• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przewodniczący Jednolitej Organizacji Związkowej

Kto powinien zostać przewodniczącym Komitetu Założycielskiego Jednolitej Organizacji Związkowej Służ

  • Iwona Fołta

    Votes: 0 0,0%
  • Barbara Smolińska

    Votes: 0 0,0%
  • Ryszard Adam

    Votes: 0 0,0%
  • Artur Ciesielski

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    31
5.gif

To jest mój, mój i tylko mój Folwark ZZSC! I tylko JA się liczę! To JA byłam w TV, to ze MNĄ przeprowadzają wywiady, to JA wysłałam najwięcej pism do PANA MINISTRA. Nikt MI nie podskoczy. A jak wam się nie podoba, to spieprzać dziady! Dlaczego w tym pokoju nie ma klamek?
 
Wracając do tematu i Apelu o zbudowanie silnego frontu środowiska zawodowego - jeżeli to nam się nie uda jako środowisku zawodowemu, będzie problem, aby dojść do celu.

Dlatego proszę o mobilizację - proszę o odpowiedź na Apel każdą komórkę organizacyjną Służby Celnej, w której nie ma wyraźnego, aktywnego i popieranego przez ogół działacza związkowego, działacza, któremu ufa ogół tej komórki. Z każdej komórki organizacyjnej powinien być wyznaczony przedstawiciel. To musi być silny oddolny ruch, inaczej będzie ciężko.

Szanowny Panie Przewodniczący, mam nadzieję, że tzw. "linia frontu (dot. emerytur)" przebiega pomiędzy funkcjonariuszami a Rządem, którego przedstawiciele złożyli obietnice w 1998r.(oraz reprezentantem Rządu realizującego wyrok TK z 3.03.2015r.), a nie pomiędzy ZZ Celnicy PL i pozostałymi ogólnopolskimi ZZ.

Wszyscy funkcjonariusze widzą jednak, że nie ma jedności w ZZ, więc może warto w najbliższej przyszłości [(nie mówię, że teraz) a może właśnie teraz] powrócić do propozycji ustawowego umotywowania w Naszej Służbie jednego ZZ? (analogicznie do tego jak to jest w Policji czy SG)

Gdy to proponowałem w 2008r. porównywano to do delegalizacji ZZ przez gen. Jaruzelskiego.

Jestem przekonany, że Przewodniczący ZZ Celnicy PL nie powinien obawiać się o poparcie ogólnopolskie, tak jak przedstawiciele Federacji, Zrzeszenia czy ZZSzNPiA więc zróbmy to dla dobra SŁUŻBY!

Oddolny ruch był w 2008r, powoływanie się teraz na to samo poprzez ZZ nie będzie tym samym.
 
Ostatnia edycja:
młyny sprawiedliwości mielą powoli. związkowi wbrew "kłodom" ze strony środowiska i mf-u 7 lat zajęło uzyskanie możliwości upomnienia się o emerytury mundurowe, które po cichu wszyscy liczą, rozpatrują warianty i fantastyczne scenariusze. czas zapytać jednak otwarcie, ile środowisko zawdzięcza niszowemu związkowi i co może zrobić teraz aby wesprzeć tych "desperatów" ?
szczerze mówiąc dzisiaj to szczyt obciachu i obłudy nie wesprzeć tego projektu, a na ocenę zachowania pozostałych aktywów związkowych szkoda klawiatury. dzisiaj mamy prawo z dumą popatrzeć nad głowami tych co wiecznie mądrzy na kolanach i pierwsi do opinii za zamkniętymi drzwiami. większość nadal toleruje miernotę na stanowiskach, godzi się na zarządzanie jak w markecie, a równowartość biletu do kina / koszt deklaracji członkowskiej / stanowi wyrzeczenie ponad ich siły i przewartościowane "ego".
ten jeden szczegół nas dzisiaj definiuje ponad wszystkie systemy ocen, mierników i wskaźników.
bierność, zakłamanie i chciejstwo, że samo się coś zrobi. wielu odpowiada rzekomy konflikt związków jako wymówka przed brakiem własnego wyboru, tymczasem żadnego konfliktu nie ma bo nie ma jakiejkolwiek zbieżności programowej i intelektualnej tych środowisk z Celnikami. dzisiaj liczą się fakty, a nie wydumane po raz kolejny samousprawiedliwienia ukrywające bierność i strach przed krokiem naprzód.
celnicy ! czas spojrzeć prawdzie w oczy. przewodniczący związku, który postawił na szali swoją karierę zawodową jest poza zawodem pomimo wyroku sądu. poczekacie na kolejne szykany władców czy wesprzecie Celnika z dużej litery w tej sprawie ? zakwestionowano również wasze prawa podstawowe - prawo do zrzeszania się i prawo do głosu w sprawie stanu SC.
emerytury nie spadną z nieba, a już na pewno nikt nie zadzwoni z centrali ......

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
jabol - strategu :).
zajmujesz się nadal klepaniem tych banałów o obietnicach rządu, a nas tu w imię jedności chcesz oswajać z jego przystawkami ?
zobaczyliśmy i wiemy co potrafią w praktyce.
dorośnij.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
aguirre
nie wiem, czy byłeś przy tworzeniu ZZ Celnicy PL, ja byłem.
Jako administrator tego forum powiedz czy jesteś przeciw ustawowemu utworzeniu jednego związku zawodowego w Służbie Celnej?

PS Nie będzie opozycji związkowej?
 
celniku, zabierz lemingom członkowstwo w związku zawodowym

aguirre
nie wiem, czy byłeś przy tworzeniu ZZ Celnicy PL, ja byłem.
Jako administrator tego forum powiedz czy jesteś przeciw ustawowemu utworzeniu jednego związku zawodowego w Służbie Celnej?

PS Nie będzie opozycji związkowej?

znów temat zastępczy. bo przynależność do niektórych związków staje się synonimem obciachu. nie zmienią tego akcje refundowania zakupów świątecznych w carrefourrze. przypominające możliwość zakupienia deficytowych dóbr w resortowym sklepie z czerwonymi firankami. czyli taka chamska łapówka za przynależność.

celniku, zabierz lemingom członkostwo w reżimowym związku zawodowym. piątej kolumnie, wyłącznie szkodzącej ogółowi funkcjonariuszy, przydatnej wyłącznie funkcyjnym marionetkom.

tak na rozgrzewkę przed wyborami. bo później trzeba będzie to zrobić z dowodem osobistym :D.
 
Ostatnia edycja:
Zamiast dokonywać niemożliwego czy połączenia Związków to...

zawsze można zmienić związek i przenieść swoje składki do Celnicy.pl. Sądzę że dotychczasową postawą całego związku i jego przewodniczącego zasługują na poparcie.

Przypomnijmy chociaż kilkukrotne zwolnienie ze służby Sławska w związku z prowadzoną działalnością związkową w Naszym imieniu czy jego kluczowe i merytoryczne odpowiedzi podczas rozprawy przed TK.

nie ma się co oszukiwać. Duża ilość członków to większa ilość składek przeznaczanych na działalność - spotkania na wysokich szczeblach i porady adwokackie.
 
Jest pytanie Kol. jabol zasadnicze do Ciebie.
Czy także i ten temat reaktywujesz pod wpływem Starszego Eksperta SC Komisarza Celnego Jacka Staniszewskiego?
Ostatnio możemy przeczytać na forum co rusz jakiś Twój post, przenoszący nam tutaj pomysły ww. osoby, więc pytanie jest w pełni uzasadnione.
Kto wie, czy nie są to de facto pomysły MF, wrzucane nieświadomie przez Ciebie?
Zastanów się nad tym.
 
Czyżby Kolega Przewodniczący nie chciał tego, czego obiecuje po zapisaniu się do ZZ Celnicy PL?

Jednego, silnego, mówiącego jednym głosem związku zawodowego?

MF nie będzie mógł stworzyć alternatywnych ZZ z którymi będzie mógł "współpracować", gdyż ustawowo ograniczona zostanie liczebność ZZ w całej Służbie do jednej organizacji.

ale gdy będzie tylko jeden ZZ w Służbie to:
- nie będzie można zwalać winy na inne "złe" ZZ;
- nie będzie można uprawiać retoryki podziałów, straszenie innymi - "gorszymi", mniej skutecznymi i powołanymi przez "MF" ZZ (skąd MY ty znamy:))
- istnieje prawdopodobieństwo, że obecni przewodniczący już nimi nie będą (i tu zapewne pojawia się problem)
 
Jest pytanie Kol. jabol zasadnicze do Ciebie.
Czy także i ten temat reaktywujesz ...

Panie Przewodniczący, wczoraj dokonałem wpisu w innym wątku i któryś z administratorów przeniósł to do tego tematu.
Ja niczego nie reaktywuję.

PS Dobrym zwyczajem jest, aby administrator dokonał adnotacji, że przeniósł wpis do innego tematu, ale dobre zwyczaje sobie a...
 
To dobrze, że temat został przeniesiony, bo zaśmiecał najważniejszy wątek dla SC.

