• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Stary1 nie poddawaj się. Wielki szacunek dla Ciebie i dla tego co robisz. Nie wiem, czy niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że drugiej takiej szansy mieć nie będziemy. Nie życzę i nigdy nie życzyłem nikomu niczego złego, ale "wypadki chodzą po ludziach". W razie jakiegoś nieszczęścia są dwa wyjścia, albo marna rencina i wegetacja, albo wcześniejsza emerytura. Zastanów się jeden z drugim, do której grasz bramki. Moja Żona ma więcej podpisów niż 99% z Was - to nie wstyd dla Służby, to hańba
 
Komisarz celny Jacek Staniszewski
Starszy Ekspert Służby Celnej
Przewodniczący Federacji ZZSC




Witajcie! (...)
A na końcu powie widzicie- ICH projekt nie przeszedł bo złożyło go SLD - celniku zdeklarój się.

narka
Jacek

jak ma być ta formacja uważana za profesjonalistów skoro takie różne głąby nie wiedzą jak się pisze słowa znane w podstawówce. W tym przypadku na uwagę zasługuje fakt iż, pisze to Staniszewski oficer, starszy ekspert i przewodniczący federacji. Kompromitacja tak jak poziom języka w tym całym e-mailu. Jeśli tak mają wyglądać ich pisma to lepiej niech siedzą cicho.

Kto jeszcze ma wątpliwości czy wycofać ich składkę to chyba właśnie zostały rozwiązane. Przynajmniej w środowisku słychać, że f-sze rezygnują. Zamiast skupić się nad realizacją naszych postulatów to trwa wojna miedzy związkami i wzajemne obarczanie się winą.

Chcemy być bliżej emek? Stwórzmy jeden silny związek Celnicy.pl rezygnując z pozostałych. Wybór należy do Was.

-----------------------
CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !!!
 
Ostatnia edycja:
Szanowni Koledzy z UC Siedlce - Stary1 i Andrzej Plichta. Przekroczyliśmy 20 000 zebranych podpisów, a podpisy są wciąż u ludzi. Np. do tych 20 000 jest doliczonych tylko 400 podpisów z UC Siedlce, a wiemy, że jest ich co najmniej 1000 kolejnych u ludzi, a tak jest w całym Kraju. Funkcjonariusze po prostu nie odesłali wykazów i zbierają wciąż podpisy.
Wg mnie akcja rozwija się dobrze. Zachęcam wszystkich do dalszej zbiórki podpisów, a na pewno osiągniemy cel.
 
Koleżanki i Koledzy, Funkcjonariusze i Pracownicy Służby Celnej !

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej informuje, że Nasza wspólna obywatelska akcja nabiera rozpędu. Każdego dnia wpływają kolejne listy wsparcia z licznych komórek organizacyjnych w całym Kraju i bezpośrednio od Funkcjonariuszy. Przekroczyliśmy już 20 000 zebranych podpisów.

Po zebraniu100 000 podpisów, zgodnie z art. 13 ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli Nasz projekt będzie skierowany pod obrady Parlamentu. A zatem po raz pierwszy w historii, samodzielnie jako środowisko zawodowe, będziemy mogli przedstawić najważniejszą dla Nas i dobra Służby Celnej sprawę na Sali Plenarnej Sejmu. Zgodnie z art. 4 ust. 3 tej ustawy projekt obywatelski, w stosunku do którego postępowanie ustawodawcze nie zostało zakończone w trakcie kadencji Sejmu, w której został wniesiony, jest rozpatrywany przez Sejm następnej kadencji. W takim wypadku Marszałek Sejmu zarządza ponowne drukowanie projektu ustawy oraz jego doręczenie Posłom. To dla nas bardzo ważne, gdyż trudno wyobrazić sobie lepsze wejście w nową kadencję Sejmu z Naszą sprawą. Natomiast wszystkie inne projekty poselskie i rządowe znikają z obiegu prawnego wraz z końcem kadencji.

