• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

nie zgadzam się z szanownymi przedmówcami. kolejne spotkanie służące legitymizacji wyłącznie jednej strony. rozmowy o emeryturach, w związku z wdrożeniem z automatu procedury legislacyjnej projektu obywatelskiego, całkowicie bezprzedmiotowe. mf wyłącznie w tej sprawie może wnosić uwagi do komisji sejmowej, do której projekt trafi. jeśli zostanie o to poproszony :).

co do reszty, to najpierw, jako warunek wstępny spotkania, niech powiedzą dlaczego zwlekają z rozporządzeniem w sprawie gruszki za 2010 r. przecież miało być zmienione z uwagi na dyskryminację.

Kolega tele-echo też może mieć rację. Może to spotkanie ma na celu tylko jedno. Natychmiast rozpocząć procedowanie projektu obywatelskiego mając papier w postaci konsultacji ze wszystkimi związkami w SC tylko po to aby ów projekt obywatelski uwalić jeszcze w obecnej kadencji parlamentu. Osobiście nie wierzę w dobre intencje Ministerstwa Finansów. Po prostu nie wierzę. Uważam że Państwo nie dba o Nas aby nie powiedzieć dosadniej. Tylko szacunek dla Państwa nie pozwala mi napisać gdzie - moim zdaniem- mają Nas rządzący. Myślę że wręcz rządzącym przeszkadzamy jako formacja. I to od wielu wielu lat. W sumie to od zawsze.
 
Ostatnia edycja:
żaden ze związków funkcjonujących w formacji, z uwagi na obecny stan faktyczny i prawny, nie powinien się pojawić na spotkaniu. jako powód należy podać bezczynność w sprawie zmiany rozporządzenia dot. gruszy 2010 r. no chyba, że ktoś ma jakiś prywatny interes, to niech jedzie oczywiście :).
 
nie zgadzam się z szanownymi przedmówcami. kolejne spotkanie służące legitymizacji wyłącznie jednej strony. rozmowy o emeryturach, w związku z wdrożeniem z automatu procedury legislacyjnej projektu obywatelskiego, całkowicie bezprzedmiotowe. mf wyłącznie w tej sprawie może wnosić uwagi do komisji sejmowej, do której projekt trafi. jeśli zostanie o to poproszony :).

co do reszty, to najpierw, jako warunek wstępny spotkania, niech powiedzą dlaczego zwlekają z rozporządzeniem w sprawie gruszki za 2010 r. przecież miało być zmienione z uwagi na dyskryminację.
Można jechać zeby sie z umundurowanym generałem jedynie pozegnać, kupić mu wuzetkę i jakiś album o Warszawie żeby sobie w Szczecinku przeglądał .
Nie ma z kim już rozmawiać, jechaći słuchać pierdół o wątpliwościach interpretacyjnych tk.
 
żaden ze związków funkcjonujących w formacji, z uwagi na obecny stan faktyczny i prawny, nie powinien się pojawić na spotkaniu. jako powód należy podać bezczynność w sprawie zmiany rozporządzenia dot. gruszy 2010 r. no chyba, że ktoś ma jakiś prywatny interes, to niech jedzie oczywiście :).

Masz rację tele-echo ale przyjadą, oj przyjadą.... A później dostaną wysokie awanse i inne bonusy... No nie mam siły pisać o tych....
 
Można jechać zeby sie z umundurowanym generałem jedynie pozegnać, kupić mu wuzetkę i jakiś album o Warszawie żeby sobie w Szczecinku przeglądał .
Nie ma z kim już rozmawiać, jechaći słuchać pierdół o wątpliwościach interpretacyjnych tk.
Co do pożegnania....nic a nic nie jestem przekonany że to pożegnanie nastąpi.... Jeszcze możemy się ździwić....i to bez względu na to kto wygrs wybory....
 
Ostatnia edycja:
żaden ze związków funkcjonujących w formacji, z uwagi na obecny stan faktyczny i prawny, nie powinien się pojawić na spotkaniu. jako powód należy podać bezczynność w sprawie zmiany rozporządzenia dot. gruszy 2010 r. no chyba, że ktoś ma jakiś prywatny interes, to niech jedzie oczywiście :).

hmm - rzadko bo rzadko, ale raczej skłaniam się do przyznania racji teleecho - czas nazwać rzeczy po imieniu - w tym czasie, w tych okolicznościach to raczej nie byłaby konsultacja ale kolaboracja - scenariusz procedowania i uwalenia w tej kadencji dla nas, normalnych, brzmi jak z kosmosu, ale nie raz byliśmy zaskakiwani kreatywnością i obłudą
 
matematyczny i sportowy wynik spotkania będzie wglądał następująco: 2xjacek+1xbasia+1xktoś tam= 4:0 dla MF
 
Witam serdecnie,
Dziękuję Sławkowi za zaangażowanie i poświęcenie. Dziękuję wszystki zaangażowanym w liczenie głosów, dziękuję Staremu1 za to co zrobił dla nas wszystkich.
 