Aquirre napisał Ci byś dorósł, ja delikatniej to ujmę - zacznij myśleć szerzej i odpowiedz sobie na pytania:
1. Kto będzie pisał projekt takiej regulacji prawnej wprowadzającej jeden ZZ?
2. Jaką zatem mamy gwarancję, że nie zostanie to tak uregulowane, aby pozbawić de facto F.C. wpływu na jego Zarząd, żeby zneutralizować ZZ Celnicy PL, żeby mieć nowy ZZ pod kontrolą?

Taki ZZ w banalny sposób MF może mieć natychmiast na smyczy i kontrolować.
MF wpisując w ustawę funkcjonowanie jednego ZZ ma gwarancję, że nie wyłoni się nowy ZZ, np. taki ZZ Celnicy PL, którego w żaden sposób nie da się poskromić.
Wieloletnie doświadczenia z dotychczasowymi tzw. centralami w SC pokazują wyraźnie, że ZZ lubią chodzić na smyczy władzy i wspierać Rząd.

Ps. Przypomnę Ci, że jednolity ZZ powstał w SC w lutym 2008r. Działa skutecznie, nigdy nie sprzeniewierzył się ideałom działalności ZZ, jego członkowie dostają adwokata w swoich sprawach ze stosunku służbowego, rozwija się mimo rzucania kłód pod nogi i szykan wobec Przewodniczącego i niektórych członków funkcyjnych, systematycznie przybywa mu członków.
Równolegle działają inne Federacje ZZ, które systematycznie się kurczą np. Federacja ZZSC z około 5 tys. w 2006 roku do poniżej 1 tys. obecnie.

Funkcjonariusze w ww. sposób sami właśnie dokonują wyboru.
Nie jest uzasadniony Twój wniosek, aby to MF wybierało
 
Iwona Fołta, no trzymajcie mnie! Pamiętam ją tv podczas strajku w 08, wymalowana na ostrą czerwień celebrytka, nie umiała sensownego zdania sklecić. Tacy ludzie nas kompromitują przed społeczeństwem!
 
jabol - analityku :)
przy tworzeniu związku byłem i do dzisiaj w nim jestem, ty byłeś nawet w ZG i zrezygnowałeś, twoja sprawa.
przypisanie mi roli administratora forum jest miłe ale .... niegodnym.
stąd na twoje pytanie nie mogę udzielić odpowiedzi bo popełnił bym nadużycie.
swoją drogą jaki jest sens teraz takie pytania stawiać ?
jako bloger piszę to co uważam za słuszne, staram się zwalczać półprawdy, trolli / czasem nawet tych za /, drażni mnie linkowanie itd.
co do opozycji związkowej - gdzie ona teraz jest, ty jesteś w opozycji czy ja, Celnicy PL są opozycją czy triumwirat, a może to MF jest w opozycji ;)
sam widzisz, zawsze warto pomyśleć zanim popełni się kolejny "wpis".

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Tak, tak ... każdy jest teraz najważniejszy, każdy Związek jest "zwycięzcą", każdy ma najlepsze kancelarie prawnicze, każdy ma swoje inne interesy, każdy przed TK zrobił więcej, każdy ma więcej członków, każdy, każdy, każdy ...... ale każdy (o dziwo) walczy o ..... EMERYTURY dla Naszej 14-sto tysięcznej "braci"j ;) Tak jak już wcześniej napisałem .... zamknijcie się Nasi wszyscy przewodniczący związkowych organizacji działających w Naszej Służbie, gdzieś wspólnie w jakimś "centrum dialogu" i nie wychodźcie póki nie dojdziecie .... do porozumienia!!! Sam jestem w stanie zatrzasnąć kłódkę! I tu nie chodzi o Wasze aspiracje, medialne wystąpienia (które też mogą niektórych wkurzyć), ale o dobro wszystkich CELNIKÓW W KRAJU :) Nie chce w tym momencie wspominać, kto był orędownikiem projektu o KAS (bo wszyscy to wiemy), ale wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że KAS 2, już ..... nadciąga :p Wtedy bardzo łatwo będzie można przyznać przywileje emerytalne pozostałej w Służbie .... ok. dwóm tysiącom "prawdziwych" mundurowych CELNIKÓW :p Także wreszcie CELNIKU .... POROZUM SIĘ :-d Niech Szefunci wreszcie zrozumie, że stanowimy SIŁĘ której on nigdy nie zrozumie i że do Brukseli jako "gienierał" nie pojedzie, bo jego karier się już .... KOŃCZY!!! Zostaje tylko sprzedaż (tak jak kiedyś) kanapek na stacjach benzynowych w Szczecinie albo rodzinnym .... Szczecinku :p I reasumując, każdy kto uważa, że to właśnie nie on narobił najwięcej szkód w Naszej formacji ..... niech pierwszy "rzuci kamieniem" :p
 
Back
Do góry