• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Witaj mario97.
Zadałeś mi pytanie, ale przeoczyłem. Ja nie pytam w TK bo mamy pełnomocnika. Jakiś miesiąc czy dwa temu jeszcze nie było terminu.
Zapytam pełnomocnika ZZ Celnicy PL czy coś o sprawie więcej wiadomo to dam znać
 
Witaj mario97.
Zadałeś mi pytanie, ale przeoczyłem. Ja nie pytam w TK bo mamy pełnomocnika. Jakiś miesiąc czy dwa temu jeszcze nie było terminu.
Zapytam pełnomocnika ZZ Celnicy PL czy coś o sprawie więcej wiadomo to dam znać

czy w TK nie decyduje kolejność złożonych wniosków? wniosek o którym wszyscy piszą i podają w mediach dotyczący pracy do +67 był złożony po naszym wniosku z kwietnia
 
zdziwienie w naszej formacji, że nie obowiązuje prawo trąci naiwnością bezbronnego dziecka.
ależ obowiązuje - na zamówienie polityczne / tak TK jak i nas przecież ........ /

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
trwa kampania.... właśnie w tym momencie Związki Zawodowe powinny wykazać się największa aktywnością
przykład SLD..

http://www.rp.pl/artykul/10,1110055...-proc--chorobowego-dla-sluzb-mundurowych.html

czemu przy okazji nie proponują wcielenia SC do tych emerytur?? bo znacząca większość myśli że my mamy wcześniejsze emki.
To Nasze Związki zawodowe powinny zgłaszać te postulaty. Wiem że obietnice nic nie dają ale lepsze obietnice SLD i PIS niż twarde stanowisko PO że u nas emek nie będzie.

każdy kto upomina się o swoje to dostaje... przykład nauczyciele, pielęgniarki, sędziowie i prokuratorzy, rodzice dzieci niepełnosprawnych a teraz górnicy..... co ich łączy?? jedność związków zawodowych i kampania medialna na szeroką skalę.
 
Ostatnia edycja:
SLD się nie liczy więc może wnioskować o co chce.
kolega zadeklarowany czy wujek dobra rada ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
jasne, że zadeklarowany. Ale jak widać pieniądze to nie wszystko.

przykład OFE - obracają miliardami, mają prawników itd. najlepszych z możliwych i co? Rząd bez problemów grabi wszystko. Skoro giganci finansowi z Rządem nie mają szans co co mówić o 15 tys. funkcjuszy z czego większość pracuje w UC i IC i jest bierna. Wysokie stopnie, stanowiska i nagrody. Po co im ryzykować zmian.

Czy w ogóle ktoś potrafi zrobić podsumowanie co się zmieniło od ostatniego roku w sprawie emek? Kto, gdzie kiedy poskładał wnioski i na jakim są etapie. Bo każdy już się pogubił. Było kilka rożnych wniosków do TK, każdy o czym innym, były jakieś zamówione raporty itd....
 
Ostatnia edycja:
Fluktuacja kadr jest niewystarczająca... takie wnioski wysunęło ostatnio w pismie M.F. ws podwyżek. To co robi S.S.C i M.F aby zwiększyć ową fluktuacje?
A tak wygląda fluktuacja w pewnym O.C. mogę sie przekonać codziennie.
O.C liczy 29 f.c., prawo do przejscia na zasłużona emeryturę ma 5 lub już 6 f.c. Żaden jeszcze dobrowolnie na nia nie poszedł, bo gdzie indziej będzie przebywał 36 dni na urlopie, prawie miesiąc na zwolnieniu lekarskim,3 tygodnie w sanatorium,gdzie bedzie czytał od samego rana prasę i przeżuwał nieustannie strawę.
Gdzie będzie narzekał na brak podwyżek, i kreował sie na wiecznie przepracowanego i żadającego nagród.
Do tego zakupy w pobliskim markecie, kawa, dyskusje o polityce i starych dobrych( dla nich na pewno) czasach ,które niestety już nigdy nie wrócą.
 
Fluktuacja kadr jest niewystarczająca... takie wnioski wysunęło ostatnio w pismie M.F. ws podwyżek. To co robi S.S.C i M.F aby zwiększyć ową fluktuacje?
A tak wygląda fluktuacja w pewnym O.C. mogę sie przekonać codziennie.
O.C liczy 29 f.c., prawo do przejscia na zasłużona emeryturę ma 5 lub już 6 f.c. Żaden jeszcze dobrowolnie na nia nie poszedł, bo gdzie indziej będzie przebywał 36 dni na urlopie, prawie miesiąc na zwolnieniu lekarskim,3 tygodnie w sanatorium,gdzie bedzie czytał od samego rana prasę i przeżuwał nieustannie strawę.
Gdzie będzie narzekał na brak podwyżek, i kreował sie na wiecznie przepracowanego i żadającego nagród.
Do tego zakupy w pobliskim markecie, kawa, dyskusje o polityce i starych dobrych( dla nich na pewno) czasach ,które niestety już nigdy nie wrócą.
Dodaj jeszcze możliwość pobierania oprócz pensji emerytury z ZUS. Wydaje mi się jednak, że oprócz wymagania należytego świadczenia pracy nie można nic zrobić. To jednak wystarczy. Jeśli ktoś czuje sič tak związany ze służbą, ze nie chce przejsc na emke a pracuje należycie- pełen szacun. Nikogo nie można dyskryminować za wiek. Ale jesli ktoś od 5 lat "tego nie będzie robił, bo on już się w życiu napracował", to należy mu "pomóc" w podjęciu decyji o zakończeniu działalności w naszej formacji...
 
