Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 15

Temat: Praca jako celnik. - proszę pomóc.

Arrow Praca jako celnik. - proszę pomóc.

Witam.
    Jestem w takim wieku, że czas, żeby pomyśleć o przyszłości, czyli dalszej edukacji i wyboru zawodu.
    Proszę mi powiedzieć:
    -na jakie studia należy pójść (żeby zostać celnikiem),
    -jakie są 'odłamy' celnictwa (praca biurowa,kontroler itd.),
    -czy kurs na celnika jest na koszt państwa czy własny, jakie są przewidywalne zarobki,
    -jaki jest system pracy ( zmianowy, stały itd., proszę podać czas pracy)
    -jaka jest atmosfera w pracy (oczywiście wiem, że nie zawsze jest różowo),
    -czy możliwe są awanse,
    -czy miejsce pracy może się zmienić (tzn. czy mogą mnie z Medyki do Korczowej czy nad morze przenieść),
    -czy celnicy mają wolne w święta?

Proszę o "wyczerpującą" wypowiedź, osoby która w tym zawodzie już jest nie od nie dawna. Proszę również napisać, ewentualne inne plusy i minusy celnika.

Zależy mi bardzo na odpowiedziach, ponieważ jak na razie jestem w 'zawodowej kropce' bo nie wiem co mógłbym robić w przyszłości, dlatego jeszcze raz proszę mi pomóc wyjść z tej kropki i odpowiedzieć mi.
    Jak dla mnie, nie liczą się duże pieniądze.

2. Reklama Google
    Reklama Google

Domyślnie celnik

Proponuję zainteresować się innym zawodem.

Domyślnie

Milczenie na tym forum niech ci odpowie na zadane pytania.Atmosfera ,zarobki,awans,możliwość przeniesienia ? To temat do żartów na 1 kwietnia ! Jeżeli Ci zdrowie miłe ,lepiej zapomnij o dzisiejszym cle !

Domyślnie

za takie odpowiedzi to ja dziękuje.
    Pracował Pan/Pani tam? to proszę o jakieś 'szersze' wyjaśnienie. Wiem że jest to ciężki kawał chleba, ale proszę o opisanie.

Domyślnie Chętny

Dobre zachowanie i właściwe wykonywanie powierzonych obowiązków zapewnią Ci dożywotnie istnienie w cle.Jeśli Ci to pasuje -startuj do cła.Pozdro.

Domyślnie opinia

[QUOTE=Chetny;71064]Witam.
    Jestem w takim wieku, że czas, żeby pomyśleć o przyszłości, czyli dalszej edukacji i wyboru zawodu.
    Proszę mi powiedzieć:
    -na jakie studia należy pójść (żeby zostać celnikiem),

nie ma reguły, dostają się prawnicy, informatycy, ekonomisci ale wystarczy takze szkoła srednia o profilu samochodowym

-jakie są 'odłamy' celnictwa (praca biurowa,kontroler itd.),

to gdzie będziesz zalezy tylko od kierownictwa, dzisiaj w biurze na 8 godzin a jutro możesz być już w innym miejscu na zmianach 12 godzinnych dzień/noc

-czy kurs na celnika jest na koszt państwa czy własny, jakie są przewidywalne zarobki,

szkolenia sa wszystkie bezpłatne a zarobki na poczatek to ok. 1800 zł na rękę, może będzie ok. 200 zł wiecej.

-jaki jest system pracy ( zmianowy, stały itd., proszę podać czas pracy)

różnie, może być pon-pt po 8 godzin, może być co drugi dzień po 12 godz, a moze być w systemie dzień i 24 wolne , noc i 48 wolne

-jaka jest atmosfera w pracy (oczywiście wiem, że nie zawsze jest różowo),

atmosfera zalezy tylko od ludzi którzy tworzą zespół

-czy możliwe są awanse,

powiem z francuskiego: marneszanse

-czy miejsce pracy może się zmienić (tzn. czy mogą mnie z Medyki do Korczowej czy nad morze przenieść),

teoretycznie zawsze mogą cię przenieść w dowolne miejsce ale w praktyce to rzucają po oddziałach podlegająch jednej izbie

-czy celnicy mają wolne w święta?

jesli pracujesz w biurze na 8 godz to tak a jesli na zmiany dzien/noc to nie - praca wg grafiku

inne plusy:
    jesli nie nastawiasz się na lewe dochody i szukanie dziury w całym to praca raczej stabilna i pewna nawet do emerytury ale majątku na tym nie zrobisz (legalnie oczywiscie)

no i z dostaniem się to nie takie łatwe bo przeciętnie na 1 miesjce jest ok. 20-25 chętnych

Domyślnie celnik 79

Przeczytaj,to co napisałeś!.Co chciałeś poradzić? Nie bełkocz na przyszłość,bo czytałą tysiące,to co napisałeś!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia