• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Dobrowolne" alokacje w opinii SSC.

juar_78

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Czerwiec 2008
Posty
306
Punkty reakcji
0
Z dzisiejszej Gazety Prawnej.

"Akceptujemy przenoszenie ludzi tylko wtedy, gdy oni tego chcą. Nie ma przenoszenia z urzędu, a jedynie na wniosek celników. Przykładowo w Kielcach chęć przeniesienia do innych izb zadeklarowało 9 osób. W Opolu są to 3 osoby. Zatem będzie to raczej realokacja" powiedział Szef Służby Celnej.
 
Jakoś znajomo to brzmi....

Żołnierze do Afganistanu tez kiedyś wyjeżdżali "dobrowolnie" i na "swój wniosek".....W każdym razie nie zazdroszczę tym którzy tam jadą ....
 
do juar_78

Nie czytałem,ale myślę,że to musi być zdanie wyrwane z kontekstu lub Szef nie wie o czym mówi. "Dobrowolna alokacja"?! To chyba w Kongo,ewentualnie w Burkinia Faso. Z pewnością w Burkinia Faso. Pozdrawiam wszystkich "dobrowolnych alokantów".
 
Nie będziemy zwalniać celników

Likwidacja trzech izb celnych nie spowoduje zwolnień w Służbie Celnej.

ROZMOWA

EWA MATYSZEWSKA:

Czy zmiany w Służbie Celnej będą wiązały się ze zwolnieniami?

JACEK KAPICA*:

Absolutnie nie. Reorganizacja nie będzie wiązać się ani ze zwolnieniami, ani z przenoszeniem ludzi. Mówimy o konsolidacji zadań w celu lepszego wykorzystania kadr lub wzmocnienia najbliższych urzędów celnych.

Ale już słychać głosy ze strony celników, że MF po raz kolejny szykuje alokacje kadr.

To tylko niepotrzebne straszenie. W każdym materiale czy też informacji mówimy, że nie planujemy alokacji kadr. Staramy się prowadzić dialog i łagodzić nastroje, tłumacząc, że nie będzie zwolnień. Nikt też nie straci na wynagrodzeniu.

Czy formuła reorganizacji nie wymusi konieczności zmiany miejsca zamieszkania przez celników?

Niektóre osoby chcą się przenieść, bo mogą wrócić do poprzedniego miejsca zamieszkania. Akceptujemy przenoszenie ludzi tylko wtedy, gdy oni tego chcą. Nie ma przenoszenia z urzędu, a jedynie na wniosek celników. Przykładowo w Kielcach chęć przeniesienia do innych izb zadeklarowało 9 osób. W Opolu są to 3 osoby. Zatem będzie to raczej realokacja.

Wiemy, że pensje celników się nie zmniejszą. A czy mogą liczyć na podwyżki?

Obecnie trwa proces regulacji uposażeń. Wszyscy zostaną nim objęci.

Czy wiadomo, ile reorganizacja będzie kosztować?

Koszt został oszacowany na 195 tys. zł dla trzech izb celnych. Wynika on ze zmiany szyldów, stempli, zakupu licencji komputerowych. Jednak, żeby dobrze ocenić proces, trzeba mieć wiedzę na temat bilansu kosztów i korzyści. Koszt to 195 tys. zł, ale korzyścią jest zabezpieczenie granicy zewnętrznej Unii, gdzie nadal mamy za mało ludzi w stosunku do zadań, i zabezpieczenie się przed powrotem do takiej sytuacji, jak w 2007 roku. Pytanie, ile kosztuje taki kryzys. To dużo większy koszt niż 195 tys. zł.

Czy nie ma innej możliwości zmian?

Jest alternatywa. Możemy np. czasowo przenosić ludzi na granice. Tylko że alokacja czasowa jest dużo bardziej kosztowna – ok. 200 tys. zł miesięcznie dla 150 funkcjonariuszy. Ponadto jest mniej efektywna, bo osoby czasowo przenoszone nie angażują się odpowiednio w pracę i osłabiają jednostki, z których wyjeżdżają.

Czy zmiany nie wpłyną na rozliczenia podatników?

Zmiany nie będą dotyczyły urzędów celnych ani oddziałów celnych – jednostek pierwszego kontaktu z przedsiębiorcami. W Kielcach, Opolu i Rzepinie z dzisiejszych izb celnych pozostaną komórki postępowań drugoinstancyjnych, komórki udzielające pozwoleń, kontroli z zakresu wspólnej polityki rolnej i wszystkie te, które muszą być blisko przedsiębiorcy. Wzmocnienie osobowe urzędów celnych w Kielcach i Opolu poprawi obsługę firm.


