• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Praca jako celnik. - proszę pomóc.

Chetny

Nowy użytkownik
Dołączył
6 Wrzesień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam.
Jestem w takim wieku, że czas, żeby pomyśleć o przyszłości, czyli dalszej edukacji i wyboru zawodu.:confused:
Proszę mi powiedzieć:
-na jakie studia należy pójść (żeby zostać celnikiem),
-jakie są 'odłamy' celnictwa (praca biurowa,kontroler itd.),
-czy kurs na celnika jest na koszt państwa czy własny, jakie są przewidywalne zarobki,
-jaki jest system pracy ( zmianowy, stały itd., proszę podać czas pracy)
-jaka jest atmosfera w pracy (oczywiście wiem, że nie zawsze jest różowo),
-czy możliwe są awanse,
-czy miejsce pracy może się zmienić (tzn. czy mogą mnie z Medyki do Korczowej czy nad morze przenieść),
-czy celnicy mają wolne w święta?
:D
Proszę o "wyczerpującą" wypowiedź, osoby która w tym zawodzie już jest nie od nie dawna. Proszę również napisać, ewentualne inne plusy i minusy celnika.:cool:

Zależy mi bardzo na odpowiedziach, ponieważ jak na razie jestem w 'zawodowej kropce' bo nie wiem co mógłbym robić w przyszłości, dlatego jeszcze raz proszę mi pomóc wyjść z tej kropki i odpowiedzieć mi.
Jak dla mnie, nie liczą się duże pieniądze.:eek:
 
Milczenie na tym forum niech ci odpowie na zadane pytania.Atmosfera ,zarobki,awans,możliwość przeniesienia ? To temat do żartów na 1 kwietnia ! Jeżeli Ci zdrowie miłe ,lepiej zapomnij o dzisiejszym cle !
 
za takie odpowiedzi to ja dziękuje.
Pracował Pan/Pani tam? to proszę o jakieś 'szersze' wyjaśnienie. Wiem że jest to ciężki kawał chleba, ale proszę o opisanie.
 
Chętny

Dobre zachowanie i właściwe wykonywanie powierzonych obowiązków zapewnią Ci dożywotnie istnienie w cle.Jeśli Ci to pasuje -startuj do cła.Pozdro.
 
opinia

Witam.
Jestem w takim wieku, że czas, żeby pomyśleć o przyszłości, czyli dalszej edukacji i wyboru zawodu.:confused:
Proszę mi powiedzieć:
-na jakie studia należy pójść (żeby zostać celnikiem),

nie ma reguły, dostają się prawnicy, informatycy, ekonomisci ale wystarczy takze szkoła srednia o profilu samochodowym

-jakie są 'odłamy' celnictwa (praca biurowa,kontroler itd.),

to gdzie będziesz zalezy tylko od kierownictwa, dzisiaj w biurze na 8 godzin a jutro możesz być już w innym miejscu na zmianach 12 godzinnych dzień/noc

-czy kurs na celnika jest na koszt państwa czy własny, jakie są przewidywalne zarobki,

szkolenia sa wszystkie bezpłatne a zarobki na poczatek to ok. 1800 zł na rękę, może będzie ok. 200 zł wiecej.

-jaki jest system pracy ( zmianowy, stały itd., proszę podać czas pracy)

różnie, może być pon-pt po 8 godzin, może być co drugi dzień po 12 godz, a moze być w systemie dzień i 24 wolne , noc i 48 wolne

-jaka jest atmosfera w pracy (oczywiście wiem, że nie zawsze jest różowo),

atmosfera zalezy tylko od ludzi którzy tworzą zespół

-czy możliwe są awanse,

powiem z francuskiego: marneszanse

-czy miejsce pracy może się zmienić (tzn. czy mogą mnie z Medyki do Korczowej czy nad morze przenieść),

teoretycznie zawsze mogą cię przenieść w dowolne miejsce ale w praktyce to rzucają po oddziałach podlegająch jednej izbie

