• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Kolejne dni uciekają , zamieszanie rośnie a o emeryturach CISZA ?!?!
Dopytywałem w MF. Minister M.Banaś złożył mi kolejną deklarację już po odwołaniu Podkomisji.
Informuje, że jak objedzie wszystkie izby zajmie się tym osobiście od 10 lutego i że emerytury będą.
To jest tylko przekaz.
 
Przepraszam Panie Przewodniczący, ale nie wiem czy Panu wiadomo, ale ten Pan w ostatnim tygodniu zmniejszył prawie o połowę wcześniej deklarowaną liczbę funkcjonariuszy !!!!:mad:

Dopytywałem w MF. Minister M.Banaś złożył mi kolejną deklarację już po odwołaniu Podkomisji.
Informuje, że jak objedzie wszystkie izby zajmie się tym osobiście od 10 lutego i że emerytury będą.
To jest tylko przekaz.
 
To jest tylko relacja.
Co do liczby funkcjonariuszy znam sprawę. W skali kraju ma być ok 10 tys. Kiedy Minister mówił, ze będzie więcej, bo nie pamiętam? Wczoraj usłyszałem, że 10 tys. z UKS a z UKS chcieliby max 700, ale nic na siłę. Są izby gdzie jest 1/3 zaproponowana przez MF, a nawet mniej niż 1/3, gdzie jest poniżej połowy obecnego stanu. To są błędne decyzje zagrażające wykonywaniu zadań w danym województwie. Trzeba zwoływać WRDS-y pod kątem braku dialogu odnośnie warunków przejścia do KAS, ucywilnienia i naruszenia Konstytucji - vide nasze pismo, pod kątem tego, że obniżone będzie bezpieczeństwo obywateli w danym województwie ze względu na sztuczne limity mundurowe narzucone przez MF, jak również pod kątem siedzib UCS, bo ten projekt jest dopiero co przesłany do konsultacji.
 
Emerytury będą jak sobie sami na nie odłożymy!Ja już nie wierzą w żadne obietnice Pana B.
 
Z MF przede wszystkim.

To obnizy limity funkcjonariuszy w woj. mazowieckim o kilkaset osób.
Ciekawe tez w jaki sposob ustalali limity? czy liczyli liczbę zatrudnionych w konkretnych komórkach i bedzie to obowiazywało w całej Polsce, czy tez kazdy Dyrektor robi to wedle uznania.
 
Dopytywałem w MF. Minister M.Banaś złożył mi kolejną deklarację już po odwołaniu Podkomisji.
Informuje, że jak objedzie wszystkie izby zajmie się tym osobiście od 10 lutego i że emerytury będą.
To jest tylko przekaz.

Cytuję klasyka
[video=youtube;vwG6Be4HpMI]https://www.youtube.com/watch?v=vwG6Be4HpMI[/video]
 
Napisał slawomir.siwy
Dopytywałem w MF. Minister M.Banaś złożył mi kolejną deklarację już po odwołaniu Podkomisji.
Informuje, że jak objedzie wszystkie izby zajmie się tym osobiście od 10 lutego i że emerytury będą.
To jest tylko przekaz.

M.B bierze przykład od przełożonych:
pierdzieli-tak-ze-nie-wiem-jak-to-pokazac-beata-szydlo-tlumacz-migowy.jpg
 
A ja wierzę Panu Banasiowi. Pamiętajmy że nie działa w próżni politycznej. A teraz czekam na słowa totalnej krytyki. Na manifestacji tej pierwszej byłem. Pan Minister do Nas wyszedł i został wygwizdany zanim w ogóle się odezwał.tak się nie rozmawia. Zrobiło mi się głupio i wstyd. Nikt nie nakazuje lubić SSC ale zwykły szacunek nakazuje nie gwizdać. Kto był to widział. A teraz jeźdzcie po mnie.Z góry uprzedzam że nie zareaguję.
 
A ja wierzę Panu Banasiowi. Pamiętajmy że nie działa w próżni politycznej. A teraz czekam na słowa totalnej krytyki. Na manifestacji tej pierwszej byłem. Pan Minister do Nas wyszedł i został wygwizdany zanim w ogóle się odezwał.tak się nie rozmawia. Zrobiło mi się głupio i wstyd. Nikt nie nakazuje lubić SSC ale zwykły szacunek nakazuje nie gwizdać. Kto był to widział. A teraz jeźdzcie po mnie.Z góry uprzedzam że nie zareaguję.



Drogi Falconie!
Wyraźnie spodziewając się "jazdy" po sobie potwierdzasz, że wyrażony pogląd nie należy do "normalnych".
Wręcz oczekujesz tak burzliwej reakcji, iż nie będzie ona godna podjęcia jakiejkolwiek dyskusji z Twojej strony, o czym "lojalnie" uprzedzasz. Nie wiem czy nudzi Cię brak ostatnio wyzwisk na Forum, czy też bawi Cię prowokacja - to Twoja sprawa, podobnie jak to - komu i w co wierzysz. Dziwię się jednak użyciu przez Ciebie słowa "szacunek" w miejscu, do którego absolutnie ono nie przystaje. Wprawdzie dobre wychowanie nie uwzględnia w oficjalnych stosunkach gwizdów czy też innych dźwięków niezadowolenia, ale chyba zapomniałeś CO i W JAKIM CELU zostało wtedy zorganizowane. Nikt wtedy nie pojawił się w Warszawie po to, by "rozmawiać"! Ty nazywasz to "manifestacją", i choć ja bym nie użył tego słowa, to nawet manifestacja rządzi się innymi prawami, niż "spotkanie dyplomatyczne". Istotą zaś zaistnienia tej (niech już będzie) "manifestacji", było okazanie właśnie braku szacunku wobec ludzi i to służących państwu jako funkcjonariusze, ich oficjalne zniesławianie, ignorowanie, mobbingowanie, poniżanie i lekceważenie.
 
