• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Witaj Arkadio!
Postawa godna podziwu, tylko niektórzy "Wodzowie" z 3 central tego nie rozumieją. Cieszę się i myślę, że Sławek też się cieszy, że projekt SLD otrzymał wreszcie nr druku 3385, i jest już po uzgodnieniach w BAS, ZUS, SN etc. ale w jakim celu w komunikacie zamieszczono wpis o szkodliwym działaniu niektórych związków zawodowych, które może doprowadzić do opóźnienia w jego procedowaniu, tego już nie wiem. Żadne z działań zainicjowanych przez ZZ Celnicy PL nie stoi przecież w sprzeczności z działaniami podjętymi przez "Trojkę". Sami kiedyś powiedzieli, że jedno drugiego nie wyklucza. "Jad" płynący z treści takich komunikatów mówi sam za siebie.
Pozdrawiam Wszystkich Celników!
 
Witam!
Odnośnie zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą poparcia dla wpisania Nas do Ustawy z 1994 roku o policji i innych Służbach mundurowych, mam na dzień dzisiejszy zebrane (od piątku, bo wcześniej byłem na zwolnieniu) 69 głosów poparcia i to większość (80 %) z poza Naszej formacji :p To dopiero początek mojej "pracy" w tym temacie i mam nadzieje, że takich jak Ja jest ..... o wiele więcej :-D Każda droga do osiągnięcia NASZEGO WSPÓLNEGO CELU, powtarzam WSPÓLNEGO dla całej Celniczej Braci jest (przynajmniej dla mnie) NAJWAŻNIEJSZA, bez względu na to o czyje poparcie polityczne obecnie zabiegamy! Rządzący, decydenci oraz partyjne koalicje się zmieniają, ale przecież My jesteśmy dalej ... sobą, tymi którzy noszą ciemno zielone czy niektórzy jak kiedyś Ja ... czarne mundury i zwalczają, wykrywają i udaremniają przemyty różnych towarów, które definitywnie zagrażają całemu społeczeństwu! W/g mnie cała ta polityka powinna i tak odejść na drugi plan, zwłaszcza przez pryzmat ostatniego wyroku TK (kolejnego na Naszą korzyść), bo akurat ten organ tak jak i przecież Nasza Służba jest z założenia ..... apolityczna :)
A teraz myślę, że muszę udzielić ważnej dla pozostałych forumowiczów informacja, jestem Wam to winny ..... należę do tak jak to niektórzy określają ..... "kanapowych związków" :p Ale musicie też wiedzieć o tym, że przez 25 lat Służby, Nasze WSPÓLNE DOBRO, było dla mnie rzeczą nadrzędną!!! Myślę, że kto mnie zna potrafi to potwierdzić :p Dlatego apeluje, proszę, a wręcz błagam o porozumienie się wreszcie i mówienie jednym głosem, który i tak przecież stanowi i dąży do jednego CELU!!! Jak nie teraz to .... JUŻ NIGDY :-(
Serdecznie pozdrawiam wszystkie Moje celnicze siostry i Moich celniczych Braci!

Dzień dobry.
Wspaniale jest wiedzieć, że są tacy ludzie, jak Kol. Arkadio.
Aktywni, zaangażowani, o wysokim morale, pozytywnie nastawieni do otoczenia, a zwłaszcza innych ludzi.
Takich osób jest naprawdę mało. Gdyby było Was więcej, bylibyśmy wszyscy w innym miejscu w rzeczywistości.
Tymczasem jest tak, że zbierając podpisy w swojej Izbie, w której już trochę pracuję i w której trochę ludzi mnie zna, natknąłem się kilkakrotnie na całkiem niespodziewaną reakcję.
Mianowicie przewodnicząca jednego ze ZZ uczestniczących w jednej z kanapowych central, Związku w którym kiedyś sam aktywnie działałem, suflowała ludziom, którym zostawiłem materiały z kartą do zbierania podpisów z poparciem naszego projektu, żeby NIE PODPISYWALI, bo w ten sposób mogą spowodować ... zagrożenie dla świetnego projektu SLD, który już jest w Sejmie (!).
Nasza IC jest specyficzna (każdy powie, że jego IC też taka jest, wiem, ale to taka specyfika, że za otwarte zaangażowanie i publiczną dyskusję polemiczną w ww. sprawie można spodziewać się nawet dyscyplinarki...), więc nie wdawałem się od razu w rozmowy.

