• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

wnoszę o przyznanie tytułu głupka roku 2017 tylko na podstawie tej wypowiedzi.

3xTak.jpg


Po tygodniowych rozmowach z wieloma koleżankami i kolegami, jak i konsultacją z prawnikiem, uważam że te wnioski nie są dość poprawnie zredagowane i dlatego budzą wątpliwości wśród ludzi...po pierwsze, w pkt 2 powinno jasno się wskazać na pracę i służbę w administracji celnej ,ponieważ "służymy" nie od 1999 roku ale i pracując wcześniej w administracji celnej...w mundurach i pod pewnymi rygorami...po drugie,w pkt 3, nie zrozumiałe jest podawanie komuś gdzie i jako kto się wcześniej pracowało??? po co?? -3)- "przed rozpoczęciem służby pracowałem/pracowałam jako " .... jest to na tym etapie do niczego nikomu nie potrzebne, wystarczy podać początek swojego zatrudnienia i ogólny staż pracy.
Skoro już faktycznie Ci prawnicy za coś biorą honorarium, to mogli w wyjaśnieniach wyraźnie określić że nasza "służba" ma początek w 1999 roku i ma to być wskazane na początku wniosku w miejscu- "niniejszym wnoszę o: "
Szkoda, że te wszystkie wątpliwości nie zostały wcześniej rozwiązane ,bo z tego co wiem to nie wiem czy połowa ludzi wysłała te wnioski....
znów się kłania współpracą z lokalnymi koordynatorami,którzy działają wg.swoich interpretacji i braku uzgodnień dla wszystkich w całej SC...
Jest też dużo innych pytań....np.: dlaczego nikt nie rozliczy Pana Kapicy z poprzednich działań skoro tak się obecnie rozlicza poprzednie władze??
Dlaczego Pan wiceminister obiecujący nam publicznie emerytury i gardzący opozycją nic w tej sprawie do dziś nie zrobił??? gdzie jego HONOR?? wobec obywateli i urzędników którzy m.in na niego głosowali??? i liczyli wreszcie na inne potraktowanie przez władzę???? Kto i kiedy ich za te słowa rozliczy??
Brak mi słów na to wszystko ,na ten kraj, na ten rząd i czasy w których dane jest nam żyć i czekać na "łaskę z nieba"!!
Oby nasze dzieci nie doczekały po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach pracy dla tego kraju takiego traktowania!!
 
Dzisiaj rzekomo jest ostatni dzień wysłania pism. Czy te pismo do ZER nie powinno mieć więcej danych ? W pewnym sensie to w piśmie są braki formalne. Dajcie jakąś szybką odpowiedź bo do końca dnia to jest niewiele.
np.
1. Pesel
2. Przebieg pracy itp.

Uważam sprawę jako priorytetową.
 
Sobie chcesz przyznać ten tytuł? Z pewnością Ci się należy...ja po prostu widzę i słyszę o czym ludzie rozmawiają. :cool:"inteligencie"
 
Dokładnie tak jak mówisz ,można było wg uznania przeredagować ten wniosek i wysłać. Pisałem tylko o wątpliwościach wśród ludzi z którymi rozmawiałem Ja nikogo nie oceniam , czy napisał i jak napisał. Każdy jest dorosły i wie co robić. Nie rozumiem natomiast chamskiej krytyki niektórych tutaj uważających się za "wszechwiedzących" i supercelników! Nie tędy droga!
 
W związku z pytaniami, także tymi na telefon pragnę poinformować, że wnioski można oczywiście przeredagować.
Publicznie też informuję i składam przed środowiskiem solenną obietnicę, że sprawę emerytur postawimy przed Sądem jeśli władza nie ureguluje tego jak należy w ustawie.
Wnioski składamy obecnie, aby złożyć roszczenie w statusie funkcjonariusza celnego i nie martwić się potem, że Sąd odrzuci, bo nie ma SC. Nie możemy po prostu ryzykować.
 
Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (druk nr 30) (ASW, FPB, PSR)
31 stycznia 2017 (wtorek), godz. 12:00
sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F)
Rozpatrzenie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (druk nr 30) - kontynuacja.
1 lutego 2017 (środa), godz. 09:00
sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F)
Rozpatrzenie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (druk nr 30) - kontynuacja.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PlanPosKom.xsp?view=3#row0
 
Cat, jak zwykle nie masz racji, to juz nie jest smieszne a zaczyna byc męczace, powszechnie wiadomo, ze ZER ma 60 dni na wydanie decyzji, wiec o czym Ty bredzisz?


W związku z pytaniami, także tymi na telefon pragnę poinformować, że wnioski można oczywiście przeredagować.
Publicznie też informuję i składam przed środowiskiem solenną obietnicę, że sprawę emerytur postawimy przed Sądem jeśli władza nie ureguluje tego jak należy w ustawie.
Wnioski składamy obecnie, aby złożyć roszczenie w statusie funkcjonariusza celnego i nie martwić się potem, że Sąd odrzuci, bo nie ma SC. Nie możemy po prostu ryzykować.

