• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ucywilnienie administorów lokalnych w IC Biała Podlaska, a inne Izby Celne w Polsce.

cytat z Pisso "Nazwiska osoby z Lublina Ci też nie podam - nie jest to ani naczelnik, ani kierownik, ani nikt z wicedyrektorów. Ale merytorycznie przytomny bardzo i z wynikami. Zapracowanymi wynikami, a nie przywiezionymi na cudzych d..."

Jest przodownikiem w zwalczaniu przestępców, będzie dobry w neutralizacji celnych - tak???? A jakie on ma doświadczenie w budowaniu struktury urzędu ? żadne zapewne, nawet nie kierował jednostką.
 
Pewnie wszędzie podjęto taką decyzję ze IT idzie do cywila, bo na informatykach to nawet SSC się zna, ale żeby referaty PC w różnych UC w Polsce były różnie potraktowane to już wieje daleko idącą niejednolitością naszej przyszłej organizacji.
Podobno PC w podkarpackich UCS będzie w mundurach, a w lubelskich w cywilkach.
 
Zapytam z ciekawości - jakie zadania wykonuje IT wymagające bycie funkcjonariuszem, co precyzuje art. 2 ust. 2 ustawy o KAS?
 
Jak by się kto pytał to It w zadaniach ma wspieranie certyfikacji AEO a w jej ramach jest między innymi badanie legalności oprogramowania, co z jednej strony stanowi ochronę praw autorskich i pokrewnych a z drugiej strony wykrycie nielegalnego oprogramowania stanowi ujawnienie czynu opisanego w art 278 kk par 2. Więc niby nie wiele i nie każdy ale coś tam jest
 
Caly wydział it w Białymstoku idzie pod kapelusz, więc skąd ten temat? Ma odwrócić uwagę od czegoś innego bardziej istotnego?
 
nie bo u nas it również do cywila co nie zmienia faktu że wykonywaliśmy pewne "czynności" co więcej wg zadań AEO pozostaje bez wsparcia. Graniczne AEO zostają w mundurach wewnętrzne podobno nie a zadanie związane wykrywaniem nielegalnego oprogramowania to niby cywilne?
 
Caly wydział it w Białymstoku idzie pod kapelusz, więc skąd ten temat? Ma odwrócić uwagę od czegoś innego bardziej istotnego?
Pytanie było o ludzi z granicy w kontekście informacji ZSKAS na Corintii. To że WI do cywila jest oczywiste i jak to zwykle bywa jak lipa to wszyscy razem jak wartosciowanie to rozróżnienie było, ale co tam. Zaraz będzie ciekawie, bardzo ciekawie.

Nabazgrane w afekcie........
 
A ja jakos informatykami sie nie martwię, tych co na granicach w bialostockiej izbie spotkałem uważam za kumatych, dadzą sobie rade poza służba... Jak sie wiedze ma to i robotę sie znajdzie niejednokrotnie lapsza, tylko czasami bodźca do zmian trzeba... Tym bodźcem bedzie zapewne ucywilnienie... Oni sie odnajdą, martwilbym sie raczej co bez nich poczną kierownikowie oc jak zaczną się problemy, bo dobrze jak dobrze... A czasem weźmie i sie zes... Wątpię czy ktos znich na dluzej na granicy jako cywil zostanie... No może jak kaski im dorzucą... Ale to ich trzeba by zapytać i to naczalstwo raczej winno sie tematem zainteresować, bo jak ich zabraknie i cos padnie to ja to zglaszam do przełożonego i on sie martwi...

A z drugiej strony przeciez pismo na coryntii jest ze na granicach wszyscy jak jeden mąż w mundurach maja zostac... Wiec czemu dyskutujemy o ich ucywilnieniu?
 
Ostatnia edycja:
Owszem osobiście mam wątpliwości czy chcę być It cywilem. A jeśli mają pomysł na 3500-4000 netto to wątpliwości to raczej nie mam co będę robił i gdzie.
 
