• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sprawa zwrotu kasy za mundur!!!!!

Czy któryś z szanownych kolegów/koleżanek jest w podobnej sytuacji do mojej tzn. zwalniając się ze służby musiałem zwrócić kasę za umundurowanie ok 800 PLN. A teraz wyrok Trybunału - honoruje izba ewentualne zwroty tegoż munduru za tą sama kasę?
Pozdrawiam
 
Zostaje całość umundurowania tj. "wyjściowy" i khm, "polowy"? :D Obuwie zabierają czy zostaje? :) Jeżeli zabierają to w jakim celu i kto w nich będzie chodzić ?:)
 
odpowiedź już została udzielona

Udzieliłem już odpowiedzi na te pytania w poście z dnia 07-04-2009.
 
poniewaz z izby zwolnilem sie juz jakis czas i dokladnie nie pamietam, moze ktos mi przypomniec czy dostawalo sie w momencie zwolnienia sie z izby jakies pokwitowanie za mundur? czy po prostu to co naliczaja za mundur odejmuja od wynagrodzenia za ostatni miesiac. kompletuje dokumenty aby odzyskac pieniadze za szkolenia i mundur i wlasnie papierow dotyczacych zaplaty za mundur znalezc niestety nie moge.
pzdr
 
Mam dobrą wiadomość dla tych, których Izba ściga o zwrot kasy za mundur. Tez byłem w tej sytuacji i nie zaplaciłem.Sprawa trafiła do sądu i tu okazało się, że cały pozew IC to jedna wielka bzdura - wygrałem!!! Mam prawomocny wyrok.Mało tego, niedość że pozew został oddalony to sąd orzekł ,że to Izba musi mi zapłacić ok.420 zł. Oczywiście mundur musiałem zwrócić. Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy, moge wysłać na maila sprzeciw, wyrok i uzasadnienie sądu. Teraz jestem na etapie sporu o zwrot kasy za szkolenia i nie popuszcze dziadom. Dzis wysyłam sprzeciw, bo przyszedł mi nakaz zapłaty z sądu i uważam ,że mam duże szanse na wygraną. Pozew jest za dwa moduły na około 1500 zł +130 zastep.proces. Jest o co walczyć. Jak tylko będe miał wyrok to napisze.
pozdr.

Proszę o informacje na email syllwius1990@interia.pl
 
zwrot kasy za mundur

Do Tom 28

Ja mam podobną sprawę. Moja też dotyczy zwrotu kasy za mundur . Jako podstawę prawną Dyrektor podał art. 131 ust. 2 obecnie obowiązującej ustawy, chociaż sprawa dotyczy kwietnia 2012 r. Czy mogę liczyć na waszą pomoc, jak wyjść z tej sprawy i nie zapłacić. Wspomnę, że mundury (wszystkie składniki) na polecenie kierownika zdałem prawie rok temu.
 
Back
Do góry