach), poważny przewodniczący poważnej organizacji związkowej będzie pisał na ogólnie dostępnym forum, pod swoim nazwiskiem. Trochę refleksji

To po pierwsze... a po drugie, zaufajmy może naszemu Przewodniczącemu i ZG naszego związku. Pamiętajmy, iż każda podjęta decyzja wymaga dogłębnej analizy, przynajmniej tak mnie uczono na zajęciach z prakseologii, Czasy "ja z synowcem na czele i jakoś to będzie" już się skończyły.. Jeśli masz jakiś argument, wykorzystaj go w najwłaściwszym momencie.
 
niezrozumiałe jest oczekiwanie bieżącej reakcji z powodu jednego lub więcej wpisów na forum.
co tu komentować ?
mf oddał nam przysługę swoją komiczną propozycją.
nawet na podkomisji byliśmy w większości ;).

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Na co jeszcze czekamy służba celna zostanie zlikwidowana .
Pan banaś przyjmując meldunki od funkcjonariuszy ma rozpięty garnitur i wystający szalik. On były nikowiec zawsze będzie za uks.
Ludzie nasze referaty kontroli przedsiębiorców robią lepsze wyniki niż te z uks ( słupy i wirtualne uszczplenia).
W żadnym piśmie nie mówi się o referatach kontroli przedsiębiorców urzędów celnych tylko o inspektorach uks,
jeżeli nic się nie zmieni to jest koniec służby celnej....
 
Od lat wszystkie związki zawodowe oprócz oczywiście ZZ Celnicy PL dzięki zasługom Sławka Siwego działające w Służbie Celnej bezczelnie układała się z pseudo menagerami krzywdząc tysiące uczciwych, porządnych f.c patrząc tylko na własne partykularne interesy w postaci stopni i stanowisk, nagród itp. nadanych i przyznawanych w sposób uwłaczający godności i wbrew państwu prawa tak jak m.in stopnie gdzie decyzja administracyjna była nie ważna z mocy prawa bo nie można było się od niej odwołać.
Z całym szacunkiem dla forumowiczów to armia ponad 14000 tysięcy f.c zdecyduje kiedy podejmie protest.
Będzie to wtedy gdy banda ignorantów doprowadzi do sytuacji bez wyjścia i to będzie koniec.
Czas włączyć myślenie i wbrew bezmyślnym lobbystom wszelkiej maści zacząć szanować prawo naszego kraju oraz godność funkcjonariuszy celnych.
PANOWIE TEN NUMER KOLEJNY RAZ NIE PRZEJDZIE można prowadzić pozorowane działania ale one nic nie dadzą.
Czas zacząć szanować obywateli RP oraz przestrzegać praw konstytucyjnych w stosunku do nich a Polska będzie wspaniałym, bogatym krajem.
Chyba, że nie oto chodzi.
 
ŻYGAĆ SIĘ CHCE jak ludzie na forum wypisują "trolle inni nie trolle" każdy widzi co się dzieje i dlatego dla wszystkich funkcjonariuszy SC youtube
Wojciech młynarski- Ballada o dwóch koniach.
 
Racją jest że powinniśmy poczekać na oficjalne stanowisko Sławka, jednak też trzeba brać pod uwagę to, że w mojej izbie zwiększają GRK, aż trzykrotnie i raczej nie jest to przypadek. Może to świadczyć tylko o jednym, że MF będzie szedł tylko w jedną obrana już dawno stronę. Myślę że do Sławka już te informacje dotarły i weźmie je pod uwagę
 
GeeRKa srerka. A ci ludzie w tych grupach to z kosmosu są może, czy wyhodowali ich z uwarunkowaniem bezwzględnego posłuszeństwa? 95% z nich nie miało żadnego wyboru. Pewnego dnia dostali decyzję o przydziale do GRK i raz na rok wysyłają ich na teoretyczne, 8-godzinne szkolenie.
Jak ktoś jest mendą, to nie musi być w GRK, żeby być perfidnym łamistrajkiem.
Trzeba będzie, to granica stanie, o to się nie obawiam. Osobiście jednak nie polecałbym czekania do lipca. Bardziej proponowałbym protest przed ŚDM i szczytem NATO - z argumentacją: "dacie emki i odejdziecie od KAS, to będziecie mieli w te dni spokój i płynny ruch. Dalej będziecie walić w człona, to granica stanie - w obie strony."
 
Discovery o CELNIKACH

Racją jest że powinniśmy poczekać na oficjalne stanowisko Sławka, jednak też trzeba brać pod uwagę to, że w mojej izbie zwiększają GRK, aż trzykrotnie i raczej nie jest to przypadek. Może to świadczyć tylko o jednym, że MF będzie szedł tylko w jedną obrana już dawno stronę. Myślę że do Sławka już te informacje dotarły i weźmie je pod uwagę
Proszę o powiadomienie naszej grupy zawodowej strajk strajk ludzie nie widzicie że Banaś ma na celu rozwalenie SC on popiera UKS.
 
Konstytucja RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w myśl art. 19O stanowi ..... "Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne" !!!! Czekam więc z utęsknieniem na oficjalne, zatwierdzone i opublikowanie stanowisko obecnego (wychodzi teraz na to, że przeciwnego Naszej formacji) rządu :-( Muszę w końcu wiedzieć od czego będę się odwoływał i jakiej formie utworzyć .... pozew do sądu :p Nie wiej jak Wy, ale akurat w tej kwestii im (bez względu na to kim oni będą) nie odpuszczę ;-) A co do wystąpień przedstawicieli mf-u i samego ssc, to na prawdę uważam je za wielce ..... żenujące :-( banaś, jasiński i szałamach oraz ich wysłannicy na komisje sejmowe nawet nie wiedzą o czym ... mówią!!! Czytają i bełkoczą z kartek to co im podsuną, albo ktoś im napisze i po odczytaniu .... wychodzą, tak jak ostatnio banaś na spotkaniu z przedsiębiorcami :p I to jest też mój przekaz na hasło podczas ewentualnej akcji protestacyjnej - .... "Celnicy żądają realizacji WYROKU Trybunału Konstytucyjnego" !!! Albo żyjemy w Państwie Prawa i Demokracji, albo .... na białorusi, rosji czy korei północnej, gdzie akceptowanie prawa ..... nie istnieje :-(
 
GeeRKa srerka. A ci ludzie w tych grupach to z kosmosu są może, czy wyhodowali ich z uwarunkowaniem bezwzględnego posłuszeństwa? 95% z nich nie miało żadnego wyboru. Pewnego dnia dostali decyzję o przydziale do GRK i raz na rok wysyłają ich na teoretyczne, 8-godzinne szkolenie.
Jak ktoś jest mendą, to nie musi być w GRK, żeby być perfidnym łamistrajkiem.
Trzeba będzie, to granica stanie, o to się nie obawiam. Osobiście jednak nie polecałbym czekania do lipca. Bardziej proponowałbym protest przed ŚDM i szczytem NATO - z argumentacją: "dacie emki i odejdziecie od KAS, to będziecie mieli w te dni spokój i płynny ruch. Dalej będziecie walić w człona, to granica stanie - w obie strony."

W moim poście nie ma nic o tym że GRK to łamistrajki. Sam znam większość ludzi wcielonych tam nie z własnej woli i w pełni mam zaufanie. Chciałem tylko zaznaczyć, że MF nie zwiększa grupy przez przypadek - robi to w wiadomym celu pokazując pośrednio, że będą szli na przekór nam.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry