• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Mam na imię HENIEK i mam 42 lata.Pracuję i dobrze zarabiam - na rękę dostaję 1125 złotych miesięcznie. Jest mi dobrze. Umowę mam na 3 miesiące , ale szef powiedział , że mi ją przedłuży jak będę pracował po 12 godzin dziennie.Nawet trochę pieniędzy odłożę , bo odżywiam się karmą dla psów ( najtaniej mi wychodzi). Odkładam kasę bo chcę sobie kupić taki zegarek jaki ma pan Nowak. Trochę choruję , ale nie wiem co mi jest bo zarejestrowano mnie do specjalisty na 2025 rok. Wtedy się dowiem. Nie przejmuję się swoją chorobą , bo przecież pan Tusk powiedział, że będę pracował do 67 lat. Czytam codziennie "Gazetę Wyborczą" i oglądam TVN i stąd wiem , że jest mi tu najlepiej i nie muszę wyjeżdżać za granicę.Popieram PO bo przeczytałem w GW , że jak przyjdzie PiS to sytuacja moja będzie o wiele gorsza
 
Mam na imię HENIEK i mam 42 lata.Pracuję i dobrze zarabiam - na rękę dostaję 1125 złotych miesięcznie. Jest mi dobrze. Umowę mam na 3 miesiące , ale szef powiedział , że mi ją przedłuży jak będę pracował po 12 godzin dziennie.Nawet trochę pieniędzy odłożę , bo odżywiam się karmą dla psów ( najtaniej mi wychodzi). Odkładam kasę bo chcę sobie kupić taki zegarek jaki ma pan Nowak. Trochę choruję , ale nie wiem co mi jest bo zarejestrowano mnie do specjalisty na 2025 rok. Wtedy się dowiem. Nie przejmuję się swoją chorobą , bo przecież pan Tusk powiedział, że będę pracował do 67 lat. Czytam codziennie "Gazetę Wyborczą" i oglądam TVN i stąd wiem , że jest mi tu najlepiej i nie muszę wyjeżdżać za granicę.Popieram PO bo przeczytałem w GW , że jak przyjdzie PiS to sytuacja moja będzie o wiele gorsza

Mam na imię PLACEK. Chodzę do pracy i słabo zarabiam - na rękę dostaję 11125 złotych miesięcznie. Jest mi ciężko. Umowę mam na czas określony - do najbliższych wyborów, ale były szef obiecał, że załatwi mi robotę w Brukseli i nie będę musiał tak ciężko pracować za niewielkie pieniądze. Trochę pieniędzy odkładam, bo mam służbową kartę kredytową i fundusz reprezentacyjny. Odkładam kasę, bo chcę kupić nowy zegarek koledze w prezencie. Raczej nie choruję, bo mam lekarza na zawołanie, a do specjalisty nigdy nie czekam w kolejce. Będę chodził do pracy tak długo, jak tylko będę mógł, bo lubię moje zajęcie. Nie czytam "Gazety Wyborczej" i nie oglądam TWN-u, bo piszą tam i mówią to, co każe im mój były szef i obecna szefowa. Stąd też wiem dobrze jak jest i czekam na etat w Brukseli. Popieram PO, bo gdy przyjdzie PiS, to sytuacja moja będzie o wiele gorsza :)
 
ten Wasz bełkot z ostatnich postów nic do tematu nie wnosi...

Czy aby zupełnie nic? Przecież to jest krótki opis życia w naszej firmie.
A poza tym, odrobina humoru nigdy nie zawadzi :)
Po co się tak spinasz? Teraz trzeba czekać na orzeczenie TK, a nie żołądkować się na forum. Nic, co tutaj napiszemy, nie zmieni naszej sytuacji.
 
Panowie po co głupoty pisać i patrzeć bezczynnie w TV jak górnicy, rolnicy się jednoczą. Chyba wyraźnie widać że rząd jest słaby i mamy rok wyborczy. Lepszej okazji do walki o nasze emerytury to już chyba nie będzie. Nie liczcie na TK bo nasza sprawa upadnie na 100%. Chyba nie macie wątpliwości, no chyba że chcecie w to wierzyć. trzeba się działać. Gratulacje dla Siwego za wygraną sprawę.
Pzodrawiam.
 
Jasne że upadnie bo TK jest zawsze przeciwny urzędnikom, no i musi dbać o budżet - przecież to leży w ich interesie. No i pozytywny wizerunek medialny kreuje - w końcu dokopać celnikowi czy innemu mundurowemu to zaszczyt w społeczeństwie, a oszczędność na nich to wymierne głosy.
Na związki nie ma co liczyć. Sam Siwy nic nie zwojuje, a kto ma się przeciwstawić górze ? panowie oficerowie ? Czy może "prawie oficerowie" ? A może ci pracujący na pół etatu ? Nie znam u siebie w izbie żadnego związkowca który by wsparł pracownika, w sytuacji gdyby był choć cień ryzyka że wejdzie w drogę górze. Dlatego góra robi, co che na każdym kroku. A my możemy jedynie przyklaskiwać. Byle nie za głośno w porze drzemki, żeby nie narazić się.... Smutne, ale czasy ostatniego zrywu odeszły bezpowrotnie. Za naszym przyzwoleniem.
 
Mimo wszystko TK, to TK i wydaje wiążące orzeczenie.
Co do roku wyborczego, to chyba żaden celnik nie poprze obecnej ekipy rządzącej.
Za przedmiotowe potraktowanie naszej Służby i nas przy ustawie o emkach mundurowych. Za ssc, który działa na szkodę Służby i celników. Za panujące w SC bezprawie i samowolę diców i nuców.
Odpłacić możemy przy urnach wyborczych.