Zamierzam pójść do przewodn. tego ZZ z prośbą, żeby mi wytłumaczyła, dlaczego blokuje pozytywną inicjatywę środowiska.
Okazuje się, że w tak ważnej sprawie ZZ nie potrafią jednak stanąć na wysokości zadania i zrozumieć, że interes ogółu jest ważniejszy niż ich doraźne interesy obliczone na chwilowe uratowanie swojej skóry i paru etatów związkowych.

Tym większy szacunek dla Kolegi Arkadia. I podziękowanie.
Pozdrawiam

PS. Ja zacząłem zbieranie od pracy i na razie mam 24 podpisy. Innych "sygnatariuszy" zostawiam sobie na potem.
 
Witaj Arkadio!
Postawa godna podziwu, tylko niektórzy "Wodzowie" z 3 central tego nie rozumieją. Cieszę się i myślę, że Sławek też się cieszy, że projekt SLD otrzymał wreszcie nr druku 3385, i jest już po uzgodnieniach w BAS, ZUS, SN etc. ale w jakim celu w komunikacie zamieszczono wpis o szkodliwym działaniu niektórych związków zawodowych, które może doprowadzić do opóźnienia w jego procedowaniu, tego już nie wiem. Żadne z działań zainicjowanych przez ZZ Celnicy PL nie stoi przecież w sprzeczności z działaniami podjętymi przez "Trojkę". Sami kiedyś powiedzieli, że jedno drugiego nie wyklucza. "Jad" płynący z treści takich komunikatów mówi sam za siebie.
Pozdrawiam Wszystkich Celników!

No właśnie. Kolega potwierdza moją opinię, a jednocześnie wywołuje jeden ze stałych tematów - kanapocentral.
Dlaczego do dzisiaj wciąż nie wiemy, co się dzieje z ich szkodliwą, o charakterze sabotażowym, inicjatywą ws. "emerytur celnych"?
 
Dzień dobry.

Okazuje się, że w tak ważnej sprawie ZZ nie potrafią jednak stanąć na wysokości zadania i zrozumieć, że interes ogółu jest ważniejszy niż ich doraźne interesy obliczone na chwilowe uratowanie swojej skóry i paru etatów związkowych.

przecież każdy ma wolną wole i rozum. Kto chce zawsze może zmienić swojego przewodniczącego i ZZ.
Sądzę, że Sławek pokazał, że pomimo prób zwolnienia go ze służby się nie poddał i walczy dalej o Nasze sprawy. Dodatkowo merytorycznie prowadzona rozmowa podczas rozprawy TK potwierdza jego zaangażowanie, znajomość tematu i zasługuje na dalsze zaufanie.

Pozostałe ZZ bez swoich członków i funduszy skazane by były na likwidację lub wchłonięcie przez Celnicy.pl :) mam nadzieję że doczekam tych czasów
 
przecież każdy ma wolną wole i rozum. Kto chce zawsze może zmienić swojego przewodniczącego i ZZ.
Sądzę, że Sławek pokazał, że pomimo prób zwolnienia go ze służby się nie poddał i walczy dalej o Nasze sprawy. Dodatkowo merytorycznie prowadzona rozmowa podczas rozprawy TK potwierdza jego zaangażowanie, znajomość tematu i zasługuje na dalsze zaufanie.

Pozostałe ZZ bez swoich członków i funduszy skazane by były na likwidację lub wchłonięcie przez Celnicy.pl :) mam nadzieję że doczekam tych czasów

Dobry wieczór.
Chcę, aby Kol. zrozumiał, że każdy ZZ może dobrze działać i można się tego domagać.
Szczególnie, jak przez wiele lat coś intensywnie się dla dobra tego ZZ robiło.
Nie wszyscy i nie w tym samym momencie muszą jednakowo zdecydować o przynależności związkowej.
Myślę, że każdemu obiektywnemu uczestnikowi życia wewnątrz naszej Służby i obserwatorowi działalności Kolegi Sławka przez kilka ostatnich lat nie trzeba wiele tłumaczyć nt. jego zalet, osiągnięć i zasług.
Ja też zaliczam się do Jego admiratorów. Podziwiam Jego odwagę, zaangażowanie, pasję, autentyczność, uczciwość i zdecydowanie.
Uważam jednak jednocześnie, że potrzebna jest szeroka współpraca wszystkich osób chcących działać dla dobra naszego środowiska.
Niezależnie od przynależności związkowej, na zasadzie zjednoczenia wysiłków dla dobra wspólnych spraw o wielkiej wadze dla Naszej Służby Celnej.
Tej Służby Celnej, o którą walczę od 20 lat.

Swoim poprzednim wpisem chciałem tylko "odreagować" sytuację, która mnie spotkała.
Dzisiaj przeszedłem do czynów i przejechałem się ciężkim czołgiem po pani przewodniczącej naszego ZZ.
Używała argumentacji, że nasz "obywatelski" projekt może zaszkodzić projektowi kanapocentral i że to my powinniśmy się dołączyć do ich wniosku, a nie forsować swoją inicjatywę.
Po tym jak usłyszałem, że nie zna nawet treści naszego projektu, powiedziałem jej, żeby NIE NISZCZYŁA CENNEJ INICJATYWY, KTÓRA MOŻE DOPROWADZIĆ DO ZJEDNOCZENIA I PRZEBUDZENIA NASZEGO ŚRODOWISKA ZAWODOWEGO. Jeżeli naszym Koleżankom i Kolegom chce się w coś zaangażować dla dobra Służby, to nie można tego zwalczać!
Tak jak my, którzy zbieramy podpisy, nie niszczymy ich projektu, mimo że stanowi (wraz z proj. o cywilnych emeryturach celnych) wielkie zagrożenie dla całej inicjatywy wynikającej z wyroku TK.
Mam nadzieję, że coś z tego zrozumiała i wyciągnie wnioski.
Jeśli nie, to w przyszłych wyborach zostanie zluzowana i dostanie szansę na odnalezienie się w rzeczywistości zawodowej obserwowanej od wewnątrz, bez sprawowania etatowo funkcji działaczki.
Jest mi zwyczajnie przykro z powodu tej sytuacji, szczególnie wobec tego, co napisał wcześniej nasz Kolega Arkadio, należący do ZZ spoza Celników.PL.
Pozdrawiam
 
proszę kolegi, byt określa świadomość. zatem najpierw zmianie ulec musi byt. dopiero późniejsze zmiany świadomości będą mogły przynieść pożądane efekty. inaczej będzie to walka z wiatrakami.
 
A ja chcę jeszcze na sekundę wrócić do zbierania podpisów. Proszę mnie poprawić jeśli źle myślę. Czy to nie jest tak, że powinniśmy zbierać podpisy po za środowiskiem celniczym, czy to nie jest tak, że każdy celnik powinien zbierać podpisy "na własne konto", czy to nie jest tak wreszcie, że celnik który podpisuje się koledze-celnikowi powinien się wstydzić, że nie podpisał się na własnej liście jako pierwszy.???
 
Szanowny Gajdar - podczas rozmów spotkałem się z pojedynczymi funkcjonariuszami, najczęściej nabuntowanymi przez pojedynczych działaczy, żeby nie zbierać i ewentualnie zgodzili się tylko podpisać, bo rzeczywiście ci buntujący funkcjonariuszy działacze, nie potrafią przedstawić żadnego racjonalnego argumentu - dlaczego nie podpisywać?

Trzeba jednak wprost napisać do funkcjonariuszy, którzy ograniczają się do złożenia podpisu, że to nie wystarczy. Jest nas bowiem tylko ponad 14 tys.

Drogi Pandzior 8 - Przewodnicząca w Twojej lokalizacji jest wyjątkiem. Tak jest zaledwie w kilku tylko miejscach w Polsce, a mimo tego także i w tych miejscach f-sze podpisują i sami zbierają, pomimo iż należą wciąż do ZZ skupionych w Federacji czy Zrzeszeniu. Przykładem jesteś Ty i Arkadio. Wczoraj miałem też w tej sprawie rozmowę telefoniczną z przedstawicielami zarówno Federacji, jak i Zrzeszenia - funkcjonariusze są inteligentni i nie słuchają podszeptów niektórych swoich Przewodniczących i zbierają podpisy.