-czy celnicy mają wolne w święta?

jesli pracujesz w biurze na 8 godz to tak a jesli na zmiany dzien/noc to nie - praca wg grafiku

inne plusy:
jesli nie nastawiasz się na lewe dochody i szukanie dziury w całym to praca raczej stabilna i pewna nawet do emerytury ale majątku na tym nie zrobisz (legalnie oczywiscie)

no i z dostaniem się to nie takie łatwe bo przeciętnie na 1 miesjce jest ok. 20-25 chętnych
 
celnik 79

Przeczytaj,to co napisałeś!.Co chciałeś poradzić? Nie bełkocz na przyszłość,bo czytałą tysiące,to co napisałeś!
 
Proponuję Ci ,,Biedronkę " tam są mniejsze wymagania...

W biedronach pracownicy siedzą po 10-12h, w pampersach na kasach, a kobiety ciągle dźwigają ciężary. musisz być pół godziny przed otwarciem sklepu i zostać przynajmniej pół żeby posprzątać. Dorobić tam się można... ale nerwicy albo garba. Za 800zł/miesiąc.
 
Do Celnika79
I takiej odpowiedzi oczekiwałem!Dziękuję Ci.

Teraz już wiem, że mogę w każdej chwili tam wstąpić, więc mogę przygotować na inny zawód.
Dużego majątku to ja niechce - (2000 czy tam 1800 to w cale nie jest mało- może się myle,może nie) zreszta na 100% chce iść do państwowej instytucji.
Drugie zresztą podoba mi się praca celnika. Jak były z tego co pamiętam organizowane pokazy SC w szkołach - zawsze mnie to inponowało.
Pozatym mój ojciec też pracuje zmianowo podobnie jak wy (dzień, dzień, wolne, noc, wolne wolne), i takie same pieniądze zarabia (około 1900) i ma gorzej bo wdycha opary rozpuszczalników lakierów itd. (elektromechanika - oświetlenie).
 
Chetny - patrz na wszystko pozytywnie !!!
Opinie mogą być rózne - ale jesli Ci sie podoba taka praca , to w czym problem?
Nie podpisujesz tam cyrografu diabłem, ale umowe o prace z ktorej zawsze mozna sie wycofac :p:)
Powodzenia i osobisty apel jesli byś tak kiedyś przypadkiem mial sie znalezc na przejsciu granicznym ...Pamiętaj , że Twoje zachowanie jako funkcjonariusza służby celnej świadczy nie tylko o Twojej osobistej kulturze, ale też robi jakieś wrażenie na turystach przejezdzajacych przez nasz kraj.
Tak osobiście do celników zaglądających tu - Czasem szlak mnie trafia w jaki sposób Panowie Celnicy się odnoszą do przekraczających granice !!! Rozumiem , że nerwy Wam puszczają , bo znam sytuacje ... ale to tylko o Was świadczy.
Zresztą jestem zdania, ze ten Orzełek , którego nosicie do czegos zoobowiazuje :)
Pozdro:*
 
Proponuje ci lepiej szukaj pracy w innych formacjach mundurowych w których są wczesniejsze emerytury bo jak na razie w SC tego nie ma i nie zanosi sie na to żeby jakaś zmiana w tym temacie miała mieć miejsce.
 
Mam pytanie. Jak już przejdę służbę przygotowawczą, to jest mozliwość przeniesienia się z Przemysla do Torunia / Gdańska (ogólnie gdzieś na pomorze) oraz na jakich warunkach ;/ czy musiałbym na własny koszt wynając mieszkanie czy jakieś przyznają na koszt państwa :confused:

Chciałbym sie róznież dowiedzieć czy są np. wymiany celników miedzy miastami? tzn. że np. 10 celników z IC w przemyslu zamienia się pracą z 10 celnikami z IC w Gdyni itp w celchach poznania jak wygląda praca w innych miastach itp ;/
 
Back
Do góry