Co do związkowców, to trzeba wybierać takich, którzy nie będą trzęśli gaciami, a nie biadolić :)
 
No to problem będzie bo trzeba by wybierać z tych, do trzech belek na pagonach. Inaczej będzie to samo (no dobrze, przesadziłem, do citroena).
Na problemy w SC wystarczy pisac, zgłaszać, żeby był ślad w kwitach. A jak nie pomoże, nagłośnić w mediach. Nieuczciwość i kumoterstwo - to się zawsze znajdzie. Oraz kliki. Masy to lubią, jak poczują krew, góra sama się odetnie, żeby nie iść na dno. Wszystko jest OK, jak się o tym nie mówi.
A ci, co liczą na TK, niech poszukają po sieci jak wyglądała sprawa z akcyzą i prądem. Poszły decyzje ? Poszły. Nagrody poszły ? Poszły. A że potem się okazało że były pisane pod dyktando góry, no i "chyba" niezupełnie zgodnie z interpretacją poprawna przepisów ? No cóz... niestety budżetu nie było stać na zwrot wraz z odsetkami... To się działo w każdej izbie. No ale TK broni budżetu, więc możemy spac spokojnie.
Ale to tylko moje prywatne zdanie, oczywiście mogę się mylic, mogłem zostać te wprowadzony w błąd...
Dlatego można spać spokojnie...
Można ?
 
Jeżeli TK stoi na straży budżetu, to emki mundurowe będą w finalnym rozliczeniu tańsze niż zus.

Ostatnie orzeczenia w sprawach funkcjonariuszy, tzn. np. sprawa Sławka Siwego i naszego kolegi z UC Olsztyn, pozwalają na odrobinę optymizmu.
Może i TK wybierze uczciwość, a nie wspieranie naszych władców w ich zakłamaniu i pogardzie dla nas.
Może?
 
Witam!
Wyznaczono termin rozprawy K39/13- Uprawnienia emerytalne funkcjonariuszy Służby Celnej na 3 III 2015 godz.9.00.
Niezmiernie ważne jest ostatnie pismo ZZ Celnicy PL do MF (reszta zz śpi), czy strona rządowa zmieniła zdanie? Wierzę w mądrość sędziów TK i jedność naszego środowiska zawodowego w obliczu kluczowej dla Nas wszystkich sprawy.
Pozdrawiam
Grześ2211
 
Rzeczywiście cenne pytanie związków, w świetle stanowiska MF przedstawionego na Podkomisji 15.01.2015r.
Czyżby po 3 tygodniach zmienili zdanie? W to chyba już nikt nie wierzy.
 
Dla mnie osobiście sprawa wyciągnięcia po raz kolejny "trupa z szafy" przez SSC, w sytuacji gdy TK wyznaczył termin rozprawy jest oczywista i nie wymaga komentarza.

Ps. Pod rozwagę środowiska zawodowego stawiam kwestię - Czy korzystnie dla sprawy będzie jeśli stawimy się licznie na rozprawie w dniu 03.03 w pełnym umundurowaniu?
Ja myślę, że to jest jaknajbardziej wskazane
 
Ostatnia edycja:
kolejna prymitywna ustawka grana w zmowie z "resortowymi" związkami to jest niebywały skandal w sytuacji gdy czekamy na orzeczenie TK w jednej z najważniejszych spraw dla SC.
zapewne okaże się, że temat na spotkanie został zaproponowany przez znane nam wszystkim tzw. "federacje i zrzeszenia", a wódz jest "dobra nasza" i nie odmawia dia(mono)logu :mad: ze środowiskiem ...., a dotychczasowe weto generała w sprawie emerytur to wiecznie nowa, informacja niejawna :D.
ta koteria jest gotowa zmanipulować TK, że jest inny plan ws emerytur i nie musi rozstrzygać naszego wniosku.
nie wolno nam na to pozwolić.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
TK to tak naprawdę ostatnia szansa na emki przy obecnych i możliwych przyszłych rządach PO. Jeśli TK będzie negatywne to mamy pozamiatane szczególnie na spec komisji. Oni sami czekają na to orzeczenie.

Poza tym wszyscy zaczynają strajkować, górnicy, rolnicy i wkrótce nauczyciele. Ale jaja...
 
:) jakoś tak chyba trybunałowi przyszło odpowiadać na pytanie: prawda czy fałsz? to się w tej od 25 lat demokratycznej polszy porobiło ...:( ...
 
Co Wy na to, Panie i Panowie?

Chcę zapowiedzieć i zawrzeć umowę: jeżeli Polacy mnie wybiorą, jednym z pierwszych aktów prawnych, jakie w ramach swojej inicjatywy, będzie ustawa przywracająca poprzedni wiek emerytalny!

[video=youtube;6-vG08yfOfs]https://www.youtube.com/watch?v=6-vG08yfOfs&feature=player_detailpage[/video]
 
Z dedykacją dla sędziów TK w sprawie emerytur

Dynamika kampanii opozycji będzie naturalna, Andrzej Duda ma szanse powalczyć o zwycięstwo (choć podkreślam raz jeszcze - o ile nie osiądzie na laurach) i pomóc PiS w przejęciu rządu, co jest głównym celem PiS. I co jest najbardziej możliwe, zwłaszcza po udanej akcji zjednoczenia prawicy i po jednoznacznym wskazaniu, że to Jarosław Kaczyński jest kandydatem opozycji na funkcję premiera. Ma on wszelkie atuty wymagane do przejęcia steru władzy w Polsce: jest politykiem doświadczonym państwowo, nieprzekupnym, zdeterminowanych by przeprowadzić sanację państwa, wiarygodnym. http://wpolityce.pl/polityka/232930...-na-prezydenta-ta-oferta-naprawde-moze-wygrac

Radził bym się zastanowić. Raczej mocno.
 
Back
Do góry