A przede wszystkim dziękuję moje Wspaniałej Żonie za zebranie ponad 700 podpisów. W każdym, nawet najlepszym Małżeństwie są różne chwile, ale wiem, że zawsze w takiej sytuacji mogę liczyć na mają wspaniałą Małżonkę. Takie chwile są dowodem, że jestem z Najwspanialszą Kobietą n Świecie -Dziękuję Cu Aniu
 
Ew. kolaborantom związkowym nie dziękujemy!

Panie Andrzeju, proszę pozwolić mi dołączyć się do tych podziękowań :D. Dla Pana również wielkie dzięki. Ogromne, odrębne podziękowania dla frontmana akcji i jednocześnie Mistrza Świata Starego (proszę o wybaczenie, jeśli się pomyliłem).

Raz jeszcze podziękowania dla wszystkich zbierających i udzielających poparcia. Obywateli, Policjantów, Strażaków, Strażników i Żołnierzy.

Ewentualnym kolaborantom związkowym mówimy: nie jedźcie na spotkanie. Ewentualnym kolaborantom związkowym także nie dziękujemy.
 
Ostatnia edycja:
Drodzy Forumowicze. Pismo do SSC jest napisane językiem dyplomatycznym. Wyjaśniam, że SSC zapowiedział publicznie demontaż SC i działa w tym kierunku.
Nie wolno nam w ww. okolicznościach udawać, że jest prowadzony rzeczowy i merytoryczny dialog z MF, bo to byłoby oszustwem wobec Funkcjonariuszy.
 
"Funkcjonariusze i Pracownicy Służby Celnej.

W dniu 28.08.2015r. miało miejsce kolejne historyczne wydarzenie w Naszej formacji.


W Sejmie RP został złożony projekt obywatelski z 188162 podpisami Obywateli RP posiadających prawo wyborcze pod projektem ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, (...)

W tym miejscu pragnę złożyć szczególne podziękowania wszystkim tym, którzy mobilizowali w trakcie akcji do działania innych i sami wykonali tytaniczną pracę. (...)

Powtarzając za W.Churchillem: "W obecnym czasie, czuję się upoważniony wezwać na pomoc wszystkich i zawołać: ”Chodźcie, idźmy naprzód razem silni w jedności”."

I o to proszę każdego Funkcjonariusza i Pracownika Służby Celnej, bez jakichkolwiek wyjątków.

Jeżeli tylko tak postąpimy, na pewno ZWYCIĘŻYMY!

Z celniczym Pozdrowieniem:
Pełnomocnik Komitetu
Sławomir Siwy"
 
Drodzy Forumowicze. Pismo do SSC jest napisane językiem dyplomatycznym. Wyjaśniam, że SSC zapowiedział publicznie demontaż SC i działa w tym kierunku.
Nie wolno nam w ww. okolicznościach udawać, że jest prowadzony rzeczowy i merytoryczny dialog z MF, bo to byłoby oszustwem wobec Funkcjonariuszy.

Dzień dobry.
Zgadzam się z zaprezentowaną przez Szanownych Przedmówców argumentacją co do możliwości wykorzystania udziału w spotkaniu w MF przedstawicieli ZZ Celnicy.PL.
Jednakże mam też wątpliwości dot. taktyki naszych działań w związku z możliwą kontrakcją drugiej strony (jeszcze-rządowej).
Chcemy rozpocząć dyskusję publiczną nt. przyszłości Naszej Służby, w tym w zakresie jej uprawnień emerytalnych.
Jedną z form tej dyskusji mogłoby być spotkanie/konferencja/okrągły stół/... z udziałem przedstawicieli:
- środowiska pracowniczego (w szczególności z reprezentacją ZZ),
- mediów,
- parlamentarnych środowisk politycznych - w celu jasnego określenia ich stanowisk co do przyszłego kształtu SC,
- środowiska naukowego (?), które wypowiadało się w tych kwestiach,
- rządu - w celu konfrontacji - z udziałem SSC.

W takiej konfiguracji "interesariuszy" możemy spotkać się z atakiem MF, że niby to chcemy rozmawiać o (wydumanych ich zdaniem...) problemach, a z drugiej strony odmawiamy udziału w spotkaniach organiz. przez SSC.
W ten sposób będą chcieli ukazać nas jako niewiarygodnych w oczach mediów.

Może więc odbić piłeczkę i powiedzieć, że stanowisko w przedstawionych tematach zostało wyartykułowane pisemnie, natomiast z uwagi na wagę problematyki dot. przyszłości SC zasadne jest podjęcie jak najszerszego dialogu z udziałem ww. podmiotów.
I to my zapraszamy na spotkanie, po wcześniejszym pisemnym przedstawieniu stanowiska wstępnego MF w celu lepszego przygotowania się do tej naszej szerokiej dyskusji.
Dyskusji, która w zamierzeniu obnażyć powinna obłudę tych ludzi.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Trzeba raczej iść na to spotkanie,wybadać co chce generał,chodzi o to żeby nam jakiejś ch..ni nie wmontował przed wyborami,wszelkimi sposobami zablokować niekorzystne propozycje .Po programie pewna praca blisko domu wiedziałem że chce pomału wprowadzać celnictwo do skarbówki tu nie ma wątpliwości.Medialnie emerytalnie to my lepiej siedzmy cicho bo ludzie mają takie zdanie o emeryturach mundurowych jak o emigrantach.Osobiście uważam że nasze emerytury ich kształt głównie zależą od jednego człowieka i nie jest to generał.Generał do końca roku może nie być już generałem i od tego związki mogą zacząć z nim dyskusję.
 
Ostatnia edycja:
Drodzy Forumowicze. Pismo do SSC jest napisane językiem dyplomatycznym. Wyjaśniam, że SSC zapowiedział publicznie demontaż SC i działa w tym kierunku.
Nie wolno nam w ww. okolicznościach udawać, że jest prowadzony rzeczowy i merytoryczny dialog z MF, bo to byłoby oszustwem wobec Funkcjonariuszy.

czesc, nieobecnosc na spotkaniu da argument SSC, ze nie ma dialogu z powodu naszej winy, po drugie uzgodni cos z pozostalymi zwiazkami i bedzie mogl na wszystkie strony trabic, ze jego propozycje zaakceptowaly zwiazki zawodowe. I bedzie to polprawda ale jeszcze nie klamstwo z jego strony. Uwazam, ze trzeba byc na spotkaniu i stanowczo sprzeciwic sie koncepcjom SSC. Wtedy wersja ze nie ma dialogu z naszej winy i ze zwiazki cos zaakceptowaly bedzie juz klamstwem. Ot tyle, na dobra wole SSc wiadomo, ze nie ma co liczyc. Uwagi, ze lepiej wiedziec co robi wrog, sa moim zdaniem bardzo trafne.
 
Zgadzam się z Pandzior8 i tomekromek.
Panie Sławku. Już raz, wg mej pamięci, SSC wykorzystał w swoich rozgrywkach nieobecność ZZ Celnicy.PL na spotkaniu i ogłosił wszem i wobec, że związki zaakceptowały rozwiązanie. Tyle, że ZZ Celnicy.PL obecne nie były.
To my wiemy who is who, ale dla np. mediów, to nie ma znaczenia. Jest temat do napisania o celnikach, to przegląd w Google, kopiuj, wklej i często wychodzi pomyłka, że SG to SC lub odwrotnie.
Proponuję uczestniczyć i zgłosić, bo pewnie będzie to konieczne, votum separatum oraz dopilnować żeby znalazło się w protokole ze spotkania.
Wtedy mamy chęć do rozmów i wyrażenie swojej woli.
Nie lepiej tak ?
 
szanowni dyskutanci.
wpisy świadczą o przekonaniu, że na spotkaniu stanie się coś ważnego ale niby co - konkretnie !
spotkanie wywołane zostało przez inne związki, tematy rozegrane jak zwykle ...., a MF żadnego dialogu już od dawna nie prowadzi.
mało mieliśmy przykładów w ostatnich latach.
walczymy o status i emerytury, a nie doraźne ochłapy.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
szanowni dyskutanci.
wpisy świadczą o przekonaniu, że na spotkaniu stanie się coś ważnego ale niby co - konkretnie !
spotkanie wywołane zostało przez inne związki, tematy rozegrane jak zwykle ...., a MF żadnego dialogu już od dawna nie prowadzi.
mało mieliśmy przykładów w ostatnich latach.
walczymy o status i emerytury, a nie doraźne ochłapy.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Oczywiście. Nikt nie powinien tam jechać i rozmawiać. Bo zostanie wykorzystany. Nawet jeśli stanowisko wszystkich związków będzie negatywne / przeciwne to przecież uzgodnienia były przeprowadzone -TAK? A zresztą z kim ma być ta dyskusja - ze statystą który zajmie się innym biznesem po wyborach. Dajcie spokój. Nie pozwólcie się wykorzystać w machinie niby konsultacji - w której jedna strona nie jest w ogóle wysłuchiwana.
 
Back
Do góry