• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

PRZEDSTAWICIELI OPOZYCJI trzeba poinformować i zaprosić OFICJALNIE na naszą pikietę 8 października, dla nich przed wyborami każda możliwość pokazania się w mediach że walczą o ludzkie sprawy jest na wagę złota. Więc nasze interesy są akurat tutaj zbieżne.
Oni chętnie pokażą się z nami w mediach atakując obóz rządzący, a my dzięki temu zyskamy większy rozgłos i nie chcący zwrócimy uwagę polityków opozycji na nasze sprawy.
"Na dwoje babka wróżyła".
Jak myślisz, czy duża część społeczeństwa "kocha" "służby" ? Chciałbym wierzyć że praworządne społeczeństwo dba o swoje służby, że zależy im na ich losie i ich jakości. Ale obawiam się że wielu jest do wszelkich "służb mundurowych" równie przyjaźnie nastawionych, jak do kontrolera biletu w pociągu, chwilę po zgubieniu wyżej wymienionego biletu...
Poza tym, ile osób mając świadomość pracy do 65 roku (średnio), będzie chciała nam pomóc ?
Dlatego też, patrząc przez pryzmat powyższego, był bym ostrożny.

Dobrym pomysłem było by, tak jak Sławek pisał wcześniej, udowadnianie przy każdej okazji iż obecna ekipa to kłamcy bez krzty
przyzwoitości. Że nie są godni społecznego zaufania, ponieważ już zawiedli. Tylko, będąc tak do końca szczerym, należało by się zastanowić, kto nie zawiódł...
 
"Tylko, będąc tak do końca szczerym, należało by się zastanowić, kto nie zawiódł..."

ja dobrze poszukasz to znajdziesz takich, co przez całą swoją karierę polityczną nie zzmieniali poglądów, co będąc poza parlamentem i bezdotacji nafunkcjonowanie partii radzili sobie z działalnością za własnąprywatną kasę
 
last but not least

myślę, że już czas na podsumowanie. wydaje się, że na czas przed dniem wejścia w życie ;) nadchodzących zmian, wszystko jest na swoim miejscu. przede wszystkim udało się wspólnymi siłami wypracować społeczno - zawodową formułę kontaktów ze środowiskiem zewnętrznym. dzięki której można przedstawić rozwiązania optymalne zarówno dla ogółu, jak i dla nas. bełkot medialny pewnego przerażonego swoimi dokonaniami pana tego nie zmieni. bardzo ważna jest również akceptacja środowiska związkowego służb mundurowych. ale tą sobie sami wywalczyliśmy. z drugiej strony z całą pewnością została zauważona siła rażenia formacji w razie ewentualnego czynnego protestu. nie zepsujmy tego swoją nieobecnością 8 października lub nieadekwatnym do sytuacji zaangażowaniem. w myśl zasady ostatni według kolejności, ale nie w znaczeniu, ważności.

na poważnie też czas zacząć się zastanawiać, jak się rozsądnie zachować po 25 października. jakie rozwiązania przedstawić do podjęcia nowej władzy ustawodawczej. jak też rozliczyć kucharza i jego pomocników. za to, co nam wszystkim, a tym samym i społeczeństwu, nawarzyli w ciągu tych kilku lat.

pozdrawiam wszystkich myślących podobnie. także moich szanownych oponentów.
 
Piszmy komentarze na portalach. Wobec populistycznych haseł i manipulacji ze strony niektórych polityków konieczne jest tłumaczenie społeczeństwu na czym polega służba mundurowa, o co chodzi, że nie są to żadne przywileje, że wszystkie szanujące się kraje dbają o służby mundurowe, na czym polegają zadania formacji i że działamy w interesie ogółu.
 
Piszę z miasteczka namiotowego. Przede wszystkim chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim Funkcjonariuszom Izby Celnej w Warszawie obecnym wczoraj w miasteczku. W miasteczku mówi się, że było bardzo dużo celników. Dziękuję Wam, Pozdrawiam i zapraszam w czwartek.
 
Panie Sławku myślę, że warto by było porobić trochę zdjęć z miasteczka ,na których będą widoczni oczywiście głównie celnicy oraz nakręcić za pomocą aparatu fotograficznego parę krótkich filmików i umieścić je na stronie celnicy.pl żeby każdy mógł z nich skorzystać w celu rozpowszechniania wysłać np. do TVN 24 oraz innych stacji i gazet. Pozdrawiam i życzę wszystkim celnikom sukcesu pikiety.
 
nie możemy doczekać się dialogu z rządem. panie kapica, z panem też. od ośmiu lat:

[video=youtube;5oCitiICtAw]https://www.youtube.com/watch?v=5oCitiICtAw&feature=youtu.be[/video]
 
Jeżeli mogę coś doradzić. Do tego typu wystąpień należy się solidnie przygotować. Istotna jest zarówno treść przekazu, jak i postawa.
Proszę nie odbierać powyższego, jako złośliwą krytykę.
Wystąpienie przedstawiciela Policji, jest przekonywujące.
 
Ostatnia edycja:
Chyba wiem o czym mówisz MOTYW-ACJA. Myślę że Sławek też będzie wiedział co mamy na myśli. Ale to dzięki Sławkowi jesteśmy tam gdzie jesteśmy, to dzięki Sławkowi będziemy na tej pikiecie ( inni związkowcy ze SC nawet nie raczą ruszyć tyłków ale to ich sprawa i świadczy tylko o nich ). To dzięki Sławkowi nasze emki są jednym z żądań jakie wysuwają związkowcy z federacji służb mundurowych.
 