Do końca kadencji zostało 5 posiedzeń. Wprowadźmy jaknajprędzej Nasz projekt pod obrady Sejmu, aby pomóc i wzmocnić jeszcze w tej kadencji argumentację opozycji i wywrzeć presję na koalicję. Potrzebujemy jeszcze 80 000 podpisów. Prosimy o intensyfikację działań. Zachęcajcie stale niezdecydowanych i zastanawiających się Funkcjonariuszy do działania. Zarażajcie Waszym zaangażowaniem i optymizmem Funkcjonariuszy w swoim otoczeniu. Możemy zebrać brakujące podpisy bardzo szybko. Abyśmy mogli ustalić liczbę zebranych dotąd podpisów prześlicjcie też wszystkie listy/wykazy i prowadźcie dalej zbiórkę na nowych wykazach.


Każdy Funkcjonariusz proszony jest o zebranie minimum 10 podpisów poza Służbą Celną!


Zbiórka podpisów odbywa się wg wzoru wykazu określonego w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów. Listy są zabezpieczone i przechowywane w kasie Odziału Celnego.

Uczestnicząc w akcji działamy nie tylko w interesie własnym walcząc o godną emeryturę i tak bardzo potrzebny cały mundurowy system zabezpieczenia rentowo-socjalnego(Pod koniec 2014r. Bank Światowy ostrzegał Polaków, że stopa zastąpienia, czyli kwota, która zastąpi pensję po przejściu na emeryturę, będzie bardzo niska – wyniesie ok. 25-35%. To spowoduje, że emerytury w nowym systemie będą nawet dwa razy mniejsze od dzisiejszych, mundurowa natomiast 75% pensji; przeciętna renta mundurowa jest o ok. 1200 zł wyższa niż renta w ZUS i jest wypłacana na zupełnie innych zasadach), ale przede wszystkim w interesie publicznym – vide uzasadnienie do projektu.

ZAŁ: Wykaz do zbierania podpisów

Z celniczym Pozdrowieniem

Pełnomocnik Komitetu
Sławomir Siwy
 
nadal zbieram

Szanowni Koledzy z UC Siedlce - Stary1 i Andrzej Plichta. Przekroczyliśmy 20 000 zebranych podpisów, a podpisy są wciąż u ludzi. Np. do tych 20 000 jest doliczonych tylko 400 podpisów z UC Siedlce, a wiemy, że jest ich co najmniej 1000 kolejnych u ludzi, a tak jest w całym Kraju. Funkcjonariusze po prostu nie odesłali wykazów i zbierają wciąż podpisy.
Wg mnie akcja rozwija się dobrze. Zachęcam wszystkich do dalszej zbiórki podpisów, a na pewno osiągniemy cel.

Sławek mam 130 podpisów i nadal walczę o następne. Miałem oddać 100 ale to jest gra o wielką stawkę i walczę nadal tylko, że poprzeczka ma 200 . Chodzę nawet po biurach UC i pytam czy zbierają podpisy. Dla olewających mam listę do podpisu i inne argumenty do poparcia naszej akcji!!!
 
prima facie szoszoni

chyba niektórym rozumy odjęło na pierwszy rzut oka. w kontekście bezczynności ws. wyroku tk i rozpoczętej procedury obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.

wstyd i hańba. nie macie prawa nawet do nazywania się ludźmi przyzwoitymi. nie wspominając o mianu funkcjonariusza służby celnej. sponiewieranego do cna przez ekipę tropiciela śladów. zasłużenie odchodzącego lada chwila do rezerwatu.

wystarczy zajrzeć na stronę 7 analizy rclu ws. wyroku tk http://celnicy.pl/content.php/2470-Analiza-wyroku-TK-K39-13-w-wykonaniu-Rządowego-Centrum-Legislacji. uznanie prawa do emerytury mundurowej nie musi zostać rozszerzone na wszystkich funkcjonariuszy. lecz może to zostać uznane za kolejne działanie dyskryminacyjne.

zatem wszystko to, co napisałem, jest całkowicie uprawnione.
 
właśnie to ciekawe i w pewnym stopniu niesprawiedliwie społecznie, że osoba po 15 latach służby dostanie 40% czyli więcej niż emeryt w wieku 67tj. prognozowana kwota zastąpienia 25-35%.