Źródło: Gazeta Prawna z 19.05.2010
 
"dobrowolna alokacja" z 2014 roku do Urzędów Skarbowych odbywa się w wielkiej tajemnicy, samo mówienie o niej może wywołać burzę. Zamiast jasnej informacji podpisywanie pism o zapoznaniu się i składanie w ciemno CV. Generalnie wyglada to na jeden wielki przekręt, którego ofiarą padną ponownie alokanci z 2003 i 2004 roku. Powrót do domu? TAK!!!! ale na jakich warunkach panie SSC???? Dlaczego informacje nie są podawane do ogólnej wiadomości? Dlaczego można z nimi się zapoznać jedynie na indywidualne żądanie w dziale kadr? O co tu chodzi??
 
Tak sobie myślę że teraz to chyba jakiś psychicznie chory chciałby być realokowany. I to jeszcze do urzędu skarbowego. Teraz mam dodatek mieszkaniowy, rozłąkę, dodatek graniczny, nocki, wyżywienie to jest około 1500 do łapki miesięcznie więcej niż gdybym nie był alokantem. Żyć nie umierać, do emki nie dam się reakokoweać.
 
możesz nie mieć wyboru;) albo wracasz do domku ze skarbóweczką na karku albo nie masz tych ukochanych 1500,00 zł
 
Tak sobie myślę że teraz to chyba jakiś psychicznie chory chciałby być realokowany. I to jeszcze do urzędu skarbowego. Teraz mam dodatek mieszkaniowy, rozłąkę, dodatek graniczny, nocki, wyżywienie to jest około 1500 do łapki miesięcznie więcej niż gdybym nie był alokantem. Żyć nie umierać, do emki nie dam się reakokoweać.

Albo prowokujesz albo nie wiesz co w istocie znaczy alokacja. Jesli wyceniasz ją na jakieś 1,5 tys zł to zaproponuj ją tym co nie zostali alokowani. Ja mogę zaproponowac im wymianę. Doskonale wielu wie jak tamta alokacja wyglądała ,co się za nią kryło i co alokowani wtedy zyskali? Prawdę mówisz rozpoczynając zdanie o profitach od słowa"TERAZ". Od kiedy te teraz jest takie dobre? Czyżby za obecnego SSC teraz stało się już lepsze?
Oszczędzaj z tych teraz na emkę.
 
Albo prowokujesz albo nie wiesz co w istocie znaczy alokacja. Jesli wyceniasz ją na jakieś 1,5 tys zł to zaproponuj ją tym co nie zostali alokowani. Ja mogę zaproponowac im wymianę. Doskonale wielu wie jak tamta alokacja wyglądała ,co się za nią kryło i co alokowani wtedy zyskali? Prawdę mówisz rozpoczynając zdanie o profitach od słowa"TERAZ". Od kiedy te teraz jest takie dobre? Czyżby za obecnego SSC teraz stało się już lepsze?
Oszczędzaj z tych teraz na emkę.


To nie wiecie po co ta relokacja? jak nie pójdziesz to zabiorą ci dodatki,to o to chodzi.
 
Każdy ma prawo do swojej opinii na temat alokacji, ja już po 10-ciu latach nie mam ochoty wracać, dzieci dorosłe, z żoną nie za bardzo. A tu mam już nowe życie z którego jestem zadowolony i jeszcze mi za to płacą.
 
Hm, u nas tj. w skarbówce cisza na temat tego, aby były jakieś miejsca pracy i możliwość przyjmowania do pracy. Wręcz jest zakaz zatrudniania już od jakiegoś czasu i właśnie likwidowane są niektóre komórki w US-ach. A tu taka informacja. Ciekawe co z nami będzie w takim razie po tej reorganizacji. Nas już nie będzie gdzie alokować... :(
 
Hm, u nas tj. w skarbówce cisza na temat tego, aby były jakieś miejsca pracy i możliwość przyjmowania do pracy. Wręcz jest zakaz zatrudniania już od jakiegoś czasu i właśnie likwidowane są niektóre komórki w US-ach.

referent
Urząd Skarbowy Warszawa-Wawer
Miejsce pracy: Warszawa
Data ważności: 28 kwietnia 2014

kilkanaście podobnych ogłoszeń z ofertą pracy w różnych US dzielnicowych znalazłem na BIP w samej Warszawie i to bynajmniej nie na wysoko specjalistyczne stanowiska ani umowa na zastępstwo
 
Ostatnia edycja:
Reorganizacja US ma przebiegać wzorem zreorganizowanej SC. Rozumiem, że w UC z powodu reorganizacji nie było redukcji, zwolnień czy odejść. Jeżeli tak to skarbowcy nie mają się czego bać, z tej wypowiedzi Jacek Kapica jawi się jak dobry ojciec ... ;) ;)
 
Back
Do góry