A ja jakos informatykami sie nie martwię, tych co na granicach w bialostockiej izbie spotkałem uważam za kumatych, dadzą sobie rade poza służba... Jak sie wiedze ma to i robotę sie znajdzie niejednokrotnie lapsza, tylko czasami bodźca do zmian trzeba... Tym bodźcem bedzie zapewne ucywilnienie... Oni sie odnajdą, martwilbym sie raczej co bez nich poczną kierownikowie oc jak zaczną się problemy, bo dobrze jak dobrze... A czasem weźmie i sie zes... Wątpię czy ktos znich na dluzej na granicy jako cywil zostanie... No może jak kaski im dorzucą... Ale to ich trzeba by zapytać i to naczalstwo raczej winno sie tematem zainteresować, bo jak ich zabraknie i cos padnie to ja to zglaszam do przełożonego i on sie martwi...

A z drugiej strony przeciez pismo na coryntii jest ze na granicach wszyscy jak jeden mąż w mundurach maja zostac... Wiec czemu dyskutujemy o ich ucywilnieniu?
Kolego Gutek dla MF nie ma różnicy izba czy granica wszyscy cywile. Resztę wpisu popieram i potwierdzam

Nabazgrane w afekcie........
 
Większość moich kolegów z IT w związku z ucywilnieniem pożegna się z KAS - oczywiście dadzą sobie radę, tylko czy sras da sobie radę bez NICH to inna historia :cool:Oj czekam już czekam na te WYNIKI w związku z konsolidacją !!!!
pozdrowienia dla cudotwórców czy tam autorów reformy :cool:
Ja osobiście czekam na marzec w kontekście odprawy kasa jest kasa :cool:
 
nie bo u nas it również do cywila co nie zmienia faktu że wykonywaliśmy pewne "czynności" co więcej wg zadań AEO pozostaje bez wsparcia. Graniczne AEO zostają w mundurach wewnętrzne podobno nie a zadanie związane wykrywaniem nielegalnego oprogramowania to niby cywilne?

mylisz się - bialskie AEO do cywila
 
Zapytam z ciekawości - jakie zadania wykonuje IT wymagające bycie funkcjonariuszem, co precyzuje art. 2 ust. 2 ustawy o KAS?

m.in. zabezpieczanie dowodów elektronicznych i informatycznych, nadzór nad bazami danych niejawnych, poufnych i tajnych, nad przepływem danych wrażliwych

jateż uważam że informatycy bez kas dadzą radę - martwię się raczej kas

a na marginesie - jak wam się wydaje - dlaczego w ABW, CBŚ, Policji - informatycy w tych tematach są funkcjonariuszami?
 
m.in. zabezpieczanie dowodów elektronicznych i informatycznych, nadzór nad bazami danych niejawnych, poufnych i tajnych, nad przepływem danych wrażliwych

jateż uważam że informatycy bez kas dadzą radę - martwię się raczej kas

a na marginesie - jak wam się wydaje - dlaczego w ABW, CBŚ, Policji - informatycy w tych tematach są funkcjonariuszami?

Tam większość jest funkiem... może sekretarki , kadry i tp . to nowi cywile. Ale nie wyobrażam sobie IT w mundurze a dozór bez... soorki.
 
Tam większość jest funkiem... może sekretarki , kadry i tp . to nowi cywile. Ale nie wyobrażam sobie IT w mundurze a dozór bez... soorki.


powiedzmy sobie jasno - ucywilnienia kogokolwiek sobie nie wyobrażam

nie wszyscy zasługują na mundur - ale wszyscy powinni go utrzymać - tak jak przy okazji reform w każdej innej służbie
 
Nie tylko w wyzej wspomnianych sluzbach informatycy są mundurowi, nawet w blizniaczej SG IT jest mundurowe i nie tylko w PSG ale też wyżej w Oddziałach (pracują na 8 godzin np. w NOSG w Chełmie).
Wracając do naszych oddziałów granicznych, jest wiele stanowisk bardziej cywilnych niż informatycy, a mimo wszystko pozostają w mundurach.
Reformatorom wydaje sie, że jak wzmocnią oddziały obsadą to granica będzie drożna, a niekoniecznie musi tak być.
Informatyka to krwioobieg każdej organizacji i chyba każdy się z tym zgodzi.
 
Back
Do góry