Ale właśnie po to jestem na każde zawołanie(polecenie pełnienia służby ), wraz z zarwanymi nocami i świętami poza gronem rodzinnym. Czas otrzymywać za to poświęcenia godne warunki emerytalne.
 
Powinniśmy założyć sobie pewien plan minimum.
Każdy Funkcjonariusz zbiera minimum 10 podpisów!
A zatem każda komórka organizacyjna powinna zebrać co najmniej dziesięciokrotność swojego stanu zatrudnienia, ale najlepiej dużo więcej.
Na dzień dzisiejszy mamy więc:
1. IC Opole - 1228 zebranych podpisów tj. 49,9% wykonania ww. planu
2. IC Rzepin -2010 tj. 33,2%
3. IC K-ce - 3900 tj. 32,9%
4. IC Gdynia - 2685 tj. 25,3%
5. IC W-wa - 3854 tj. 21%
6. IC Przemyśl - 1784 - 13,8%
7. IC Biała Podlaska - 2536 - 13,1%
8. IC Łódź - 679 - 10,2%
9. IC Szczecin - 852 - 10,1%
10. IC Wrocław - 800 - 9,33%
11. IC Poznań - 852 - 9,16%
12. IC Olsztyn - 576 - 6,24%
13. IC Kraków - 357 - 4,3%
14. IC Białystok - 331 - 2,97%
15. IC Toruń - 63 - 1,3%
16. IC Kielce - 0 - 0%
Odbieramy jednocześnie liczne sygnały o nadaniu kolejnych wykazów. Wiemy o tysiącach podpisów wciąż nienadanych. Posiadamy informacje o tym,że w wielu ośrodkach akcja dopiero rusza, stąd ww. wyliczenia są tylko podane poglądowo i będą co jakiś czas aktualizowane.
 
Ostatnia edycja:
Cieszy mnię bardzo , że sytuacja zgodziny na godzinę sie zmienia i wyrażnie się poprawiła na korzyść i jest duża szansa na osiągnięcie zamierzonego celu t.j.na zebranie 100tys.podpisów pod projektem równego traktowania funkcj.służb mundurowych i włączenia Nas nareszcie po tylu latach marazmu,opieszałości ze strony rządu i zapomnienia o SC do emerytur mundurowych.Dziękuję Wszystkim z całego serca za zaangażowanie w słuszną sprawę dla poprawy naszego bytu i wizerunku SC.U mnie na liczniku 789 podpisów.Jak będę w posiadaniu 1000 podpisów to przesyłam do Pana Panie Sławku.Dziękuję OC Siedlce,pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Tego właśnie brakowało, trochę cyfr potrzebnych dla pobudzenia wyobraźni. UWAGA to jest SOPeK SUMMER 2015 (System Oceny Postawy Koleżeńskiej). Izby bez zrealizowanego planu minimum fundują innym oranżadę do emerytury. Listy do domu i działamy.
 
Cieszę się bardzo , że sytuacja w Naszej wspólnej sprawie się diametralnie zmienia i jest duża szansa na osiągnięcie zamierzonego celu t.j.zebranie 100tys.podpisów pod projektem równego traktowania funkcj.służb mundurowych i nareszcie po tylu latach marazmu,opieszałości rządu , zapomnienia o SC włączenia Wszystkich Celników do zaop.systemu emerytalnego.Dziękuję z całego serca Wszystkim za tak duże zaangażowanie o lepsze jutro dla Nas.U mnie na liczniku 789 podpisów , tylko uzyskam 1000 od razu wysyłam do Pana Panie Sławku.Pozdrawiam,OC Siedlce.
 
Ostatnia edycja:
W IC Biała Podlaska "stare związki" trzymają się mocno i robią wiele złego w temacie rozpowszechniając informacje o szkodzeniu przez tą akcję świetnemu projektowi SLD. Dziwnie zachowuje się część f.c. z granicy zwłaszcza z przejść osobowych. Wielu uważa, że im się i tak emerytury mundurowe należą i nie muszą nic robić. Niestety duża część f.c. tkwi w apatii również nic nie robiąc. Dla mnie to wszystko niepojęte i zdaję sobie sprawę z tego, że to NASZA OSTATNIA SZANSA!
 
