• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Wczoraj MF zaproponował gwarancje w ustawie wprowadzającej KAS, że f.c. objęci przepisami ustawy o zaopatrzeniowym systemie emerytalnym, czyli ci co wykonywali zadania policyjne, będą mogli dosłużyć w SCS w KAS zachowując status funkcjonariusza do czasu nabycia prawa do emerytury policyjnej. Dzisiaj Minister mówił o ok. 7 tys. w SCS, a to jest sprzeczność.
Oczywiście, nikt nie ma gwarancji, że otrzyma w ogóle propozycję.
Proszę nie mylić objęcia systemem emerytalnym od nabycia prawa. Prawo nabyte miałoby być w konfiguracji 5/15/55 - to nie było negocjowane

Ps. Proszę odczytywać moje wpisy jako relację, żeby nie było nieporozumień
 
Ostatnia edycja:
No właśnie jakie to są zadania policyjne odprawa na pasie ?na bazarach ?kasynach? bardzo proszę o informacje
 
Zobaczymy co padnie dzisiaj na Komisji. To co powyżej to jest relacja z rozmów w MF, ale jak widać po pierwszej wypowiedzi Ministra na Komisji, niekoniecznie znane są te rozmowy Szefowi SC.
 
No właśnie jakie to są zadania policyjne odprawa na pasie ?na bazarach ?kasynach? bardzo proszę o informacje
Na pytanie czy byłoby to zdefiniowane padła odpowiedź, że nie będzie rozporządzenia. Byłoby to brzmienie następujące inicjowanie, organizowanie lub wykonywanie zadań z art.2 ust.1 pkt.4-6 uoSC i DIC na tej podstawie miałby wydać zaświadczenie i z tym byłoby można udać się do sądu pracy
 
Czy zespół ds emerytur juz zakończył działalność czy też będą następne spotkania i ewentualnie kiedy?
 
Panie Sławku, jakie 5/15/55 ???????????
Kas Tak!!!! , funkcjonariusz na emeryturę po 15 latach służby!!! i tego należy się trzymać !!!!!!!!!
Zapisując się do związku miałem nadzieję ,że podstawowy postulat nie zostanie zaprzepaszczony a protesty nie pójdą na marnę!
 
Panie Sławku, jakie 5/15/55 ???????????
Kas Tak!!!! , funkcjonariusz na emeryturę po 15 latach służby!!! i tego należy się trzymać !!!!!!!!!
Zapisując się do związku miałem nadzieję ,że podstawowy postulat nie zostanie zaprzepaszczony a protesty nie pójdą na marnę!

Chyba Sławek pierwszy dokona sepuku, a cały ZG i reszta funkcyjnych gremialnie za Nim. Brawo jin, chi, chi
 
Panie Sławku, jakie 5/15/55 ???????????
Kas Tak!!!! , funkcjonariusz na emeryturę po 15 latach służby!!! i tego należy się trzymać !!!!!!!!!
Zapisując się do związku miałem nadzieję ,że podstawowy postulat nie zostanie zaprzepaszczony a protesty nie pójdą na marnę!
Przecież pisałem, że tylko relacjonuję, a nie zgadzam się na to.
Pisałem też, że zgłosiliśmy negację do dodatkowych warunków tj. 5 lat i 55 wiek, ale nie było to negocjowane.
Mam wrażenie, że SSC nas unika. Nie spotka się z nami, ani dzisiaj, ani jutro do posiedzenia Komisji.
Zobaczymy co jutro wyniknie
 
Postulat p. Skowronskiej byl bardzo sluszny, bo do wtorku możemy mieć nowego SSC. O ile obecny pojawi się na jutrzejszym posiedzeniu nie pozwolcie zakończyć prac w tym tygodniu!!!
 
Trzeba bardziej zdecydowanie ,Oni robią sobie żarty ! Minister wychodzi ,przekładają - dziś nie jutro ,zaplanowali nawet już przepustki dla Was/Nas na jutro !
 
Przecież pisałem, że tylko relacjonuję, a nie zgadzam się na to.
Pisałem też, że zgłosiliśmy negację do dodatkowych warunków tj. 5 lat i 55 wiek, ale nie było to negocjowane.
Mam wrażenie, że SSC nas unika. Nie spotka się z nami, ani dzisiaj, ani jutro do posiedzenia Komisji.
Zobaczymy co jutro wyniknie

Sławek od kilku dni najczęściej słyszę "Zobaczymy co jutro wyniknie". Trochę to niepokojące, nie ma żadnego komunikatu(poza zadatkowymi informacjami, że projekty pchają jak chcą do przodu). Myślę ze gwarancja zachowania statusu f-sza jest chyba najważniejsza i tutaj jest coś o co powinniście walczyć jak lwy. Trzeba tą sprawę postawić jasno.
 
trzeba spotkać się z nowym Ministrem Finansów i uświadomić Morawieckiego że bez Służby Celnej jego plan odbudowy gospodarki można wrzucić do kosza.

Czy jest zatem gotów zaryzykować że w następnym roku może być więcej albo (bardziej prawdopodobne) mniej środków pozyskanych przez SC???!!
 
Przecież pisałem, że tylko relacjonuję, a nie zgadzam się na to.
Pisałem też, że zgłosiliśmy negację do dodatkowych warunków tj. 5 lat i 55 wiek, ale nie było to negocjowane.
Mam wrażenie, że SSC nas unika. Nie spotka się z nami, ani dzisiaj, ani jutro do posiedzenia Komisji.
Zobaczymy co jutro wyniknie
lepiej weżmy to co dają bo w perspektywie gówno dostaniemy,dalej można walczyć o więcej,ale tu widzę niektórzy są zbyt ... aby to zrozumieć że wszystko jest pantarej,dziś co mamy gówno mamy śmierdzace i tyle , bo jak się wkurwią to dadza jak platforma 25 od dnia wyroku i wzp tylko i co wtedy zrobicie ,będziesz się jeden z drugim obrażał jak te pajace z kodu i ich szlam? Pomyśl jeden z drugim bo sie obudzisz w najlepszym przypadku z datownikiem przy pitach w urzędzie skarbowym.
 
digital411 Trybunał jasno określił komu należą się emerytury i takie brednie "lepiej weżmy to co dają bo w perspektywie gówno dostaniemy" są nie na miejscu.
Gdzie kolego twoim zdaniem dolepią 5/15/55 przecież to jest hipokryzja?
Pomogę ci. Nigdzie bo ten gniot nie zostanie wpisany do zaopatrzenia mundurowego bo nie pasuje i nie zostanie zapisany do systemu emerytalnego z ZUS bo też tam pasuje jak zającowi dzwonek na pewnej części ciała.
Ocknijcie się to nie są poważne propozycje tylko gra na czas.
 
Back
Do góry