Ostatnia edycja:
A ja wierzę Panu Banasiowi. Pamiętajmy że nie działa w próżni politycznej. A teraz czekam na słowa totalnej krytyki. Na manifestacji tej pierwszej byłem. Pan Minister do Nas wyszedł i został wygwizdany zanim w ogóle się odezwał.tak się nie rozmawia. Zrobiło mi się głupio i wstyd. Nikt nie nakazuje lubić SSC ale zwykły szacunek nakazuje nie gwizdać. Kto był to widział. A teraz jeźdzcie po mnie.Z góry uprzedzam że nie zareaguję.

A ja ci powiem tak:
- najpierw szczęść Boże .... i nie będzie KAS
- teraz mam was w duszy - i nie będzie Was.

Obyś nie odczuł na własnej lub kolegów skórze tego fałszywego : Szczęść Boże "

AMEN.
 
W rozmowie padło 10 tys. ale w piśmie jak widzimy na głównej jest 9265 z UKS


Nie patrzmy na liczbę 10 tyś (oczywiście w poście pomyłka bo wartość odnosi się do SC a nie UKS). Najpierw popatrzmy na pkt powyżej. Oprócz zadań przechodzących do IAS (akcyza, kadry, finanse itd) trzeba oddać jeszcze 3% stanów Izb (a więc blisko 1000 osób z SC). Czytając to pismo osoby te zasilą US. Tak więc faktyczna ilość funkcjonariuszy to kolumna 1 (7525 SC i 290 UKS) jeśli do tego z drugiej kolumny uda się dodać 30% to max bo inne zadania też muszą być realizowane
Jak by nie patrzeć jesteśmy w czarnej d... :mad:
 
Dzięki cat i antykas za normalne i merytoryczne odpowiedzi.Coraz trudniej o to na forum. Szacunek I pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
[/I]

Nie patrzmy na liczbę 10 tyś (oczywiście w poście pomyłka bo wartość odnosi się do SC a nie UKS). Najpierw popatrzmy na pkt powyżej. Oprócz zadań przechodzących do IAS (akcyza, kadry, finanse itd) trzeba oddać jeszcze 3% stanów Izb (a więc blisko 1000 osób z SC). Czytając to pismo osoby te zasilą US. Tak więc faktyczna ilość funkcjonariuszy to kolumna 1 (7525 SC i 290 UKS) jeśli do tego z drugiej kolumny uda się dodać 30% to max bo inne zadania też muszą być realizowane
Jak by nie patrzeć jesteśmy w czarnej d... :mad:

Masz rację. jesteśmy. W związku z powyższym jak rozumiem należą się nam odprawy w związku z....a także odprawy w związku z nieprzyjęciem propozycji..............czy dobrze myślę ?
 
A ja wierzę Panu Banasiowi. Pamiętajmy że nie działa w próżni politycznej. A teraz czekam na słowa totalnej krytyki. Na manifestacji tej pierwszej byłem. Pan Minister do Nas wyszedł i został wygwizdany zanim w ogóle się odezwał.tak się nie rozmawia. Zrobiło mi się głupio i wstyd. Nikt nie nakazuje lubić SSC ale zwykły szacunek nakazuje nie gwizdać. Kto był to widział. A teraz jeźdzcie po mnie.Z góry uprzedzam że nie zareaguję.

A tak pisałeś kioedyś.



Marian Banaś.....no i nastał koniec.......pora się upić. Rozpacz. Oczekuję teraz co na to tele-echo. Moim zdaniem zostaliśmy oszukani. Mnie też oszukano, bo uwierzyłem w PIS. Nie mam siły więcej pisać.

To oznacza konsolidację i nie pisz bzdur. Dobrze wiesz ze o to chodzi i nie zaciemniaj. Przyznaj w końcu że zostaliśmy przez PIS oszukani.


Dobrze wiesz że mam rację. To wybór....przerażający. Przecież uwierzyliśmy w PIS. I CO????ZOSTALIŚMY OSZUKANI!!!!!!! Nie mam słów....


A obecny SSC być może w tej chwili wie ze Pan Banaś zostanie nowym SSC i śmieje się z naszej naiwności łatwowierności i głupoty. I ma rację.

Drogi kolego na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Za co mamy szanować m. banasia za to że nas oszukuje, za to że nas obraża, za to że wbrew prawu odbiera mundury funkcjonariuszom z 30 letnim stażem. Jak mam szanować kogoś kto mnie nie szanuje ani mojej służby, kogoś kto traktuje mnie jak śmiecia?
 
Back
Do góry