Wszyscy musimy zbierać podpisy ja mam już 134. Sławku jak będę miał 200 to oddam. Takich jak ja jest kilku w UC. Pytajcie wszystkich w IC i UC czy zbierają i czy podpisali!!! Jeśli nie to niech podpiszą Waszą listę! Nasza liczba to +- 14000 jeśli każdy zbierze 10 podpisów to mamy 140000. Ja zebrałem 10 w pół godziny!!!!!!!!!!!! Chcecie pracować do śmierci? ZUS gwarantuje wam dożywocie! i tylko JeZUS wie czy dostaniecie choć jedno świadczenie!
 
Wszyscy musimy zbierać podpisy ja mam już 134. Sławku jak będę miał 200 to oddam. Takich jak ja jest kilku w UC. Pytajcie wszystkich w IC i UC czy zbierają i czy podpisali!!! Jeśli nie to niech podpiszą Waszą listę! Nasza liczba to +- 14000 jeśli każdy zbierze 10 podpisów to mamy 140000. Ja zebrałem 10 w pół godziny!!!!!!!!!!!! ...
Sedno sprawy.

"Stare Związki" - Uświadamiajmy ostatnie osoby z tych struktur, które pozostały jeszcze w opozycji do akcji środowiska zawodowego, że jako działacze związkowi nie powinni kontestować obywatelskich inicjatyw, bo w ten sposób szkodzą nie tylko sprawie, ale też sobie. Przeciwstawianie się ruchom społecznym nie przystoi po prostu prawdziwemu działaczowi związkowemu. Zapewniam też, że wielu działaczy z tych struktur zbiera podpisy - mam pozytywne info na ten temat co najmniej z kilku źródeł. Być może stąd irytacja Zarządów tych ZZ i niektórych osób, bo Związki w nich skupione popierają w wielu miejscach akcję obywatelską. Nie oglądajmy się zatem na te pojedyncze osoby i działajmy.

Ps. Przypomnę, ze SSC w jednym z projektów rozp. zaznaczył, że zadania o których mowa w wyroku TK wykonuje wg niego 1500 Funkcjonariuszy - TO JEST TO CO SIEDZI W GŁOWIE SSC, dlatego musimy konkretnie działać, aby wytłumaczyć Panu Ministrowi. Poparcie ponad 100 000 obywateli jest najlepszym i największym argumentem.

Koleżanki i Koledzy działajmy!
 
co się czepiliście IC granicznych.

Popatrzcie na te IC wewnętrzne. Tam oczywiście chcą emek dla wszystkich ale żeby ruszyć dupę po podpisy to już patrzą tylko na innych. Jak zwykle tylko granic ma walczyć, zbierać podpisy i strajkować/protestować.

Oczywiście i wewnątrz kraju są ludzie co też coś robią, ale każdy się czepia granicy. Emki przecież miały być wg. projektu obywatelskiego dla wszystkich. od zawsze miałem wstręt do biura i "urzędasów w IC/UC" a statystyki dotyczące zebranych głosów np. kraków/toruń tylko to potwierdzają.
 
Hej, byłem w kilku jednostkach Straży Pożarnej. Komendanci/oficerowie dyżurni robili zbiórkę, w kilku słowach mówiłem jakiem mamy obowiązki(podobne do Policji), chwaliłem się jakie mamy wyniki w Polsce w zwalczaniu przestępczości. W odpowiedzi 100% podpisów. Zostawiłem po kilka czystych list dla tych, którzy przyjdą kolejnego dnia do służby. Koledzy ze Straży Pożarnej są z nami, trzymają za nas kciuki i życzą powodzenia.
Jak przejeżdżamy przez jakieś miasto, nie bójmy się zajechać do kolejnych Jednostek Straży Pożarnej, zawsze to kilkanaście/dziesiąt podpisów więcej.
 
Lepiej nie czuć "wstrętu" do kolegów i koleżanek. Razem pracujemy i wydaje się, że mamy wspólny cel. Jeśli mamy ten cel osiągnąć, to przynajmniej sami nie dzielmy się na dwa obozy. W jedności siła, a każdy dłużej pracujący fc wie, że i w biurze i na granicy bywa ciężko. Każda praca ma zalety i wady.
 
Back
Do góry