Nie ma przepisu, który pozwalałby na zwolnienie funkcjonariusza po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego. I UWAGA pobieramy CAŁĄ emeryturę i CAŁE uposażenie. 4000 pensji + 2500 emerytury, wszystko na koszt budżetu RP. Inni musza się zwolnić z pracy u dotychczasowego pracodawcy by wziąć emkę, a my nie. To jest przywilej emerytalny !!! Jak umrzeć to w wieku 100 lat na służbie celnej.
 
po tym newsie należy natychmiast powołać zespół ds. 100+ ;););).
demencja u nas powinna być na odpowiednim poziomie.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Taki zespól jest niezbędny bo dla stulatków należy się jeszcze 2974,69 zł brutto dodatku do emerytury. Razem po ukończeniu 100 lat można co miesiąc 10000 PLN na łapę przyjąć z budżetu RP
 
ja bym wprowadził w formacji stanowisko rezydenta. należne z automatu po osiągnięciu 68 roku życia. niezależnie od posiadanego stopnia służbowego i wcześniej zajmowanego stanowiska.

tylko zakres obowiązków jakoś nie daje mi spokoju. służba patrolowa chyba nie wchodzi w rachubę. ale przestępczość akcyzową to i w przychodni lekarskiej czy w aptece można przecież zwalczać?
 
Nie ma przepisu, który pozwalałby na zwolnienie funkcjonariusza po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego. I UWAGA pobieramy CAŁĄ emeryturę i CAŁE uposażenie. 4000 pensji + 2500 emerytury, wszystko na koszt budżetu RP. Inni musza się zwolnić z pracy u dotychczasowego pracodawcy by wziąć emkę, a my nie. To jest przywilej emerytalny !!! Jak umrzeć to w wieku 100 lat na służbie celnej.


przepis był . art.105 ust.11) ustawy o SC
Art. 105. Funkcjonariusza można zwolnić ze służby w przypadku:
11) osiągnięcia wieku 65 lat, jeżeli okres służby umożliwia mu uzyskanie prawa do emerytury, z osiągnięciem tego wieku.

ALE został uchylony przez art. 18 okt 1 ustawy z dn. 23.11.2012r. o zmianie niektórych ustaw w związku z podwyższeniem wieku emerytalnego (Dz. U 1554), która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2013r.
 
Czy może ktoś już słyszał o jakimś terminie kiedy będą rozpatrywane nasze emerytury przez trybunał konstytucyjny? Czy trybunał konstytucyjny ma jakieś terminy na rozpatrzenie spraw? Czy może ktoś odpowiedzieć na te pytania.
 
czy to prawda że Trybunał Konstytucyjny wystąpił do Ministra Finansów w sprawie opinii na temat naszych emek??

jeśli tak to znak, że lada chwila zaczną rozpatrywać wnioski zbierając opinie.

Może to najwyzsza pora na konsultacje z Szefem SC będącym jednocześnie wiceministrem finansów.
 
Pisaliśmy o tym do SSC mając tak jak Ty do końca nadzieję, że jednak w tej najważniejszej dla SC sprawie zachowa się tak jak powinien, pisaliśmy:
"Trybunał Konstytucyjny zwrócił się do Ministra Finansów o zajęcie stanowiska w związku z złożeniem wniosków do TK w sprawie nierównego traktowania funkcjonariuszy celnych w stosunku do funkcjonariuszy innych służb mundurowych. To ogromna szansa dla Szefa Służby Celnej zapisania się w historii SC, aby zająć stanowisko mówiące o konieczności objęcia funkcjonariuszy celnych wcześniejszymi emeryturami"

Już otrzymaliśmy odpowiedź, którą jutro opublikujemy:
"Kwestia objęcia f.c. zaopatrzeniowym systemem emerytalnym znajduje się poza zakresem kompetencji SSC. Stanowisko SSC w tej kwestii zostało wyrażone we wczesniejszej korespondencji"


Porzućmy wszyscy ostatecznie nadzieję, że SSC wystąpi kiedykolwiek w interesie SC i jej funkcjonariuszy.
 
[/I]Już otrzymaliśmy odpowiedź, którą jutro opublikujemy:
"Kwestia objęcia f.c. zaopatrzeniowym systemem emerytalnym znajduje się poza zakresem kompetencji SSC. Stanowisko SSC w tej kwestii zostało wyrażone we wczesniejszej korespondencji"



chodziło tylko o pozytywną opinię w której Szef SC mógłby przecież opisać nas jako formację która się poświęca dla dobra kraju... Skoro Sam Szef ma nas gdzieś, to gdzie ty logika kogoś na siłę uszczęśliwiać przez Rząd.

Może powrót do strajków sprzed dekady?
 
TK przeanalizuje sytuację prawną i faktyczną celników i wyda orzeczenie.
Nie wydaje mi sie, żeby zdanie ssc miało jakikolwiek wpływ na to orzeczenie.
Jednak miło by było mieć SSC, który utożsamia się ze służbą i wspiera podwładnych.
 
Back
Do góry