W tym miejscu pragnę podziękować Tobie Pandzior 8 i Tobie Arkadio oraz wielu funkcyjnym działaczom skupionym w Federacji i Zrzeszeniu że działacie bez oglądania się na niektórych działaczy i idziecie do przodu w interesie ogółu, w interesie wszystkich funkcjonariuszy.

Oczywiście, aby akcja skończyła się sukcesem, każdy funkcjonariusz powinien podpisać się na swojej liście jako pierwszy i zbierać samodzielnie możliwie najwięcej podpisów w swoim otoczeniu poza SC - rodzina, znajomi, sąsiedzi, inne służby, zawody. Nie wystarczy oczywiście złożyć podpis. Każdy powinien starać się zebrać jaknajwięcej podpisów.

Ps. Wczoraj otrzymałem wiadomość, ze funkcjonariusz na jednym z lotnisk zaangażował się mocno i zebrał już 200 podpisów poza SC - wśród funkcjonariuszy SG, obsługi, innych obywateli.
SZACUN!
 
"Oczywiście, aby akcja skończyła się sukcesem, każdy funkcjonariusz powinien podpisać się na swojej liście jako pierwszy i zbierać samodzielnie możliwie najwięcej podpisów w swoim otoczeniu poza SC - rodzina, znajomi, sąsiedzi, inne służby, zawody. Nie wystarczy oczywiście złożyć podpis. Każdy powinien starać się zebrać jak najwięcej podpisów."

Na moich listach nie będzie ani jednego podpisu f.c. !
 
Nysa, dnia 20.05.2015r.

Pan Rafał Grupiński
Przewodniczący
Klubu Parlamentarnego
Platforma Obywatelska

Szanowny Panie Przewodniczący

W nawiązaniu do przekazanego do Pana za pismem z dnia 8 maja 2015r. projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw wraz ze zmianą 20 ustaw, uzasadnieniem i założeniami zmian aktów wykonawczych, w związku z tym, że Ministerstwo Finansów i Szef Służby Celnej Pan Jacek Kapica podejmuje negatywne działania propagandowe, legislacyjne i faktyczne polegające na sabotowaniu realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego sygn. K 39/13 składam niniejszym, w imieniu funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej oraz ich rodzin oraz wielu obywateli popierających nasz projekt, zapytanie czy jest to oficjalne stanowisko Platformy Obywatelskiej w tej sprawie?

Środowisko nasze, domaga się pilnej i klarownej odpowiedzi czy w obecnej jeszcze kadencji Parlamentu zostanie poddany głosowaniu ww. projekt społeczny w sprawie realizacji wyroku TK i jakie stanowisko (dyscyplina partyjna) zajmą posłowie PO? Czy projektowi zostanie nadany bieg, taki jak projektowi ustawy o administracji podatkowej, bo tylko w ten sposób sprawę można doprowadzić do końca w tej kadencji Parlamentu?

Chodzi o to, aby na czerwcowym posiedzeniu Sejmu zamknąć temat prac w Komisjach i doprowadzić do II czytania. Każdy inny tryb będzie oznaczał, celową zwłokę i faktyczną niechęć w przyjęciu tej ustawy w bieżącej kadencji Parlamentu.

Wnosimy o niezwłoczną i konkretną odpowiedź.

Obecnie obserwujemy grę na czas w tej sprawie i każdą mętną odpowiedź, zasłaniającą się koniecznością konsultacji, analiz itd. uznamy za negatywne stanowisko PO, ignorujące wyrok oraz słuszne dążenie naszego środowiska w sprawie jego realizacji, co jest działaniem w interesie publicznym i co szeroko zostało przedstawione w uzasadnieniu do ww. projektu.

Z poważaniem
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
co się stało nie pojmują,
bo faktami wciąż machlują,
civil service za nic mają,
więc jelenia wciąż udają?
 