Wypadałoby odszczekać Adamie ...
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego jest dzisiaj ostatni dzień ?
Po pierwsze Dyrektor ZER ma 60 dni na rozpatrzenie wniosku ( nie 30). Wiec ten wniosek powinien być wysłany w grudniu.
Piszecie o pozwach pod koniec lutego br., na podstawie czego jak nie dostaniecie odpowiedzi ? Odpowiedź może przyjść pod koniec marca. Proszę o jakieś sensowne wyjaśnienia.
 
Ostatnia edycja:
Jak zwykle ,, nic się nie zmienia ,, ;)
Jeżeli Coś należy zrobić samemu to zawsze szuka się pytań jak: po co ? Dlaczego ? A może ja nie musze ? A co to da jak ja złoże ?
Tutaj dochodzimy do sedna prawy. Nikt inny za Ciebie tego zrobi. Jeżeli chcesz emke mundurowe to musisz zrobić coś sam we własnym imieniu własnymi rękami. Ale dla niektórych, to nie do zrobienia,, ;)

Co nie którzy nadal myślą, że ,,robotę funkcjonariusza służby mundurowe,, też ktoś za niego będzie wykonywał a ja sobie przy biureczku spokojnie posiedze. Składki i członkostwo w ZZ też inni będą płacili pieniążki, składali deklarację do ZZ
A Ja ............ ;) stanę obok i spije śmietankę jak zawsze !!! ALE TAK JUŻ NIE DA RADY
 
Ostatnia edycja:
Dzisiaj na stronie Sejmu ukazała się informacja o posiedzeniu podkomisji w dniach 31,01,2017 godzi.12,00 oraz 1,02,2017godz. 9,00w sprawie naszych emek .
 
Dlaczego jest dzisiaj ostatni dzień ?
Po pierwsze Dyrektor ZER ma 60 dni na rozpatrzenie wniosku ( nie 30). Wiec ten wniosek powinien być wysłany w grudniu.
Piszecie o pozwach pod koniec lutego br., na podstawie czego jak nie dostaniecie odpowiedzi ? Odpowiedź może przyjść pod koniec marca. Proszę o jakieś sensowne wyjaśnienia.

A może szybciutko odpowiedzcie koledze szczegółowo wyjaśniając zamiast naskakiwać, moze jeszcze i on zdąży wyslac jak mu wyjaśnicie...
 
A może szybciutko odpowiedzcie koledze szczegółowo wyjaśniając zamiast naskakiwać, moze jeszcze i on zdąży wyslac jak mu wyjaśnicie...

Sprawa jest prosta a poza tym wyjaśniona przez ZZ Celnicy to po pierwsze a po drugie tak jak ktoś już napisał, że najtrudniej jest coś zrobić podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem bo na forum można operować nickami a w tym przypadku już nie jest się anonimowym. Za chwilę większość z Nas może zostać bez pracy a to nie jest jak wiadomo komfortowa sytuacja zwłaszcza dla ludzi np po 40-ce, mających comiesięczne splaty iutp. Zatem uważam, że należy to zrobić. Ja zrobilem a teraz Ty jeszcze celniku zdeklaruj się bo jutro......................już nikt nie będzie chciał rozmawiać. Przykre ale prawdziwe.
 
Ponawiam swoją prośbę:

Dlaczego jest dzisiaj tj. 26.01.2017 r. ostatni dzień ? z ostrożności procesowej ?

Po pierwsze Dyrektor ZER ma 60 dni na rozpatrzenie wniosku ( nie 30 dni ). Wiec ten wniosek powinien być wysłany w grudniu a nie dzisiaj. Piszecie o pozwach pod koniec lutego br., na podstawie czego jak nie dostaniecie odpowiedzi ? Odpowiedź może przyjść np. pod koniec marca i co wtedy? Proszę o jakieś sensowne wyjaśnienia, a nie pisanie mi że to gdzieś było.
 
Ponawiam swoją prośbę:

Dlaczego jest dzisiaj tj. 26.01.2017 r. ostatni dzień ? z ostrożności procesowej ?

Po pierwsze Dyrektor ZER ma 60 dni na rozpatrzenie wniosku ( nie 30 dni ). Wiec ten wniosek powinien być wysłany w grudniu a nie dzisiaj. Piszecie o pozwach pod koniec lutego br., na podstawie czego jak nie dostaniecie odpowiedzi ? Odpowiedź może przyjść np. pod koniec marca i co wtedy? Proszę o jakieś sensowne wyjaśnienia, a nie pisanie mi że to gdzieś było.
podobno Cat wie ale nie chce powiedziec...
 
Back
Do góry