Dokładnie tak. Będzie tam kilkuset f-szy których ciężko będzie upilnować ale wywiady, deklaracje i opisy problemów będą przedstawiać przewodniczący - w naszym przypadku Sławek. Stanie z założonymi rekami, rękami w kieszeni, czy korzystanie z telefonu podczas wypowiedzi do mikrofonu nie wygląda najlepiej. Przedstawiciel SC jest przedstawicielem wszystkich f-szy. Zarówno pod względem wizji, jak i wyglądu. Nie chcę przy tym nikogo zmuszać ale Szczerze mówiąc myślałem że skoro identyfikujemy się ze służbami mundurowymi to pokażmy swój mundur galowy, ze sznurem. osoba taka budzi większe zaufanie.

Widziałem zdjęcia z rozpraw z TK czy z obrad komisji dot. naszych emek. Wtedy przedstawiciele byli w mundurach galowych pełnych. Robiło to wrażenie i uwydatniało nas jako formację mundurową. Reszta f-szy może przecież chodzić na pikiecie w strojach nawet polowych ale przedstawiciele........... powinien wyglądać strojem jak Nasz Związkowy Szef SC
 
Funkcjonariusze z poszczególnych formacji byli na Pikiecie w lipcu w różnym umundurowaniu. Oczywiście ja na Pikietę ubiorę marynarkę i postaram się być bez kurtki. Zobaczymy czy aura na to pozwoli. Sznura jednak nie zakładam, ale zapewniam Was, że to jest drugorzędna sprawa. Najważniejsze jest czy Funkcjonariusze nie zawiodą i stawią się licznie.
Dziękuję za uwagi, ale nie martwcie się zbytnio o mnie, bo ja zapewniam Was, że finalnie dam radę w mediach, tak jak wydaje się daję dotychczas. Dotychczasowy przekaz na temat naszych emerytur jest w mojej ocenie bdb medialnie i tak pozostanie.
NAJWAŻNIEJSZA JEST NASZA LICZEBNOŚĆ NA PIKIECIE i O TO PROSZĘ KAŻDEGO FUNKCJONARIUSZA I PRACOWNIKA SŁUŻBY CELNEJ
 
panie kapica, dość lekceważenia:

[video=youtube;5g3oFaQL4kE]https://www.youtube.com/watch?v=5g3oFaQL4kE[/video]

Panie Sławku WIELKI SZACUNEK za wystąpienie, krótkie ale treściwe -1) zrealizowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego skoro żyjemy w państwie prawa!! oraz 2)nowa ustawa modernizacyjna, bo ta z 2009/2010 doprowadziła do uwłaszczenia stanowisk i degradacji całej reszty funkcjonariuszy . Podobało mi się szczególnie przyrównanie tej sytuacji do AFERY RYWINA -mocno powiedziane,ale tylko mocne słowa mogą wreszcie wzruszyć ten mur milczenia wobec polityki naszego ukochanego szefa Jacka Kapicy.
 
Czy ktoś potrafiłby może obrobić ten filmik żeby było wycięte na nim tylko samo przemówienie Sławka? I umieścić je na stronce.
 
cieszę się bardzo. wystąpienie kolegi Sławka to program na najbliższy czas. trzeba go oczywiście doprecyzować. rozszerzyć o np. sprawę stopni służbowych z 2009 r. włącznie z kwestią pociągnięcia do właściwej odpowiedzialności.

dopuści Pan, że do tego dojdzie całkiem niedługo.
 
Mam jeszcze małą refleksję odnośnie zdjęć z miasteczka służb mundurowych są one ok ,ale skoro walczymy o emerytury mundurowe ,to musimy pokazać funkcjonariuszy z grup mobilnych z wyposażeniem czy ewentualnie z dozoru itp w każdym razie inaczej na nas spojrzą dziennikarze jak zrobimy np. pokaz zatrzymania przestępcy przez funkcjonariuszy mobilnych. to jest nasza wspólna walka i funkcjonariusze mobilni też powinni się w ta włączyć ,ponieważ ze zdjęć wyłania się tylko obraz urzędników w mundurach urzędniczych i żeby temu zapobiec przydałoby się podrzucić trochę zdjęć grup mobilnych z bronią itp NP takich jak poniżej : cel2.jpg czy celn.jpg i jeszcze to jedno 4c62f691e8b0a_o,size,933x0,q,70,h,73d187.jpg Sami stwierdzcie czy Słuzba Celna przedstawiona w ten sposób nie zasługuje na emerytury mundurowe??
 
Panie Sławku, właśnie o takie wystąpienie chodzi. Różnica znaczna między wczoraj a dziś. (I nie chodzi o krawat, czy marynarkę :) )
Pamiętajmy, że to przekaz do mediów i ludzi.
Istotna jest treść, przekaz i postawa.
Wiem, że takie sytuacje są stresujące, ale trening czyni mistrza.
Pozdrawiam.


https://www.youtube.com/watch?v=5g3oFaQL4kE&feature=youtu.be
 
zakładam, że inne ( poza celnicy.pl ) organizacje związkowe celników zbierają siły na jutro - bo chyba im też zależy na wspólnych z innymi służbami działaniach? napewno sprawa emek dla reprezentowanych przez nich szeregowych członków jest bardzo istotna, doceniają wagę tej sprawy?

z pewnością tylko dlatego, że swoje skromne siły starają się skupić i wyartykułować w dniu jutrzejszym do tej pory nie byli widoczni?

nie pozostaną z boku gdy cała mundurówka upomina się SOLIDARNIE o swoje?

nie narażą się po raz kolejny na zarzuty, że nie myślą o dobru ogółu a o własnej karierze i doraźnych korzyściach?
 
Back
Do góry