Obserwujac zachowania naszych polityków w tej kampani, naszego szefa i partii rzadzacej wiele wyjasniło w jaki sposób mam głosować. Osobiscie miałem wątpliwości czy iść na wybory czy oddać głos nieważny. Teraz już wiem, że się stawię. A na kogo oddam głos niech wyżej wymienieni sobie sami odpowiedzą.
Życze wszystkim powodzenia.
 
Dwa dni temu parzyła go chorągiewka PO, dzisiaj dziękował PO i szykuje się do następnej wojny.
Ja pier....ę, jaka obłuda.

PS Mój wpis można usunąć, przecież nie na temat, ale ja też mam już dość przypadków np. ministra udającego mniej inteligentnego niż jest w rzeczywistości (z uzasadnienia Sądu, ws. zegarka) itp.
 
Ostatnia edycja:
coś jeszcze bredził o nienawiści ... zapłacili za pychę i pogardę. przy stopniach, stanowiskach, gruszy 2010, kłamstwach Tuska o emeryturach mundurowych ...

nie zemsty, tylko sprawiedliwego rozliczenia potrzebujemy.
 
Ostatnia edycja:
Pamiętajcie co powiedział Gowin zaproszony do mediów przed FINAŁEM kampanii prezydenckiej i ostatecznymi wynikami. Nie będą popierać grup zawodowych roszczeniowych, wyłącznie roszczeniowych (wypowiedz bodajże 22.05. piątek dla TvN). Dlatego tylko projekt oparty o wyrok TK z poważnym i merytorycznym uzasadnieniem może przynieść korzyść.
Dla czytających tzw. KANAPOWYCH CENTRAL wiadomość: lepiej późno się przekonać o słuszności niż wcale. Pomyślcie o ludziach, którzy nie mają ochrony z tytułu pełnionych funkcji jak wy przewodniczący. Razem możemy doprowadzić to do końca i proszę nie bałamućcie ludzi, bo wystarczy, że obecna władza stara się to robić!

Celnicy tylko razem możemy to zrobić. Pokazały to wybory. Walczmy o swoje, jest lżej bo mamy poparcie TRYBUNAŁU i coraz więcej ludzi widzi światełko w tunelu ;)
 
1. Prezydent stoi na straży Konstytucji - w naszym przypadku ustawa jest nie zgodna z Konstytucją.
2. Prezydent wywodzi się z PiS - w naszym przypadku projekty składało PiS i SLD.

Wykorzystajmy to.
 
Środowisko nasze, domaga się pilnej i klarownej odpowiedzi czy w obecnej jeszcze kadencji Parlamentu zostanie poddany głosowaniu ww. projekt społeczny w sprawie realizacji wyroku TK i jakie stanowisko (dyscyplina partyjna) zajmą posłowie PO? Czy projektowi zostanie nadany bieg, taki jak projektowi ustawy o administracji podatkowej, bo tylko w ten sposób sprawę można doprowadzić do końca w tej kadencji Parlamentu? "
SŁAWKU CZY Pan Rafał Grupiński ODPOWIEDZIAŁ NA PYTANIE?:confused:
 
Pan Rafał Grupiński nie odpowiedział na pytanie, mimo iż rozmawiało z nim o tym wczoraj i dzisiaj kilku co najmniej Posłów i Senatorów z jego partii.
Na bieżącym posiedzeniu Sejmu 26-27.05. znowu nic nie drgnęło w sprawie. To już czwarte posiedzenie Sejmu, na którym nie dzieje się nic, oprócz nadania nr druku.
Wiem, że na kolejnym posiedzeniu Sejmu 10-12.06. ma być zaplanowane dopiero I czytanie i spodziewać się należy dopiero ew. powołania Podkomisji.
Ewidentnie grają na zwłokę, no ale w czerwcu wciąż sprawa jest otwarta, bo może Podkomisja zbierze się od razu na tym samym posiedzeniu Sejmu, chyba że brutalnie odrzucą projekt.
Trzeba zatem wciąż odwiedzać Posłów i Senatorów. Dziękuję wszystkim tym co byli już w biurach poselskich i senatorskich. Działajcie proszę dalej w tym kierunku.
Wszystko wyjaśni się w czerwcu albo też już na tym pierwszym czerwcowym posiedzeniu
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry